Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocenzurowany plakat UFC 111 ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Artur po pierwsze przeczytaj najpierw uwaznie co ja pisalem bo nie chce mi sie z Toba klucic na tematy polityczne

po drugie zrob mi ta przyjemnosci i wejdz tutaj

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i zobaczysz ze wszystko co tu przekonujesz to bzdura
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
wychodzi na to ze UFC 111 bedzie mozna na zywo ogladac na Sohu, ponizej promo po chinsku, polecam ob ejrzec poczatek bo widac zawodnikow UFC (np matt serra czy randy) dukajacych po chinsku :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

te promo podaje czas i date i ze bedzie mozna ogladac na zywo na sohu ale nie ma tam nawet slowa o jakis ppv czy o innej formie platnosci, po prostu wlacz i ogladaj

wrzucili wczesniejsze ufc do ogladania tez i np caly 110 pociety na poszczegolne walki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

To fakt ze ma jakies tybetanskie napisy.Pamietam czytalem cos o nim ze swego czasu mieszkal z jakimis mnichami ale niewiem czy to bylo w tybecie


w UFC Primetime: St. Pierre vs Hardy 2 bylo pokazane ze to bylo w Shaolinie w chinach ludowych
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Wczoraj w Toronto byl Dana White i udzielil odpowiedzi na temat plakatu UFC 111.
Jak widac White nie chce na wszelki wypadek "dla bezpieczenstwa" denerwowac Chinczykow i dlatego tatuaz zniknal z plakatu.Tutaj wywiad.:)


"TORONTO -- English welterweight Dan (The Outlaw) Hardy's stomach tattoo was airbrushed out of the UFC 111 fight poster because it is "anti-Chinese government stuff," according to UFC president Dana White.

"I'm trying to get into China," he told fans at a question-and-answer session Tuesday. "I don't need anti-Chinese government stuff on my fighters."

Hardy, however, says the tattoo -- the fighter's favourite -- is a Tibetan Buddhist prayer written in Sanskrit.

"It's basically just like a prayer for focus," Hardy said. "It keeps me walking the path that I should be walking without veering off and distracting myself."

Apprised of that explanation, White said: "That's not what I heard."

"This thing popped up and I heard that it was anti-Chinese government, so I ripped that thing off it. I'm not going to put him on a poster with anti-Chinese government writing on it when we're trying to get into China. . . . I don't know what this stuff means, so I've got to be safe."

Hardy challenges Canadian Georges St-Pierre for his UFC welterweight title Saturday at UFC 111 in Newark, N.J.

---

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
hehe, czyli jednak.
  • 0

budo_corfe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Taa, czyli -artur- miał rację, a tomasz po prostu się czepiał, chociaż tej racji nie miał. Też myślałem właśnie, że cenzura dotyczy tematu "nie denerwuj Chińczyków". I po co ta dyskusja była, że pismo tybetańskie jest wszędzie w Chinach? :roll: Czasami rzeczy oczywiste są oczywiste :wink: tak jak to DLACZEGO usunęli tatuaż Hardego.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

Taa, czyli -artur- miał rację, a tomasz po prostu się czepiał, chociaż tej racji nie miał. Też myślałem właśnie, że cenzura dotyczy tematu "nie denerwuj Chińczyków". I po co ta dyskusja była, że pismo tybetańskie jest wszędzie w Chinach? :roll: Czasami rzeczy oczywiste są oczywiste :wink: tak jak to DLACZEGO usunęli tatuaż Hardego.


Corfe a klikneles na link ktory podalem???? to jest CHinska strona i daje jego zdjecia z tym tatuazem i nikomu to nie przeszkadza - ja nie pisalem o motywach UFC tylko ze ten tatuaz nie ma nic wspolnegoz Dalejem co Artur wmawial,
w tej chwili sa wszedzie artykuly gdzie sie nabija z Dana White za ten ruch ponizej:

Hardy, however, says the tattoo -- the fighter's favourite -- is a Tibetan Buddhist prayer written in Sanskrit.

"It's basically just like a prayer for focus," Hardy said. "It keeps me walking the path that I should be walking without veering off and distracting myself."
Apprised of that explanation, White said: "That's not what I heard."


komentarz z Bloody elbow od redaktora

The UFC lacks adequate fact checking. I know this isn't the case with a company this size, especially one that is actively trying to expand it's global efforts. Is it possible that someone could tell Dana White "that's an anti-Chinese government tattoo" and White wouldn't bother to have someone check into it before going to the extreme of photoshopping it out of promotional materials?


i wiele wiecej takich w tej chwili na roznych stronach

link ktory podalem, daje jeszcze raz dla nie umiejacych klikac: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jest na chinskiej stronie sohu - jednej z najwiekszych stron informacyjnych w Chinach Ludowych i podlegajacej cenzurze i systematycznie czyszczonej z materialow nieprawomyslnych i zdjecie Hardiego z tatuazami jego wciaz tam wisi i wisi i to chyba juz z drugi miesiac i zadnemu cenzorowi nie przeszkadza mimo ze jak kazda taka duza strona informacyjna maja przypisanych na stale paru cenzorow ktorzy dzien w dzien siedza i czyszcza
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

...
prawda jest taka tez ze tybetanskiego to nawet tybetanczycy nie potrafia juz czytac poza mnichami wiec naprawde ludzi wali to jakie masz tatuaze i mam np kolegow obcokrajowcow co maja idealnie takie same tatuaze jak hardy na ramieniu czy przedramieniu i niektore nawet mocniej wywrotowe i widac to w lato jak laza po pekinie i zaden policjant czy ktokolwiek nigdy ich o to nie zaczepil a jeden z nich mieszka juz w pekinie 12 lat
(...)

