Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawice do boksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Ja przez 3lata śmigałem na rękawicach shin-do ..mimo ,że opinię mają niezbyt dobrą.. to ja jestem zadowolony:) i koszta małe :)
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
ostatnie pytanie-czy będzieduza róznica,jesli dorzuciłbym do230 zł,i kupiłbym Raje?
  • 0

budo_deksterr55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
w tym przedziale cenowym to różnica między rękawicami takich firm jak raja, everlast czy benlee będzie pewnie niezauważalna, jeśli w ogóle będzie.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu

w tym przedziale cenowym to różnica między rękawicami takich firm jak raja, everlast czy benlee będzie pewnie niezauważalna, jeśli w ogóle będzie.


Różnica będzie ogromna.

Benlee i Everlast to robota maszynowa, bardzo zła korelacja jakości do ceny.

Raja to robota ręczna, deklasuje te poprzednie.

Oprócz tej firmy bardzo dobre rękawice mają Fairtex, King, Tweens, Weene.

Za taką cenę nie kupuj niczego co produkowane jest w Pakistanie (Everlast, Benlee, Lonsdale, itp), no chyba, że zależy Ci na firmie a nie na jakości.
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Yeri, Ty żyjesz??? :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu

Fairtex, King, Tweens


+ Windy - to wszystko robione w Tajlandii, bardzo dobra jakosc
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Żyję :D Szpiegu nic nie przekazywał?

Byłem zajęty na froncie wschodnim, ale już wróciłem.


Tomasz- oczywiście Windy, jak piszesz, nie wiem, czemu mi się "Weene" napisało :-)


Ogólnie: - maszynowy Pakistan NIE!
-ręczna Tajlandia TAK!
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
jakas roznica?

1.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu

jakas roznica?

Materiał: skóra syntetyczna-ekologiczna

Odpuść sobie oba modele.
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Ech w sumie mialem sie nie odzywac w tym temacie bo na punkcie rekawic mam troche bzika ale mam dzis ciut czasu wiec pozwole Sobie zabrac glos. 8)


Tematem rekawic interesuje sie od dobrych dwoch lat .Duzo na ten temat czytam recenzji,zarowno w magazynach o sportach walki jak i na forach .Na sherdogu jest dzial gdzie uzytkownicy pisza wlasne recenzje.Sa tam goscie ktorzy maja "uzaleznienie" od sprzetu ,glownie rekawic i wydaja na to naprawde spore pieniadze.

W dodatku jest kilku uzytkownikow ktorzy naprawde wiedza o czym pisza.

Wiec tak. W dzisiejszym swiecie gdzie popularnosc sportow walki wzrosla ogromnie ,naturalnie zwiekszyl sie popyt na sprzet do tego typu dyscyplin.A jak wiadomo rekawice to podstawa w dyscyplinach stojkowych. Coraz wiecej powstaje roznych modeli rekawic ktore ksztaltem i ogulnym wygladem naprawde sie roznia.

W Polsce niema az tak duzego wyboru rekawic jak np w Ameryce Polnocnej albo Azji ale z tego co patrzylem na necie ,mozna kupic dobry i konkretny sprzet.Nietanio ale mozna:)

Ktos tu pytal czy roznia sie typowe rekawice od boksu i od mt.
Otuz roznia sie ale glownie treningowe bo z Tego co Mi wiadomo te uzywane w walkach zawodowych czyli rozmiar 10/8oz prawie sie ksztaltem nie roznia.

Swiatowy rynek rekawic mozna by podzielic praktycznie na zachodnie firmy i Tajskie oraz jedna Japonska.

Czolowe tajskie firmy to :Windy,Fairtex,Top king,Twins,Raja,Thaismai i nowa Boon

Czolowe zachodnie firmy to : Cleto Reyes,Grant,Ringside ,Title oraz wiadomo Everlast(teraz robia straszne buble w Chinach)

Rekawice Tajskie slyna z tego ze sa swietnej jakosci i bardzo trwale.Jak narazie te ktore mialem okazje sprobowac to potwierdzaja.
Z zachodnich firm to Meksykanskie Cleto Reyes maja opinie robionych bardzo starannie.

Dla poczatkujacych:Sa rozne modele rekawic pod rozne potrzeby.
Glownie rekawice treningowe mozna podzielic na dwie kategorie.
Rekawice do sparingow i rekawice do worka/tarcz.

Konstrukcja tych rekawic jest bardzo rozna jesli chodzi o podstawowe wypelnienie,gabka etc.
Golym okiem moze tego nie byc az tak widac ale jak sie przymierzy rekawice i sproboje to od razu widac duza roznice.

