Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medzynarodowe Seminarium Przyjazni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
nie jestem autorem tego postu ale poproszono mnie o wklejenie tej informacji na tym forum wiec wklejam

tematem seminarium bedzie prezentacja stylu

SHAOLIN WENG CHUN wedlug rodziny Tang

dwudniowy program szkolenia obejmuje:

poznanie technik i form stylu Weng Chun,
cwiczenia dwojkowe oraz
techniki dlugiej tyczki, ktore sa specjalizacja rodziny Tang

notka informacyjna

Rodzina Tang nalezy do najstarszej ze znanych rodzin podtrzymujacych kompletne tradycje stylu Shaolin Weng Chun

Shaolin Weng Chun jest klasycznym stylem kungfu praktykowanym wylacznie wsrod przyjaciol i w ten sposob sztuka ta przekazywana jest do dzis.
Nie tworzymy zadnej organizacji ani dzialalnosci marketingowo-biznesowej. Jest to raczej grupa przyjaciol, ktora laczy pasja podtrzymywania rodzinnych tradycji we wspolnym treningu. Trwa to do dzis w zamknietym gronie przyjaciol.

Za inicjatorow grupy uwaza sie mistrza Chu Chung Man'a z Macao, mistrza Lo Siu Wun z Hong Kongu oraz Mistrza Tang Yik z Fatshan. W latach 30-tych ub. stulecia stworzyli oni tak zwany projekt Dai Tak Lan. Starsze pokolenie pamieta i nazywa ich Trzema Smokami Weng Chun.

Z doswiadczen i wiedzy Trzech Smokow korzystali miedzy innymi mistrz Wei Yan, mistrz Tam Kong, mistrz Ip Man. W ciagu nastepnych lat wyszkolili oni nastepne generacje mistrzow. Obecnie na swiecie jest tylko kilka osob, ktore znaja sekrety tego projektu.

Do tego grona naleza:

Wei Yan jedyny i niezyjacy juz uczen z rodziny przekazu wg Lo Siu Wun'a* (Law Chi Long) (Lee Man Chi) (Cheng Kwong) (A.Hoffman) (Sergio Iadarola)
Chan Wing Yue - najstarszy zyjacy uczen z rodziny przekazu wg Chu Chung Man'a,** (Evan Chan) (Apolo Chiu) (Ignatius Siu)
Tang Chung Pak - najstarszy zyjacy uczen z rodziny przekazu wg Tang Yik'a* (Vincent Tso) (Sunny So) (Derek M. Rozanski) (Dmitry Zatulo)

* rodzina specjalizowala sie i wlaczyla do systemu techniki form recznych Saam Pai Fut i ich zastosowania
** rodzina specjalizowala sie i wlaczyla do systemu techniki form recznych Fa Kuen i Jong Kuen oraz drewnianego manekina Mok Yan Jong
*** rodzina specjalizowala sie i wlaczyla do systemu techniki form recznych Weng Chun Kuen, drewnianego manekina Mok Yan Jong i dlugiej tyczki Look Dim Poon Kwun

wiecej o stylu mozna znalezc [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W latach obecnych, aby zapobiec by sztuka calkowicie zanikla, organizuje sie od czasu do czasu ogolnodostepne szkolenia nastawione na prezentacje tradycji Shaolin Weng Chun. Jednym z takich jest planowane

MIEDZYNARODOWE SEMINARIUM PRZYJAZNI


  • 0

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
Przedsięwzięcie (może i) fajne, ale:
- co właściwie wynika z tego artykułu ?
- sorry, ale kto Ty właściwie jesteś?
- czemu nikt z tej "grupy przyjaciół" zajmujących się tym systemem nie pofatygował się, żeby zaprezentować się tu osobiście, skoro juz się z czymś ogłaszają ?
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

- co właściwie wynika z tego artykułu ?


A wynika to, że ludzie chcą zorganizować coś w Polsce i szukają chętnych na nie

- sorry, ale kto Ty właściwie jesteś?


