Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening przekrojowy a dobra baza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Trening przekrojowy a dobra baza
Drogie Budo. Co myślicie o planach treningowych? Czy lepiej jest trenować MMA czyli na jednych zajęciach robić 3 płaszczyzny walki i tylko MMA czy trenować MMA ale robić też bazę na boksie, bjj, zapasach czy MT?
Tomek Drwal mówił, że w USA ćwiczą MMA a nie MT i bjj. Ale pytanie czy na treningach MMA można nauczyć się dobrze uderzać itp.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
Wydaje mi się że jeśli osobno trenujesz MT i BJ nauczysz się się lepiej uderzać ale trenując przekrojowo lepiej będziesz wszystkie techniki parterowe i stójkowe łączył.
Mówiłem to Ja prezes klubu łubudubu
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
mozna sie nauczyc dobrze uderzac na mma
aczkolwiek jesli masz czas zeby poza treningami przekrojowymi chodzic jeszcze na cos, to czemu nie, zawsze cos przydatnego tez wyciagniesz z tego :wink: nie polecalbym tylko cwiczenia osobno parteru i osobno stojki, bo w ten sposob nie nauczysz sie laczyc plaszczyzn walki, a to jest klucz do sukcesu tak naprawde
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza

Tomek Drwal mówił, że w USA ćwiczą MMA a nie MT i bjj. Ale pytanie czy na treningach MMA można nauczyć się dobrze uderzać itp.

byc moze ma racje, ale mma w Polsce i mma w USA to dwie rozne bajki, mam osobiste zdanie, ze mma w polskich klubach jest jeszcze dodatkiem w sekcjach ukierunkowanych na bjj i jeszcze trenerom w Polsce brakuje doswiadczenia w zakresie mma, jesli mialbym polecac trening przekrojowy komus kto NIC nie cwiczyl, na pewno nie polecalbym zaczynania od razu od mma, z tego co zauwazylem, na mma czesto juz sa techniki bardziej zaawansowane, np kombinacje uderzen z obaleniem, a nikt nie uczy poczatkujacego jak zrobic poprawnie lewy prosty z kroczkiem w przod
to tak skrotowo i ogolnie
wiec jakby ktos z moich znajomych pytal mnie jak zaczac trening, zeby trenowac pod mma, to bym odpowiedzial minimum 6 miesiecy do roku uderzanych sportow i drugie tyle na sam grappling, po takim czasie mniej wiecej powinno sie plynnie w podstawowych ruchach poruszac i mozna isc na trening mma gdzie juz przy kombinacjach podyktowanych najpierw nie myslisz jak sie poruszyc z ciosem, tylko od razu uczysz sie laczenia uderzen, z obaleniami itd itp
nie porownujmy mma w Polsce w klubach komercyjnych z zawodniczym poziomem mma w USA, takie jest moje osobiste zdanie
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza

...


