Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podrabiane kimona!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_cer1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Podrabiane kimona!!!
Jakiś czas temu zacząłem poszukiwać nowego kimona. Wcześniej byłem posiadaczem Korala MKM i z racji tego że prawie trzy lata świetnie się spisywało postanowiłem nabyć kolejnego MKM-a. Znalazłem całkiem "ciekawą" ofertę na allegro: starszy modelik, czarny za 490zł + koszty transportu. Oto link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zamówiłem, zapłaciłem, paczuszka całkiem szybko przyszła. Otworzyłem, w środku kimonko, paragon i całkiem sporo gadżetów reklamowych. Wystawiłem pozytywa, kimono do torby, zadowolony że fajnego zakupu dokonałem. Na treningu wyciągnąłem, zakładam ale coś nie hallo. Starego miałem A3, tego kupiłem A2, a spodnie czuję że sporo większe
8O . Zdziwiony oglądam, oprócz że większe to materiał jakiś słabszy. Zakładam bluzę, krój niby OK ale materiał też jakiś cieńszy niż w starym MKM-ie. Co się okazało? W domu na chłodno porównałem ze starym i tak: spodnie syf, bluza dużo słabsza plecionka, naszywki niby prawie takie same ale Brakuje kilku detali, a ta przy lapelu zupełnie inaczej wykonana, w rękawach bluzy od środka brakuje tasiemek wykańczających z logiem Korala (kto ma wie o czym piszę), zamiast tego jest jakaś szersza, wewnątrz pod lapelem normalnie jest naszywka z rozmiarem, a w tym jest "podobna" ale A2 wszyte pod spodem, a na odwrocie "Made in Pakistan" 8O . Porównaliśmy z drugim Koralem na treningu i porównania nie ma! Trener jak to kimonko zobaczył zapytał czy to jest jakieś letnie wydanie Korala. Jeszcze jeden detal który po jakiś kilku dniach wyłapałem. Pierwsze kimono miałem zapakowane w folię z logiem i były papierowe metki, to było bez metek i folia bez loga. Minął miesiąc od kiedy w nim trenuję i sprawa wygląda tak: bluza nie kurczy się w praniu, nie traci koloru, lapel mechaci się, spodnie ostro się wycierają (myślę że za jakiś miesiąc, dwa będą dziury).
Zrobiłem błąd, dałem pozytywa zanim dokładnie sprawdziłem co nabyłem. Nie kontaktowałem się ze sprzedającym, nie zgłaszałem sprawy do administratora Allegro. Nigdzie w tej aukcji nie ma info że jest to kimono "ala" , "w stylu" czy "typu" Koral. sprzedający jak się okazuje ma sklep stacjonarny i pod adresem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie mam pojęcia czy sprzedający miał świadomość czym handluje, czy jest w tej kwestii zielony. Napiszę tak, porównując dwa kimona nawet laik widzi zdecydowaną różnicę, a ci co troszkę trenują nie muszą porównywać, widać gołym okiem.
Postanowiłem wrzucić temat właśnie tu z racji tego ile osób trenujących czyta budo i że info dotrze do potencjalnych klientów. Ja dałem się naciągnąć, wy nie musicie
Pozdrawiam
  • 0

budo_flasy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zewsząd
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
to, że wystawiłeś pozytywa, nie oznacza, że nie możesz złożyć reklamacji. Skoro zapłaciłeś za Korala MKM, to takiego powinieneś dostać. Skontaktuj się ze sprzedawcą niech się wytłumaczy.
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!

