Czy sztuki walki są sportami siłowo-wytrzymałościowymi?w innych sportach siłowo-wytrzymałościowych jak np. sporty walki.
Pudzian i sprawdzanie potencjalu :)
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
(...)
Wyluzuj, pierwszy raz piszesz jaki test miał Pudzian. Jakbyś zerknął w linka to tam podaje się możliwość przeprowadzenia testów i wskazuje jakie to są badania. Ale przepisu na nie nie będzie w necie.
Wolność i pokój.
Napisano Ponad rok temu
te, w których występuje element walki na 100% możliwości organizmu - tak. kontaktowe sztuki walki bez ukierunkowanego budowania siły i wytrzymałości to mit.Czy sztuki walki są sportami siłowo-wytrzymałościowymi?
Pudzianowski jest dynamicznym siłaczem itd, ale ma olbrzymi balast w postaci nadmiaru mięśni. w naszej branży aż tyle nie potrzeba, ważniejsza jest ich długotrwała zdolność do generowania rozmaicie ukierunkowanej siły (żeby zostać tylko przy mięśniach).
Napisano Ponad rok temu
W myśl tej tezy większość sportów kwalifikowanych to sporty siłowo-wytrzymałościowe. Za np. jazdę figurową na lodzie lub jeździectwo też bez ukierunkowanego budowania siły i wytrzymałości lepiej się nie brać.te, w których występuje element walki na 100% możliwości organizmu - tak. kontaktowe sztuki walki bez ukierunkowanego budowania siły i wytrzymałości to mit.Czy sztuki walki są sportami siłowo-wytrzymałościowymi?
Napisano Ponad rok temu
w niemal każdej dyscyplinie jest potrzebne budowanie siły. nie w takim, to w innym aspekcie. pomijając już, że wyraźnie podkreśliłem, że chodziło mi o sporty walki...
Napisano Ponad rok temu
Prorock, masz rację. :wink:W myśl tej tezy większość sportów kwalifikowanych to sporty siłowo-wytrzymałościowe. Za np. jazdę figurową na lodzie lub jeździectwo też bez ukierunkowanego budowania siły i wytrzymałości lepiej się nie brać.
Sporty walki nie są sportami siłowo-wytrzymałościowymi. Wśród różnych cześci składowych treningu ( budowa rzeczowa ) w zakresie ćwiczeń ruchowych wyróżnia się dwa nurty: nurt sprawnościowy ( przygotowanie czynnościowo-ruchowe) oraz nurt specjalistyczny ( przygotowanie techniczne i taktyczne z teoretycznym). Oba te nurty są ze sobą ściśle związane ale zachowują swoją odrębność. Polega ona na tym, że w nurcie sprawnościowym kształtujemy zdolności sprawnościowe, a w specjalistycznym nauczamy nawyków czuciowo-ruchowych ( kształtowanie zdolności sprawnościowych nie jest nauczaniem w ścisłym tego słowa znaczeniu).
Biorąc pod uwagę różne odmiany nawyków czuciowo-ruchowych, znaczenie sprawności czynnościowo-ruchowej, taktyki i umiejętności psychoruchowych sporty można podzielić na:
1) sporty wyrazu artystycznego jak rzeczona jazda figurowa na lodzie, gimnastyka, akrobatyka, skoki do wody,
2) sporty o rozstrzygającym znaczeniu zdolności wysiłkowych - lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, wioślarstwo, biegi, pływanie, kolarstwo,
3) sporty o rozstrzygającym znaczeniu techniki, taktyki i zdolności psychoruchowych - szermierka, boks, zapasy, judo, tenis ziemny, koszykówka i inne gry zespołowe.
Należy jeszcze uwzględnić spore różnice pomiędzy poszczególnymi sportami walki - np. szermierką, boksem i zapasami (judo, jiu-jitsu) jeżeli chodzi o znaczenie takich czynników jak: umiejętności techniczne, umiejętności techniczno-taktyczne oraz umiejętności taktyczne co sprawia, że zbyt daleko idące uogólnienia są całkowicie nieprzydatne w praktyce treningowej.
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
bo gimnastyka to w ogole sily nie wymaga :wink:
Napisano Ponad rok temu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
treningi stacyjny
- Ponad rok temu
-
Kajukenbo
- Ponad rok temu
-
Poduchy i worki na sciane.
- Ponad rok temu
-
konfrontacje
- Ponad rok temu
-
Rozmiar ochraniaczy
- Ponad rok temu
-
Worek treningowy
- Ponad rok temu
-
kalari, czesc 2;)
- Ponad rok temu
-
gi
- Ponad rok temu
-
Kaski do kick-boxingu z BAY-FLEX'u a kaski tradycyjne.
- Ponad rok temu
-
Sprawa niecierpiąca zwłoki.. MT czy BJJ?
- Ponad rok temu