Zaorish ma dużo racji. Trenerzy też uczą się tego co nowe. Sam widziałem jak na treningu MMA pokazywali latający trójkąt czy podwójne kopnięcie (ud-głowa) bez stawiania nogi na ziemi.
Nie chodzi o porównywanie stanów do PL tylko o metodykę treningu. Są jednak kluby, w których coś tam o MMA wiedzą (MMA Arrachion Olsztyn) i są sekcje prowadzone przez zawodników z pewnym doświadczeniem (w Wawie zajęcia prowadzą Błachowicz, Chmielewski, Górski, Jocz, Jurkowski, Trędowski i pewnie jeszcze kilku innych).
Mam takie przypuszczenia, że lewy prosty i krok naprzód to technika, której można się poprawnie nie nauczyć na zajęciach MMA. Z drugiej strony są pewne różnice pomiędzy sportami uderzanymi a MMA (garda, dystans, kombinacje ciosów) i pomiędzy parterowymi a MMA, gdzie nie kontroluje się przeciwnika odwracając do niego plecami itp.
Dla mnie odpowiedź nie jest jednoznaczna bo z jednej strony sukcesy odnoszą zawodnicy z solidną bazą np. w SF (Grabowski, Khalidow), judocy (Jocz, Chmielewski) czy stójkowicze (Górski) ale do UFC trafił uniwersalny Drwal.
Zaorish przedstawiłeś bardzo racjonalną teorie. Tylko można się zastanawiać czy wystarczy pół roku boksu, może lepiej półtora albo dwa itp. Z drugiej strony jest ewolucja w kierunku MMA i może niedługo sukcesy w MMA mogą odnosić zawodnicy uczący się właśnie MMA.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
co do "pol roku boksu", to byl raczej przyklad, mysle ze po pol roku czy roku boksu juz cwiczacy jest w stanie poruszac sie z luzem i ma podstawowe odruchy, natomiast, trzeba tez pamietac ze dluzszy okres czasu przy jednej sw moze zaowocowac wyuczeniem sie nawykow charakterystycznych np. zapasnicy latwo plecy oddaja, bjjotowcy zbyt latwo na dupe siadaja (mowie po sobie) - bo w mma walka z gardy juz nie jest tak bezpieczna kiedy spadaja na nas ciosy itd itp
to tylko takie przyklady, bo sam nie mam zadnych sukcesow w mma, ale coraz bardziej mnie kusi, zeby przylozyc sie do przekrojowego treningu, zeby oduczyc sie "zlych" nawykow
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
Zacytuje moze niedoslownie jednego czlowieka z duuuza wiedza :)

"Mam w klubie zawodnika ... kurwa na boksie go bija, na zapasach go bija, bjj go bija, a jak wychodzi do mma to zamiata wszystkich".
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
:) :) o to chodzi :wink:
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza

Zacytuje moze niedoslownie jednego czlowieka z duuuza wiedza :)

"Mam w klubie zawodnika ... kurwa na boksie go bija, na zapasach go bija, bjj go bija, a jak wychodzi do mma to zamiata wszystkich".


Tak z ciekawości to o kogo chodzi?
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
To może napiszcie jak u Was wygląda trening, u Jocza, Jurasa etc
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a dobra baza
Niewiem co Drwal mial na mysli ale w wiekszosci czolowych teamow gdzie trenuja zawodnicy UFC,takich jak American Kickboxing Acadamy(Koscheck,Fitch,Buentello ..) ,American Top Team(Alves .Thiago Silva..) oraz Greg Jackson camp(St.Pierre) ,Xtreme Couture(wiadomo kto :) ) etc sa trenerzy od kazdej dyscypliny i tacy ktozy pozniej to "zbieraja" do kupy:)

Wiadomo jak ktos wczesniej powiedzial ciezko to poruwnac z Polskimi szkolami .
W tych teamach trenuja zawodnicy ktorzy z tego zyja i poniewaz zarabiaja niemale pieniadze stac ich na trenowanie z dobrymi trenerami.

St.Pierre np jak widac na jego filmach przed gala jezdzi to tu to tam i trenuje z roznymi trenerami.Muay thai z kim innym boks z kim innym ,zapasy z kim innym ,oprocz tego ma trenera ktory wprowadza w zycie wszystkie aspekty razem.

Na pytanie czy mozna sie nauczyc uderzac dobrze na treningu mma uwazam za trudne poniewaz kazda szkola i kwalifikacje trenera powinny byc oceniane indywidualnie.

Szczerze to ciezko widze by gosc ktory dobrze zna bjj mogl nauczyc cie dobrze boksu lub muay-thai i vice versa.

Z tego co patrzylem na necie w wielu polskich klubach tez jest trener od stojki oddzielny od zapasow,od bjj i tak dalej.
Wiadomo pozniej mozna cwiczyc rozne aspekty razem ale zeby DOBRZE sie czegos nauczyc to trzeba poswiecic temu osobno troche czasu.

Dodam jeszcze ze naprzyklad wiele klubow tutaj(Kanada) gdzie ktos sie zapisze na kursy mma oferuje oddzielne lekcje typu boks pod mma,mt pod mma etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024