Czerwony kapturek co dla babci przyniósl ciasteczka, a Ty? :>

- czemu nikt z tej "grupy przyjaciół" zajmujących się tym systemem nie pofatygował się, żeby zaprezentować się tu osobiście, skoro juz się z czymś ogłaszają ?

Kiedyś ćwiczylem ten styl i znałem kilka osób ze środowiska. Może to być bardzo ciekawe spotkanie dla tych co się interesują. Skopiowałem i dałem informacje tutaj.
Archee, chyba nie masz nic przeciwko temu? Sam jestem ciekawy i chętnie przyjadę.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
Text below is addressed exactly and exclusively to Goblins as comment for Goblins's answer, but not to those who stand behind advertised event who are persons completely unknown to me. Also what they are doing is unknown to me completely.
Tłumaczenie: to jest w całości dla Goblinsa.

-----------------------------------------------------------------------

- co właściwie wynika z tego artykułu ?


A wynika to, że ludzie chcą zorganizować coś w Polsce i szukają chętnych na nie

No co ty nie powiesz? Poważnie? Nigdy bym się nie domyślił... Jaki ja głupi... Ale niespodzianka, w mordeczkę jeżyka...

- sorry, ale kto Ty właściwie jesteś?


Czerwony kapturek co dla babci przyniósl ciasteczka, a Ty? :>

A wiesz "Goblins" że nie bardzo grzeczny ty jesteś? Zwłaszcza jak kolega grzecznie zapytał? A to oznacza, że nie szanujesz także innych na forum? W kulturalny sposób to ty wspomnianych "przyjaciół" nie przedstawiasz. A jak już się podjąłeś czegoś takiego to powinieneś byle jak bo byle jak ale jednak się zachowywać, a może nie? A może tam nie wiadomo kto chce zakładać Komunistyczną Partię Czesia (pod wodzą Czesia)? Albo inny werbunek prowadzić? Wesołego Kółka Dopalaczy? Klubu Tańca Baletowego Misiów Powyżej 120kg? Towarzystwo Leżenia Wielkim Obojętnym Bykiem? Bractwo Miłujących Prawice? Poza tym po mordeczce Twojego awatara nie przypominasz mi w ogóle Czerwonego Kapturka, chyba że została biedaczka transwestytą poprzez wieloletnią kurację odmładzającą sterydami dla koników (to takie sympatyczne zwierząteczka - kizi mizi - buzi pupci), no chyba że była wieloletnią sekretną partnerką wyznawcy golota kuen. Ale co mnie to obchodzi, każdy ma swoją ulubioną perwersję.

- czemu nikt z tej "grupy przyjaciół" zajmujących się tym systemem nie pofatygował się, żeby zaprezentować się tu osobiście, skoro juz się z czymś ogłaszają ?

Kiedyś ćwiczylem ten styl i znałem kilka osób ze środowiska. Może to być bardzo ciekawe spotkanie dla tych co się interesują. Skopiowałem i dałem informacje tutaj.
Archee, chyba nie masz nic przeciwko temu? Sam jestem ciekawy i chętnie przyjadę.

Skoro ćwiczyłeś ten styl, a nie ma go w Polsce to może powiesz w jaki sposób go ćwiczyłeś? Gdzie? Służbowo? Prywatnie? Co to za kilka osób? U kogo ćwiczyłeś? 5minut czy trochę dłużej? Jasne że spotkanie może być ciekawe. Zawsze spotkania są ciekawe. Nikt nie powiedział że nie może być ciekawe. Tym bardziej że takiej pisowni jeszcze nie widziałem, już to samo w sobie jest ciekawe, jak dla mnie. A może by tak powiedzieć kto tam z nazwiska zaprasza? Może ktoś go zna? A może nikt go nie zna? A kto będzie ćwiczył-prowadził?

Wiesz co, bądź bardziej miły po prostu i uzupełnij może tego posta o parę dodatkowych informacji? I szanuj Archee'go bardziej nieco proszę, bo możesz utopić być może fajną inicjatywę w łyżce własnego ego, albo czyjegoś.

