Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Cześć.
Zastanawiam się, czy wiek 20 lat, jest już zbyt zaawansowany, aby zająć się boksem. Oczywiście myślę o zajęciu się na poważnie, nie tylko rekreacyjnie. To takie moje niespełnione marzenie, sam nie wiem czemu nigdy go nie realizowałem. Chyba szkoła przeszkodziła.
Trenowałem już kiedyś boks, ale tylko 2 razy w tyg. jako uzupełnienie do MMA. Generalnie od kilku lat staram się trenować we własnym zakresie. Worek, tarcze itp. Tak, tak.. Wiem, że to nic wielkiego, ale przynajmniej ciągle mam te obycie z rękawicami i minimum techniki mam opanowane ;) Czasem sparing jakiś w kaskach z kumplem.
Z tego co wiem to nabory w sekcjach bokserskich są chyba tylko do 17 roku życia. Ja już mam prawie 20 lat więc chyba dla mnie jest zbyt późno ;/

Może gdybym trenował w sekcji rekreacyjnej, czyli takiej gdzie biorą wszystkich i bym się sprawdził to mimo wieku, miałbym szansę na przeniesienie do sekcji klubowej zawodniczej, czy jak to się tam nazywa. w każdym razie takiej co się za nią nie płaci.
Generalnie nie bardzo też się orientuje, które kluby w warszawie są tylko rekreacyjne, a które mogą zaoferować coś więcej.

Jak wy to wszystko widzicie ?
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Trenuj - nie pierdol.

Ja swą przygodę z boksem zacząłem ponad rok temu i nie żałuje.

Mam 24 lata ;)
  • 0

budo_zales200483
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Plock, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
ja zaczalem w wieku 26. Klitschko to juz ze mnie nie bedzie ale i tak jest zajebiscie. :-)
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Za późno. Go kill yourself.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Moi znajomi mnie namówili na taką sekcję rekreacyjną. Plan jest taki, żeby po tych wakacjach pochodzić do ich znajomego, który prowadzi sekcję. Typowo rekreacyjnie, żeby się sprawdzić popracować nad koordynacją itd Co do pytania hmm sam sobie musisz odpowiedzieć czy dasz radę czasowo, motywacyjne itd Spróbować nie zaszkodzi :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Nawet dla 17 latka jest juz za pozno. Moi koledzy, trenerzy boksu (ja tez mam specjalizacje z boksu, ale ja ja robilem pod mma i nie prowadze sekcji bokserskiej), przyjmuja w zasadzie tylko 12 latkow, bo oni gwarantuja rozwoj sportowy i wyniki.
17 letni piesciarze to maja juz za soba po 45-50 walk na koncie i takie doswiadczenie w zasadzie jest nie do odrobienia.
Czasami zdarzaja sie supertalenty (niesamowita kordynacja ruchowa etc.), jesli jestes jednym z nich to moze cos jeszcze osiagniesz w sporcie wyczynowym.

To, ze stukales w worek i tarcze, o niczym nie swiadczy, mimo, ze ktos wczesniej Cie jakos uksztaltowal, technika ma to do siebie, ze sie stale wypacza i musi byc kontrolowana, pod okiem trenera. Osobiscie wole uczyc tych, ktorzy w ogole nie maja pojecia o walce, niz tych, ktorzy uczyli sie sami, albo z kolegami.

Ale warto sobie tez cwiczyc dla wlasnej satysfakcji po prostu.

K_P
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
od kiedy 12 latek gwarantuje jakikolwiek wynik, 12 latek to dziecko i szczerze mówiac SW nie sa w tym wieku zbyt korzystne dla jego rozwoju.

20 lat jest ok, ale musisz poświecić temu wszystko, cały swój czas, trenuj 5 x w tygodniu, w pozostałe dni i rano biegaj, wtedy na pewno osiągniesz wyniki.
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Chodzi o to, że ja byłbym w stanie się temu poświęcić, ale nie wiem czy ktokolwiek da mi taką szansę. A nie chce trenować tylko rekreacyjnie. Chciałbym zacząć od amatorstwa tak jak wszyscy. Na Legie wiem, że biorą w wieku 12-17 lat. Więc minimum 3 lata jestem po terminie. Zamiast zacząć trenować boks amatorski to ja w wieku 16 lat złapałem się za MMA.
Nie wiem jak sprawa wygląda na Gwardii, ale zapewne podobnie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
"Dziecko w wieku 8 lat jest ciekawe nowych umiejętności, doświadczeń ruchowych. Wszystkie elementy ruchowe składające się na rozwój są w okresie najlepszych właściwości.

Jeżeli spojrzeć na wytyczne Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej dotyczące kryteriów wiekowych przy kwalifikacji do sportu, to dzieci uprawiające narciarstwo zjazdowe treningi powinny rozpocząć w wieku 10 lat, natomiast przystąpić do zawodów w wieku 12 lat . Daje nam to wstępną odpowiedź dotyczącą rozpoczęcia specjalizacji u dzieci".

"Nabór do sekcji gimnastycznych odbywa się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W czasie lekcji wychowania fizycznego trenerzy poddają testom całą populację pierwszoklasistów. Wybierają dzieci, które najlepiej rokują dla sportu gimnastycznego. Preferowane są dzieci raczej drobne, niewysokie i sprawne ruchowo. To zakrojone na szeroką skalę poszukiwanie przyszłych talentów zwiększa szansę ich odnalezienia (....)

