Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór ochraniacza na piszczele


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Wybór ochraniacza na piszczele
Witam

Chcę sobie kupić shinguardy i zastanawiam się który model wybrać

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
te wygladają porządnie i mają wiecej pianki na wysokości piszczela

z kolei te
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mają wieksza powierzchnie i chronią też rzepkę. Wygladają na twarde mimo że nie mają takiej dodatkowej warstwy ochronnej.

Które powininem wybrać? Miałem kupić sobie twinsy ale dostawca ma problemy z ich ściągnięciem a moje piszczele zaczynają przypominać kebab... Słyszałem ze fairtex to równie porządna jak nie lepsza firma.
Czy to że te nowsze nei maja tego piankowego garba bedzie sie przekladało na komfort treningu? Wiem ze utwardzanie piszczeli to bujda ale wolałbym mimo wszytsko nóg sobie nie połamać a przy okazjui nauczyć się kopać bez wychamowywania nogi "bo zaboli"...

Bardzo dziękuję za pomoc.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Skoro jesteś gotowy wydać sporo kasy na ochraniacze, to ja bym sobie już nie robił zagwozdki z różnicy 10 złotych. Ten nowszy model zasłania też kolana, co daje możliwość pewniejszego blokowania lowków. Z takimi ochraniaczami można blokować co popadnie bez bariery psychicznej. Ja bym się nawet nie zastanawiał... poza tym to zupełnie nowy model, a co za tym idzie- posiada udogodnienia i poprawki, których nie miała wcześniejsza wersja (np. brak metalowych łączeń, lepsza ruchliwość łączeń na części śródstopia).

W ogóle na te ochraniacze jest dużo chętnych, więc łykaj póki magazynu nie opróżnią(tak jak mi sprzątnęli sprzed nosa jersey shirta ). :evil:
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Dziękuję za pomoc :D
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Tremere nie wiem czy już wydałeś kase na ochraniacze fairtex ale szczerze marka fairtex jest jednak o wiele gorsza niż twins czy king. mam sprzęt ze wszystkich tych firm ( musiałem testować bo nie wierzę reklamie hehe ) i fairtex we wszystkim wypada najgorzej ( rękawice, ochraniacze, spodenki...)
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Hej masato
ojj to mnie zmartwiłeś
Za pózno. Dostałem już fairtexy i muszę powiedzieć ze póki co jestem całkiem zadowolony.
Pękają mi za to rękawice (noname) wiec też je będe wymeiniał, na sherdogu czytałem że właśnei fairtex ma najlepsze. Zresztą, zobaczymy, póki co musiałem na gwałt coś mieć a na kolejnego noname wydawać nie chciałem. Nóg sobei nei połamię a czekanie na twinsy (mój acharn ściąga je ze zmiennym szczęściem) może się przedłużać do stycznia. A kopiemy coraz więcej na treningach.
Rękawice chciałem sobie też kupić fairtexa ale po tym co napisaleś poważnie się zastanowię nad twins'em (nie wiem, może allegro...)
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
A u kogo zamawiałeś? Ja kupuje zawsze na allegro ale w jednym sklepie. najlepsze ceny, szybko i profesjonalnie, napisze ci linka na priva.

Pozdro!
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Pozwoliłem sobie na wklejenie linka, nie wiem czy to nie narusza regulaminu ale myślę że może się tylko przysłużyć. Sklep na prawdę profesjonalny. Z tego co porównywałem najniższe ceny i sprowadzają nawet rzeczy na specjalne zamówienia bez żadnych problemów!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Hm,nie zgadzam się z Masato w ocenie Fairtexa.
Odnośnie rękawic,ochraniaczy,tarcz i worków Fairtex jest poza konkurencją,jedynie Twins może się w miarę równać,pozostałe firmy to daleko z tyłu zostają.
Spodenki i koszulki Fairtexa to też wysoka półka,ale to już kwestia gustu bo jest parę dobrych firm na rynku,można wybierać wg wzornictwa.
A z tych ochraniaczy na piszczele będziesz zadowolony,śwetnie się trzymają,znakomicie chronią,nie mają też metalowych części,więc dpouszczane są do wszystkich zawodów,no i piękny wzorek.Konserwuj je solidnie(zwłaszcza natłuszczaj np wazeliną miejsce złączenia piszczela i stopy) to będziesz miał ochraniacze na lata,moje po półtora roku solidnej eksploatacji trzymają się świetnie.
Rękawice Fairtexa też Ci polecam,wygodne,solidne,no i ładne.

