Skocz do zawartości


Zdjęcie

la canne/le baton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton
Pewnie oglądałem te same filmiki co ty, zawody i treningi na youtube.

Wartości artystyczne widoczne i ćwiczone podczas treningów, trochę mnie zraziły. Bo uznaję tylko 2 rzeczy za istotne:

Skuteczność i BHP metod treningowych,
w sensie by trenowanie było zdrowe i nie niszczyło mojego zdrowia. Takie zboczenie zawodowe.


Jeśli jakiś system uznaje za istotne wartości estetyczne, to nie jest to system dla mnie.


To tylko moja opinia na temat tej sw, może być błędna bo jest oparta o youtube. Jak będę we Francji kilka dni to pewnie poćwiczę.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton
Być może wyjadę za chwilę, na jakiś miesiąc do Paryża. Już z czystej ciekawości posparuję z nimi.

:D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton

Być może wyjadę za chwilę, na jakiś miesiąc do Paryża. Już z czystej ciekawości posparuję z nimi.

jak bedziesz w Paryzu to daj znac bo ja z Londka moge tam podskoczyc 'sluzbowo'..
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton
Jest duża szansa że w Lądku też będę, zaraz po Paryżu :D

dam znać jak wypali.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton
no to w Londku mi polecali [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ale bylem i mi sie nie podobalo..
ale jak chcesz to mozemy skoczyc :)
  • 0

budo_pablito61
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: la canne/le baton
System powstał w Reims , na potrzeby armii francuskiej .Cwiczyli go oficerowie armii kolonialnej w Indiach i Indochinach. Rok założenia 1872 rok, na bazie szkoły szremierki
Akademii Pedro Pachecco z Valladloid/Hiszpania/ uwzględniając elematy dzwigni , przechwytów i duszeń pasterzy alpejskich / łapanie i wiazania owiec do strzyżania/ . Jest też wersja stworzona przez Cyganów/Gitano/ wedrujących w okolicach Kordoby, Toledo, Alpuhara.Ćwicze to jak uzupełnienie pałki filipińskiej i noża.Bardzo usprawnia całe ciało, ćwiczy fenomenalnie szybkośc i refleks.Dużo elegancji z szermierki klasycznej - szpada.
Polecam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024