Skocz do zawartości


Zdjęcie

maly dylemat : Karate czy cos innego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

maly dylemat : Karate czy cos innego
mam 28 lat i chce sie zapisac na styl stojkowy,
przeprowadzilem sie do Warszawy ... i mysle ze moze karate byloby dla mnie dobre
Przez 2 ostatnie miesiace chodzilem na Muay thai i troche sie rozciagnalem, bylo tam ednak samo 'uderzanie w powietrze' a trener prowadzil po macoszemu te reningi wiec chce zmienic - poza tym dzieci tam chodzily i mnie to razilo.
Chcialbym sie czegos nauczyc stojkowego (kopanego)
Dodam ze jestem kiepsko rozciagniety i na chwile obecna moge kopac jedynie na poziomie pasa:/ i to tez kiepsko technicznie . Czy moglibyscie doradzic mi czy karate np Kyoukushin byloby dla mnie dobre? Chodzi mi o cos kontaktowego . Przyznam sie ze mysle o Karate, kickboxingu albo Muay Thai . Jesli znacie jakies dobre sekcje w Warszawie to podajcie.
pozdrawiam
  • 0

budo_togo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Witaj
Z uwagi na Twoje oczekiwania,polecam Goju-ryu,styl który jest wszechstronny i bardziej adresowany dla ludzi szukających walki realnej.Kontakt w Warszawie do sensei Pawła na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] facet i dobry karateka (2 dan IOGKF),napewno Ci przybliży okinawskie karate.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
a ja polecam kickboxing :-)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Witaj polecam Oyama Karate,Shinkyokushin Karate lub Enshin Karate w wymienionych stylach w Warszawie jest kilku dobrych instruktorow. Jesli bedziesz mial klopot co wybrac napisz na priva sproboje pomoc.Pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Z jakiej jestes dzielnicy?
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
mieszkam w srodmiesciu kolo stadionu Legii czyli blisko Łazienkowskiej.

Podaliscie kilka styli o ktorych 1wszy raz slysze, ale ja sie nie znam na nich , czy sa duze roznice miedzy nimi ? Czy to nie bedzie dla mnie duza roznica?
Jesli podacie mi konkretna sekcje , bede bardzo wdzieczny. Fajnie byloby jakby cwiczyli tam podobni wiekowo do mnie .
pozdrawiam
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
każdy zwyczajnie polecił, co sam ćwiczy. Weź się przejdź po kilku sekcjach i sam zobaczysz, co Ci się podoba. Wydaje mi się, że kickboxing spełni Twoje oczekiwania.
Nie sądzę, żebyś się dobrze czuł na jakimkolwiek karate. Ale idź sam zobacz.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Wrzuc w google nazwy wymienianych przez nas wszystkich styli, poszukaj najblizszych dojo ,podejdz na trening porozmawiaj z prowadzacym i wybierz cos dla siebie. Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan swojego stylu.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego

każdy zwyczajnie polecił, co sam ćwiczy. Weź się przejdź po kilku sekcjach i sam zobaczysz, co Ci się podoba. Wydaje mi się, że kickboxing spełni Twoje oczekiwania.
Nie sądzę, żebyś się dobrze czuł na jakimkolwiek karate. Ale idź sam zobacz.

