Skocz do zawartości


Zdjęcie

my tu gadu gadu a dziś walczy Machida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
To że tradycyjne to właśnie in plus, bo sportowym knockdown nie ma właściwie obaleń i nic poza knockdown się nie ćwiczy.

Dopiero nowoczesne style wróciły do tego modyfikując przepisy sportowe (enshin, budokai, kudo, shidokan)
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Kurde fajny ten artykul z wp.pl. Wyglada z niego tak jakby na tej gali byly tylko dwie walki.

"Krzysztof Soszyński wygrał Andre Gusmao w Las Vegas na gali UFC 98" Tzn. dostal go jako nagrode za wygranie walki?

No i chyba Krzysiek od poczatku byl w rozpisce ,a w ostatniej chwili na liste wskoczyl Mike Pyle ,ktory zastapil innego zawodnika.Ale moge sie mylic, bo nie sledzilem na biezaco info na temat gali.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Machida jest swietny ale to wcale nie oznacza ze nadejdzie era karatekow w UFC :) . Jedna jaskolka wiosny nie czyni. :P
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Zgadza sie, Machida ma szczescie bo jego ojcem byl karateka i cwiczyl juz od najmlodszych lat. W karate tradycyjnym po 20 latach cos tam potrafisz, a trening trzeba uzupelnic o parter, czyli zajmuje to w calosci okolo 30 lat, jak ktos zaczyna w wieku 15 lat, bo nie mial ojca karateki, to w ufc(z sukcesami) zaczalby walczyc w wieku okolo 40, a to juz troche pozno. Takze na pewno Machida jest jakims tam wyjatkiem. Ja rowniez nie przewiduje ze nagle w ufc zaczna odniosic sukcesy karatecy. Chyba ze tacy jak Machida ktorzy zaczynali bardzo wczesnie.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida

Machida jest swietny ale to wcale nie oznacza ze nadejdzie era karatekow w UFC . Jedna jaskolka wiosny nie czyni.

-ale wyjątek potwierdza regułe :)
Nie znam karateki, który by rozpoczął treningi z myślą o UFC. Nie takie jest przesłanie wieloletnich treningów, to jest "efekt uboczny" :)
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Teraz Machida będzie musiał sie przeciwstwić Jacksonowi, który jest zapaśnikiem z bardzo dobrym boksem. Machida ma 15 wygranych walk w MMA w tym z B.J Pennem, wielką gwiazdą MMA. Dzieki walce z Rashadem na wszystkich forach, w tym zagranicznych trwa prawdziwa "Machidomania" :) Ale Fedora nic nie przebije, ten gość jest nie do zatrzymania :wink: Nie spodziewałem się mistrza UFC z Karate, jak już to bardziej kontaktowego. A tu mistrzem zostaje zawodnik który całe życie ma doczynienia z Shotokanem, widać że wszystko idzie do przodu...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
wiem ze to malo realne ale chetnie bym zobaczyl fedora z machida. 15 kilo roznicy moze byc nie do przebicia ale.... to byloby widowisko

Panowie jak sie przyjrzycie stylowi walki Machidy to zobaczycie ze nie ma nic dziwnego w jego sukcesach

Karate:

walczyl wczesniej w JKA. idealnie widac ze zostaly mu umiejetnosci czynienia siebie nietykalnym. przeciwko Ortizowi sedziowie naliczyli 80kilka trafionych strzalow a zebranych tylko kilka :!: w JKA jak sie zaliczy stral to jest ippon i koniec walki. Machida siwetnie przystosowal te taktyke do walk pelnokontaktowych. trenuje nowoczesnie ale jednoczesnie docenia wartosc obrony. w mma rekawice sa mniejsze niz w boksie wiec metodaa czestych blokow zdaje swietnie egzamin. poza tym on trzyma dluzszy niz standardowo dystans. to tez nawyk z shotokanu. przeciwnikom to bardzo nie lezy. dodatkowo czeka na wlasciwy moment. jest cierpliwy w klatce. kiedy puszczaja rece jego rywale on kontruje. cholernie silnie kontruje ;)

Sumo:

z sukcesami startowal w kategorii lekkiej w sumo do 115 kg. kiedy dochodzi do naglego zwarcia on wykorzystuje sumo. to widac jak na dloni. po prostu biegnie z przeciwnikiem i porusza sie jak sumoka (podobnie). kolejna niestandardowa ale bardzo skuteczna metoda. sumo to dobry system do przepychania sie w klatce.

BJJ:

mam wrazenie ze uzywa go glownie jako obrony przez atakami graplerskimi. sam woli zejsc do parteru i panczowac rywali. tu moge sie mylic nie jestem specem od parteru.

Przygotowanie fizyczne i percepcja:

Reprezentuje najlepsze cechy karateka. Jest silny i do tego precyzyjny.

No i Panowie ktorzy z nim walcza maja problem ;)
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Zobaczysz jeżeli Machida i Fedor utrzymają się na topie jeszcze przez rok czy dwa możliwe że dojdzie do walki między nimi. Obawiam sie tylko że "Danuta" może nie dopuścić do takiego pojedynku bo Lyoto walczy dla UFC... To byłaby walka stólecia MMA :wink: A wynik, cóż Fedor to maszyna :) Ale wydaje mi się że Machida jest specem od wygrywania walk nie do wygrania (ale namieszałem) więc mógłby sprawić niespodzianke...Ale raczej na gdybaniu się skonczy, nie ma co sobie "smaku " narazie robić. Kurcze chyba mnie tez ogarneła "Machidomania" :lol:
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Jak się myle to niech mnie ktoś poprawi ale wielokrotnie obiło mi się o uszy że Machida w MMA nie przegrał ani jednej rundy!!! Fenomen panowie i panie
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
eee, na mma już pisałem. Crocop wszystkich kładł lewa nogą, aż go rozpracowali.

Na machidę też się typ znajdzie i choćby go lucky punchem położy.
Tylko Fedor jest niepokonywalny :) :):):):)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Ale i tak to Crocop jest najzajebistrzy :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
tez go lubie ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida

Tylko Fedor jest niepokonywalny :) :):):):)


Myślę, że gdyby Fedor wyszedł do klatki UFC z Asashoryu to miałby spooooory problem ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
wiecie jaka walke bym chetnie zobaczyl w klatce UFC :?:

Machida vs. Khalidov
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
hmmm, najpierw to bym poczekał jak Mamed będzie z czołówką światową wygrywał. Jest świetny ale ma już porażki i wcale nie tak dawno remis.

Ja jednak czekam na Pudzian vs Ktokolwiek ;) ;)
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Miałem wcześniej napisać że chciałbym zobaczyc walke Khalidov vs Machida ale Itosu mnie uprzedził.Khalidov moim skromnym zdaniem to czołowka światowa, gdyby miał taką motywację...Kto wie... :wink: A właśnie jak oceniacie szanse Pudziana w MMA? Ma niby dojść do pojedynku prawdopodobnie w grudniu Pudzian vs Najman, ale coś mi sie nie chce za bardzo wierzyć że tak się stanie...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
hmm, to ma być show ;)

Jest wielki, silny, z walką obeznany, ma szanse
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Lepiej sie juz skupcie na Machidzie :wink:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Gdzieś oglądałem wywiad z Pudzianem w którym mówił że toczyły sie jakiś czas temu rozmowy chyba z prajdem odnośnie jego walki ale ponoc nic nie postanowili. Pod koniec wywiadu Pudzian dodał że nie myśli już o występie w mma czy k1
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: my tu gadu gadu a dziś walczy Machida
Pudzian sie tam nie nadaje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024