Skocz do zawartości


Zdjęcie

PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomaa33
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Magic Jiu-Jitsu Lamusie w dupe kopany masz tyle odwagi pisać o innych anonimowo to miej teraz odwage sie przedstawić ;] Myśle ze zjada Cie zazdrość bo inni dostali zasłużone Purpury a ty zapewne Biały i Żal Ci dupy ściska,zgadłem?? ;] NIe lubie takiego Lamerstwa...Proponuje tobie idz na trening i udowodnij im ze nie zasługują na te pasy ;]
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Mags co to znaczy zniszczą?? Żeby biały jechał purpurę to choćby z racji samego stazu nie da rady a że odklepie raz czy dwa?? to tylko trening jest. mistrzem sali ttreningowej może być każdy to i tak nie ma znaczenia ;) a zupełnie szczerze to purpura jest paskiem który można jak dla mnie "wychodzić".

Tak czy inaczej prawde powiedziawszy to chyba te wycieczki osobiste sa do wykasowania chyba ze teraz bdziemy oceniać na forum każdą promocję w kazdym klubie. Mozna ten temat zamienić na dyskusje co powinna umiec purpura czy coś w tym stylu. Z mojej strony gratulacje dla promowanych i tyle.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Wszystko zalezy od podejscia. Na przyklad Rick Young, bardzo dobry trener ze Szkocji uwaza ze purpura to najtrudniejszy z wszystkich pasow. U niego w klubie purpury mozna policzyc na palcach jednej reki. Takie podejscie jest jak dla mnie lepsze niz hurtowe nadawanie pasow, gdyz taki ciezko wypracowany pas jest duzo wiecej warty. Wedlug wielu czarnych pasow purpura bjj reprezentuje taki poziom jak czarny w innych stylach, brazowy i czarny w bjj to tylko podszlifowana purpura :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!

Mags co to znaczy zniszczą??
Żeby biały jechał purpurę to choćby z racji samego stazu nie da rady a że odklepie raz czy dwa?? to tylko trening jest. mistrzem sali ttreningowej może być każdy to i tak nie ma znaczenia ;)

ale ja nic nie pisałem o niczym takim... może cytuj fragment, do którego się odnosisz?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Polskie podejscie to jest takie, ze... nie widzialem nigdzie tyle napinania sie co u nas.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!

może cytuj fragment, do którego się odnosisz?


polskie podejscie jest takie, że wstyd zbiera bęcki od kogoś 2 pasy niżej 8)


:)

Polskie podejscie to jest takie, ze... nie widzialem nigdzie tyle napinania sie co u nas.

Pozdrawiam
K_P


bo nasze jiu jitsu jest bardziej brazilsze niz brazylijczyków :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Czyli rozumiem, że teraz zgodnie z obyczajem na zawodach będą mogli startować tylko w elicie ?
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
na MP była kategoria purpurowych pasów
  • 0

budo_radekanto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 834 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
zachęcam do przejrzenia...i ocencie sami.. 8)


  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
macku:
:)
spróbuję łopatologicznie, żeby każdt zrozumiał:

skoro nadał, to widac jego zdaniem zasługują.

to chyba nie wymaga komentarza


i tak zawody zweryfikują wszystko - pamiętam jak raz biały pas zjadł purpurę i chyba nawet z tego właśnie klubu.

tu spróbuję innymi słowami: wartośc pasa weryfikuje walka sportowa na zawodach (no bo gdzie?) a ja sam widziałem taką weryfikację, którą purpurze zrobił biały z ok. rocznym stażem.
i owszem, nadal utrzymuję, że to wstyd byc poskładanym na zawodach przy takiej dysproporcji doświadczenia i w taki sposób, jak widziałem.


zaznaczam że to tylko przykład z życia, w żadnym razie nie generalizuję i nie oceniam nowo promowanych.

tu też nie trzeba dodatkowego komentarza
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!

(...)
Polskie podejscie jest takie, że wstyd zbiera bęcki od kogoś 2 pasy niżej 8)
chyba zdrowe podejście, bo przez to pasy mają rzeczywistą wartośc.

I to mi przypomina jaka była sensacja i ile niedowierzania/smiechu jak kilka lat temu jakis trener przyjechal do Wawy (Harris?) i robil egzaminy na niebieski pas. Okazało sie, ze dla tego trenera niebieski pas to 2 sweepy i wyjscie kolanowo lokciowe, balacha i trojkat. A u nas szok. Przeciez niebieski pas to po 10 latach mozna dopiero dostac ;) Przychodzisz masz bialy, umiesz juz cos dostajesz niebieski. Masz niebieski, cwiczysz regularnie pare lat i masz purpure itd. U nas za to najpeirw na bialym 5 lat, potem niebieski przez 5, a potem czesto juz nic, bo trener sam ma purpure ;) Juz nie mowiac o tym, ze duzo osob trzyma sie na niskim pasie, zeby na zawodach zdobywali medale, albo rownie zalosne wystawianie zawodnikow ze stazem treningowym 5 letnim w kat. poczatkujacych, bo ostatnio brali udzial w jakims turnieju kilka lat temu i nikt ich nie pamieta (nie bede pokazywal palcem :P ).