Rekawice sparingowe sa tak skonstruowane by niezrobic krzywdy ani Sobie ani partnerowi.
Jest inne wypelnienie w srodku,oraz grubosc wewnetrznej warstwy niz w rekawicach do worka.

Rekawice do worka sa o wiele twardsze i sa tak zrobione by przy mocnym uderzenie nie zniszczyc dloni.Wiele firm robi tez lzejsze rekawice tylko do worka .Ja mam naprzyklad stara pare rekawic Windy ktore sa tak skonstruowane ze przy silnym uderzeniu worka doslownie prawie nic nie czuje a z kolei jesli wezme inna pare to przy takim samym silnym uderzeniu ,jeszcze bez bandarzy moglbym czuc doslownie jakbym uderzyl piescia.


Wiec teraz jesli chodzi o Tajskie rekawice treningowe.Otoz typowe Tajskie rekawice roznia sie ksztaltem sa bardziej rozlegle ze tak powiem . Maja wiecej wypelnienia na gornej czesci dloni.Dlaczego ?.Dlatego ze Tajowie blokuja konpiecia ktore sa bardzo mocne.

Naprzyklad Twins powyzej rozmiar 10oz z kazdego rozmiaru w gore(12,14,16,18 ) bardzo roznia sie wielkoscia.18oz Twinsa to tak jak baloniki prawie.Dla porownania wiele bokserskich rekawic zachodnich firm w roznych rozmiarach wcale tak duzo sie nie rozni. Bokserskie(Everlast) 18oz ktore raz przymierzalem byly mniejsze niz 14 oz Twinsa!!!!!!

Wiadomo waga(oz) jest ta sama ale material i konstrucja zupelnia inna.
Niekazdy lubi takie wielkie rekawice ja Twins .Mam wielu kumpli ktorzy nigdy by nie trenowali w takich rekawicach bo nie czyja sie w nich naturalnie.

Ja osobiscie preferuje rekawice ktore przypominaja ksztaltem zacisnieta piesc a nie sa tak zaokraglone i wypchane jak balony.

Polecam tez rekawice ze skory .Wszystko zalezy jak ostro sie trenuje ale lepiej doplacic te 100 zl wiecej i kupic sprzet ktorego nie bedzie trzeba wymieniac za pol roku.

Zreszta kazdy model rekawic powinnien byc rozpatrzony osobno.Z rekawicami jest jak z dzinsami mnostwo roznych modeli/krojow :)

Na youtube jest taki jeden typek ktory ocenia sprzet.Mimo iz wyglada na inzyniera bardziej niz boksera to Jego recenzje sa swietne.!!!
Jak ktos kuma angielski to polecam



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dolaczam tez kilka zdjec porownawczych z sherdoga .Rozne modele/firmy/obok siebie
Na pierwszej fotce widac dokladnie o co Mi chodzilo gdy pisalem jak ten sam model Twins roznej wagi ,duzo sie rozni wielkoscia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jakby ktos mial jeszcze jakies pytanie to jesli bede w stanie sluze pomoca.

Podsumowujac ktos moze powiedziec.Lepiej nie wydziwiac z rekawicami a te takie a tamte takie tylko sie wziasc za treningi (juz to raz slyszalem)

Moja odpowiedz mniej wiecej jest taka. Mozna grac i trenowac w pilke nozna w zwyklych szmacianych tenisowkach z bazaru albo w dobrych korkach odpowiednio do tego przystosowanych :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
a mozesz jakies rekawice polecic poniezej 100zl. nie trenuje duzo w rekawicahc do mt albo boksu ale zdaza mi sie to. wiec kasy duzo nie wydam bo nie mam i nie chce. A moze te rakwice tak tanie niczym sie nie roznia? jedan i ten sam szajs?
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Czyli wniosek płynie z tego taki że lepiej mieć tajskie rekawice pod sparringi (większą gramatura) a przyrządówki do padów, worka zamiast jednych, uniwersalnych rękawic 12 oz do wszystkiego?
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu

Czyli wniosek płynie z tego taki że lepiej mieć tajskie rekawice pod sparringi (większą gramatura) a przyrządówki do padów, worka zamiast jednych, uniwersalnych rękawic 12 oz do wszystkiego?



Tu w Kanadzie.Ameryce Polnocnej w 99% klubow nie wolno sparowac niczym lzejszym niz 16 oz w dodatku powinny byc to rekawice pod sparingi .I naprzyklad niewszyscy chca sparowac meksykanskimi rekawicami Cleto Reyes poniewaz maja opinie duzo twardszych niz inne. Ja mam znajomego zawodowego boksera ktory naprzyklad nigdy by nie zalozyl na sparing Cletosy.

