Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bocialarka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Bocialarka
Tactical gear trochę przysnęło, prawdopodobnie zagrzebane taktycznie pod śniegiem i nikt nie poruszył dotąd tematu "kultowej" polskiej produkcji latarkowej, tj bocialarki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Chciałem zapytać, czy ktoś z Was jej używa i jakie są praktyczne wrażenia. Zastanawiam się nad jej nabyciem jako światła rowerowego, ale nie wiem czy w jej obecnej cenie (ok 230 PLN) nie dostanę czegoś ciekawszego. Oczywiście chodzi mi o sprzęt, który naprawdę będzie świecił w lesie, a nie tylko spełniał wymóg posiadania przedniego światła.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bocialarka
dla mnie strasznie ciezka i nie ma zasiegu. w starych wersjach byly zalanczane aku nie zabezpieczone. lubia wybuchac niszczac biurko. na rower sie nada . na szperacz nie. na edc zalezy co kto lubi.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bocialarka
A co z ewentualnymi alternatywami dla niej w tym przedziale cenowym?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bocialarka
Osobiscie uzywam dwoch latarek. olight T10 (c123 210 L 70 metrów) z tubą T15 (paluszek 150L 50 metrow) oraz LL V2 (3 male paluszki 30 lumenów realny zasięg użytkowy 20 metrów). Nie jeżdzę na rowerze więc nie umiem dopasowac specyfikacji.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Bocialarka
ja jeżdżę z ustawionym na najmocniejszy tryb 180 lumenów Fenixem LD20 w uchwycie na kierownicy [właśnie 230 zeta za komplet] + jakies dwa razy słabszy Romisen RC-G2 przykręcony za pośrednictwem naginalnego w razie potrzeby krótkiego, stalowego płaskownika do "boostera" od V-brake'ów,
Fenix skierowany bardziej na podłoże,
Romisen ustawiony bardziej pionowo, bo robi za światło pozycyjne i back up,

obie napędzane AA, ale mają strumień ze słabiej oświetlonymi bokami i centralnym jaśniejszym punktem [i dość sporym zasięgiem tegoż], co jak niektórzy mówią nie nadaje się na rower :)
jednak zadowolony jestem z efektu,
niestety nie wiem jak się sprawuje w lesie, bo śmigam tylko po mieście, za to prawie codziennie i to po zmroku,
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bocialarka
Pojawiła się wersja 3.0 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Daje 350 lumenów, naprawdę nieźle. Poczekam chyba jednak na recenzje w sieci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024