Ten wiek dla boksu to 12-15 lat. Choc 15 to juz za pozno.

Wystarczy pogooglac, a nie pytac sie ludzi, ktorzy nie maja o tym pojecia.
Juniorzy mlodsi niekiedy maja juz po dwa treningi dziennie, wiec smieszie wygladlalby pogon za nimi z 5 tygodniowo i zaleglosciami 7 letnimi.. Zreszta to nie jest kwestia ilosci treningow, ale specjalizacji na wczesnym poziomie i talentu.

Wiecej: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
K_P
PS. Mam doswiadczenia z selekcja do mma, dorosli, czesto skoksowani ludzie, nie gwarantuja zadnych sukcesow sportowych. Zadnych. Moga byc najwyzej mistrzami swojego pdoworka. Kiedys przyjalem do sekcji mma paru 13 latkow - robili fenomenalne postepy. Niestety wyjechalem i grupa sie rozpadla.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Myślę że zamiast gadać, lepiej trenować. Liczy się samozaparcie, a jeśli trenujesz tylko dla sławy to jesteś burakiem i nie masz co szukać w SW. Dwunastolatek może trenować bo każą mu rodzice, a jak dorosły chłop boksuje, to przynajmniej widać że to jego własna, niczym nie przymuszona decyzja i wybrał to bo lubi to robić.
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Chyba nie do końca wszyscy łyknęli o co chodzi.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Idz do sekcji boksu, poddadza Cie kilku testom, moze jestes super utalentowany, kto to wie.
Mnie sie tylko Twoja motywacja nie podoba - jak sie nie nadaje do wyczynu, to nie bede cwiczyl. Robi sie cos, bo sie lubi. Ja nadal robie np. m.in. bjj - a nic juz w nim nie wygram, i z najlepszymi zawodnikami w sekcji przegrywam regularnie. Ale chce sie poruszac po prostu.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
Ale dlaczego piszesz, że moja motywacja ci się nie podoba, jeśli nawet nie wiesz nic o niej, a już na pewno nie możesz jej zobaczyć w 3 moich postach na tym forum.
Ja po prostu chciałem wiedzieć, czy są tutaj ludzie którzy mogą powiedzieć coś na ten temat i coś o tym wiedzą.
Nie wiem czy jestem supertalentem, nie wiem czy jestem potencjalnym gwarantem sukcesów dla trenera, który da mi szanse.
Wiem, że mam ogromne zaległości, wiem że trudno jest je nadrobić. Ale tak samo wiem, że jestem zdeterminowany do tego, żeby trenować ten sport. Nie chcę jednak trenować tylko rekreacyjnie, bo to już robię od dawna. Chce osiągać jakieś wyniki i mieć ciągłą motywacje.
Problem jest tylko taki, że jestem już "stary" i nie wiem czy ktoś da mi szansę.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
No to ci napisali co masz zrobić. Idź na sekcję niech cię sprawdzą, zrobią testy. Jak uznają, że jesteś za stary to sprawa jasna, a jak ujrzą w tobie supertalent to jeszcze jaśniejsza :wink:
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
I tak chyba zrobię.
Obawiam się tylko tego, że wybiorę się na legię, a tam z miejsca powiedzą.
" Sekcja zawodnicza do 17 roku zycia, chcesz pan trenować rekreacyjnie, to płac pan kasę i cześć "
Mam jeszcze do was takie pytanie. Czy są w warszawie jakieś kluby bokserskie nie licząc legii i gwardii, gdzie można trenować wyczynowo ? Chodzi mi o możliwośc startowania w zawodach amatorskich. W ogóle są tutaj osoby, które zaczęły przygodę z boksem amatorskim w dosyć zaawansowanym wieku (czytać około 20 roku życia) ??

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?

" Sekcja zawodnicza do 17 roku zycia, chcesz pan trenować rekreacyjnie, to płac pan kasę i cześć "

A co, ty chciałeś trenować za frajer?
  • 0

budo_deksterr55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?

W ogóle są tutaj osoby, które zaczęły przygodę z boksem amatorskim w dosyć zaawansowanym wieku (czytać około 20 roku życia) ??

w tym temacie wypowiedziały się już dwie takie osoby, a z pewnością jest ich znacznie więcej.
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?

" Sekcja zawodnicza do 17 roku zycia, chcesz pan trenować rekreacyjnie, to płac pan kasę i cześć "

A co, ty chciałeś trenować za frajer?


Tobie to już dziękuję, bo widzę, ze nie bardzo ogarniasz temat.

A co do tych, którzy zaczęli boksować w dosyć zaawansowanym wieku. Moglibyście powiedzieć na jakich zasadach trenujecie i jak to u was wygląda. Jest to tylko rekreacja, czy normalny boks amatorski.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?
A idź w uj. Ja przynajmniej trenuje, a nie rozbieram g... na atomy.
  • 0

budo_kotto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy 20 lat to zbyt późno na boks ?

A idź w uj. Ja przynajmniej trenuje, a nie rozbieram g... na atomy.


Lepiej tai-chi potrenuj, bo się spinasz niepotrzebnie.
Dziękuję, pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024