Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak sie zmotywowac do treningow?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
a gdy on jest pacyfistą? trep nie pomoże :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
jak mu sprzeda ze dwa "karczycha: i kopa w dupę to pomoże.
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?

wyobraź sobie wielkiego sierżanta krzyczącego na ciebie: "rusz się cipo! zapierdalaj!" itp :P


hmmm, żeby to tylko nie skończyło się schizofrenią i rozdwojeniem jaźni ;) Jeszcze skończy się na piciu z wewnętrznym sierżantem i rozmowach przed lustrem w stylu:
- nie chce mi się iść na trening,
- masz rację żołnierzu, napijmy się,
- ok, skoczę po wódkę,
- a ja poszukam kieliszków.

W końcu podobno wojskowi słyną ze skłonności nie tylko do żelaznej dyscypliny. ;)

Zapomniałem dodać, że czasem przed treningiem pomaga mi dawka filmików szkoleniowych bjj, np. z Youtube (Submission101, etc.). Zwykle potem mam coś więcej do zaoferowania i przećwiczenia na macie po takich filmikach. Na prawdę nie trzeba tego wiele (10-15 minut).
Innym razem pomaga highlight (już ktoś o tym wspomniał wcześniej) lub filmik z zawodów nie tylko czystego bjj czy submission, ale jakaś dobra walka mma.

Dzięki wszystkim za rady :)
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Wiem że to paranoja ale mi wystarczy dowolna walka fedora albo minotoro...
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Pomyśl sobie że są tacy co bardzo by chcieli trenować i wrócić do formy a nie mogą tego zrobić ze względu zdrowotnych. Pomyśl że z każdym dniem, tygodniem i miesiącem się uwsteczniasz zamiast rozwijać. Ogólnie znanym mechanizmem jest - żeby docenić się to co się miało trzeba to stracić.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Popieram przedmówce całym sercem i złamaną nogą, w lutym zaczynam bjj, kontuzje złapałem na taju:)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Z tej strony przepuklina pachwinowa od początków czerwca. szczepienie na żółtaczkę + czekanie i operacja 25 lipca. Po 3 miesiącach wróciłem na siłownie machając 30 kilogramową sztangą. 2 tyg temu sobie coś szczeliło. Po wizycie u chirurga mnie operującego i Usg brzucha dowiedziałem sobie że nie czeka mnie następna operacja ale coś się naderwało i czeka mnie znowu 2 miesięcy przerwy. Potem delikatnie siłownia z kontrolą ciężaru żeby się wzmocnić i przede wszystkim wzmocnić mięśnie brzucha. Może w tym roku w czerwcu znowu wrócę na treningi Bjj. Rok w dupę. teraz wesoło zapijam się na śmierć. jak myślę że ktoś może nie mieć " motywacji do treningu" to mam ochotę zabić :)

- Pozdrawiam J.

Ps. sry za wylew szczerości ale jak wyżej napisałem jestem po paru szklaneczkach whiskey.
  • 0

budo_kacperroz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Mysle, ze kazdy powinien sie zastanowic co by czul jakby los odebral mu mozliwosc treningow, co by zrobil i myslal jakby spotykal dawnych znajomych z klubu...
Ja mysle, ze wtedy bym sobie w brode plul dlaczego nie wykorzystalem danego mi czasu...
Pzdr...
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?

(..) Rok w dupę. teraz wesoło zapijam się na śmierć.(...) jestem po paru szklaneczkach whiskey.


Myślę że perspektywa potencjalnego alkoholizmu może być idealnym czynnikiem motywującym ;)
Zdrowia w Nowym Roku.
pzdr
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
k...a wczoraj na treningu złamałem nogę

zmotywuj się i trenuj za mnie bo copa posnania w lutym ominie mnie szerokim łukiem

MASAKRA !!!!!!
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Charlie to nie jest zabawne ;) To mnie wykończy... Moją wątroba woła o zmiłowanie. Zobrazuje to tym iż z Ballantines'a przerzuciłem się na litrowe Grantsy po 70zł w tesco. A teraz skończyłem już na "Scotch whisky" - destilled in the UK - SELECTED BY TESCO 1 litr za 39.99 - seta tego/250 coli 3 kostki lodu i cytrynka. po 3 smakuje tak samo jak z shivasem 18 po 5 jest nawet leprze a ważne że też ma 40%

Z kolegą Toszim łącze się w szczerym bólu. Ja się zepsułem w czasie końcówki przygotowań na 1-2 tyg przed zawodami. Od stycznia miałem wracać i przygotowywać się na ligę.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
nie życzę Ci broń boże kontuzji ale spróbuj zaczerpnąć z naszych doświadczeń.
Jak wróce na treniong to już nie bedzie to samo co kiedyś bo teraz wiem ajk to jest nie móc tego robić. Od początku mojej przygody z sztukami walki miałem do tego sporo entuzjazmu więc nawet nei maiełem problemu z motywacją bo pokochałem ten wysiłek, żadne inne sporty nie są mi w stanie tej satysfakcji i frajdy zaoferować.
Ciesz się każdym treningiem bo żcyie bez nich jest takie... uboższe masz poczucie ze coś Cię omija.
albo faktycznie zrób sobei tydzień przerwy
a w ogóle to na jazda na matę bo
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?