guzik masz pojęcie Kożlaczku o różnicach w stylach Karate :wink: proponuję wybrać się do Warszawy na trening np. Enshin Karate momętalnie zmien się Tobie wyobrażeni o Karate z pryzmatu Shotokanu .Jak ja bym miał dowyboru Karate Shotokan lub żadne inne rezygnuje z miejsca z uprawiani tej dyscypliny i zostaje przy Muaythai , są fajne inne style Brazilian Jiu- Jitsu, Judo , MMA..... szkoda by mi było czasu na Shotokan , ten styl nieodpowiada mi :wink: po drugie moim zdaniem technika tego stylu odstaje zdecydowanie od Muaythai , Kyokushin , Enshin......widziałem brązowe pasy tego stylu wielu z nich bardzo słabych w walce , znokautowałbym ich jednym low kickiem , tego niespotyka się w karate kontaktowym może sporadycznie.......Pozdrawiam
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
ja nieuznaje stopni karate tradycyjnego lub Shotokan mam powody poprostu w zdecydowanej większości to leszcze i w walce sportowej oraz ulicznej .
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
na koniec dodam szkoda mi dzieci , oraz rodziców któży posyłają swoje dzieci na treningi Shotokan , bądź Karate Tradycyjnego i myśłą że nauczą się tam skutecznej samoobrony , niewiedząc że to poprostu strata czasu i pieniędzy .....
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Po pierwsze, Inhetosie, nie wydaje mi się, żeby rodzice posyłali dzieci po to, żeby się tłukły po ryjach. Po drugie, to, że uważam, że komuś się nie spodoba karate nie oznacza jeszcze, że nie wiem, co się w danych stylach robi. Choć przyznaję, że pewnie nie znam ich tak, jak Shotokanu i tu się kłócić nie będę. Ale uważam, że tak samo Tobie nie znany jest Shotokan. Enshin widziałam. To mimo wszystko - karate. ;-)

Myślę, że raczej ludzie są tak przywiązani do swojego stylu i przeświadczeni o jego wyższości nad innymi, że nie zauważają pewnych subtelnych różnic między sportami walki. Nadal uważam, że karate nie jest dla niego. Ale powtarzam raz jeszcze - wnioskuję z jego krótkiej wypowiedzi, nie znam go, więc niech się przejdzie i zobaczy. I prawda jest jedna: jak zacznie od kyoka to zaoszczędzi sobie wędrówki, bo jeśli nie Kyok (i kyoko_podobne np. Oyama /piszę skrótowo, więc proszę się nie obrażać za wrzucanie do jednego worka/) , to żaden styl wg mnie go nie zadowoli.

A co do Shotokanu i Kyokushin - każdy rzeźbi, co lubi. Gdyby mi chodziło o mordobicie, poszłabym na mma :P

edit:
a i wybacz trochę oschły ton odpowiedzi, po prostu wybieram się już spać, bo mi się oczy zamykają :-) pozdrawiam
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
witam ponownie,
tak, na pewno chodzi mi o kontaktowy styl, raczej z mala iloscia technik .
Liznalem troche boksu we wrocku i mi sie podobal ale z powodu pracy nie moge za bardzo chodzic z popodbijanymi oczami. Chce sie nauczyc pracy nogami , obron i kopania niskich glownie kopniec. Tak jak zauwazyliscie myslalalem o Kyoukushin bo pamietalem ten styl od kolegow w podstawowce i sredniej . Bardzo go chwalili. Mam jeszcze maly problem z kolanem , podczas wywrotki na motorze ale bede na nie uwazal.
Czy w kazdym z tych styli ktore wymieniliscie sa tez sparingi ? No i czy w kickboxingu cwiczy sie niskie kopniecia (lowkicki), bo z tego co widzialem na youtube na Kyoukishink cwicza.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego

Tutaj znajdziesz sposób walki sportowej w shinkyokushinkai.
Są low kick, kopnięcia kolanem na wszystkie strefy i nożne techniki frontalne na twarz. Jest to styl, w którym rywalizacja sportowa rozgrywa się w systemie knock down, czyli nie wolno atakować rękoma twarzy, ale wszystkie pozostałe strefy idą na full. :-)
Podobnie jest z kyokushin i oyama karate. Ten ostatni styl prowadzi też odrębną rywalizację sportową w klasycznym full contact - z uderzeniami rąk na twarz.
Jeśli masz chęć spróbować shinkyokushin zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam znajdziesz informację co, gdzie i jak .
Mam różne wiekowo grupy i z całą pewnością nie będziesz musiał ćwiczyć z kajtkami.:-)
Pierwszy trening nie obliguje do jakichkolwiek wpłat itd. Przyjdź, zobacz i spróbuj.
Podobnie jak koledzy uważam, że powinieneś pochodzić po sekcjach różnych m.a. i wybrać coś dla siebie. Zanim trafiłem na kyokushin miałem okazję ćwiczyć m.innymi przez dłuższy czas kick boxing, viet vo dao, taekwon do itf. W końcu zostałem przy karate mimo, że największe szanse na sukces miałem w kicku... :D Ale wybór...
Pozdrawiam i ....zapraszam :-)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
w żadnym wypadku Koźlaczku nie jestem przekonany o wyższości Kyokushin np. nad Enshin , Ashihara , Kudo :?: powiem więcej te systemy przewyżsazają Kyokushin wszechstronnością , nowoczesnością :wink: byłem na seminariach Ashihara , Kyokushin , Muaythai , Brazilian Jiu-Jitsu , MMA, Krav Maga zaś Oyama Karate ćwiczyłem regularnie ma :wink: widziałem treningi Shotokan jeśli chodzi o Kihon mam takie zdanie że jest archaiczny i szkoda na niego czasu , bloki do niczego , zawodnicy nawet ze stopniami dan nie umieją uderzyć prawidlowo sierpa czy haka , nie ich wina poniekąd tak są szkloleni przez system z drugiej strony ich wina ponieważ często są ignorantami nie poszukują , niektórym zarzucam tchurzostwo dlatego niemają odwagi przerzucić się z Shotokan na kontaktowy styl robią z siebie mnichów budyjskich a przecież imi nie są ......Kożlaczku widzę że nie podejmujesz wyzwania tylko tkwisz w Shotokan :wink: szkoda czasu ........niechodzi tu wcale o mordobicie......
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Ktoś powiedział ze jak Film z Czech pójdzie sobie na sekcje kyokushin to już będzie miał ogólne pojęcie o pozostalych wymienionych szkołach knock down karate.
Nie zgodzę się bo kyokushin kyokushinowi nierówny. W jednych sekcjach kyokushinu treningi są bardzo ostre z ciekawą myślą taktyczną odnośnie walki a w innych treningi bardziej wyglądają jak karate tradycyjne niż "twardy kyokushin". Dlatego podobnie jak ktoś wcześniej polecam przejść się na kilka treningów do każdego ze stylów i wtedy dokonać wyboru. Ja osobiście gdybym miał dopiero zaczynać przygodę z karate wybrałbym zapewne Enshin. Pozdrówki :wink:

ps. odnośnie kickboxingu - musisz sie zorientować pod jaką formułę trenuje dana sekcja, znam sekcje które trenowały wyłącznie pod full contact a tam nie uświadczysz low kicków a i walka wygląda jak boks z troche na siłę doczepionymi kopnięciami.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego

mam 28 lat i chce sie zapisac na styl stojkowy,
przeprowadzilem sie do Warszawy ... i mysle ze moze karate byloby dla mnie dobre
Przez 2 ostatnie miesiace chodzilem na Muay thai i troche sie rozciagnalem, bylo tam ednak samo 'uderzanie w powietrze' a trener prowadzil po macoszemu te reningi wiec chce zmienic - poza tym dzieci tam chodzily i mnie to razilo.
Chcialbym sie czegos nauczyc stojkowego (kopanego)
Dodam ze jestem kiepsko rozciagniety i na chwile obecna moge kopac jedynie na poziomie pasa:/ i to tez kiepsko technicznie . Czy moglibyscie doradzic mi czy karate np Kyoukushin byloby dla mnie dobre? Chodzi mi o cos kontaktowego . Przyznam sie ze mysle o Karate, kickboxingu albo Muay Thai . Jesli znacie jakies dobre sekcje w Warszawie to podajcie.
pozdrawiam