Najlepszy sklep w Polsce pod względem cen i wyboru to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Yeri a ja się z Tobą nie zgadzam ale co tam, wolny rynek, wolność słowa i wolność wyboru na szczęście :wink:

Osobiście uważam że Fairtex jest za drogi. Fakt że poszli bardziej w marketing niż Twins czy King bo widać ich w TV ( UFC itp...) ale i tak uważam że marki Twins, Raja Boxing i King są lepsze. Posiadam sprzęt z każdej z tych firm, z Fairtexa też i akurat mi nie leży.
Powiem tak. Jak dla mnie: najlepszy kask = Twins, najlepsze rękawice i ochraniacze = King, rękawice do MMA = Fairtex, spodenki = Raja Boxing :wink:
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Spoko,nie zgadzam się z Twoją opinią,ale ją szanuję,masz ten sprzęt i go używasz to wiesz co piszesz :wink:
Spodenek co piszesz to nie znam,poszperam w sieci z ciekawości.
Co do cen Fairtexa to nie jest to najtańsze,ale się relatywnie opłaca,bo służy kilkukrotnie dłużej niż większość innych firm jeśli włożyć minimum wysiłku w konserację sprzętu.
Fakt,że Fairtexa widać w UFC to dla mnie plus,bo dzięki temu firma jest znana i kojarzona ze sportem,a jednocześnie unika skojarzeń z chuliganką jak ciuchy pewnych firm w których wstyd się pokazać wśród ludzi,chociaż niby nawiązują tylko do do sportu.A ceny przez to nie nabija,kosztuje tyle samo co Twins czy Everlast(o marnej jakości Everlasta nawet nie wspomnę).
W kaskach już dawno nie walczyłem,ale jak startowałem w amatorach to przerobiłem najróżniejsze modele i wszystkim daleko do Fairtexowych(co prawda mam porównanie kasków sprzed ponad dwóch lat z najnowszym modelem Fairtexa w którym ćwiczę,ale jak obserwuję amatorskie zawody to nie widzę wielkich zmian w sprzęcie).
A,no i o owijkach chciałem jeszcze wspomnieć,trenuję od niedawna w Fairtexowych,też takich dotąd nie miałem,lakko elastyczne,nie rozwiązują się nawet podczas pracy na skakance,to ewenement.
Teraz cały sprzęt mam Fairtexa,jedynie szczęki używam Dr.Schock'a,bije wszystkie inne na głowę(niestety również ceną).
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
yeri postawiłbym Fairtexa na równi z Twinsem, Kingiem i Raja :wink: mozna się kłucic o szczegóły ale każdy ma inny gust więc nie ma o czym mówić.

Sam zaczynałem w rękawicach Espada ( największa porażka na świecie ) i stopniowo kupowałem coś lepszego. W końcu przekonałem się że warto wydać lekko ponad 200 zł za rękawice i mieć spokój na kilka lat :wink:

Co do kasku to miałem na myśli sparingowy.

Na szczęście te firmy nie są tak kojarzone jak właśnie everlatst czy londsdale...już chyba żaden zawodnik nie chce w tym chodzić bo tak jak napisałeś kojarzy się to z chuliganką...

A tak poza tym to żaden sprzęt z nikogo mistrza nie zrobi tylko ciężki trening :wink: idę na sale hehe
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
A co polecacie z niższej półki ?? :) .. ponieważ mam dość miękkie piszczele i strasznie mnie bolą plus szybko pokrywają się siniakami... używał ktoś sprzętu firmy dragon sports?
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Tansze ,a dobre sa mastersy za 140zl , sam mam taki model i jestem z nich bardzo zadowolony ,a sa podobne do tych fairtexa
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Też polecam Mastersy.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór ochraniacza na piszczele
Mastersy nie są złe,ale już lepiej dołożyć 50 pln i mieć najlepsze,Mastersom jednak daleko do tych Fairtexowych,zwłaszcza tych najnowszych.
Jak kupować tanie to już lepiej takie za 70 pln a nie 140,dwa razy taniej i na jakiś czas wystarczy.Chociaż wg mnie to lepiej szarpnąć się od razu na te z wyższej półki i mieć spokój.Chyba,że ktoś nie jest pewny,czy będzie trenował i tylko tak na spróbowanie chce(ale to i gąbki za 35pln wystarczą wtedy).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024