Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Dlaczego nie wyszlo z MT??? Na gali odbęda sie też walki MT i mma ,a kto je zafirmuje to sie okaże.. Kuba zadecyduje ponieważ jest głownym org. bedzie to albo PZKB albo PFMT zobaczymy przepisy dot.tej walki ustala przedstawiciele WKN oraz IMBA ,na pewno nie bedzie rzutów itd itp,generalnie te same przepisy co MT albo k-1,tylko sznurki na rece,albo rekawice zrobione ze sznurów. To wszystko.Wiecej info juz w lutym.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Hanuman byłeś na księżycu czy jak? To nie wiesz że 90% klubów odeszło od PZMT w tym 100% najlepszych w Polsce?...

Ostatnio kluby startujące w PZMT to głównie kluby Karate czy Kung Fu a ludzie z PZMT startowali na MP PZKB jako niezrzeszeni.

Ja osobiście uważam że ten spór PZMT/PZKB jest do dupy i lepiej byłoby gdyby się połączyli ale fakty mówią za siebie.
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Czy ja napisalem PZMT czy PFMT? Powstala liga boksu tajskiego i Powolana zostala Polska Federacja boksu tajskiego z nimi wspołpracujemy ,jezeli bys zwrocil uwage na poprzedni post to nie gadalbys bzdur o ksiezycach.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Przecież PFMT to nic innego niż PZMT...a bzdury to oni gadają i to od lat...gdzie jest ten związek o którym mówiono już 5 lat temu?...

Z resztą, róbcie federacje, walki na sznurki, na gołe pięści nawet :)
wprowadzajcie stopnie i egzaminy dla sekundantów i sprzątaczek klubowych...

Ludzie się Wam śmieją w twarz a Wy się upieracie przy swoim... :roll:
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Hyba nie jesteś na bierząco....niestety...liga boksu tajskiego nie ma nic wspólnego z PZMT :) I założyli nowa federacje którego prezesem została Monika Kobiałka...więc o czym Ty mówisz ????http://liga-muaythai.pl.tl/
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
No to będzie jeszcze weselej bo Szlachta też "sobie założył" Polską Federację Muay Thai... :) Szykujcie się na procesy sądowe i inne cyrki tego typu!


"w rozmowach takze z Rafalem PZMT bedziemy wiele rzeczy organizowac bo wielokrotnie o tym rozmawialismy i nadchodzi czas ,aby wcielic to w życie."

Po tym stwierdziłem że chodzi o PFMT Szlachty...

Coraz większy burdel w tym Muay Thai... :roll:
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Chyba ta dyskusja wróci na jakieś podjazdy PZKB czy PZMT a to jest bezcelowe. IMBA Poland jest oficjalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem jako Polska Akademia Muay Boran i jesteśmy otwarci na wszystkie Zawiazki i Organizacje...Fakt natomiast jest taki ,że jako IMBA jesteśmy blisko WMF ..z uwagi na naszego Mistrza Marco de Casaris..Wiekszosc krojow w Europie przynajmniej na szczeblach narodowych nie toczy takiej bezproduktywnej walki jak u NAs .WMF oraz IFMA dzialaja razem..ale to nie możliwe w naszym kraju dla tego jest taki syf i nikt tego nie zmieni...przynajmniej na razie ,pzdr a ubliżanie .....sprzataczki,sekundanci po co ten jad do NICH?? Sznurki na razie my wprowadzilismy jako tradycje tajska,ciekawostke..takie taj chi z Tajlandii..moze to i sluszna uwaga. Robimy swoje bez wzgledu na polskie PLUJKI internetowe i zawisc wzajemna tzw.działaczy Związkowych.Pzdr dla normalnych.
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Z jednym sie zgadzamy ...będzie :) :) :) :)
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Hanuman nikogo nie opluwam.
Nie rozumiem jednej rzeczy a nawet kilku:

sam napisałeś że WMF i IFMA współpracują w innych krajach - jestem tego samego zdania ale wytłumacz to R. Szlachcie bo to on twierdzi że jest inaczej wysyłając pisma do Ministerstwa twierdząc że WMF to niszowa federacja i że współpraca IFMA/WMF jest wykluczona.

PZKB wyciągnęło rękę do PZMT proponując współpracę ale PZMT to olało...

Inna sprawa: w innych krajach nie nadaje się stopni w MT ale u nas co niektórzy wymyślają stopnie, pasy, egzaminy które mają na celu jedno: ściągnięcie kasy od ludzi.