Twoje pytanie jak mozna bylo oczekiwac wywolalo nastepna dyskusje na temat: ktory styl lepszy. Wszystkie opinie i wypowiedzi na tym forum sa subiektywne, moja rowniez. Kazdy z nas patrzy przez swoj wlasny pryzmat na to co robi. Zawsze twierdzilem iz kyokushin to bardzo mocny i wartosciowy styl, sa na to niezbite dowody, chociazby fakt iz styl przetrwal ponad pol wieku i dal poczatek wielu innym odlamom. Jezeli chodzi o mnie to uwazam iz te wszystkie odlamy powstaly tylko z przyczyn politycznych, dopiero pozniej probuwaly i nadal probuja udowodnic swoja wyzszosc nad kyokushin. Zawsze uwazalem ze nie nalezy pprawiac tego co nie jest zepsute. Podczas swoich poszukiwan napotkasz style ktore maja w nazwie kyokushin a z tylu i przodu tej nazwy rozne dodatki, miej sie na bacznosci!! Radze ci abys przed podjeciem ostatecznej decyzji dobrze przyjrzal sie instruktorom danych klubow, (w internecie natknalem sie na instruktora z 5tym danem ktory nosi kyokushin kanji a z tego co wiem nigdy nie zaliczyl zadnego egzaminu w kyokushin) tylko w ........ mniejsza z tym. Sprawdzi ich umocowanie w danej organizacji, historie clubu i porozmawiaj z ludzmi popytaj, wreszcie pocwicz tu i tam na pewno znajdziesz cos co sie spodoba.
Jest bardzo wazne w tym wszystkim zeby trening dawal ci duzo zadowolenia i satysfakcji ale rowniez aby byl wartosciowy, nie zawsze pochwala instruktora czy nadany stopien mozna przelozyc na umiejetnosci i wiedze,
powodzenia.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
Szanowny Sake nie mogę się z godzić z stwierdzeniem że Enshin Karate , Kudo , Ashihara powstały z przyczyn politycznych .Te style mają w dużym stopniu inną technike niż Kyokushin oraz weszły w rejony walki sportowej gdzie Kyokushin jest nieobecny , np.brak rzutów w walce sportowej ,walka w parterz w Kudo kompletnie inne kata , lub ich wogle brak np.Kudo , brak tradycyjnego kihonu :!: są to różnice bardzo duże w porównaniu do Kyokushin :!: a z przyczyn poltycznych jeśli to poruszamy powstała organizacja np.IKO Kyokushin- Matsushima :!: Pozdrawiam wszystkich dyskutantów .
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego

Szanowny Sake nie mogę się z godzić z stwierdzeniem że Enshin Karate , Kudo , Ashihara powstały z przyczyn politycznych .Te style mają w dużym stopniu inną technike niż Kyokushin oraz weszły w rejony walki sportowej gdzie Kyokushin jest nieobecny , np.brak rzutów w walce sportowej ,walka w parterz w Kudo kompletnie inne kata , lub ich wogle brak np.Kudo , brak tradycyjnego kihonu :!: są to różnice bardzo duże w porównaniu do Kyokushin :!: a z przyczyn poltycznych jeśli to poruszamy powstała organizacja np.IKO Kyokushin- Matsushima :!: Pozdrawiam wszystkich dyskutantów .


Zgadzam sie z toba jezeli chodzi o "inne" style powstaly one z wielu przyczyn, mozna by na ten temat prowadzic oddzielna dyskusje, niektore z nich powstaly na bazie kyokushin inne nie, jedne ozywaja w nazwie slowa kyokushin inne nie.

Na przyklad Sei-budokai niema w nazwie kyokushin chociaz podobnie jak organizacja Bluminga ktora uzywa tu i uwdzie nazwy kyokushin wywodzi sie z kyokyshin.

W moim poprzednim poscie odnosilem sie do styli ktore maja w nazwie kyokushin, wymienione przez ciebie nie maja, ja niewiele moge na ich temat powiedziec wiec nie wypowiadam sie na ich temat.

IKO Matsushima poczatkowo istniala pod nazwa IKO Kyokushinkaikan jak wszyscy wiemy organizacja zalozone przez Oyame sie rozpadla i jakos trzeba bylo je rozroznic. Niektorzy do tej pory uzywaja IKO-1, IKO-2 itd chociaz teraz nie ma to juz zastosowania.

Jedna wazna rzecz wyraznie odroznia kyokushin od innych styli, jest to, ze kyokushin jest reprezentowane na wszystkich kontynentach i chyba we wszystkich krajach swiata przez te czy tamta organizacje.

Nie wiem czy nasza dyskusja w jakiklwiek sposob pomoze pytajacemu w podjeciu ostatecznej decyzji, byc moze skloni go do troche dokladniejszego przyjrzenia sie sprawie.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: maly dylemat : Karate czy cos innego
No to teraz chłopak pójdzie ćwiczyć kick boxing :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024