Skocz do zawartości


Zdjęcie

bjj a badanie eeg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwertyuiop222
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bjj a badanie eeg
Witam serdecznie. Chcę rozpocząć treningi brazylijskiego jiu jitsu i muszę zrobić badania w sportowej przychodni lekarskiej w której jestem zarejestrowany na następny tydzień. Moje pytanie jest następujące: po co do bjj eeg głowy? Przecież to chwytany sport walki. Po drugie mam właśnie obawy do eeg że wyjdzie źle bo kiedy miałem 5 lat (teraz mam 21 lat) to miałem wypadek samochodowy i miałem pęknięcie czaszki. Wstrząsu mózgu nie doznałem tylko uszkodzenia czaszki. I jeszcze jedna sprawa noszę okulary lewe oko +2,0 prawe +2,5 Czy to mnie też może dyskredytować? Nie chcę ćwiczyć boksu czy muay thai tylko bjj...
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg

I jeszcze jedna sprawa noszę okulary lewe oko +2,0 prawe +2,5 Czy to mnie też może dyskredytować? Nie chcę ćwiczyć boksu czy muay thai tylko bjj...


ja też nosze okulary - od 2 roku życia i w żaden sposób nigdy mi one nie przeszkadały jeśli chodzi o bjj
soczewk także nie używam i nie polecam...


najważniejsze byś widział przeciwnika (no chociaż jego zarys...) :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg

Witam serdecznie. Chcę rozpocząć treningi brazylijskiego jiu jitsu i muszę zrobić badania w sportowej przychodni lekarskiej w której jestem zarejestrowany na następny tydzień. Moje pytanie jest następujące: po co do bjj eeg głowy? Przecież to chwytany sport walki. Po drugie mam właśnie obawy do eeg że wyjdzie źle bo kiedy miałem 5 lat (teraz mam 21 lat) to miałem wypadek samochodowy i miałem pęknięcie czaszki. Wstrząsu mózgu nie doznałem tylko uszkodzenia czaszki. I jeszcze jedna sprawa noszę okulary lewe oko +2,0 prawe +2,5 Czy to mnie też może dyskredytować? Nie chcę ćwiczyć boksu czy muay thai tylko bjj...

To w razie czego wytłumacz to lekarzowi sportowemu. Wytłumacz mu, że to praktycznie to samo co judo. Jak pierwszy raz byłem to mieli rozkminke co robić, jakie badania ale jak wytłumaczyłem, że to sport chwytany jak judo to od tamtej pory już wiedzą, że trzeba badania jak do judo.

ps.
wyszukany nick :)
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
Lekarz sportowy polecił mi zrobić badanie EEG żebym mógł przejść badania przed zawodami. Wynikało to z tego, że nie mieli (i nie wiem czy już mają) w tabelach takiego sportu. Tłumaczenia, że to jak judo nic nie dały, pewnie chcieli przykrywkę jakby co. Na EEG pytali się tylko po co mi to, a i tak wrzucili to do worka pt. sport walki, bez rozróżnienia czy uderzany czy chwytany. Potem u lekarza sportowego na badaniach zauważyłem, że w papierach wpisali jiu-jitsu/judo. Spytałem lekarza po wyjaśnieniu jak wygląda bjj po co to EEG było, a on na to, że w jiu-jitsu są uderzenia, jak są to musi być i koniec. Jakiś czas później kumpel robił badania, powiedział, że potrzebuje na zapasy i obyło się bez EEG.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
O eeg się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o oczy to, z tego co mi wiadomo do -4 można spokojnie walczyć. Chociaz zanm takich co maja, dużo, dużo więcej a i tak walczą.
  • 0

budo_rynek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
Wzrok akurat nie stanowi barierey.Sam osobiscie w Lizbonie widzialem walke niewidomego zawodnika przeciwko calkowicie zdrowu. Gosciu przegral ale cala sala bila mu brawo na stojaco.

Co do badan, to wytlumacz lekarzowi co to BJJ. Wiekszosc z nich laczy to z MMA i dlatego kieruje na tego typu badania. Bardziej proponowal bym zrobik EKG ,zeby sprawdzic jak Twoje serce poradzi sobie z duzym wysilkiem.
  • 0

budo_el_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
Trenujac kilkanascie lat padajac na mate po rzutach, kopnieciach podciaciach itp warto robic eeg glowy. Raz do roku nawet dla wlasnego spokoju. Sporty walki maja to do siebie. skonczyla sie era podbijanai badan chociazby przez ginekologa;] żal... tak bylo nie raz co zrobic i to w klubach sportowych. Nie łaczmy eeg glowy glownie z uderzeniami. Choc wiadomo jak sie sprawa ma wlasnie w tego rodzaju sportach. Dodatkowo polecam rtg odcinka szyjnego.
  • 0

budo_rynek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg

Dodatkowo polecam rtg odcinka szyjnego.


Moj lekarz sportowy tez skierowal mnie na to badanie:)
  • 0

budo_harry_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
Rynek:
To nie chodzi o to, że brak wzroku przeszkadza w kulaniu się. Chodzi o to, że przy dużej krótkowzroczności wydłużenie gałki ocznej powoduje jakby "naciągnięcie" siatkówki. Przez to taka krótkowzroczna siatkówka jest dużo bardziej narażona na urazy, co może skutkować utratą wzroku. Więc jak ktoś jest już niewidomy to mu nic nie grozi - chyba że jebnie głową o stolik sędziowski.

Kiedyś okuliści odradzali osobom z dużą krótkowzrocznością ćwiczenia czegokolwiek wymagającego większego wysiłku (nie pytaj mnie co takie osoby powinny zrobić w razie grubszego zatwardzenia - nie mam pojęcia). Ostatnio jakaś młodsza pani oczolog w prywatnej klinice powiedziała mi, że dziś nie robi się z tego takiego wielkiego halo - robisz co jakiś czas badanie dna oka i jak jest ok to trenujesz i tyle.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg

Wytłumacz mu, że to praktycznie to samo co judo. Jak pierwszy raz byłem to mieli rozkminke co robić, jakie badania ale jak wytłumaczyłem, że to sport chwytany jak judo to od tamtej pory już wiedzą, że trzeba badania jak do judo.

ps.
wyszukany nick :)

na judo to akurat badania są dość... rozległe :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj a badanie eeg
standardowe popierdółki + rtg odcinka szyjnego :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024