Z tego co Mi wiadomo w Polsce nieprzywiozuja az takiej wagi by miec rozne rekawice do roznych zadan. Ma to pewnie wiekszy zwiazek z budzetem trenujacych.
W wiekszosci panstw jednak gdzie ludzi troszke wiecej stac i sprzet nie jest az tak drogi w porownaniu do zarobkow. Wiekszosc trenujacych ma po kila par.

Jesli chodzi o Tajskie to wypadaloby porownywac model z modelem ale jednak wiekszosc Tajskich ktore widzialem i o ktorych czytalem ,powyzej 12 oz jest niezle "wypchane" a nie wszystcy lubia tego typu rekawice .Zwlaszcza Twinsa.

Ale naprzyklad czolowa Tajska firma Fairtex robi duzo roznych modeli w tym rekawice sparingowe model BGV5 (Fairtex Super Sparring Gloves) ktore zbieraja swietne recenzje wszedzie gdzie czytalem.
Rekawice kosztuja okolo 100$ ale na tajskich stronach widzialem po 80$ (plus przesylka)


Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niepamietam ktory to byl magazyn o sportach walki(chyba "fighter") .Przeprowadzili testy na roznych rekawicach czolowych firm na rynku,Tajskich jak i reszty. I BGV5 zajely 2 miejsce posrod 20 modeli testowanych.
Te recenzje czytalem juz dosyc dawno i niepamietam kryteriow testow ale pamietam ze artykul byl ciekawy.

Na sherdogu bylo kilka recenzji forumowiczow na temat tej pary i wszystkie byly bardzo pochlebne.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niewiem jedynie jak to wyglada z rozmiarami tego modelu i czy 12 oz az tak duzo sie rozni od 16 oz naprzyklad.


Wrzucam jeszcze rozne foty roznych par/rozmiarow dla wizualnego porownania
Ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Tutaj czolowe stronki ze sprzetem w Usa.Maja bardzo wielki wybor rekawic.
Polecam przejrzec


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dzial rekawic(boxing gloves) jest zwykle podzielony na:
1)bag gloves/sparring gloves;training gloves;pro-fight gloves etc

Widze ze niektore firmy oferuja modele na sparingi i do worka.Ciekaw jestem jak skonstruowane i ile warstw ma wnetrze takiej rekawicy :P

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jeszcze kilka fot:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu

a mozesz jakies rekawice polecic poniezej 100zl. nie trenuje duzo w rekawicach do mt albo boksu ale zdaza mi sie to. wiec kasy duzo nie wydam bo nie mam i nie chce. A moze te rakwice tak tanie niczym sie nie roznia? jedan i ten sam szajs?



Szczerze watpie by byly jakies "normalne" rekawice ponizej 100 zl:)


...A moze te rakwice tak tanie niczym sie nie roznia? jedan i ten sam szajs?


Przeczytaj moze jeszcze raz moj pierwszy post.

Podobnie mozna mowic ze polonez i bmw to ten sam "szajs" bo jednym i drugim da sie jezdzic dojechac do pracy :)
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
Quelq'un dozbieraj te trzy dyszki do jakiś skórzanych i będziesz miał coś o 1/3 droższego ale za to 2 razy trwalszego.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
ok fajnie. windy, firetexy, raja... ale teraz nie mam i nie bd mial 200+.
Wiec moze inaczej. zalozymy nie ograniczam sie do tych 100zl. Co mozecie polecic z tanich rekawic ale zeby byly juz wmiare? Jakis link dacie? :) - bo ogrom tego w internecie a nie znam sie na tym

i chodzi mi raczej o rekawice 14 i wieksze
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
wykosztowałem się jakiś czas temu na raja, i w kwestii sprzętu chyba najlepszy zakup jaki zrobiłem - po 3 latach użytkowania po parę razy w tygodniu nawet nie śmierdzą.

A z takich tanich to mastersy są całkiem znośne, byleby skóra była, bo te wszystkie sztuczne badziewia potrafią się rozpaść po dosłownie kilku treningach.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
ile sie wykosztowales?
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do boksu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja akurat miałem trochę taniej, 160 jakoś. Od czasu jak je mam to kumple już po parę razy wymieniali jakieś tańsze cuda, więc podliczając to koniec końców wyszło mi taniej, a komfort nieporównywalny.

edit; w sumie ktoś ostatnio u mnie na sekcji kupował skórzane rękawice za jakieś 80zł, jak temat będzie jeszcze aktualny to zapytam na treningu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024