Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOSEN JUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Roger Gracie robi to lepiej ajm afrejd
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
no i co z tego? poznaliśmy twoją opinie, ale co ma piernik do wiatraka?
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
nic, chodzi mi o to ze jeśli można daną płaszczyznę walki (parter) poznawać w metodyce sportu który dopracował ją do perfekcji (bjj) to po co się bawić w kosen judo? wielu judoków chodzi dodatkowo na bjj i na odwrót. To rozsądne rozwiązanie moim zdaniem.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
bo judo kosen ma parter ukształtowany w dużej mierze pod kątem przepisów walki sportowej judo, a bjj nie i nawet dobrzy zawodnicy bjj niekoniecznie muszą sobie dobrze radzić w parterze realiach judo IJF. w drugą stronę jest to jeszcze bardziej widoczne.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Dla mnie to jest tak jak z kickboxingiem, muay thai, karate, boksem, taekwondo. Podobne zasady i w zasadzie ta sama płaszczyzna, ale jak dokształcisz się w czymś równolegle, gdzie są inne rozwiązania danej sytuacji to zyskujesz instynkt i dodatkowe atuty. Te mogą się przydać zwłaszcza tam, gdzie ludzie robią wszystko na jedno kopyto.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

chyba z elementów kosen pod kątem sportowego jj niż stylu jako kompletnej całości?



Szczerze mówiąc myślałem o stworzeniu sekcji JUDO z naciskiem na parter w dużej mierze w opariu o KOSEN. Powiedzmy stosunek Stójki do Parteru 32:68%
Powiedzmy po jakimś czasie... umiejętności weryfikowlibyśmy na wszelkich zawodach Ne-Waza.

tak czy inaczej życzę powodzenia, ale opierając się tylko na wideo bez opieki i wizyt nawet raz na pare miesięcy kogoś z pojęciem może być ci ciężko....


Przecież sam napisałeś że nie trzeba od razu brać się za całość.
Można z powodzeniem, zrobić najpierw solidną podbudowę...z JUDO i stopiniowo przerabiać bajery z KOSEN.

Jedna technika omówiona szczegółowo jak- sam wiesz- wymaga kilkusentego powtórzenia żeby weszła w krew. Także na początek wystarczy zacząć z jednym lub dwoma patentami....a zbiegiem czasu potrzeba rozwoju będzie wzrastać.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

Szczerze mówiąc myślałem o stworzeniu sekcji JUDO z naciskiem na parter w dużej mierze w opariu o KOSEN. Powiedzmy stosunek Stójki do Parteru 32:68%
Powiedzmy po jakimś czasie... umiejętności weryfikowlibyśmy na wszelkich zawodach Ne-Waza.

cóż, powodzenia. zdaje się że Wojdan z Błękitnych Tarnów coś takiego próbuje/próbował robić, może do niego podbij.
a tych zawodów ne-waza to aż tak wiele w Polsce nie ma... koniec końców i tak wylądujesz na zawodach bjj lub grapplingu
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

cóż, powodzenia. zdaje się że Wojdan z Błękitnych Tarnów coś takiego próbuje/próbował robić, może do niego podbij.


Po co ? Wiesz ile ja mam w głowie patentów do przerobienia, które planowałem przerobić sam dla siebie ?....a nie było na treningach nigdy czasu. Mogę śmiało i nieskromnie powiedzieć, że życia mi braknie żeby to wszytko przerobić i rozkiminić na macie. :D

...a organizacyjnie i marketingowo jestem Mistrzem Świata 8)


..a tych zawodów ne-waza to aż tak wiele w Polsce nie ma... koniec końców i tak wylądujesz na zawodach bjj lub grapplingu



No a BJJ to nie ne-waza ?
Ponadto w przyszłym roku (jak wszytko pójdzie zgodnie z planem) chcę zorganizować Grapling Konfrontacje Edycja II. (jak mi się uda zrealizować pewne cele -a pewnie mi się uda ...to turniej będe organizował już co roku.-jak zwykle wszytko się rozbija o kase)

Ponadto jest jeszcze związkowe MP w Ne Waza i Puchar Poski w Ne Waza....no a w zawodach BJJ to można przebierać gdzie bliżej.
PZ Zapaśniczy też tam coś organizuje.

Zresztą dla takiej sekcji 5-6 Startów w zawodach rocznie to jest optymalnie.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

...a organizacyjnie i marketingowo jestem Mistrzem Świata 8)


Póki co to tylko marketingowo bo my czekamy nadal na obiecany kiedyś turniej dla "nieusportowionych" judoków który obiecałeś zorganizować (;
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
planujesz organizowac jakies seminaria Kosen Judo z instruktorami z japonii ?
kiedy sa mistrzostwai puchar polski w ne wza pzjj?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

...a organizacyjnie i marketingowo jestem Mistrzem Świata 8)

nie chcę być złośliwy, ale czy ty zorganizowałeś Grappling Konfrontację? nie oceniam organizacji bo mnie tam nie było, ale marketingowo chyba niezbyt wyszło, sądząc po obsadzie :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

... ale marketingowo chyba niezbyt wyszło, sądząc po obsadzie :wink:


No cóż... wszytko się rodzi w bólach.

