Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sauna Suit ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna Suit ...
przeczytalem jeszcze raz co napisales, i troche placzesz

Pocenie się jest związane ze spalaniem tłuszczu i termoregulacją.

owszem; wysilek wymaga energii; ale jesli uzywasz pierwsze dwie sciezki energetyczne, to nie spalasz tluszczu, a ciagle sie pocisz - wtedy nic z tluszczu nie idzie (w czasie cwiczenie/pocenia)

Tłuszcz jest spalany jako materiał zapasowy w sytuacji, gdy wody jest dostatecznie dużo, za to trzeba energii.

ee nie? co ma woda do spalania tluszczu? tluszcz jest spalany kiedy skonczy sie glikogen i organizm przechodzi do spalania tluszczu (aeroby), woda nie ma tu nic do rzeczy.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna Suit ...

przeczytalem jeszcze raz co napisales, i troche placzesz


raczej przeczytałeś coś na googlach :lol: :lol:
nie chce mi się tu walić wykładu z biochemii, ale jest w skrócie tak jak ja mówię.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna Suit ...

te wyniki na tej wadze nie sa powatarzalne staniesz raz wyjdzie ci 20% staniesz dugi wyjdzie 17%

Mierzyłem kiedyś BF% takim urządzeniem, które trzyma się w rękach. Zrobiłem 3 pomiary w ciągu ok. 15 minut. Dwa pierwsze wyniki były identyczne, trzeci był niższy o ok. 0,3. Może w przypadku wagi wpływ na wynik będzie miało też ułożenie stóp na metalowych płytkach? Ludzie na necie pisali, że w czasie jednego ważenia wyniki są powtarzalne, ale pomiary o różnych porach dnia dają już bardziej zróżnicowanie wyniki (co jest raczej normalne).
Mimo wszystko wydaje mi się, że nie warto kupować takiej wagi, a jeśli komuś zależy na wyglądzie to chyba lepiej po prostu robić sobie co jakiś czas fotki i porównywać.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna Suit ...
myslisz sie pocenie tez spala kalorie moze nie duzo ale spala. Energia jest wtedy zuzywana na schlodzenie organizmu.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna Suit ...
IS.Skowron---> gwoli ścisłości termogeneza to wytwarzanie ciepła, pocenie się to odprowadzanie ciepła.[/quote]

A czy ja pisalem, że jest odwrotnie? :wink:

Przy korzystaniu z sauna/ anty-cellutit /fat-burner beltów zachodzi wytwarzanie ciepła. Sztuczne bo sztuczne, ale następuje "miejscowe" podwyższenie temperatury ciała. Odprowadzanie ciepła w sytuacji, gdy jesteś ubrany w 2 pary dresów, kożuch i kurtkę itp to jedynie reakcja na powyższe czynniki. Zgadzam się jednak, że nie jest to efektywny sposób utraty bf'u. Tak czy owak wyższy poziom temperatury organizmu przekłada się na stopień spalania tłuszczu.


[quote name="budo_novocaine"]przeczytalem jeszcze raz co napisales, i troche placzesz
[quote name="budo_Isao"]Pocenie się jest związane ze spalaniem tłuszczu i termoregulacją.[/quote]
owszem; wysilek wymaga energii; ale jesli uzywasz pierwsze dwie sciezki energetyczne, to nie spalasz tluszczu, a ciagle sie pocisz - wtedy nic z tluszczu nie idzie (w czasie cwiczenie/pocenia)

[quote]Tłuszcz jest spalany jako materiał zapasowy w sytuacji, gdy wody jest dostatecznie dużo, za to trzeba energii.[/quote]
ee nie? co ma woda do spalania tluszczu? tluszcz jest spalany kiedy skonczy sie glikogen i organizm przechodzi do spalania tluszczu (aeroby), woda nie ma tu nic do rzeczy.[/quote]

Najprościej? Czy nie prościej powiedzieć, że spalanie tłuszczu następuje po prostu przy ujemnym bilansie kalorycznym? Czy jest sens dalej się nad tym rozwodzić?


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024