Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

Po walce na gali Ring XF 2 w Łodzi, spotkaliśmy się z Mateuszem Pogudzem aby porozmawiać o jego przegranym pojedynku z Rafałem Haratykiem.

Mateusz, byłem bardzo ciekawy twojego wystąpienia, uważam że jesteś uzdolniony i czekałem na to co pokażesz nam tutaj na ringu. Co poszło nie tak, powiedz?
Co poszło nie tak… po pierwsze błąd przy obaleniu mojego przeciwnika, miałem bardzo duże wrażenie że jest po prostu nasmarowany czymś co bardzo utrudniło mi walkę. Wyślizgnął mi się przy oddaniu suplesa, po prostu chciałem zrobić obalenie suplesowe. No nie wyszło, dałem mu za darmo dosiad. Wiadomo jak to jest w tym sporcie, każdy tu jest zawodowcem. Jeżeli taką pozycję już oddajemy, to jest bardzo ciężko. Próbował mnie dwa razy zadusić, trzy razy… dwa razy rozpiąłem mu rękoma klamrę, przytrzymałem mu rękę. Za trzecim razem uznałem, że to już nie ma sensu, przykleił mi się nogami… no trudno, taki dzień, przegrałem walkę. Na pewno kariery nie kończę, wręcz przeciwnie, dopiero zaczynam w to wchodzić. Porażka na pewno dużo uczy, będę się przygotowywał cały czas, mam teraz kolejną walkę na Pro Fight we Wrocławiu 18-go czerwca. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale taką ofertę już dostałem. Zobaczymy co czas pokaże, kariery na pewno nie kończę i będziemy czekać.

Myślę, że kariery kończyć nie ma sensu bo pokazałeś, że serce masz bardzo duże. Walczyłeś naprawdę dużo żeby nie poddać tej walki. Kosztowało cię to sporo wysiłku, no niestety… wyszło jak wyszło. Jak długo przygotowywałeś się do tej walki?
Do tej walki przygotowywałem się około miesiąca czasu, gdzie po prostu błąd na wadze pokazał mi że miałem 88 kilogramów i zawzięcie chciałem zrzucać wagę. Zrzuciłem aż 5 kilogramów, to się tak wahało – na jednej wadze tak, na drugiej inaczej. Teraz na wadze pokazało mi 82 kilogramy, takie lekkie osłabienie czułem nawet. Dzisiaj rano krew z nosa mi poleciała. No ale nie ma żadnych wymówek, to co powiedziałem wcześniej i tego się będę trzymał.

A powiedz mi, bo temat w zasadzie kontrowersyjny poruszyłeś. Ostatnio, swego czasu bardzo popularny w MMA. Wspomniałeś o tym, że poczułeś iż przeciwnik mógł być czymś nasmarowany. To jest spory problem i generalnie może być to uznane za dużo słowa przez twojego przeciwnika – jesteś tego pewny, że faktycznie czułeś to czy może tylko ci się wydawało?
Myślę jednak, że bardziej czułem niż nie. Wiem jaki poślizg ma ciało na sparringach bo sparuję sporo z kolegami. Troszeczkę takie to było za śliskie. Na pewno przy moim uścisku, nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja żebym popełnił błąd przy suplesie. Z reguły przeciwnik od razu lądował w pozycji bocznej lub od razu w dosiadzie. No po prostu zaskoczyło mnie to, zaskoczyło mnie że taki błąd, że takie coś miało miejsce no i stało się to co się stało.

Najczęściej twoi kibice mogli cię zobaczyć w twoich rodzinnych stronach. Jak organizator przekonał cię żebyś tutaj przyjechał i sprawdził się?
Organizator nie musiał mnie specjalnie przekonywać, to był kontakt mailowy ze mną. Zaproponował mi taką i taką walkę, nawet nie patrzyłem na względy finansowe tylko od razu zaakceptowałem to co mi zaproponował.
Jeszcze jedna ważna rzecz co do organizacji tej gali – bo nie padło jeszcze takie pytanie – powiem z własnego serca, gdy mnie wywoływali do tej walki to akurat jeszcze się przygotowywałem, nie byłem na 100% rozgrzany. Już leciała moja muzyka do wyjścia i sprintem musiałem biec przez hol i wychodzić. Dla mnie organizacja… troszeczkę niezbyt tutaj się to udało wszystko tak jak trzeba.

Chciałbyś coś przekazać swoim fanom w rodzinnym mieście? Masz ich tam sporo, to widać po prostu.
No cóż, przepraszać nie będę, porażka uczy… oni mnie na pewno znają, wiedzą jaki mam charakter, że jestem waleczny i nie poddaję się tak łatwo. Oni wiedzą, że będzie dobrze i ja również jestem tego samego zdania. Taki mały dół był po walce, ale koledzy przekonali mnie i też podbudowali psychicznie. To trwało więc tylko chwilę, na pewno będę nadal walczył i na pewno nikt się nie obrócił ode mnie, bo każdy liczył się z tym, że mogę również przegrać. No będzie dobrze, mogę tylko tyle powiedzieć.

