Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOSEN JUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
brakuje polskojęzycznych informacji o kosen. na judoinfo.com i podobnych serwisach/forach można naprawde sporo się dowiedzieć. co mi się udało ustalić, kiedy jeszcze się w to bawiłem, znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie chce mi się kopiować tekstów, znajdziesz tam podstawy wiedzy na ten temat.
zaznaczam, 90% merytoryki to tłumaczenie i opracowanie tekstów z innych serwisów (angielskojęzycznych) a nie moja własna twórczość. na wszelki wypadek, żeby nie było że kradnę komuś content, jak to ostatnimi czasy zrobiło się modne :twisted:
dziś bym to napisał inaczej, to i owo zmienił, ale to raczej drobiazgi.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Dzięki
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Witam
są jakieś organizacje zajmujące się tylko kosen judo ?
kurcze, że też nikt nie pomyslał ,żeby zorganizowac akieś seminaria w Polsce z mistrzami kosen judo
jest u nas bjj , sambo , mogłobybyć tez kosen judo
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

Witam
są jakieś organizacje zajmujące się tylko kosen judo ?
kurcze, że też nikt nie pomyslał ,żeby zorganizowac akieś seminaria w Polsce z mistrzami kosen judo
jest u nas bjj , sambo , mogłobybyć tez kosen judo


Kiedyś na youtubie przeprowadziłem kilka dyskusji o Kosen Judo, głównie z ludźmi, którzy hejtowali Graciech w komentarzach. Zamiast dyskutować o tym co kto wymyślił, starałem się od nich wyciągnąć informacje o pozytywnym dorobku Kosen dziś. Jak się jednak okazuje, w przeciwieństwie do BJJ czy Sambo, moi dyskutanci nie byli w stanie wskazać żadnych uznanych grapplerów (nawet na lokalnym podwórku), ludzi, którzy pozytywnie się wyrażali o treningu w dojo (dojach?:P) Kosen czy jakiegokolwiek substytutu. Dlatego myślę, że warto się zastanowić czy potrafimy znaleźć osobę, która faktycznie coś by takim seminarium wzbogaciła, bo kiedy przyjeżdżają do nas Joe Moreira, Braulio Estima czy Xande Ribeiro, to w tym momencie ciężko będzie o godną konkurencję.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Bardzo mozliwe , ze to dlatego , że obecnie ludzie są zafascynowani Bjj, MMA i nie wiele wiedzą o innych grapplingowych sztukach walki o innych fighterach
np o takim grapplerze swietnym judoce jak Gene Lebell
pewnie tez jest sporo swietnych judoków szkoły kosen swietnych nauczycieli o których ludzie z bjj nie wiedzą poniewaz ten temat ich nie interesuje

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Ja ostatnio czytałem o Kosen Judo w sieci (a więc źródła rzekome i wymagające potwierdzenia).

Ludzie z Kosen rzeczywiście hejtują BJJ. Twierdzą, że BJJ to taka hybryda, która wyszła na świat za pośrednictwem USA. Podobno "BJJ" to jest tylko marka, a tak naprawdę Garcie nie zrobili nic innego, jak zaprawiwszy się w Kosen Judo, sprzedali je pod nazwą "BJJ". Ten, by tak rzec, diss ma taką podstawę, że ze względu na dużą popularność i praktycznie ten sam zakres tematyczny, BJJ niemalże wyeliminowało sekcje Kosen Judo poza Japonią.

Tak tedy powiadają. Ja jednakże, z drugiej strony, słyszałem, że Kosen Judo to jest typowe Kodokan Judo, trenowane pod kontem specyficznych reguł zawodów, które promują walkę w parterze. Chodzi o to, że rzekomo Judo Olimpijskie ma za słaby akcent na ten aspekt.

Nie wiem, nie znam się ale jako rzekłem: zainteresowałem się. To dlatego, że Brazylijski flavor i luz nie jest mi w smak, wolę sztywnych Japończyków.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

Nie wiem, nie znam się ale jako rzekłem: zainteresowałem się. To dlatego, że Brazylijski flavor i luz nie jest mi w smak, wolę sztywnych Japończyków.


Sztywnych Japończyków?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
mysle,że znalazło by się sporo ludzi którym kosen judo bardziej by odpowiadało niz BJJ własnie ze wzgledu na kulturę japońską etykiete itd nie wszytkim odpowiada kultura brazylijska , brazylijski luz itd
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024