"Made in Pakistan"

a twoje poprzednie gdzie bylo niby produkowane?
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na sfd pojawił się jakiś czas temu temat o tym pt. "UWAGA NA PODRÓBKI". Łatwo go znajdziesz.
Atama potwierdziła że są to faktycznie podróbki. Również sklep mmanitou wyraził tam swoje stanowisko - dostali takie kimona od swojego importera, pisali, że będą przyjmować zwroty i reklamacje z tego powodu.
  • 0

budo_cer1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Na SFD właściciel napisał że będzie się kontaktował z tymi którzy nabyli trefne kimonka, ze mną jakoś nikt się nie kontaktował. Postaram się to zrobić jutro ja. Nie wiem czy przyjmą zwrot, widać wyraźne ślady, zwłaszcza na spodniach że było trenowane :wink: . Nie chcę ich skreślać i psuć interesu zwłaszcza że chyba nie wiedzieli co biorą. Mój "Koral" jest podrabiany i nie dam sobie wmówić że tak nie jest. Dam info jak sprawa się toczy i postaram się wstawić jakieś zdjęcia detali żeby było widać w czym rzecz :wink:
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!

"Made in Pakistan"

a twoje poprzednie gdzie bylo niby produkowane?


Mój Koral jest Made in Brasil np.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
ta, ja na pewno kupili atamy i korale za pół ceny wierząc, że to oryginalne. i na pewno nie sprawdzili na wyrywki sprowadzonej partii.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Akurat mam 2 kimona Korala. 1 niebieskie, kupione dawno w Takedownie, wiec jest oryginalne. 2 jest czarne i pochodzi zapewne z podejrzanej serii. Równolegle kolega kupił sobie niebieskie wiec mam dość dobre porównanie. Ponadto wiele lat temu sam sprowadziłem serie kimon z Brazylii i mam przegląd jakości tamtejszej produkcji.

Tak wiec Brazylijczycy mają tendencję do luzackiego podejscia do wyglądu kimona. Jak kiedyś sprowadziliśmy 5 kimon Gameness (wtedy absolutny top) to każde wyglądało inaczej, było inaczej krojona i miało inne naszywki.

Co do Korali - mają prawie takie same naszywki jak oryginał, wszystkie są żakardowe a, to dość droga technologia, więc podróba raczej by tego nie miała. Niebieskie kimona raczej sie wykazują różnic w materiale, natomiast czarne kimono ma ewidentnie spodnie z innego, bardziej miękkiego materiału, który się mechaci.

Czy są to podróby? Nie wiem. Podpadają tylko te spodnie, co można tłumaczyć wpływem farby na tkaninę, lub kupieniem jej u innego dostawcy. Ponadto jest tendencja do robienia coraz lżejszych kimon i to może być tego konsekwencja - kombinują z materiałem. Czasy kiedy Keiko Raca robiła spodnie które same stały, mineły bezpowwrotnie.

Osobiście nie wpadałbym w panikę po tym jak 1 osoba, która nota bene nie wie jak wyglądają takie kimona, a twierdzi, że ma podróbę.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
to gdzie sa szyte kimonka ma istotne znaczenie, wszystko co przeszlo na bliski lub daleki wschod niestety bardzo spadlo na jakosci...
ja to przerabialem z firma sfam noris
sprzedalwalem kimona tej firmy, kiedys za czasow produkcji ala francja, byly to swietne kimona, judocy wiedza o co chodzi, pozniej firma zaczela szyc w pakistanie wlasnie i kimonka stracily koszmarnie na jakosci, za to lekko stanialy gdy wszystkie inne szly w gore..
zabieg dobry, bo kluby kupuja to co tansze, a zawodnicy dostaja i tak z adarmo wiec ma w noscie czy sa mocne czy nie,najwyzej dostanie nowe :)
najtanszy model, najcieszy, byl idealny do aikido, poprostu rewelacyjny, po tym jak zaczeli je robic w pakistanie, przestalem te kimona sprzedawac, poniewaz to byly jakies scierki a nie kimona...
reasumujac, nie musi to byc podrobka, tylko oryginal szyty w innej (tanszej) fabryce...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!

Tak wiec Brazylijczycy mają tendencję do luzackiego podejscia do wyglądu kimona. Jak kiedyś sprowadziliśmy 5 kimon Gameness (wtedy absolutny top) to każde wyglądało inaczej, było inaczej krojona i miało inne naszywki.



hmmm... to po co w takim razie wybulać tyle kasy na ten tzw Top skoro i tak nie mamy gwarancji że za 500-700 zł nie dostajemy szmaty?
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!

