Skocz do zawartości


Zdjęcie

forma stania w kung fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
W temacie, ćwiczę podobną formę, moja ma 15 pozycji, na dwie strony daje 30. Stoi się ćwicząc całość od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Ładny opis, jak człowiek chwilę postoi, to się zagotuje, a dlaczego się zagotuje, może dlatego, że nie umie oddychać?
  • 0

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu

W temacie, ćwiczę podobną formę, moja ma 15 pozycji, na dwie strony daje 30. Stoi się ćwicząc całość od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Ładny opis, jak człowiek chwilę postoi, to się zagotuje, a dlaczego się zagotuje, może dlatego, że nie umie oddychać?

sprobuj stanac w pozycji np jak to opisałem Peterowi. Bedziesz wiedział co to znaczy. Nie sztuka stanac jak w kolejce po chleb i stac nawet pare godzin.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu

sprobuj stanac w pozycji np jak to opisałem Peterowi. Bedziesz wiedział co to znaczy. Nie sztuka stanac jak w kolejce po chleb i stac nawet pare godzin.



:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
Czyli chodzi o pozycję z mocno ugietymi nogami w kolanch, to chyba pozycja kucna jak w tradycyjnej chińskiej toalecie, tak to jak mogę kucać tak długo jak to jest konieczne :)

Z tym staniem jak w kolejce po chleb, to nie chcesz chyba obrazić kolegów z Yiquan? Oni tak stoją bardzo długo i chwalą sobie taki trening, aby się nie nudzić podnoszą ręce, jak by obejmowali wielki bochen chleba.
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu

Yiquan? Oni tak stoją bardzo długo i chwalą sobie taki trening, aby się nie nudzić podnoszą ręce, jak by obejmowali wielki bochen chleba.


Oni akurat wcale nie stoją. To tylko z pozoru tak wygląda jakby stali :)
  • 0

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu

Czyli chodzi o pozycję z mocno ugietymi nogami w kolanch, to chyba pozycja kucna jak w tradycyjnej chińskiej toalecie, tak to jak mogę kucać tak długo jak to jest konieczne :)

Z tym staniem jak w kolejce po chleb, to nie chcesz chyba obrazić kolegów z Yiquan? Oni tak stoją bardzo długo i chwalą sobie taki trening, aby się nie nudzić podnoszą ręce, jak by obejmowali wielki bochen chleba.

beretto furmane, inaczej chłopie, jak mawiał klasyk, mam wrażenie, że sie zupełnie nie rozumiemy. Nie pisze o staniu typu zhanzhuang jak to maja w yiquan. Jeśli rozrozniasz tylko stanie na prostych nogach ew. lekko rozluznionych kolanach, albo kucanie jak w toalecie to o czym chcesz dyskutować ?
Jak ty sie poruszasz cwicząc swoja forme? W kucki, czy na prostych nogach?
Słyszałes o pozycjach typu ma bu, ding bu xia bu lub innych. Rozrozniasz wykonania w 3 poziomach wysokosci postaw?
Rozumiesz idee praktyki stania w postawach, w pozycjach trudniejszych niz 'stanie jak w kolejce po chleb' nie ujmujac wartosci takiego stania oczywiscie.
Stanie lub praktyka w niskich pozycjach to specyficzny i wymagajacy trening, trzeba znac i czuć zasady struktury. Każdy bład od razu sie uwidacznia. Nie kazdy jak widać ma o tym pojecie.
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
Skoro o yiquan mowa, to tam zhan zhuang nie oznacza konkretnego rodzaju podstawy. Na przykład to są niektóre z pozycji wchodzących w zakres zhan zhuang w yiquan:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
Jak to mówił Vader do Luka, Luk chopie załóż nowy temat, bo ten jest o fromach stania, czy w stylu uprawiany przez ciebie są takie formy czy nie?
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
przeciez, Luk chopie, łon stoji.... o co ci łazi Luk chopie??? skuli czego mo nowy temat zakłodać, Luk chopie??
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: forma stania w kung fu
Dokladnie..
Chociaz poczytac sobie o Yiquan :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024