Skocz do zawartości


Zdjęcie

mało czy dużo technik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

mało czy dużo technik?
Chodzi mi o dwie koncepcje treningu, która przynosi lepsze efekty:
1. 2 max 3 techniki na trening, wałkowane na różne sposoby, a przede wszystkich uchi-komi do zdechu. celem jest utrwalenie konkretnych schematów tak głeboko, jak tylko można.
2. więcej technik i w różnych konfiguracjach. celem jest "atakowanie" mózgu wieloma różnymi bodźcami "co pozwala wytworzyc umiejetnosc szerszego postrzegania walki, nie schematycznego dzialania" (cytat z czyjejś wypowiedzi na grapplerinfo)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mało czy dużo technik?
W mojej ocenie ta pierwsza.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mało czy dużo technik?
Będę pisał z punktu widzenia BJJ, ale w końcu niedaleko pada jabłko...

Jeśli chodzi o efekty to stawiałbym na 1 metodę. Bez wypracowanego automatyzmu nie ma co rozmawiać o odpowiednich i stosownie szybkich reakcjach. Do tego przeważająca ilość technik wykorzystywanych w starciach czarnych pasów to jednak dobrze wypracowane techniki podstawowe i proste.

Natomiast wydaje mi się, że trening prowadzony taką metodą staje się w pewnym momencie zwyczajnie nudny. Traci się motywację oraz w pewnym zakresie może powodować zamknięcie się w ograniczonych formach. Dlatego uważam, że od czasu do czasu warto przeprowadzać trening "w szerszym zakresie". Tyle, że to niekoniecznie musi oznaczać naście technik na jeden trening, a można to realizować np. przez dobrze przemyślane zadaniówki.
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: mało czy dużo technik?
Zdecydowanie mało technik za to powoli i dokładnie. Udowodniono, że nasz móżg najszybciej się uczy po wielokrotnych wolnych powtórzeniach. Daje nam to "pamięć mięśniową" czyli potocznie nazywane odruchy wyuczone. Mam tu na myśli grupę ćwiczących niezaawansoaną. Zaawansowani trenują to wszystko dużo szybciej. Co do wielu technik na jednym treningu to też raczej nie dla początkujących.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024