Nie wiem czy Ciebie Goblins to dotyczy ale przeglądając wskazany adres znalazłem m.in. taką zasadę jak rozumiem obowiązującą adeptów "być umiarkowanym w mowie i nigdy nie być zaczepnym" - napisałeś, że ćwiczyłeś zatem może jesteś adept. Wydaje mi się, że nie do końca wiesz o co w niej chodzi. Poza tym jak Cię ktoś prosił żeby wkleić to powinieneś powiedzieć kto, nawet jak to ty sam. Ze stronki niewiele wynika, no może pewna konstatacja, że 24 członków na cały świat (Polska, Kanada, Holandia, Rosja, USA, Bułgaria, no i Chiny) to faktycznie wąski grono. Powiedziałbym elita. O samym stylu też nie za wiele się dowiedziałem. Strona jest zrobiona całkiem fajnie i zdecydowanie przypomina mi seryjne produkcje dla chińskich biznesów, które chcą zawojować świat. Bardzo ciekawy jest chwyt marketingowy gdzie gość w wielkich ciemnych okularach opisuje rok po roku swoje przygody w sztukach walki tak zajmujące jak że jak czytający dociera , po przejściu karate i pszczyńskiej szkoły "Białego i Srebrnego Smoka", do chyba początków z Shaolin Weng Chun to trzeba się zarejestrować żeby zobaczyć co dalej z głównym bohaterem. Tak się tylko zastanawiam będąc pełnym podziwu kiedy on miał czas na ćwiczenie skoro tak skrupulatnie wszystko opisywał? Ale to nie moja sprawa. Natomiast marketing jest gites: zainteresowany nie wie ani kiedy ani z kim te "seminaria pokoju miedzy narodami". (Nawiasem jak walka to nie ma mowy o pokoju, nawet albo zwłaszcza jak walczymy o pokój. Niektórzy górale to nawet już serdecznie dość mają wszelkiej harmonii i pokoju między narodami.). Jeśli chodzi o marketing to skoro nie ma mowy o kosztach i to takie familijne to rozumiem, że jako ideowa sprawa jest to darmowe - tak wywnioskowałem, ale możesz mnie oświecić jak również innych zainteresowanych.
Ponadto wspomniany tajemniczy europejczyk w wielkich ciemnych okularach tak dobrze posługuje się internetem (ja bym tam nie pisał co tam ćwiczyłem czy robiłem kiedy w kinach grali znany i lubiany przebój "Wejście Smoka". A propos: z ostatnio widzianych fajnych chińskich filmów przyszła mi do głowy "Infiltracja", naprawdę fajny.) że faktycznie jak zauważył Archee nie ma chyba żadnego powodu a jest wręcz niezrozumiałe dlaczego sam się nie pojawił. W końcu przecież my tu sami swoi, prawda?

Jeśli chodzi o praktyczną stronę nie masz żadnej powinności żeby mi odpowiadać. Natomiast Archee'mu to mógłbyś. Uprzejmiej nieco. I to można podkreślić wężykiem bo jak mawiał Pan Majster: "chamstwu i drobnomieszczaństwu należy się przeciwstawiać odwagom i kulturom osobistom", co nie jest żadnym wytykiem niczego nikomu.

Zatem powodzenia i do zobaczenia.
  • 0

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
No więc panie Goblins aka "Czerwony kapturek co dla babci przyniósl ciasteczka",
wiedz, że jeśli masz coś do powiedzenia, szczególnie jeśli to ma być coś nowego, to warto po pierwsze konkretniej, po drugie grzeczniej.


Choć popieram tego typu inicjatywy, a i większość z nas tutaj jest - myślę - zainteresowana i mniej/więcej kompetentna w temacie, to pierwszego egzaminu nie zdałeś.
Jeśli faktycznie ćwiczyłeś ten styl to taka odpowiedź nie przynosi mu chwały.