Charlie to nie jest zabawne ;) To mnie wykończy... Moją wątroba woła o zmiłowanie. Zobrazuje to tym iż z Ballantines'a przerzuciłem się na litrowe Grantsy po 70zł w tesco. A teraz skończyłem już na "Scotch whisky" - destilled in the UK - SELECTED BY TESCO 1 litr za 39.99 - seta tego/250 coli 3 kostki lodu i cytrynka. po 3 smakuje tak samo jak z shivasem 18 po 5 jest nawet leprze a ważne że też ma 40%


Spróbuj nie pić chociaż przez jeden dzień i na trzeźwo spójrz na posty które wymaściłeś pod wpływem :)
  • 0

budo_cim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BT
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Ja proponuje zamiast tygodnia przerwy to tak z 10 dni gwarantuję, że się zachce ćwiczyć. Ale dla mnie motywacją jest myśl, że jak ja nie trenuje to wszyscy inni ćwiczą i stają się lepsi i wtedy mówię „NIE! Trza iść spuścić wpierdol!!!” :D Popieram także filmiki, są też motywujące. A tak w ogóle to też miałem kontuzję i twierdzę, że to najgorsze bo jak się wraca po roku tak jak ja to bardzo boli jak kręcą cię koledzy z którymi dawałeś sobie jeszcze radę. Wtedy dopadają cię wyrzuty ile cennego czasu zmarnowałeś. Ja trenuję można powiedzieć rekreacyjnie :D ale męczy mnie myśl, że za kilka lat tak za 10 -15 nie będę mógł tego robić bo np. rodzina, praca, „starość” więc korzystam póki jeszcze mogę :D
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?
Wszystko prawda. Pamiętam jak studiowałem to mogłem 8 razy w tygodniu trenować. Potem zaczęła się praca, do 18, każdego dnia, obowiązki domowe, żona, może wkrótce dzieci, czasu na trening brakuje. Pomyśl, że ten okres i Ciebie czeka.

Jednak i tak 3 razy w tygodniu staram się być i jestem w trakcie budowania domowej siłowni, żeby nie tracić czasu i może chociaż siłkę robić rano przed pracą.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie zmotywowac do treningow?

nie życzę Ci broń boże kontuzji ale spróbuj zaczerpnąć z naszych doświadczeń.
Jak wróce na treniong to już nie bedzie to samo co kiedyś bo teraz wiem ajk to jest nie móc tego robić. (...)
Ciesz się każdym treningiem bo żcyie bez nich jest takie... uboższe masz poczucie ze coś Cię omija.


Dziękuję Wam wszystkim za wyrażone opinie. nawiązując do tematu szeroko pojętego "odebrania możliwości treningów" to znam ten ból. Kontuzja kolana, a raczej jej odnowienie, odebrała mi możliwość treningów na rok. Miałem już dość bycia kulawym over and over again. Wróciłem jednak do treningów, bo nie mogłem wytrzymać. Chyba moja determinacja została doceniona, bo ból kolana nie doskwiera, choć i uważam na nie bardziej może niż kiedyś. Wiem o co chodzi, kiedy mowa o kolegach, którzy trenując w tym czasie zostawiają Cię w tyle, odczuwalnym spadku kondycji, braku kontaktu z innymi fanami tego sportu, braku satysfakcji, że daje się z siebie wszystko na treningu, itp.

Teraz nie dość, że nie mam problemów z motywacją (odpukać) to staram się wręcz wchodzić na matę wcześniej i schodzić później. Zwłaszcza, żeby pracować nad pamięcią ruchową, utrwalaniem pamięciowym różnych technik.

Ostatnio też odkryłem, że pomaga w motywacji wzięcie na siebie odpowiedzialności nie tylko za swoje postępy, ale i postępy kolegów. Kiedy regularnie się z kimś pracuje, usuwając wzajemnie błędy, kibicując w rozwoju, to i wzrasta satysfakcja, a wraz z nią motywacja.

Jestem też świadomy, że pas to tylko "dodatkowe kilka centymetrów, które chronią Twoją dupę" i nie jest najważniejszy jego kolor. Ale przyznam szczerze, że dążenie do jego zdobycia to zawsze dodatkowe kilka punktów motywacji. Wczoraj miałem pierwszy egzamin w życiu z czarnym pasem z Brazylii i dostałem "aż" 4 belki, co dla mnie stanowi ogromną satysfakcję z dwóch powodów. Po pierwsze, jestem już blisko niebieskiego pasa i czuję potrzebę przemiany tych belek na kolor przy najbliższej okazji. Po drugie, czuję ciśnienie, że coś tymi belkami i kolorem (jak go już zdobędę) muszę reprezentować. Więc chyba pas stanowić może dodatkową motywację, kiedy czuje sie potrzebę "reprezentowania jakości" na treningu przy prezentowaniu technik i przy kulaniu się.

Trochę się rozpisałem. Przedstawienie osobistych doświadczeń mam nadzieję pomogło mi wyrazić przed Wami dodatkowe warunki reprezentatywne dla wielu trenujących do budowy i podtrzymania motywacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024