Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs instruktora samoobrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_bjjmaniak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kurs instruktora samoobrony
Osoby zainteresowane zrobieniem uprawnień do prowadzenia zajęć z zakresu samoobrony informuję, że we Wrocławiu na AWF rusza niebawem (październik 2010) kurs instruktora rekreacji ruchowej specjalności samoobrona. Jest to ostatnia szansa zrobienia takich uprawnień, gdyż wchodząca w życie od stycznia 2011 nowa ustawa o sporcie nie przewiduje już tego typu uprawnień, oczywiście te zrobione zachowają ważność. Koszt całego kursu to 400 zł część ogólna + 1000 część specjalistyczna, całość 1400. Warunkiem jest również posiadanie co najmniej średniego wykształcenia. Informacje pod numerem 722 280 491
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
A o co chodzi z tą nową ustawą od stycznia 2011r.???
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Podbijam pytanie.
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Uprawnienia takowe będzie można uzyskać tylko i wyłącznie studiując na sportowych wyższych uczelniach.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
heh dobrze, że wcześniej zrobiłem ...
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Nie wiem , czy dobrze zrozumiałem- to jak jakiś dobry zawodnik np.boksu czy bjj będzie chciał prowadzić zajęcia i mieć swoja sekcję, to będzie musiał 5 lat studiować na awf-ie???
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Też coś mi nie pasuje,

może chodzi o to że takie kursy będą mogły organizować tylko uczelnie ?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
NIe będzie instruktora samoobrony tylko będzie instruktor sportu.

Instruktorem sportu może być osoba, która:
1) ukończyła studia wyższe w obszarze kształcenia umożliwiającym uzyskanie specjalistycznej
wiedzy i umiejętności instruktorskich lub
2) posiada co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończyła specjalistyczny kurs
instruktorów w danym sporcie i zdała egzamin końcowy.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony

NIe będzie instruktora samoobrony tylko będzie instruktor sportu.

Instruktorem sportu może być osoba, która:
1) ukończyła studia wyższe w obszarze kształcenia umożliwiającym uzyskanie specjalistycznej
wiedzy i umiejętności instruktorskich lub
2) posiada co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończyła specjalistyczny kurs
instruktorów w danym sporcie i zdała egzamin końcowy.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To by wychodziło, że wg nowej ustawy instruktorem sportu nie będzie mógł zostać ten kto by chcial prowadzic zajecia z mma,muay thai,bjj, grapplingu, bo chyba nie ma u nas czegos takiego jak specjalistyczny kurs mma czy grappling,muay thai lub bjj. Chyba, ze da sie to obejsc i ludzie(ci ktorzy nie ukonczyli awf-u) będą sobie robic kursy specjalistyczne w judo czy w boksie, bo chyba takie kursy są na awf-ach i wtedy bedą mogli prowadzic zajecia w mma czy mauy thai.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
I dobrze ze likwiduja, chociaz moim zdaniem powinni zreformowac wymagania a nie usuwac w ogole.

Problem wlasnie z tymi uprawnieniami rekreacji samoobrony jest taki, ze:

1. Wymagania to srednie wyksztalcenie. Jak ja bylem na kursie to 2 osoby mialy kilkumiesieczny staz w taichi i karate i robily ten kurs

2. Ludzie po tym kursie wlasnie prowadza MMA i wystawiaja ludzi na zawody... Coz... dobrze, ze nic sie nikomu nie stalo bo trener poszedlby siedziec, ze robi sport zamiast rekreacji...

Mysle, ze z powodu nr 2 to likwiduja...
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Mnie najbardziej wkurzyło jeszcze jak robiłem instruktora z kulturystyki.

Z racji bycia mgr po AWFie byłem zwolniony z części ogólnej i robiłem tylko specjalizację a reszta osób musiała robić instruktora sportu - część ogólną.

Fakt faktem jakiś tam przesiew był ale jak kurwa można po 3 miesiącach, płacąc 370 zł [ucząc się w formie e-lerningowej] zostać instruktorem sportu gdzie np. ja poświęciłem na to 5 lat studiów nie wspominając o pieniądzach.

Widziałem jak się ludzie do tego przygotowywali, lekko nie mieli bo troche tej wiedzy musieli włożyć by zdać egzamin ... ale był to znikoma i tak część w porównaniu do studiów i wszystko w suchej teorii ... fuck a miejcie świadomość, że zazwyczaj egzaminatorzy kładą lache na to bo tylko dukaty się liczą ...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony

Fakt faktem jakiś tam przesiew był ale jak kurwa można po 3 miesiącach, płacąc 370 zł [ucząc się w formie e-lerningowej] zostać instruktorem sportu gdzie np. ja poświęciłem na to 5 lat studiów nie wspominając o pieniądzach.


ludzie studiują inne rzeczy nie koniecznie AWF, oprócz tego zajmują sie sportem i mają w tej dziedzinie wiedzę.
Nie można wymagac od kogoś zeby poświęcał 5 lat na teorie ruchową :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Też robiłem instruktora kulturystyki. Może akurat w mojej grupie tak się trafiło, ale sam fakt studiowania na AWFie jakoś specjalnie nie ułatwiał ludziom zdania końcowego egzaminu.
Cheetah, gdzie robiłeś ten kurs? Ja za swój zapłaciłem 1400zł i przez cały semestr w każdy weekend musiałem spędzać po 5-6 godzin na siłowni, a potem na wykładach.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony

ludzie studiują inne rzeczy nie koniecznie AWF, oprócz tego zajmują sie sportem i mają w tej dziedzinie wiedzę.
Nie można wymagac od kogoś zeby poświęcał 5 lat na teorie ruchową :)


