Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
MMA Maniac: MMA to jednak ciagle sport, ma pewne ograniczenia i pewne zasady - i bardzo dobrze. Ok, wymaga najbardziej wszechstronnych umiejetnosci ale ciagle... nikt nie wie jak wygladaloby to bez sedziow, ograniczen czasowych, podnoszenia walki do stojki, zabraniania pewnych technik (atak na krocze, oczy) i mnie osobiscie jakos to nie ciekawi. Ktos moze powiedziec, ze to bylo w pierwszych UFC. Tylko, ze wtedy zawodnicy nie byli tak wszechstronnie przygotowani jak teraz. Do czego staram sie Ciebie przekonac (a z tego co widze nie tylko ja), to fakt, ze zaden "wielki mistrz" SW nie bylby w stanie podjac rywalizacji na zasadach MMA z zawodnikami MMA. Owszem, moglby sie do tego odpowiednio dlugo przygotowywac, ale wtedy sam "stalby sie" zawodnikiem MMA. To dziala oczywiscie takze w druga strone. Jak slusznie zauwazyles, Iceman mialby problemy z kickbokserami na zasadach KB. Tylko Fedor ciagle wygrywa w Combat Sambo ;) (z malym wyjatkiem)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Czyli co chłopaki zostajemy przy tym że jednak zawodnicy MMA to najwieksze kozaki :lol:


a nie jest tak ? zaden inny sport walki nie jest tak podobny do starcia realnego. MMA to wg mnie najtrudniejszy sport walki i w ogole jeden z najtrudniejszych sportow.

To ,ze nie startuje w nim np mś wbc w boksie, to tylko dlatego ,ze dostalby wpierdol i za duzo by stracil, co pokazalo dobitnie pierwsze UFC, gdzie walczyli jednostylowcy
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Czyli co chłopaki zostajemy przy tym że jednak zawodnicy MMA to najwieksze kozaki :lol:

co poradzić :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

boksu mu się zachciało w tej walce...
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Podoba mi sie wypowiedz Pieni. No właśnie ciekawi mnie jakby wyglądało to w relanym starciu. Tzn na pewno (gdzieś słyszałem że nigdy nie można tak mówić :lol: ) "typowy" bokser na zasadach MMA dostał by oklep od wszechstronnie wyszkolonego zawodnika, ale czy tak samo wyglądało by starcie uliczne? Ciągle się słyszy MMA najlepsze, najtwardsze, (sam tak twierdziłem i jeszcze zastanawiam się...Być może zostane przy tym ale...) Znajdą się zwolennicy teorii że MMA sprawdza się tylko w MMA a poza "klatką" lepszy będzie pospolity boks, kickboxing muay thai, czy zapasy. Znajdą się też tacy którzy będą twierdzić że MMA jest najlepsze i będa dosłownie móc sie za to pokroić...(zastanawiam się do których należę, jak można tak sie pogubić :wink: ) Czyli nic z tego nie wyjdzie :) To chyba nie w tym temacie ale jak chcecie to spróbujcie coś tam napisać :wink: Mystic zgadzam się MMA to najtrudniejszy "sport" walki. Ale brutalniejszy paradoksalnie jest boks! P.S Fedor to fenomen, czekam na jego walke z Barnettem, oby potrwała troszke dłużej niż zwykle :lol:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Inaczej. Chciałbym zobaczyć najlepszych (absolutne numery 1) bokserów, kickboxerów, thaiboxerów, karateków judoków, zapaśników w MMA po przeszkoleniu w tej formule...

