Skocz do zawartości


Zdjęcie

SHIDOKAN KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SHIDOKAN KARATE
Witam
zainteresowałam nie ta odmiana Karate
dlatego ze wywodzi sie z Kyokushinkai przy tym jest bardzo wszechstrona jest parter i rzuty
niestety na stronie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie ma za wilu informacji strona jest rzadko aktualizowana w zwiazku z tym mam pytanie do forumowiczów co sądzicie o tym stylu karate
z tego co widziałem kihon i kata sa takie same jak w kyokushin dochodzą tylko rzuty i parter gdzies wyczytałem ze nie przywiazuje sie duzej wagi do kata to akurat mi odpowiada zawsze wolałem treningi pod walke niz trenowac cały czas kata chociaz uważam ze kata powinny byc np dla kutywowania tradycji z szacunku dla korzeni z ktorych dany styl sie wywodzi itd itp chociaz moze nie w tak duzej ilości jak w kyokushin
moze ktos napisze cos wiecej o tym stylu gdzie sa kluby w polsce na stronie podanej wyzej jest kilka klubów ale moze jest ich wiecej czy odbywają sie jakies zawody shidokanu czy zawodnicy shidokanu startuja w zawodach innych styli karate w ktorych tez sa rzuty i parter np daido juku
parter jest bardziej z bjj czy moze zapasów , sambo , catch wrestlingu
prosze o wszelkie mozliwe informacje na temat tego stylu moze jakas biografie i zdjecia załozyciela Shidokanu gdzies na jkims forum czytałem ze ma wyjsc ksiązka o nim ale jak do tej pory cichutko na ten temat Polski zawodnik Kyokushin tomasz Kucharzewski startowałw turniejach shidokan i wygrywał

tutaj kilka filmików ktore udało mi sie znaleźć i wydaja mi sie ciekawe



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



jesli sie nie myle to tez zawodnik Shidokanu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pozdrawiam :D
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Elo!

Stronka faktycznie ostatnio nieaktualizowana,bo odpowiedzialni za to ludzie mieli sporo na głowie, na szczęście już po gali K-1 w Wawie i Święta blisko, to może uda się to nadrobić.

Co do kata to jak zauważyłeś są analogiczne z kyokushin,przy czym traktuje się je jako tradycję i element wyszkolenia dzieci,sam trening podporządkowany jest opanowaniu umiejętności walki w różnych formułach.

Sam Shidokan składa się z: barre knuckle(knock-down plus klincz,rzuty i limitowany czasowo parter), Shido-thai boxingu i Shido MMA, jest też formuła charakterystyczna dla Shidokanu- triatlon(po jednej rundzie każdej z tych formuł),ale to piekielnie ciężka formuła,oprócz przytoczonego przez Ciebie zawodnika walczyło w niej dotychczas tylko trzech Polaków(M.Radliński,M.Ligiżyński i P.Bąk).
Często organizuje się też zawody w Shido grapplingu (przepisy jak submission wrestling).

Zawody oczywiście są,od amatorskich Shido-Lig,po zawodowe gale.

Co do startów w innych stylach to bardzo często,ja sam miałem okazję wystartować(i wygrać :wink: ) na Mistrzostwach Europy w Full-contakt Kempo (oprócz mnie Jordan Błoch i Magda Jarecka z Łodzi),Magda zdobyła Mistrzostwo Polski w bjj,a jej trener Grzesiek Chałubiński jest aktualnym Vice Mistrzem Polski w Kyokushin.Sporo zawodników startuje w kick-boxingu,sporo w muy-thai.
Kudo to też ciekawy styl,chociaż dość rozbieżny z MMA wbrew pozorom,ale i tam startuje z powodzeniem "nasz" Tomek Majka (polubił te kosmiczne kaski :D ).
Jeszcze by się znalazło parę innych formuł w których się zawodnicy Shidokanu biją,ciężko tak wszystkie wymienić.