BTW znalazlem to w necie (wzialem pierwsze z brzegu):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!

zachęcam do przejrzenia...i ocencie sami.. Cool

Ładnie zmontowany filmik, taki...estetyczny:) Ale co ma udowadniać? Taki egzamin to na każdym treningu a techniki z filmiku są powszechnie znane... Ale gdybym to zobaczył w 2003 roku albo wczesniej... moja ekscytacja nie miałaby granic;]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
mags, a co z tymi, ktorzy nie startuja i nie beda nigdy startowac? Nie nalezy im sie promocja?
Po prostu trzeba przyjac do wiadomosci, ze sa rozne poziomy - np. w judo jest milion czarnych pasow, i tylko niektorzy z nich to medalisci jakichs zawodow.
Pewnie mistrz swiata purpur pozamiatlaby wszystkimi wysokimi pasami w Polsce i rownanie do niego byloby absurdem.
(I przypominam, ze sila da sie zdlawic nawet najlepsza technike).
Choc z drugiej strony nie chcialbym, zeby bylo jak w pewnych odmianach sztuk walki - gdzie wysokie stopnie dostaje sie za staz i placone skladki.
No i nie jest tez w bjj, tak jak w sumo - gdzie po okreslonej porazce zabiera sie tytul mistrza. W koncu wiadomo, kazdy sie kiedys zestarzeje, kazdego dopadna kiedys kontuzje - a pas jest sladem drogi jaka sie przebylo.

Kazdemu zycze szerokiej!

Podrawiam
K_P
PS. A ten egzamin na purpure na filmiku (ogladalem go nie raz) to troche jakas baletowa odmiana bjj - powiedzialbym aikido-bjj :wink:
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
No i na koniec pasami nie dostał, też mi egzamin:)))
Lepszy pod względem "latających" technik jest ten filmik:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zwróćcie uwagę że w pewnym momencie czarny pas klepnął purpurze, to skandal, zabrać mu czarny pas i wtrącić do karceru na 10 dni, niech przemysli swoją nieudolność!!! Buhahaha.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!

PS. A ten egzamin na purpure na filmiku (ogladalem go nie raz) to troche jakas baletowa odmiana bjj - powiedzialbym aikido-bjj :wink:


to chyba sa egzaminy pod Royem Deanem. typ ma tez czarny pas w aikido więc w pewnym sensie trafiłeś (nawet wydał jakąś szkoleniówkę bjj spirals aikido i cośtam) ;) co ciekawe startuje w zawodach i może bez sukcesów światowych, do finałów Mundialu raczej nie wchodzi ale ogólnie rzecz biorąc ogarnia choć jego jiu jitsu wygląda tak właśnie jakoś... nie wiem... aikidowo ;) wydał tez dwie płyty DVD blue i purple belt requirements

a wracając do tematu- jest przeciez pewna grupa osób którzy mają szeroką wiedzę, rozumieją techniki umieją wytłumaczyć ale są zbyt mało atletyczni itp. żeby odnosić "sukcesy" sportowe. tacy też nie powinni nigdy wyjść poza biały?? (he he jakoś się muszę pocieszać ;) )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Roy Dean był na płycie z tegorocznego Mundialu z najlepszymi akcjami i załapał się jak klepał duszenie.... nie zasługuje na czarny :) :) :)
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!


Dean robi tez muzykę do tych swoich filmików. w sumie śmieszny (w pozytywnym sensie) gość

BTW SoS czy ja z Tobą nie udupiłem walki na PP w tym roku?? o wejście do finału...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!



Dean robi tez muzykę do tych swoich filmików. w sumie śmieszny (w pozytywnym sensie) gość

aaa pamiętałem pozycję i, że był to Vitor Estima ale jednak balaszka.

BTW SoS czy ja z Tobą nie udupiłem walki na PP w tym roku?? o wejście do finału...

I'm guilty, Your Honor :-)
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
[quote name="budo_SoS"]
BTW SoS czy ja z Tobą nie udupiłem walki na PP w tym roku?? o wejście do finału...[/quote]
I'm guilty, Your Honor :-) [/quote]

ha ha dorwę Cię jeszcze :D
tak zmieniając temat to BJJ to taki fajny sport w którym po przegranej/ wygranej walce można z przeciwnikiem przybić piatkę i pogadać bez napiny :) chociaż na którychś zawodach do kumpla jakis typ podbił z tekstem "zabije Cię!!!" 8O he he :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PURPUROWY DESZCZ - CZY TO JEST NORMALNE???!!!
Zawody mozna wygrywac, poprzez znakomite przygotowanie atletyczne i redukcje technik wlasnie pod zawody.

K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024