Dobrym przykładem tego co napisali koledzy wyżej jest walka Ramona Dekkera (kilka lat wcześniej był thaiboxerem absolutnym numery 1) z Genki Sudo. Podczas dwóch minut w stójce nie wykonał ani jednej groźnej akcji. Czy to był może odosobniony przypadek, czy może jednak uderzacze muszą trochę lepiej mieć opanowaną obronę przed obaleniami i walkę w parterze? Nie szukając daleko nasz rodak Przemysław Saleta na KSW 7 podczas półtorej minuty w stójce z zapaśnikiem także nie wykonał ani jednej groźnej akcji. Co było po sprowadzeniu do parteru, ci co nie widzieli, mogą sobie wyobrazić.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

...ciekawi mnie jakby wyglądało to w relanym starciu. Tzn na pewno (gdzieś słyszałem że nigdy nie można tak mówić :lol: ) "typowy" bokser na zasadach MMA dostał by oklep od wszechstronnie wyszkolonego zawodnika, ale czy tak samo wyglądało by starcie uliczne?...

Po co Ci to :roll:
Zamierzasz walczyć solo na ulicy i zastanawiasz się jaką SW wybrać :roll:
Na ulicy możesz mieć kolegów, jakiś sprzęt (lub Twój przeciwnik), gdy się poślizgniesz sędzia nie przerwie i nie wznowi walki. Do tego dochodzi psychika - nie walczyć o kasę, miejsce w rankingu, złoty medal... Stawką może być Twoje zdrowie, życie...
Wreszcie, w sporcie liczy się wygrana.
Na ulicy to aby nie przegrać. Tutaj mam mnóstwo możliwości uniknięcia starcia.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Wreszcie, w sporcie liczy się wygrana.
Na ulicy to aby nie przegrać. Tutaj mam mnóstwo możliwości uniknięcia starcia.

Bardzo mądre słowa
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Cypis z całym szacunkiem ale po co ta cała filozofia. Zadałem proste pytania a ty jak zwykle... :roll: :wink: Kiedy Dekkers walczył z Sudo to już nie był ten sam zawodnik, :roll: Widziałeś w jakiej formie był Saleta? Ja tak i myśle że w takiej mógłbym mu dać rade 8) To tak samo jakby dzisiaj Tyson wszedł do "klatki" i przegrał. Też byś pewnie napisał że to wystarczający dowód...Zresztą nikt nie musi odp na moje pytania w poście wyżej, nie ten temat przecież. Napisałem znajdą się tacy ludzie głoszący że MMA sprawdza się tylko w MMA...Nawet ostatnio rozmawiałem z pewnym trenerem i sędzią SW ( przypadkiem) i stwierdził to samo. Chłopaki z miejscowej **ojówki potwierdzili to samo :) . A kto jeśli nie oni mają się na tym znać :lol: :wink: Dość tych żartów, czas przejść do tematu. Skoro Chuck Liddel, kickboxer! potrafił być przez tyle lat najwiekszą gwiazdą UFC a jak wiadomo nie zdobył w kickboxingu tytułu master of world najważniejszej federacji. Chce przez to powiedzieć że skoro Liddel nie będac w cale moim zdaniem w czołówce najlepszych uderzaczy świata mógł zostać mistrzem najlepszej organizacji MMA to przecież wiadomo że to samo mogliby uczynić duuużo lepsi od niego uderzacze (absolutne number one) oczywiście po jakimś tam przeszkoleniu (szczególnie obrony orzed sprowadzeniem itp) Ale to tylko marzenie, bowiem jak ktoś zauważył po co mają przechodzić do MMA, skoro w swoich SW są gwiazdami i mają niezłą kase a tu zawsze jednak istnieje ryzyko!!
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Chce przez to powiedzieć że skoro Liddel nie będac w cale moim zdaniem w czołówce najlepszych uderzaczy świata mógł zostać mistrzem najlepszej organizacji MMA to przecież wiadomo że to samo mogliby uczynić duuużo lepsi od niego uderzacze (absolutne number one) oczywiście po jakimś tam przeszkoleniu (szczególnie obrony orzed sprowadzeniem itp)