A jakieś plany treningowe na przyszłość – bo o karierze zawodniczej już wspomniałeś – że będziesz walczył na Pro Fight, ale czy coś się zmieni apropo twoich treningów?
Na pewno stójka, teraz pracuję bardzo dużo nad stójką, nad poprawieniem pozycji. Troszeczkę też mam za dużo mięśni, to też mi czasami przeszkadza. Na pewno kondycja i ogólnie ruchy bokserskie, stójka.

Obserwując rozwój twojej kariery, wydaje mi się że wychodzisz z takiej zasady, że cel uświęca środki. Mam na myśli… zabiegi marketingowe – powiem wprost. Nie oceniam czy dobre czy złe, bo to nie o to chodzi. Chodzi mi o to, że osiągnąłeś swój cel. Nie wiem czy to znajomi czy to coś innego, dzięki czemu jest tak głośno o twojej osobie?
No tak, głównie marketing. Ja z tego robiłem pieniądze na swoich galach, na promocji mojej osoby. Miałem również dużo osób które pomagały mi w tym. No po prostu pieniądze a to co ludzie mówią, to mnie nie interesuje. Jeżeli mają jakiś problem to niech powiedzą mi to prosto w oczy co mają do mnie. Nie mówić za plecami, nie lubię czegoś takiego. Nikogo takiego nie znalazłem żeby mi prosto w oczy coś nabluzgał. Wystarczy, że się zapyta a ja powiem że chodziło o pieniądze i tak to wygląda.

Ja dziękuję ci ze swojej strony i naprawdę życzę powodzenia na przyszłych eventach.
Chciałbyś podziękować komuś, jakimś osobom dzięki którym jesteś tu gdzie jesteś?

No na pewno znajomym chciałbym podziękować bo mnie nakręcali do tego, organizatorowi również bo wierzył we mnie i ogólnie to wszytko.

Dziękuję w takim razie.
Dzięki wielkie.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad

miałem bardzo duże wrażenie że jest po prostu nasmarowany czymś co bardzo utrudniło mi walkę.


A zupa był za słona :roll:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
jak dla mnie wywiad kiepski, zabrakło pytania o jego poprzednie walki i tą ściemę w necie
  • 0

budo_franticc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Ciekawa koncepcja z tym "nasmarowaniem" z tego co na walce widzialem to Pogi złapał Rafała na wysokosci dupy odzianej w spodenki wiec? czyżby oponen moczył galoty w oleju kujawskim? ;)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
"Porażka buduje,a nie porażka rujnuje"
:roll: :)
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Nie rozumiem głaskanie tego pajaca po główce po tym jak jego umiejętności zostały już zweryfikowane. Tym bardziej że nie ma na tyle jaj żeby pogodzić się z porażką, tylko pieprzy o nasmarowanym przeciwniku, złej organizacji, byciu nierozgrzanym, i rozwodzi się jakie to od urodzenia zajebiste suplesy trzaska. Przykro patrzeć że w taki sposób jak zrobił to Pogi można dużo łatwiej stać się rozpoznawalnym zawodnikiem, być zapraszanym na gale, być obecnym w mediach. Bo kupa ludzi którzy ciężko trenują, bez krętactwa i pozowania na ninję-barbarzyńcę nigdy takiej szansy nie dostanie.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
lol Poginski :)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
To przez wagę... :-)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Gratuluje wysiłku przy zadawaniu poważnych pytań przeprowadzającemu wywiad :lol:
Nie można spłoszyć zwierzyny :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
teraz dawajcie wywiad z jego przeciwnikiem 8)
  • 0

budo_walecznysebo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
to ten slynny mistrz polski w mma?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
dodaj: zawodowy
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Uznawany nieoficjalnie za najgroźniejszego zawodnika mma w Polsce. Nieoficjalnie, bo oficjalnie to właśnie wpierdol dostał :lol: Co za pajac pogi :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
czyli:
przeciwnik nasmarowany
awaria wagi
krwotok
brak rozgrzewki

pogi gate.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad

czyli:
przeciwnik nasmarowany
awaria wagi
krwotok
brak rozgrzewki

pogi gate.


całe szczęście że nie doznał kontuzji w Tańcu z Gwiazdami
  • 0

budo_bst_bjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Czyli teraz Rafał Haratyk możne się mianować zawodowym mistrzem polski i nieoficjalnie najgroźniejszym zawodnikiem MMA? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad

Czyli teraz Rafał Haratyk możne się mianować zawodowym mistrzem polski i nieoficjalnie najgroźniejszym zawodnikiem MMA? :)

riddum is strong in this one!
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad

Gratuluje wysiłku przy zadawaniu poważnych pytań przeprowadzającemu wywiad :lol:
Nie można spłoszyć zwierzyny :)


hehe
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad

czyli:
przeciwnik nasmarowany
awaria wagi
krwotok
brak rozgrzewki

pogi gate.


jeszcze zapomniałeś o

Troszeczkę też mam za dużo mięśni

:lol:
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mateusz 'Pogi' Pogudz po gali Ring XF 2 - wywiad
Zapomniał dodać, że winni są Żydzi i cykliści.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024