Skocz do zawartości


Zdjęcie

David Carradine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

David Carradine
Tak jakoś brak akcji jest ostatnio, to ja z takim tematem nieśmiesznym i raczej mało atrakcyjnym, ale może ciekawym(?)

Mam wrażenie, że niedawna śmierć Davida Carradine'a, bądź co bądź, mającego związek przez parę ładnych lat z holyłódzkim KungFu jakos tak przeszła bez echa na forum.

Warto - nie warto? Ktoś go lubił, nie lubił? Szkoda dla sztuki (filmowej), czy nie szkoda?
Co Wy na to?
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine

Co Wy na to?


['] R.I.P.

Osobiście uważam, że to był największy błąd Holywoodu o jakim słyszałem kiedykolwiek. Serial "Kung Fu" i postać i koncepcja i fabuła została wymyślona przez Bruce'a Lee, który miał ją zagrać. I jestem granitowo pewien że byłby to kultowy serial na miarę "Wejścia Smoka". Pomysł jednak wytwórnia ukradła mówiąc wprost ze względu na ówczesne uprzedzenia rasowe do Bruca'a Lee jako Chińczyka, niestety było to wtedy w USA powszechne. Sam Caradine przyznał swego czasu że w trakcie kręcenia nie stronił od narkotyków itp. co miało wpływ na kreowaną postać. Same okoliczności śmierci też uważam chwały mu raczej nie przynoszą. Strata dla sztuki filmowej porównywalna ze stratą "Jasona z gwiezdnego patrolu". Szkoda gościa, ale raczej tak jak każdego zmarłego człowieka, a nie jako wybitnej postaci świata sztuk walki lub sztuki aktorskiej. Przypadkowo zabłysnął bo pochodził z tzw. aktorskiej rodziny z tradycjami, zatem i znajomościami, no i ktoś mu pomógł dostać rolę zapewne, jako że wybitny to on nie był, a raczej mający wielkie kłopoty zwłaszcza finansowe wtedy, więc wziął co mu akurat dali. A że okazało to się sukcesem to jak każdy normalny człowiek starał się to wykorzystać. A wyobraźcie sobie w tej roli Bruca Lee............ To naprawdę byłoby "Kung Fu", a nie "dewiacje na zadany temat".
  • 0

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine
No tak, choć DC to nie tylko (nie)sławny serial "Kung Fu". Grał w wielu filmach, przeważnie czarne charaktery.
Nie powiem, żeby to był mój ulubiony aktor. Miał jakiś mrok w wyrazie twarzy i nie kojarzył mi się nigdy z mistrzami Gongfu. Możliwe, że m.in. dlatego nie pasował do tego serialu.
Oczywiście możliwe, że prywatnie był spoko gościu.
  • 0

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine
Wiem, że o zmarłych dobrze albo wcale, ale po prostu tego nie widziałem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine

Co Wy na to?

http://www.fabrykasi...pic.php?t=66363
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine
A co mamy mieć? Zdziwiał w swojej seksualności, przegiął i RIP.
A z KF to chyba nie miał zbyt wiele wspólnego, równie dobrze mógł grać mistrza karate, czy kick boxingu. W czasie kiedy grał w "Kung Fu" była moda na to, to i takiego grał. Nie znam źródeł, które potwierdzają, że uczył się KF, a te książki o TC to... nio ;)
  • 0

budo_archee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: David Carradine


Co Wy na to?

http://www.fabrykasi...pic.php?t=66363

Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum

Domyślam się, że coś było już na ten temat.
Zresztą nie żebym chciał to jakoś rozstrząsać, ot takie przypadkowe spostrzeżenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024