Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacz na szczękę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_k35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Ochraniacz na szczękę
Mam takie pytanie: czy duża różnica w ochronie jest między pojedynczą a podwójną szczeką? Słyszałem, że raczej mała, macie jakieś doświadczenia? I czy warto inwestować w te droższe, czy np. po prostu są one wygodniejsze? Mam taką najtańszą pojedynczą, ale ostatnio dostałęm kilka strzałów i się zacząłem zastanawiać czy może nie lepiej wydać parę złotych więcej niż zgubić zęba ;)
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
podwójna szczęka to rozumiem ta z gwizdkiem?

nie da rady w tym oddychać
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
Ja jestem ciekaw czy użyteczność tych szczęk np. shock doctora za ponad 120 zł jest jakaś wyższa? Są wygodniejsze, lepsze, korzystał ktoś? Jak się w tym oddycha?

Ogólnie od zawsze wszyscy odradzają mi podwójne szczeny jako niezdatne do oddychania także przekazuję Wam wiedzę mistrzów ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
Mnie odradzano jeszcze z innego powodu: mianowicie szczęka podwójna w znacznym stopniu unieruchamia żuchwę, przez co traci ona naturalną możliwość amortyzacji uderzeń.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
Szczęki podwójne są konieczne w boksie-jeśli przez wiele rund okładamy się po szczękach to zęby są bardzo narażone i taka szczęka je ratuje.
W innych sportach lepsza jest pojedyncza, np w MMA da się w niej oddychać podczas walki w parterze, w podwójnej jest dramat, zwłaszcza, jak się np przed duszeniem bronimy.
Przy szczęce pojedynczej trzeba tylko pamiętać,żeby trakcie wymiany uderzeń nie trzymać otwartych ust(co szczęka podwójna wymusza automatycznie). Jak uderzenie wejdzie w otwartą szczękę to niedobrze dla tej szczęki.
I raczej nie polecam tych najtańszych silikonowych, raczej słabo pochłaniają energię uderzenia. Sensowne szczęki silikonowe z wkładką żelową to koszt ok 28 PLN, a chronią już dużo lepiej. Jeszcze lepsze są całe żelowe, a te dr Shocka są najlepsze ze wszystkich z jakimi się spotkałem(najlepiej leżą i świetnie chronią).
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
przecież to jak leżą to chyba zależy od twoich zębów, szczęki i od tego jak sobie uformujesz ochraniacz, nie?
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę

Ja jestem ciekaw czy użyteczność tych szczęk np. shock doctora za ponad 120 zł jest jakaś wyższa? Są wygodniejsze, lepsze, korzystał ktoś? Jak się w tym oddycha?

Ja mam taką za 80 i jest bardzo wygodna. Ale nie mam za bardzo porównania, bo to dopiero moja druga szczęka. Co do podwójnych, to jeden gość u mnie ma i narzeka że niewygodnie się oddycha.

A miał ktoś taką z osłoną warg?
  • 0

budo_zales200483
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Plock, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na szczękę
ja uzywam podwojnej i jak narazie nie narzekam, wymusza na mnie dobry zacisk szczeki co pomaga w przyjmowaniu ciosow, a jesli chodzi o oddychanie to w mojej jest na srodku kanalik przez ktory moge swobodnie oddychac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024