Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung- fu podstawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_grozniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy
Za karate nie przepadam. Nie wiem dlaczego. Po prostu lubię KF i chce ćwiczyć
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy

Za karate nie przepadam. Nie wiem dlaczego. Po prostu lubię KF i chce ćwiczyć


A widziales kiedys kung fu, poza filmami z Jet'em Li ?

Pozdrawiam,

Sus
  • 0

budo_grozniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy
Z jetem lee widziałem tylko jeden film xP
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy
Groźniak, najprawdopodobniej czerpiesz swoją wiedzę o SW z filmów i mylisz umiejętność wykonania 540 z umiejetnością walki.
Dowolna baletnica machnie Ci taką 540, ze Ci gałki z oczu powypadają, ale czy to oznacza, że umie się bić? Raczej nie.

Efektowne prawie nigdy nie oznacza efektywne, a z kopnięć najbardziej przedaje się ordynarny i nieciekawie wyglądający lowkick.
Walka bardzo rzadko jest ładna i dla niewprawnego oka, które nie wie na co patrzeć walki najlepszych (nierzadko artystów w SW) zazwyczaj wyglądają jak mordobicie pod monopolowym.

Jak już Ci napisano postaw sobie pytanie czy interesuje Cię piękno i akrobatyka, czy umiejętność zrobienia drugiej osobie krzywdy. I wybierz albo sekcje gdzie fika sie salta i kręci 540, albo sekcę gdzie wali się lowkicki i lewe proste.

I nie olewaj rzeczy innych niż KF. Bardzo wiele elementów które Cie kręcą (a nawet wszystkie) jest w różnych innych SW, zaś lepiej ćwiczyć pod okiem fachowca niż samemu.

A co do rodziców. Wpłynąć na nich możesz tylko Ty i oprócz polepszenia ocen powinienieś spróbować namówic ich na to aby udali się z Toba do jakiejś sekcji, porozmawiali z trenerem i przekonali, że "kujonów" zazwyczaj jest tam więcej niż przedstawicieli " oślej ławki".
SW to długotrwały, systematyczny i wymagający dyscypliny wysiłek, a leniwe tumany nie lubiące nauki, olewusy zawsze wiedzące lepiej czy gnojki pogardzające nauczycielami zawsze wykruszają się najszybciej. Pozostają tylko prawdziwi pasjonaci i chcący się uczyć, zdyscyplinowani osobnicy.
Wydaje mi się, że rozmowa rodziców z trenerem ( o ile nie jest to jakiś debil) powinna być bardzo pomocna w osiągnięciu celu.
  • 0

budo_grozniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy
Nie chce nikomu obijac twarzy, ale nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć na ulicy.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy

Nie chce nikomu obijac twarzy, ale nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć na ulicy.

Ejjj to właśnie miałem na myśli mówiąc, że nie wiadomo co i jak masz poukładane "pod kopułą". Raczej wiadomo co siż może zdarzyć. A jest też PEWNE że w pewnym momencie to TY podejmiesz decyzję czy odwrócić się i pójść w inną, lepszą stronę życia albo będziesz jak reszta cweli co nie potrafią inaczej załatwić problemu jak lejąc się po mordeczkach w imię własnego debilizmu. Ja, przynajmniej tak mi się dziś wydaje, dopóki nie udowodniłem że potrafię zapanować nad większa ilością odruchów niż tylko mruganie oczami i czkawka po piwie, to choć ćwiczyłem już troszeczkę niewiele z powiedzmy ogólnie "ciekawszych" rzeczy mogłem się nauczyć. Każdy kto ma coś wartościowego do przekazania nie będzie Cię uczył dopóki nie pokażesz że jesteś coś wart i warto tracić swój czas na nauczanie Ciebie. Jak gdzieś wyżej wspomniano jak nie potrafisz sobie poradzić na ulicy i nie potrafisz kontrolować co tam robisz to jednak lepiej zrezygnuj i jakaś może kravmaga, BJJ itp. to bardzo pomaga zanim się trafi do więzienia a i w więzieniu pomaga w zachowaniu cnotliwości. Jak masz takie problemy ze sobą to po prostu nie zawracaj głowy.

A jak przeczytasz wszystkie książki i oglądniesz filmy z tego torrenta, i jeszcze jak przećwiczysz wszystko, to bedziesz All-Style-Full-Master. Nawet Franek Kimono ci nie podskoczy na ulicy.

A swoją drogą jest tam kilka pozycji, których swego czasu bezskutecznie szukałem. Masz tam więcej dobrych książek za jednym zamachem niż niejednemu w życiu się udało przeczytać. Masz 16 lat więc angielski już powinieneś znać na tyle żeby je przeczytać, to w końcu prosty język. A jeśli masz problem no to sam widzisz, że bez ocen i wiedzy nic nie zdziałasz nawet jak ktoś ci zapoda terrent-giganta. Z dobrym nauczycielem też najczęściej trzeba się dogadać po angielsku.

Wybór należy do Ciebie. Pij mleko i noś czapkę z daszkiem. Powodzenia.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung- fu podstawy
Więcej kung-fu się nauczysz ćwicząc u trenera karate niż z filmików.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024