To jest tylko gdybanie...
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
No gdybanie, bo cóż innego pozostało :wink:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Nic już...
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Cypis z całym szacunkiem ale po co ta cała filozofia. Zadałem proste pytania a ty jak zwykle... :roll: :wink: Kiedy Dekkers walczył z Sudo to już nie był ten sam zawodnik, :roll: Widziałeś w jakiej formie był Saleta? Ja tak i myśle że w takiej mógłbym mu dać rade 8) To tak samo jakby dzisiaj Tyson wszedł do "klatki" i przegrał. Też byś pewnie napisał że to wystarczający dowód...Zresztą nikt nie musi odp na moje pytania w poście wyżej, nie ten temat przecież. Napisałem znajdą się tacy ludzie głoszący że MMA sprawdza się tylko w MMA...Nawet ostatnio rozmawiałem z pewnym trenerem i sędzią SW ( przypadkiem) i stwierdził to samo. Chłopaki z miejscowej **ojówki potwierdzili to samo :) . A kto jeśli nie oni mają się na tym znać :lol: :wink: Dość tych żartów, czas przejść do tematu. Skoro Chuck Liddel, kickboxer! potrafił być przez tyle lat najwiekszą gwiazdą UFC a jak wiadomo nie zdobył w kickboxingu tytułu master of world najważniejszej federacji. Chce przez to powiedzieć że skoro Liddel nie będac w cale moim zdaniem w czołówce najlepszych uderzaczy świata mógł zostać mistrzem najlepszej organizacji MMA to przecież wiadomo że to samo mogliby uczynić duuużo lepsi od niego uderzacze (absolutne number one) oczywiście po jakimś tam przeszkoleniu (szczególnie obrony orzed sprowadzeniem itp) Ale to tylko marzenie, bowiem jak ktoś zauważył po co mają przechodzić do MMA, skoro w swoich SW są gwiazdami i mają niezłą kase a tu zawsze jednak istnieje ryzyko!!

Mało wiesz i sie mądrzysz. Oglądanie 2 gal UFC nie wystarcza do uzyskania wiedzy o MMA. Iceman był "Division I wrestler at California Polytechnic State University, San Luis Obispo". I nie wiem czy czytasz moje posty ale już pisałem że uderzacze najgorzej adaptują się do MMA . Ostatnio Dana White powiedział że nie widzi Roya Jonsa Jr w UFC. Pewnie by zarobił na nim dużo kasy ale co z tego jak nieważne kogo by z UFC wystawił walka trwała by 20 sekund. O ile przyzwoicie uderzać da się nauczyć ( będąc dobrym sportowcem i mając dobrego trenera ) w 2 , 3 lata, o tyle zapasów czy nawet bjj nie. Nie w porównaniu z poziomem zawodników UFC.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Rio Heroes - turniej MMA w zasadzie bez ograniczeń (chyba tylko zakazane uderzanie w krocze, potylicę i wsadzanie palców w różne dziwne miejsca). A co ważniejsze - walczą często zawodnicy bardzo przekrojowi, w przeciwieństwie do starych UFC gdzie byli prawie sami jednostylowcy. Ja sobie nie wyobrażam "uderzacza" w takiej konfrontacji.


  • 0

budo_hunter123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Arlovski na swojej stronie internetowej.

Ta przegrana przeszkadza mi, boli mnie. Muszę coś z tym zrobić. (Brett Rogers) miał doby rekord, ale sądziłem, że nie jest to zawodnik pokroju Fedora czy Barnetta. To mój błąd, a kiedy popełniasz błędy musisz za nie zapłacić. Podszedłem do tej walki na poważnie, ale nie sądziłem, że to się tak potoczy. Za bardzo skoncentrowałem się na boksie, a nie wystarczająco na zapasach czy jiu-jitsu. To nie było dobre. To kolejna rzecz, którą muszę przemyśleć. MMA to nie boks. Muszę coś zmienić. Nie rozumiem tych pytań na temat mojej szczęki. Kiedy otwierasz się i jesteś trafiony czterema czy pięcioma ciosami twoja szczęka nie ma znaczenia, zostaniesz znokautowany. Rogers był świetny, zrobił to co zrobił. Wziąłem walkę i skopał mi tyłek, to proste. To wstyd, ale to co cię nie zabije to cię wzmocni. Muszę iść dalej. Z pewnością powrócę.

