Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shorin Ryu Zgrupowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie

Laser się rzeczywiście zapowiada już od jakiegoś czasu :wink: może następnym razem?


No jak były wasze mistrzostwa i Chinnen przyjechał to aż do samego szefa maila wysłałem, ale mi odpisał żebym się wypchał ;) ;);) (nie dosłownie ;) )
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie
Bo dla takich jak Ty czy ja jest tylko patrzenie przez okna :wink:
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie



Laser się rzeczywiście zapowiada już od jakiegoś czasu :wink: może następnym razem?


No jak były wasze mistrzostwa i Chinnen przyjechał to aż do samego szefa maila wysłałem, ale mi odpisał żebym się wypchał ;) ;);) (nie dosłownie ;) )


:lol: Laser i chyba nie masz czego żałować. tamte Mistrzostwa pod względem walk do dzisiaj się odbijają czkawką sensei Chinenowi i nie tylko.

Ogólnie rzecz mówiąc - poziom raczej był słaby.

A co do patrzenia przez okno, w zeszłym roku podczas treningu Kobudo - część grupy (z braku miejsca) ćwiczyła na zewnątrz.

Jersey - jak cierpliwie poczekasz pod drzwiami, to może nie trzeba będzie lukac przez okno :)

Tak trochę poważniej, to czytając forum do paru lat jakoś nie widzę żeby szanowni Forumowicze byli zainteresowani przekazem Shorin-Ryu wg. PUSK i tutaj mogę sie zgodzić ze każdy wybiera to co mu odpowiada. Na tegorocznym stażu będzie trening poświęcony tylko Kobudo - i to dla kogoś kto interesuje się ta sztuka walki wizyta sensie Chinena jest po prostu 'must be' - ale to takie moje prywatne zdanie.

pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie
E kobudo to mnie w ogóle nie interesuje.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie

Jersey - jak cierpliwie poczekasz pod drzwiami, to może nie trzeba będzie lukac przez okno

-jestem na tym etapie, że tego już nie robie (znam różnice między Europą a Polską) :wink:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie

Tak trochę poważniej, to czytając forum do paru lat jakoś nie widzę żeby szanowni Forumowicze byli zainteresowani przekazem Shorin-Ryu wg. PUSK i tutaj mogę sie zgodzić ze każdy wybiera to co mu odpowiada. Na tegorocznym stażu będzie trening poświęcony tylko Kobudo - i to dla kogoś kto interesuje się ta sztuka walki wizyta sensie Chinena jest po prostu 'must be' - ale to takie moje prywatne zdanie.

pozdrawiam


To raczej nie do końca tak - przekaz i osobowość sensei Chinena to jedno a współpraca z Alikiem to drugie. Poznań odszedł z PUSK bo z seminariów z Alikiem nic sensownego nie wynikało i niczego od niego nie dało się nauczyć (zwłaszcza kuriozalne były zajęcia poświęcone kumite). Poza tym nie tylko nie pozwolił na zaproszenie mistrza Chinena do Poznania, ale od czasu do czasu "poprawiał" mistrza (to akurat przypadłość większości liderów w naszym kraiku).
Natomiast mnie osobiscie karate sensei Chinena bardzo się podoba (o wiele bardziej niż Kyudokan - ale ja prosty człowiek jestem :wink: ).
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie



Tak trochę poważniej, to czytając forum do paru lat jakoś nie widzę żeby szanowni Forumowicze byli zainteresowani przekazem Shorin-Ryu wg. PUSK i tutaj mogę sie zgodzić ze każdy wybiera to co mu odpowiada. Na tegorocznym stażu będzie trening poświęcony tylko Kobudo - i to dla kogoś kto interesuje się ta sztuka walki wizyta sensie Chinena jest po prostu 'must be' - ale to takie moje prywatne zdanie.

pozdrawiam


To raczej nie do końca tak - przekaz i osobowość sensei Chinena to jedno a współpraca z Alikiem to drugie. Poznań odszedł z PUSK bo z seminariów z Alikiem nic sensownego nie wynikało i niczego od niego nie dało się nauczyć (zwłaszcza kuriozalne były zajęcia poświęcone kumite). Poza tym nie tylko nie pozwolił na zaproszenie mistrza Chinena do Poznania, ale od czasu do czasu "poprawiał" mistrza (to akurat przypadłość większości liderów w naszym kraiku).
Natomiast mnie osobiscie karate sensei Chinena bardzo się podoba (o wiele bardziej niż Kyudokan - ale ja prosty człowiek jestem :wink: ).


Chemik - to rzeczywiście kwestia podjeścia. Polityka jest niestety wszedzie - tak jak wierzę ze ciężka może być współpraca z sensei Staniszewem, tak -z tego co słyszałem - jeszcze czasem trudniej jest z osobami, które otaczają sensei Chinena we Francji.

Sensei Staniszew ma swoją charyzmę, ma również dużą wiedzę - i ja lubię prowadzone przez niego staże. Co do kumite i metodyki nauczania kumite - to ja mam osobiście spory niedosyt, i to co jest robione nie trafia do mnie zupełnie.

I tutaj się chyba zgadzamy :D

pozdrawiam
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie
Wiesz, zawsze znajdą się ludzie szczelnie otaczający mistrza - z różnych względów, najczęściej ambicjonalnych, którzy będą dokonywać selekcji.
Natomiast dla mnie nie miało sensu jechanie 500 km do Pińczowa na staż dla czarnych pasów i uczenie się "teraz robimy tak jak białe paski".

Ale generalnie i Alika i Pinczów wspominam miło

Pozdrawiam
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie

Wiesz, zawsze znajdą się ludzie szczelnie otaczający mistrza - z różnych względów, najczęściej ambicjonalnych, którzy będą dokonywać selekcji.
Natomiast dla mnie nie miało sensu jechanie 500 km do Pińczowa na staż dla czarnych pasów i uczenie się "teraz robimy tak jak białe paski".

Ale generalnie i Alika i Pinczów wspominam miło

Pozdrawiam


i co byl ktos, widzial cos ?
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin Ryu Zgrupowanie

Wiesz, zawsze znajdą się ludzie szczelnie otaczający mistrza - z różnych względów, najczęściej ambicjonalnych, którzy będą dokonywać selekcji.
Natomiast dla mnie nie miało sensu jechanie 500 km do Pińczowa na staż dla czarnych pasów i uczenie się "teraz robimy tak jak białe paski".

Ale generalnie i Alika i Pinczów wspominam miło

Pozdrawiam


i co byl ktos, widzial cos ?


Byłem i widziałem :-)
daruje Wam "ochy i achy" w temacie sensei Chinena, ponieważ to trzeba zobaczyć.

Program pierwszego dnia w sumie wypełnił trening poświęcony dojo kumite (sensei po raz kolejny trochę narzekał, że to co pokazują ćwiczący Shorin - organizacja Oshukai - w polsce to nie jest dokładnie to czego oczekuje). wiele ćwiczeń było poświęconych starciu w krótkim dystansie.

Następnie rozebranie na czynniki pierwsze, kata Itosu Passai (dla zaawansowanych) wraz z Kata Kumiwaza i Bunkai, oraz Pinan Shodan (dla początkujących) też Kumiwaza i Bunkai.

Drugi dzień to Kobudo, gdzie było Sai (kihon + kata), Tonkuwa (tonfa: kihon + kata) i Bo (kij - kata Shushi No Kon dla początkujących i Sakugawa dla zaawansowanych).

i to w skrócie chyba tyle.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024