Nie lepiej wprowadzić klasy A, B i C żeby nie być 20 lat za resztą świata ???

Dla czego nie robimy po prostu jak reszta świata, bez kombinowania i krętactwa?

Jak zawsze Polacy chcą zrobić po swojemu, twierdząc że zrobią lepiej, a wychodzi z tego kupa!

Nie uraź się ale "walki w sznurkach" brzmi co najmniej śmiesznie! Jeżeli chcecie robić pokazówki Muay Boran jak w Tajlandii - owszem, popieram. Ale nie kombinujcie i nie wmawiajcie ludziom że interesuje się tym TV itd...Eurosport nie zainteresował się nawet oficjalnymi galami K1 i K1 Max ani galami z tytułami o MŚ K1 czy MT...

Pozdro!
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran

(...)

Inna sprawa: w innych krajach nie nadaje się stopni w MT ale u nas co niektórzy wymyślają stopnie, pasy, egzaminy które mają na celu jedno: ściągnięcie kasy od ludzi.(...)

No co egzminy będą, a stopni nie będzie :)

Co do nowych organizacji, nie zorientowałeś się jeszcze, że ludzie związani z muratem (6kup szotokan) i inni wielcy patriarchowie, sa fetyszystami danow. Oni musza miec wysokie stopnie, bo maja megalomanie. Sami sobie nadaja, sami miedzy soba sie egzaminuja.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
duże piwo za "fetyszyści czarnych pasów" zapisałem do kajetu :)
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Na co dzień i na treningach nie używam 6 dana mam zdane egzaminy w 2 federacjach na 5 dany (TI oraz ICTF). 4 dan gtf i 4 WTF ale jak DZIESIATKI!!!powtarzam DZIESIATKI ludzi w Polsce zostalem oszukany przez oszusta z WTF Soo Kwang Lee 9 Dan stad te artykuły ktore cytowaliscie ,a o KILE w Zwiazku nie bede opisywal jaki panowal w tym czasie 2000-2003 bo wałki szły na setki czy nawet tysiace certyfikatow dla ludzi itd .Muay Thai to oaza spokoju i współpracy w porównaniu z karate i TKD....6 dan przyjalem dla reklamy po wypadku Tomka aby zmniejszyc tragiczne wrazenie i traume wrecz szok jaki panował wokół tego.(było ok 4 tys ludzi w hali ludowej i wreczali sobie faktycznie astronomiczne dany) Nie współpracuje z PFDSW przyjalem to tak jak 4 dan Kempo...ale nawet sie nie reklamuje bo to nadany stopien,osobiscie jestem egzaminatorem do 3 dana w tkd i nadalem takze kilka honorowych 3 danów..w nawet w Korei załatwilem 6 Dan dla bylego Prezydenta RP...którego nie przyjał bo uwazal to za profanacje. Dany i inne takie to faktycznie biznes ,a jak bylem w Tajlandii zalozylem spodenki i okazalo ile sa warte te wszystkie dany ale przynajmniej mialem odwage dostac lomot bo inni marzyciele i fantasci od danów nadal spia glebogim snem wielkich miszczow :D . Nazwa Muay Boran ktora sie poslugujemy zwiazana jest bezposrednio z IMBA i naszym zadaniem jest promocja MB w Polsce , a na zachodzie i swiecie uzywaja nazwy Muay Thai Boran. Walki w sznurach...hm moze to reklama ok. ale sa sponsorzy na to i zawodnicy ktorzy poprostu widac ,ze chca sie tak sprawdzic. Rafal IFMA -PZMT realizuje konsekwentnie polityke IFMA i WMC ,PZKB rownież . Nie mnie oceniac czemu te drogi sie nie spotkaly i watpie czy sie kiedys spotkaja.
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Mnie dalej intrygują te stopnie. Jak można tyle stopni zdobyć w ciągu 20 paru lat ,chyba ,że w Taekwondo dostaje się szybko ale z tego co się z orientowałem u nas w Szczecinie Grzegorz Puzoń mający staż w Taekwondo już 20 lat ma IV bądź już V dan(ITF bodajże) startując aktywnie w zawodach i w ogóle, nie wiem czy w Taekwondo ITF ,WTF się równo dostaje czy jak ma się wysoki stopień z innego dostaje wysoki stopień z drugiego nie wiem dokładnie ,ale wydaje mi się ,że nie. A tyle stopni mistrzowskich to naprawdę moim zdaniem wymaga z ładnych 40 lat bo wiem jak długo się zdobywa stopnie w Karate, Judo, Aikido ,BJJ. Kolejną rzeczą co mnie bawi po pachy to stopnie w Muay Thai wzięte z Muay Boran. Skąd one się biorą?? za ładne Wai Kru pomijajać fakt ,ze każdy Gym ma własne Wai Kru bądź inwidualny zawodnik ma swoje, za techniki które wykonanie w walce jest nie mal ,że nie możliwe albo mało efektywne. Wiele technik wymaga akrobatycznych umiejętności czy wielcy Mistrzowie będą wstanie je zaprezentować bo moim zdaniem powinni (jak starzy mistrzowie Karate,Judo,Aikido potrafią pokazać w starym wieku ,że dla nich wiek to tylko liczby). Czy Ci wielcy mistrzowie Muay Boran/Muay Thai mają tytuły jakiekolwiek w walkach czy cóś?? Dla mnie fundamentem Muay Thai są walki jak będę mieć np. 60 lat a nie stoczę do tego czasu żadnej walki i nie zdobędę żadnego tytułu na zasadach Muay Thai to trochę ze mnie dupa a nie wielki mistrz mimo ,że bęe mieć każdą technikę załużmy opanowaną do perfekcji(pomijam tutaj Aikido gdzie nie ma organizowanych zawodów). Jak by miały być stopnie to jak mają się równać rzekomi wielcy Mistrzowie do takich zawodników jak np. Ramon Dekkers, John Wayne Parr, Rob Kaman, Yodsenklai, Buakaw Por Pramuk ludzi którzy naprawdę poświęcili życie Muay Thai itd. Walka w sznurkach jak dojdzie do czegoś takiego to zacznę się bać, jak cjłopak zginoł od kopnięcia w głowe na wskutek wylewu co moim zdaniem było nie dopilnowanie badań lekarskich to chcecie organziwoać walki w sznurkach wystarczy popatrzeć jak demolują rękawiće MMA to co dopiero sznurki. Jak ktoś naprawdę za to się zabiera niech pomyśli najpierw apotem niech robi.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran

(...)

W ITF jest mniej więcej tak, że możesz przystępować do egzminu co pół roku. Czarny pas możesz zrobić w 5 lat chyba, ale zazwyczaj to trwa troche dłużej. Nie wiem jak z resztą styli.
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Ja tej walki nie wymyśliłem..jakbyś znał Kube ,a mam nadzieję że wiesz o kogo chodzi to wiesz co to za Wojownik. Dany możesz potwierdzac w różnych federacjach ,a najczęściej przy zmianie dostajesz jednego wyżej a to są takie same style z wyjątkiem wtf ,który w formach przypomina karate.Innymi słowy majac 5 dan w itf mozesz spokojnie przeskoczyc na 6 dan ti,ictf,gtf,gti ..itd innych federacji których w tkd jest kilkanascie światowych. :D samych itefów masz 3 wiedeński,koreanski i kanadyjski..hehe.A o wojnach jakie tam panuja nie mówiac o swiecie karate..kyokushin ma udziały w liniach metra w Tokyo i wystawil sobie wiezowiec w centrum :P ,zona ozamy sprzedala logo za 30mln dolarow itd itp,kung fu tak samo wielki wieyowiec w shanghaju szkola chinwoo 8) Chcesz 3 dan w tkd honorowy..??nie ma sprawy. Zwiazki musza wprowadzac stopnie bo musza miec poprostu kase. :wink:
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
jak masz 1 dana to 2gi po 2 latach ,3 po 3,4 po 4 5 po 5 ,ale...musisz siedziec gleboko w organizacji promujac ja. czarny pas 5lat to 5 dan po 14 latach wyjdzie razem ok 20lat ja trenuje od 12roku zycia to jest w tym roku mija 30 lat i zakonczylem w 2004 danowanie sie :D zraszta jednego mam juz w nazwisku jakby mi zabraklo do cv :)
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
A jako ciekawostke podam styl vooievod z Moldawii Pulkownik stworzyl swoj wlasny styl na bazie tkd i kyokushin wynajal zamek i tam trenuja ,przebieraja sie takze za rycerzy itd naparzajac przy okazji na miecze nie mowiac o innych szkoleniach..jak wychodzi taka wataszka na zawody tez jest fajnie ...wolno mu bylo widac w sztukach walki panuje dowolnosc,a sam Mistrz staje sie w pewnym sensie sam sztuka walki ktora promuje.Pzdr
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Hanuman widziałem wielu świrów w SW ale Ty ich bijesz na głowę...jeżeli jesteś jakimś tam Sensei czy Mistrzem to serdecznie współczuje twoim uczniom. Ale dzięki Tobie rozumiem tez skąd biorą się ludzie tak dobrze poinformowani o SW...skoro mamy takich szkoleniowców jak Ty... :roll:
Nie wymyśliłeś walk w sznurach...jasne że nie, to było stosowane w średniowieczu zanim wynaleziono rękawice bokserskie, tyle w temacie. W Europie też boksowano na same bandaże pomimo to nikt dziś nie organizuje gal w walkach na owijki... :roll:

Co do Kuby - wojownika, masz na myśli Kubę z Ustki? Z tego co gdzieś widziałem na jakimś portalu gość ma 40 walk w MMA i K1 40 wygranych i to 39 przez KO...problem w tym że nikt nigdy nie widział jego walk...gość ma chyba pięćdziesiątkę a twierdzi że jeszcze walczy w ciężkim K1 w Holandii i Francji... :)
Jeżeli to nie ta osoba to sorry...ale pasowalibyście razem biorąc pod uwagę historyjki jakie opowiadacie :roll:
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem ,że wiele stopni można dostać od tak i w ogóle i są poprostu danem honorowym czy jakoś tak ,więc pytanie jak stoi u Ciebie z danami?? ile jest honorowych itd?? Kolejna rzecz co do tego systemu walki(tak to nazwę) z Mołdawii, czy jakoś tak , opowiem moją ulubioną historie. Jakieś 7 lat temu jeszcze jak Boks trenowałem u mnie po gimnazjum chodził facet co reklamował System Walki Pantera, no połaćzenie wielu stylów walki z morderczymi technikami :D pamiętam sam chciałem iść zobaczyć jaki to kicz ale moje treningi były na pierwszym miejscu ,ale poszła moja przyjaciółka drobna na rzut oka bez bronna i w ogóle a poszła bo głodna wiedzy jeszcze nie dawno przeczytała ksiażkę jedną o sztukach walki. No i cały ten wielki mistrz coś tam chciał na niej za demonstrować kiedy poprosił ją by próbowała się uwolnić, na to ona podwinęła się jakoś zasadziła mu kopa w jaja i po wielkim mistrzu a reklamował ,że na ulicy to jest super skuteczne i w ogóle bym rozumiał gdyby ktoś z pojęciem jeszcze jakimś to zrobił ale dziewczyna którą nic zero? Tak widzę inwidualne tworzenie "stylów walki" bo przeważnie zabierają się za to ludzie którzy próbowali wszystkiego po trochu ale jakoś im się nie chciało za dużo męczenia do stopnia mistrzowskiego itd. Jakie szczerze będą różnice w tym Muay Boran niż w Muay Thai na zawodach?? Owijki?? To wtedy będzie na zasadzie Kyokushin bo nie przejdzie by bez ochraniaczy można było na głowę uderzać ze względu na zdrowie rzuty? dźwignię? uderzenia głową?? Jak nawet wejdzie to w życie to będzie pewnie semi-contact Muay Thai w deseń Karate Kyokushin. A owijki w full contact nie przejdą jak nigdzie w dzisiejszych czasach nie zorganizowaną w Europie legalnych takich walk to w Polsce szczerze wątpię.
  • 0

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sirocco reaktywacja-Polska Akademia Muay Boran
U mnie tylko 6 Dan z PFDSW jest honorowy reszte zdobyłem na egzaminach zwiazkowych oraz międzynarodowych. To fakt ,że jest wielu jest tworcow najwieksze zamieszania powstały w karate a w kung fu przebiły sie tylko Pszczynska sztuka walki (oficjalnie uznawana za styl na Świecie!) oraz red tiger co znacie z KB. A reszta to faktycznie oszołomy.Ale nie osadzajmy ich ,niech snia swoim snem a jak szkodza to zniszczyc trzeba bo nawet papierów nie maja i robia obciach podszywajac sie pod jakies nieistniejace style czy organizacje.Ale teraz to wszystko raczej upadło przy mma,taju i kb z czym do ludzi 8O nikt juz nie jest frajerem padaja stare szkoły karate,kung fu ,taekwondo..itd. Ogólnie zapchany rynek ..i Nowy Rynek i czasy..identycznie stało sie też z kobitkami... :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024