Parter jak we wszystkich współczesnych systemach przypomina ten z bjj,luta livre czy sambo,parter z zapasów nadaje się tylko do zapasów :D

A Shoenie Carter to oczywiście zawodnik Shidokanu, kojarzony głównie z MMA,ale walczy i barre knuckle i w thai boxingu i w triatlonie.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
witam
dziekuje bardzo za odpowiedz
mógłbys cos wiecej napisac oTwórcy shidokanu tzn więcej niz jest na stronie wiadomo cos o ksiązce gdzies o tym przeczytałem
jak wyglada aspekt samoobrony w tym stylu sa robione takie treningi ?
tradycyjni twierdzą ze maja to w bunkai
moim zdaniem Shidokan jest nowoczesnym wszechstronym stylem karate przez to jest bardzo skuteczny i powinien sprawdzac sie w samoobronie chociaz na ulicy nigdy nic nie wiadomo
Pozdrawiam Serdecznie
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
IBK jest takie same ,a shihan Olejnik gwarantuje nowoczesny system zarządzania
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE

witam
dziekuje bardzo za odpowiedz
mógłbys cos wiecej napisac oTwórcy shidokanu tzn więcej niz jest na stronie wiadomo cos o ksiązce gdzies o tym przeczytałem
jak wyglada aspekt samoobrony w tym stylu sa robione takie treningi ?
tradycyjni twierdzą ze maja to w bunkai
moim zdaniem Shidokan jest nowoczesnym wszechstronym stylem karate przez to jest bardzo skuteczny i powinien sprawdzac sie w samoobronie chociaz na ulicy nigdy nic nie wiadomo
Pozdrawiam Serdecznie


Salve!
O twórcy Shidokanu mogę Ci poszukać info, aczkolwiek obszerniejsze wiadomości to obawiam się, że w języku angielskim.Książka ma być przedrukiem amerykańskiego wydania, a te z kolei japońskiego,więc to obawiam się jeszcze trochę potrwa.

Kwestia samoobrony.Na Shidokanie nie zajmujemy się tym, nie ma treningów z bronią ani technik przeciwko uzbrojonemu przeciwnikowi, zainteresowani tym adepci powinni poszukać oferty raczej w dziale "combat", czegoś w rodzaju Krav-Magi.
Natomiast jeżeli chodzi o samoobronę bez użycia "sprzętu" to nie wymyślono jeszcze nic skuteczniejszego nad trening przekrojowy,czyli taki jak pod MMA.W Shidokanie taktykę walki przekrojowej opiera się w większym stopniu na uderzeniach niż np.: w bjj, co wynika z tradycji stylu, niemniej nauka chwytów jest integralną częścią treningu.

Odnośnie bunkai i zastosowania tego w realu to zdania są podzielone, w mojej opinii to jest kompletne nieporozumienie.Ten temat był już zdaje się wielokrotnie "wałkowany" na tym forum :wink:

Pozdroowy dla Ciebie i powodzenia na treningach!

[ Dodano: Czw 01 Kwi, 2010 ]

IBK jest takie same ,a shihan Olejnik gwarantuje nowoczesny system zarządzania


IBK to faktycznie kopia Shidokanu, więc teoretycznie się nie będzie różnił.
Nie miałem jeszcze okazji walczyć z nikim z IBK, ani oglądać ich walk,ale myślę,że warto by było spotkać się na jakiś zawodach czy gali.
Wpadnijcie na naszą Shido-Ligę, albo dajcie jakieś info na budo o Waszej imprezie, to będzie okazja do spotkania się i porównania :wink:
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Witam dzikuje bardzo za odpowiedzi