Z MMA ROCKS
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

...Skoro Chuck Liddel, kickboxer! potrafił być przez tyle lat najwiekszą gwiazdą UFC...

Powołujesz się także na Cro Copa. Nie bardzo to pasuje do tematu, który przypominam Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?. Akurat ci zawodnicy swoje najlepsze osiągnięcia w MMA mają już za sobą. Można, posiłkując się Ice Manem i Cro Coperm, powiedzieć że Przemija"stójkowa" era w MMA. Oczywiście ja tak nie twierdzę.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Poza tym w czasie gdy Liddell byl najlepszy w UFC, to UFC wcale nie bylo najsilniejsza organizacja, Chuck poszedl na turniej Pride i co sie z nim stalo hmm ?
  • 0

budo_bitelz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Sól /Z.G.
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Skoro Chuck Liddel, kickboxer! potrafił być przez tyle lat najwiekszą gwiazdą UFC a jak wiadomo nie zdobył w kickboxingu tytułu master of world najważniejszej federacji. Chce przez to powiedzieć że skoro Liddel nie będac w cale moim zdaniem w czołówce najlepszych uderzaczy świata mógł zostać mistrzem najlepszej organizacji MMA to przecież wiadomo że to samo mogliby uczynić duuużo lepsi od niego uderzacze (absolutne number one) oczywiście po jakimś tam przeszkoleniu (szczególnie obrony orzed sprowadzeniem itp)


Jest za dużo niewiadomych, można przyjąć, że Chuck nie był najlepszy w kb bo miał "wrodzone predyspozycje do wszechstronności" (nie wiem jak to nazwać inaczej) natomiast ludzie którzy zostali mistrzami w swoich stylach są naprawdę dobrzy w tym jednym stylu, mają predyspozycje by rozwijać się w tym danym kierunku ale inne rzeczy już im tak nie idą.
Gdyby stworzyć takie same warunki treningów (tyle samo czasu etc.) Chuckowi i gosciowi który go rozpykał w KB to wcale nie jest pewne, że w MMA wynik byłby ten sam.

Jeśli chodzi o erę stójkowiczów to nawet jeśli teraz byłaby taka tendencja to jakiś zapaśnik za jakiś czas to wykorzysta i zacznie się era parterowców ;)
  • 0

budo_zebo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

raczej konstrukcja przepisów prowadzi do faworyzacji uderzaczy, w ciągu 5 minutowej rundy łatwiej kogoś obijać niż wypracować sobie pozycję w parterze i poddać.

Brak stompów i soccer kicków zdecydowanie faworyzuje grapplerów.
  • 0

budo_miłujący pokój
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?
Stompy i socerkicki - to są elementy, których używają głównie grapplerzy.
Powal i "zabij" nie unosząc za wysoko nóg. Stosowałem tę taktykę i te techniki na ulicy zanim poznałem ich nazwy, a już ponad 20 lat uprawiam judo.

Dlatego ich brak w walce jest dla stójkowiczów "błogosławieństwem";)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadchodzi "stójkowa" era w MMA?

Rio Heroes - turniej MMA w zasadzie bez ograniczeń (chyba tylko zakazane uderzanie w krocze, potylicę i wsadzanie palców w różne dziwne miejsca). A co ważniejsze - walczą często zawodnicy bardzo przekrojowi, w przeciwieństwie do starych UFC gdzie byli prawie sami jednostylowcy. Ja sobie nie wyobrażam "uderzacza" w takiej konfrontacji.


Ciężko to sprawdzić ale zawodnicy w tym turnieju mają bardzo średnią stójkę i dlatego nie jest dziwne, że głównie się turlają. Ich przekrojowość kończy się na LL czy BJJ a miejscami zapasach. Na jednej z gal w PL miał walczyć zwycięzca tego turnieju z mistrzem w tajskim. Mogła być ciekawa konfrontacja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024