Bardzo ciekawe jest to co piszesz (w sensie ciekawe, a nie ironicznym). Ale powiedz mi jedną rzecz: skoro nikt poza mnichami nie zna tybetańskiego, to skąd właściciele owych tattoo wiedzą co mają wydziarane i kto im to wydzierał? i skad wiadomo, ż emają to poprawnie wydziarane?może jest to wydziarane z błędem i znaczy zupełnie co innego, no no kto to sprawdzi? :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

Bardzo ciekawe jest to co piszesz (w sensie ciekawe, a nie ironicznym). Ale powiedz mi jedną rzecz: skoro nikt poza mnichami nie zna tybetańskiego, to skąd właściciele owych tattoo wiedzą co mają wydziarane i kto im to wydzierał? i skad wiadomo, ż emają to poprawnie wydziarane?może jest to wydziarane z błędem i znaczy zupełnie co innego, no no kto to sprawdzi? :wink:


wiesz mozesz miec racje :idea: :!: ja tybetanskiego nie znam, wlasciciele tych tatuazy tez nie - tatuaze gdzies tam sobie zrobili (nie w chinach) i twierdza ze ten znaczy to a tamten tamto ale kto wie :lol:
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Zazwyczaj w studiu tatuazy maja rozne wzorki z przetlumaczeniem.Tak samo jest z chinskimi literami na ktore Swego czasu byla moda.Wiele sie slyszalo ze zamiast ktos tam wytatuowac Sobie slowo "milosc" czy cos w tym rodzaju wytatulowal inne znaczace slowo. :D
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Miałem raz taki motyw - widzę na siłowni, że koleś ma wydziarane kanji na łapie. Podchodzę więc i mówię
- Słuchaj zwróciłem uwagę na twój tatuaż, część rozpoznaję ( sam wtedy chciałem się tatuować ) ale nie na tyle żeby zrozumieć całość. Co to znaczy ?
- Wiesz, ja nie wiem, to są takie chińskie znaczki.

:)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

Zazwyczaj w studiu tatuazy maja rozne wzorki z przetlumaczeniem.Tak samo jest z chinskimi literami na ktore Swego czasu byla moda.Wiele sie slyszalo ze zamiast ktos tam wytatuowac Sobie slowo "milosc" czy cos w tym rodzaju wytatulowal inne znaczace slowo. :D


jak bylem ostatnio w Tajlandii to z zona poszlismy do takiego studia tatuazu i skonczylo sie na tym ze zona (chinka) im znaki chinskie poprawiala w ich katalogu i miala przy tym taki ubaw bo naprawde tam byly takie bzdury powypisywane, czesto tez znaki do gory nogami lub z lustrzanego odbicia :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Moj znajomy wlasnie zrozbil sobie tatuaz i kolezanka po japonistyce, zauwazyla, ze ma lustrzane odbicie. No i facet ma dyskomfort.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Trochę się mały OT zrobił.
Ja osobiście nie rozumiem tautowania sobie znaków, których się nie rozumie, z kultury z którą się nie ma absolutnie nic wspólnego.

Jeżeli ktoś już się uparł na to, żeby mieć arabskie, japońskie, chińskie czy egipskie znaki to mógłby wykazać na tyle zainteresowanie, żeby sprawdzić u minimum 2 niezależnych źródeł, a nie wierzyć gościowi z salonu, który może być albo ignorantem, albo złośliwie "zamienić znaki" np. nie dodając jednej kreski, co jak wiadomo może diametralnie zmienić odbiór (np. z japońskiej wieczności można łatwo zrobić wodę).


Tatuaż robi się na całe życie, więc czy konsultacje językowe w jakimś instytucie wliczone w koszt są aż tak drogie?
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???

Trochę się mały OT zrobił.
Ja osobiście nie rozumiem tautowania sobie znaków, których się nie rozumie, z kultury z którą się nie ma absolutnie nic wspólnego......


Jak to nierozumiesz???A mowi Ci cos slowo "moda" ??:)
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
Widac wszyscy juz gotowi do walki:) Bedzie ciekawie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Najlepiej wyszedl Hardy naturalnie:)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocenzurowany plakat UFC 111 ???
wracajac do tematu:

mozna bylo ogladac UFC 111 na sohu live za darmo, bez zadnych ppv - jedynie trzeba bylo miec chisnkiego IE i zainstalowac plugina sohowego - tak tez co Dana white belkocze o ppv w chinach pojecia nie mam - tym bardzie jak juz wspominalem z punktu widzenia prawa takiego czegos nie ma

Zatem całe Chiny będą kibicować GSP


chinski komentator tlumaczyl ze pewnie GSP wygra ale zeby Hardiemu kibicowac bo on cwiczyl w Shaolinie :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024