w jakich miastach są kluby Shidokanu na stronie Polskiej Federacji jest lista klubów ale czy jest ona aktualna ?
sa planowane jakies nowe kluby w Polsce ? nowe kluby na górnym sląsku z tego co jest na stronie są kluby w katowicach i gliwicach
Pozdrawiam
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
są organizowane w Polsce seminaria shidokan ?
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Seminaria są robione, najbliższe planowane jest w lecie, w okolicy maja lub czerwca, zależnie od terminu Shido-ligi.
Klubów przybywa powoli, ostatnio pojawił się klub w Pułtusku, a jego zawodnicy udanie debiutowali na Shido-lidze w Katowicach.
Na Slasku zobaczymy, było paru chętnych,ale nie potrafili wyjść poza knock-down z którego się wywodzili,a to trochę mało do Shidokanu ( z szacunkiem dla knock-downu, to dobra baza, ale trzeba być gotowym na rozszerzenie tego).
Ale liczę na to,że się ktoś taki pojawi.
Pozdroowy, jeśli jesteś z Tarnowskich Gór jak myślę,to wpadnij kiedyś do nas na trening :wink:
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
wtam
dziekuje bardzo za odpowiedzi
super ze seminaria tez sa organizowane moze kiedys uda mi sie wpasc na trening lub na takie seminarium kurcze szkoda ze jak narazie nie powstaja kluby na górnym slasku własnie to w shidokan jest fajne ze wykracze poza zwykły knock-down są rzuty parter itd jest stylem wszechstronnym nie ma takich ograniczen jak sportowe kyokushin mzna potrenowac i powalczyc na zasadach grapplingu to napewno rozwija wszechstronnego fightera a jak ma sie Shidokan w Japonii i Rosji z tego co mozna poczytac kudo dado juku jest w tych krajach bardzo rowiniete jest sporo klubów zawodów jak to wyglada z Shidokanem ?
do kiedy odwołane sa treningi w katowicach ?
Pozdrawiam Serdecznie :D
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Uch, nie miałem czasu przez parę dni na necie siąść :cry:

Treningi normalnie lecą, tylko poniedziałek był minutą ciszy dla ofiar katastrofy.

Jak się Shidokan w Rosji rozwija to szczerze mówiąc nie wiem, bo Rosjanie rzadko na naszych obozach bywają, ja się tylko raz z nimi spotkałem i to za bardzo się dogadać nie mogliśmy.
Na zawodach też się jakoś nie zachodzimy.

W Japonii za to czasami bywamy, tam się rozwija prężnie, bo z jednej strony jest przekrojowe, na co teraz jest bum, a z drugiej strony ma mocne japońskie korzenie.
Bardzo fajnie potrafią Japończycy przeplatać technikę karate z judo, bardzo spójny system z tego zrobili.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Witam
dziekuje za odpowiedzi
a jak to jest z sekcjami w katowicach w sekcji na ul mickiewicza tez są rzuty i parter czy tylko same uderzenia i kopniecia z tego co widac na waszej stronie
troche jest to po rozrzucane dla kogos z katowic to raczej nei jest problem ale dla osoby np z tg poruszajacej si autobusami to juz moze byc problemem
Pozdrawiam Serdecznie
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
ciekawe dosc stare
artykuły na temat polskiego Shidokan szkoda ze nie ma ich za wiele i strona praktycznie nie jest aktualizowana

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

strona nie działa są jeszcze jakieś kluby shidokan w Polsce ?

istnieje jeszcze w naszym kraju ten styl
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wydaje mie się , że te kluby które istniały przeszły do Shindokai
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
Wpadłeś przez te 3 ostatnie lata choć raz na trening, jak zamierzałeś? :lol:
Strona emersów z podpisu Yeriego ma się dobrze, klub działa, ćwiczą shidokan, nigdzie nie przeszli. Masz następne kilka lat żeby się do nich wybrać ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE

Wpadłeś przez te 3 ostatnie lata choć raz na trening, jak zamierzałeś? :lol:
Strona emersów z podpisu Yeriego ma się dobrze, klub działa, ćwiczą shidokan, nigdzie nie przeszli. Masz następne kilka lat żeby się do nich wybrać ;-)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
immer Baustelle...
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIDOKAN KARATE
No i...?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024