Nie chodzi o mnie, ale jest tu pewne kforum, któremu warto okazać jako taki szacunek.

Proponuję zacząć jeszcze raz.
Napisz o co chodzi. Co ? Gdzie? Dlaczego? Kim są ludzie, których reprezentujesz, itp.
  • 0

budo_narasimha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

Skoro ćwiczyłeś ten styl, a nie ma go w Polsce


Styl jest w Polsce, według przekazu Andreasa Hoffmanna. Zajrzyjcie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam!
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
i nawet był prezentowany... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Az dziw bierze ze Ving Dragon sam nie napisał o tym tylko się wyręcza... ciekawe co się za tym kryje...
Żebym nie było ze wietrze wszędzie teorie spiskowe i.....
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

i nawet był prezentowany... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Az dziw bierze ze Ving Dragon sam nie napisał o tym tylko się wyręcza... ciekawe co się za tym kryje...
Żebym nie było ze wietrze wszędzie teorie spiskowe i.....

ciekawsze dla mnie jest to Peterku, że Oce, nasz forumowy ekspert od kungfu nie kojarzy D. Różańskiego, w końcu niegdys głośnego w branży :)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

i nawet był prezentowany... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Az dziw bierze ze Ving Dragon sam nie napisał o tym tylko się wyręcza... ciekawe co się za tym kryje...
Żebym nie było ze wietrze wszędzie teorie spiskowe i.....

ciekawsze dla mnie jest to Peterku, że Oce, nasz forumowy ekspert od kungfu nie kojarzy D. Różańskiego, w końcu niegdys głośnego w branży :)


:) Bardzo uprzejmie dementuje: nie jestem "ekspertem" nawet forumowym, tylko się ucze od starszych kolegów na tym forum ;) Słyszę wyraźnie ironię, ale niestety nie miałem przyjemności dowiedzieć się o tejże głośnej postaci. Tym bardziej nie nadaje się na "forumowego eksperta od kungfu", szczerze żałuje i Żwirkowi nominacje zwracam, niech zostanie u prawdziwego forumowego eksperta od kungfu. ;)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
Żwirku możne to z racji wieku??? Wyjdzie na to że tylko nieliczne Muchomorki uchowały się ;)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
no może... :)
bo to dawno było, jakieś 15 lat temu :wink:
a rzeczywiście ciekawe, że Ving sam się nie pofatygował na forum napisać o seminarium :)
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
1. sam nie moze napisac bo jest zablokowany [powod?- nie mam pojecia]
2. pare lat temu byla to znaczaca postac i pewnie nie znasz go bo pozniej zaczales cwiczyc niz wszyscy
3. ktos chce sobie zrobic seminarium i nic nie stoi na przeszkodzie zeby sie odbylo informacja jest teraz szukaja zainteresowanych - chyba wszyscy odpisujacy sa zainteresowani skoro odpisuja - prawda?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

3. ktos chce sobie zrobic seminarium i nic nie stoi na przeszkodzie zeby sie odbylo informacja jest teraz szukaja zainteresowanych - chyba wszyscy odpisujacy sa zainteresowani skoro odpisuja - prawda?


prawda, prawda... tylko, że niektórzy odpisujący (w tym i moja skromna osoba :wink: ) kojarzą mi się bardziej z
Dołączona grafika

hehehe :)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni
ten z lewej to ja ;)

1. sam nie możne napisac bo jest zablokowany [powod?- nie mam pojecia]


nie pisze w statusie ze jest zablokowany..... ale faktem jest ze był ..... a z powodów.... to właśnie to jest ta teoria spiskowa... zresztą pożyjemy zobaczymy...

chyba wszyscy odpisujacy sa zainteresowani skoro odpisuja - prawda?


ja bym byl ale pod warunkiem ze zapłacę po seminarium......
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medzynarodowe Seminarium Przyjazni

ja bym byl ale pod warunkiem ze zapłacę po seminarium......

Przecież to już chyba było że jak to tak familijni to za darmo, i nikt nie zaprzeczył no nie? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024