Zawsze wyszukasz sobie jakąś dziurę i w niej grzebiesz ... przecież nie mówię o wszystkich innych ludziach z poza AWFu ... mówię ogółem ... i co teraz czekasz aż powiem ,,TAK SALLY MASZ RACJĘ,,

... jest wielu ludzi, którzy nie studiowali na AWFie, którzy wogóle nie studiowali i mają sporą wiedzę i doświadczenie ... lecz jest to rzadkie jak sraczka ...

U Ciebie na kursie pewnie wszyscy byli mega mózgami ...

Też robiłem instruktora kulturystyki. Może akurat w mojej grupie tak się trafiło, ale sam fakt studiowania na AWFie jakoś specjalnie nie ułatwiał ludziom zdania końcowego egzaminu.
Cheetah, gdzie robiłeś ten kurs? Ja za swój zapłaciłem 1400zł i przez cały semestr w każdy weekend musiałem spędzać po 5-6 godzin na siłowni, a potem na wykładach.


Coś w tym jest.

Nie mówie, że było lekko - zwłaszcza, że jeden wyniesie ze studiów mniej a drugi więcej ... poza tym wspomniałem o kursie ogólnym - instruktora sportu, a nie specjalizacji ...

Zawsze coś ułatwi - zwłaszcza gdy na egzaminie na inst. sportu - ogólnego masz pytania z anatomii, fizjologi, biochemii, metodyki, teorii wf., pedagogiki itd

W przypadku egzaminu z samej specjalizacji też zawsze coś pomoże choć ... racja, że studia nie są aż takim wymiernikiem wiedzy choć pomóc mogą ... zależy kto jak z tego skorzysta ...

Kurs robiłem w Warszawie, prowadził go Darek Karpiński poprzez Polską Akademię Sportu ... za samą specjalizację wyszło mnie około 1000 zł ... z ogólnego byłem zwolniony
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
mam uraz do ludzi po AWF ot wsio (brak zaufania do ich kompetencji)
mam zastrzeżenia do serwowanych tam teorii dlatego sie czepiam
ale może nie kazdy AWF w każdym mieście jest taki sam
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
... skoro jest możliwość, że nie każdy AWF jest taki jak w Twoim wyobrażeniu to nie osądzaj wszystkich z góry ...

btw. jakie by nie były to tylko absolwenci wf kończąc studia mają ogólnego instruktora i są w przypadku kursów zwalniani z tej części ... czemu tak nie jest w przypadku innych kierunków ... bo tylko na tym kierunku znajdziemy komplet przedmiotów potrzebnych do tego typu zajęć

btw 2. zwalniani są absolwenci kierunku wychowanie fizyczne ... a nie tylko absolwenci AWF ... może to być każda inna uczelnia, na której występuje ten kierunek ... czy to Kolegia Nauczycielskie, PWSZ'ty itd
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
no dobra, ale w dalszym ciągu nie wiemy co np. taki absolewnt czegoś tam ale nie awf z dużym doswiadczniem zawodniczym i wiedzą z zakresu uprawianego sportu ale nie posiadający żadnych papierów, który by chciał swą wiedzę przekazać innym będzie musiał zrobić by zostać instruktorem sportu?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony

no dobra, ale w dalszym ciągu nie wiemy co np. taki absolewnt czegoś tam ale nie awf z dużym doswiadczniem zawodniczym i wiedzą z zakresu uprawianego sportu ale nie posiadający żadnych papierów, który by chciał swą wiedzę przekazać innym będzie musiał zrobić by zostać instruktorem sportu?


Przecież już sam na to odpowiedziałeś:

... lub
2) posiada co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończyła specjalistyczny kurs
instruktorów w danym sporcie i zdała egzamin końcowy.


Wg ustawy możesz zostać nawet trenerem klasy mistrzowskiej bez studiów specjalistycznych z WF (ale trzeba mieć wyższe wykształcenie).

Wydaje mi się że w tym wątku mieszają się pojęcia instruktora sportu i instruktora rekreacji ruchowej. Instruktor samoobrony który do tej pory funkcjonował to instruktor właśnie rekreacji ruchowej.
Wg nowej ustawy instruktorów rekreacji ruchowej nie będzie się już szkolić.

Ciekawe czy dołożą do specjalności instruktorów sportu jakąś taką specjalność typu samoobrona. Do tej pory były m. in: judo, boks, karate, zapasy, ju jitsu, sumo.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
Wydaje mi się, że raczej nie ... bo samoobrona nie jest dyscypliną sportową a w przypadku instruktora sportu musi być konkretna dyscyplina ...

Podobnie jak w przypadku instruktorów survivalu, badmintona, fitnessu itd

By lepiej się zorientować macie spis [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktora samoobrony
ok, a co z sztukami walki nie wymienionymi w powyzszym spisie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024