Tak wiec Brazylijczycy mają tendencję do luzackiego podejscia do wyglądu kimona. Jak kiedyś sprowadziliśmy 5 kimon Gameness (wtedy absolutny top) to każde wyglądało inaczej, było inaczej krojona i miało inne naszywki.

Raz, że są różne modele, partia z jednego roku może się nieznacznie różnić od poprzednich, dwa, to z tego co kojarzę, Gameness Brazil są produkowane w Brazylii i lepsze jakościowo, zaś Gameness America są sprowadzane z Pakistanu. I działają dość niezależnie od siebie.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
To było w czasach gdy był 1 Gameness i wszystko przyszło 1 paczką z tego samego sklepu. Trzeba jednak przyznać, że te kimona były b dobre jakościowo. Jedno mam do dziś i po chyba 9 latach potargały się tylko naszywki.

Ja bym się nie zdziwił gdyby Koral zaczął kupowac w Pakistanie.
  • 0

budo_cer1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Wczoraj o godzinie 17.00 wysłałem maila do mmanitou i na ten moment żadnego odzewu, całkowita cisza. Jutro się przypomnę. Moim zdanie jeżeli są solidni to się odezwą, jeżeli nastawiają się na "przerabianie" klientów będzie cisza.
Co do Korala to na treningach ludzie mają MKM-y kupowane w różnych miejcach i w różnym czasie, a nie ma żadnych odstępstw, są identyczne. W moim spodnie nie tylko są z gorszego materiału. Mają zupełnie inny krój (dużo słabszy). Naszywki sporo się różnią, na tych na ramionach w "jiu-jitsu" brakuje myślnika :)
Jest to podruba!
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Tak samo u mnie w klubie - Atamy nie różnią się między sobą niczym i są dokładnie takie, jakie można znaleźć na stronie producenta. Z Koralami powinno być tak samo.
A sklep mmanitou nie jest zbyt godny zaufania :(
  • 0

budo_cer1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Dostałem maila z mmanitou. Otrzymałem informację że pomimo tego że kimonko ma ślady treningu mogę oddać :D . Niestety nie ma obecnie możliwości wymiany na orginała. Nie liczyłem na sygnał więc jestem pozytywnie zaskoczony. Dam info jak się sprawa zakończy.
  • 0

budo_mmanitou
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Witam forumowiczów!

Jako pracownik sklepu Mmanitou.pl chciałbym oświadczyć, że zakupiliśmy nieświadomie trefną partię towaru, po tym jak okazało się, że to fałszywki przyjmujemy kimona z powrotem, niezależnie od tego czy są używane czy nie i zwracamy je importerowi.

Informowaliśmy o tym większość naszych klientów, poza paroma osobami do których nie mieliśmy kontaktu, większość kimon udało się nam już odzyskać i zwrócić pieniądze za towar.

Naszych klientów serdecznie przepraszamy i zapewniamy, że taka sytuacja się nie powtórzy, od tego przykrego incydentu starannie sprawdzamy pochodzenie towaru, to był nasz pierwszy kontakt z trefnym towarem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
8O a co dalej z oryginalnymi gi tej firmy???
  • 0

budo_mmanitou
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
A cóż by miało być? :-)
Oryginały wprowadzimy do naszej oferty jak tylko namierzymy zródło nie budzące żadnych wątpliwości co do oryginalności produktu, po tym przykrym incydencie nauczyliśmy się sprawdzać pięć razy, bo niestety rynek pełen jest podróbek.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
8) chodziło mi tylko o to kiedy bedzie można u Was nabyć oryginalne gi tej firmy? 8O
  • 0

budo_cer1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: Podrabiane kimona!!!
Obecnie jedynie chyba Przemek Gnat na allegro wystawia kimonka Korala i tu lipy nie ma. Jak odzyskam kaskę to kupuję :D . W żadnym krajowym sklepie nie znalazłem, a kupwanie na jiu-jitsu pro gear jednej sztuki mija się z celem przy tym kursie dolara. O ile gi wychodzi w dobrych kosztach to wysyłka do Europy nie jest zbyt tania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024