Niestety nie mogliśmy wcześniej podać daty zawodów bo były jaja z Halą Sportową.
Ponadto na nieszczęście zawody pokryły się z jakimiś innymi ważnymi zawodami w BJJ.

Mimio to kilku naprawdę światowej klasy zawodników się pojawiło i skonfrontowało.

Dołączona grafika

Komentarze odnośnie organizacji też bardzo pozytywne.

Tak jak mówiłem za pierwszym razem niemal zawsze płaci się frycowe.
Zwłaszcza kiedy przeciera się ścieżki.

Następnym razem komunikat będzie na kilka miesięcy wcześniej.

A zaproszenia pójdą do konkretnych klubów.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

...czekamy nadal na obiecany kiedyś turniej dla "nieusportowionych" judoków który obiecałeś zorganizować (;


Langus ...turniej dla "nieusportowionych" judoków ? 8O
...który ja obiecałem zorganizować ?

....cholera nie przypominam sobie. Na prawdę tak mówiłem ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

kiedy sa mistrzostwai puchar polski w ne wza pzjj?


MP w Ne Waza odbędą sie 11.12.2010r w Sosnowcu.

..planujesz organizowac jakies seminaria Kosen Judo z instruktorami z japonii ?


No cóż.... dla czego nie ?
Tyle, że realnie patrząc żeby coś takiego zrobić potrzeba spoooooorooo kasy.

Na pewno było by duże zainteresowanie jednakże na dzień dzisiejszy czarno to widzę.
Być może w przyszłości.

Chyba żeby najpierw zebrać chętnych...pozbierać kasę i dopiero zapraszać ....ale kto na to pójdzie ?

PS PZJ raz na ruski rok organizuje seminaria z Japońskimi Shichanami ale niestety nie dla wszytkich..
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

Ponadto na nieszczęście zawody pokryły się z jakimiś innymi ważnymi zawodami w BJJ.

równolegle były zawody OGP w Kobyłce, gdzie w konkiurencji grappling wystartowało ok 50 zawodników :wink:
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
dziekuje za odp :D
nie wiem ile by to kosztowało ale ludzie zapraszaja na seminaria nauczycieli z japonii i seminaria dwu dniowe a nawet trzy dniowe kosztują w granicach 200zł, 250 zł wiec nie ma tak źle
chetnych napewno byłoby sporo nie tylko z judo , ju jitsu ale tez pewnie z innych sztuk walki
najpierw trzebaby sie dowiedziec na jakich warunkach przylecądo Polski itd itp
kurcze nie psauje mi ta data a jakis puchar polski w ne waza lub mistrzostwa sląska ? kiedy sa planowane ?
mozna by zaczac organizowac seminaria kosen i zaczac robic to w Polsce na powaznie
sa w japonii lub w innych krajach jakies organizacje kosen judo ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

równolegle były zawody OGP w Kobyłce, gdzie w konkiurencji grappling wystartowało ok 50 zawodników :wink:


Podaliśmy nie z Mojej winy info o zawodach zdaje się na tydzień przed.
Obsada nie była liczna ale za to konkretna , może nie aż tak konkretna jak by się mażyło....może nie były to naważnijesze zawody w Polsce...itp

Ale biorąc pod uwagę odbice się pozytywnym echem w kręgach...na tak spiepszony marketing, niedociągnięcia w przepisach itd....to i tak trzeba uznać że zawody były jakimś tam sukcesem.

Wiesz Mi jak Druga Edycja dojdzie do skutku to będzie dużo, dużo lepiej.

Przy czym z założenia nie zależy mi na zawodach w których miało by wziąć udział 1000 osób.

Wystarczy 100-150 osób- za to konkretnych.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO

Langus ...turniej dla "nieusportowionych" judoków ? 8O
...który ja obiecałem zorganizować ?
....cholera nie przypominam sobie. Na prawdę tak mówiłem ?


Tak mi się wydaje że pisałeś tutaj w dziale o tym. Jak będę miał czas to poszukam. No chyba że nie znajdę to ja zorganizuję wtedy takie randori z dyplomami (: Tylko kto z Polski przyjedzie do Sanoka?

OK koniec OT. Pisiajcie dalej o Kosen.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KOSEN JUDO
Bogumile, masz okazję się wykazać http://www.forum-kul...dpost&p=1285664 a przy okazji przetestować w sumie najsprawiedliwsze reguły międzystylowej walki chwytanej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024