Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay thai i buty bokserskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_sympatycznylobu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Muay thai i buty bokserskie
Hej!

Mam problem z jedna stopa. Jakis czas temu rozwalilem sobie duzego palca i ciagle ta kontuzja wraca (co troche go wygoje i zrobie sobie jakas przerwe, to znow mocniej przyloze i kolko sie zamyka). Czy uwazacie ze dobrym pomyslem jest kupienie niskich butow bokserskich do treningow muay thai i jesli tak jakie moglibyscie polecic.

Np. ktore z tych: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Co powiedzielibyscie w szczegolnosci na ten model: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Poza dwiema osobami u mnie w klubie nie widzialem by jakos powszechnie ludzie cwiczyli muay thai w butach bokserskich. Z drugiej strony zastanawiam sie czy uzywanie takich butow moze miec jakies istotne minusy dla treningu i szczerze mowiac specjalnie nie widze powodow, dla ktorych takich buciorkow nie mozna by uzywac?

Jakie macie opinie?
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie
Bokserskie od kopnięć mogą się sypnąc, kup sobie do teakwondo czy czegos podobnego, u nas niektórzy w tym ćwiczą i są zadowoleni.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie
Przede wszystkim naucz się kopać tak jak to powinno się robić w Muay Thai: goleniem a nie stopą! Gdyby kopało się stopą każda walka czy sparing kończyłby się kontuzją palca lub śródstopia albo nawet pęknięciem czy złamaniem!

Jeżeli chcesz buty na czas regeneracji to takie miękkie zapaśnicze są ok. Czasem zawodnicy MMA w takich walczą. Bokserskie nie nadają się w ogóle do kopania.

Powodzenia
  • 0

budo_sympatycznylobu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie

Przede wszystkim naucz się kopać tak jak to powinno się robić w Muay Thai: goleniem a nie stopą! Gdyby kopało się stopą każda walka czy sparing kończyłby się kontuzją palca lub śródstopia albo nawet pęknięciem czy złamaniem!
Powodzenia


Ale akurat rozwalona noga to nie od kopania... ;)
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie

Przede wszystkim naucz się kopać tak jak to powinno się robić w Muay Thai: goleniem a nie stopą! Gdyby kopało się stopą każda walka czy sparing kończyłby się kontuzją palca lub śródstopia albo nawet pęknięciem czy złamaniem!
Powodzenia


Ale akurat rozwalona noga to nie od kopania... ;)


(co troche go wygoje i zrobie sobie jakas przerwe, to znow mocniej przyloze i kolko sie zamyka).

:wink:
  • 0

budo_sympatycznylobu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie
[quote name="budo_sympatycznylobu"](co troche go wygoje i zrobie sobie jakas przerwe, to znow mocniej przyloze i kolko sie zamyka).[/quote] :wink: [/quote]

;) ok, nie przecze, ze za dobry w mt nie jestem, ale nawet jesli nie kopiesz palcami to jednak przy ruchach zawsze troche palce pracuja i to powoduje, ze znow problem sie odzywa, wystarczy, ze solidniej pocwicze zwykly prawy prosty (rotacja od prawej stopy) i juz....
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie
w takim razie IMO buty nie pomoga zbytnio. Tzn moze pomoga ale bardziej pomogla by Ci przerwa. zrob sobie dwa tygonie luzu. Wiem ze ciezko olac treningi sam nigdy nie chcialem tego robic ale tez sam z tego powodu cierpialem mocniej niz trzeba bylo. I przerwe w koncu MUSIAŁEM zrobic na duzo dluzej niz 2 tygodnie.

Jak chcesz cwiczyc w tym czasie to spoko pojdz na silownie basen whatever ale po prostu przez jakis czas unikaj ruchow ktore wywoluja ten bol czy co to tam jest.

taka moja rada


co do butow bokserskich to kiepski pomysl, jak mowia do tkd beda lepsze.
  • 0

budo_sympatycznylobu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie

w takim razie IMO buty nie pomoga zbytnio. Tzn moze pomoga ale bardziej pomogla by Ci przerwa. zrob sobie dwa tygonie luzu. Wiem ze ciezko olac treningi sam nigdy nie chcialem tego robic ale tez sam z tego powodu cierpialem mocniej niz trzeba


Probowalem - zrobilem przerwe bite 1,5 tygodnia, bo akurat trafil sie maly wyjazd, ale nici. :( Staram sie tez mocno uwazac na ta noge na treningach, ale... :(
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai i buty bokserskie
prześwietlenie robiłeś?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024