Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytan początkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_someone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytan początkującego.
Witam. Planujemy z kolegami zacząc trenować boks tajski, jednak mam parę pytań na początek.
W czerwcu będę miał 15 lat i z tym wiąże się pierwsze moje pytanie, mianowicie czy to nie za wcześnie na zaczęcie treningów ?
Następne moje pytania, to czy dam radę kondycyjnie? 177 cm wzrostu, 68kg wagi. Ogólnie cały czas jestem w ruchu, 4 lata trenowałem Judo z dobrymi osiągnięciami, jednak odkad trener zaczal sobie olewać treningi spora część osób zrezygnowała, w tym ja. Chodzę 3x w tygodniu na siłownie od 3 miesięcy, wiec chyba siłowo powinenem sobie dać radę. A co Wy o tym myślicie?
Ostatnie z moich pytań, to co mi będzie potrzebne do rozpoczecia treningów i w jakiej to cenie by się miescilo ?

Dziękuje z gory za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
Nie jesteś za młody, wręcz przeciwne to świetny wiek.Czy nie jesteś za słąby kondycyjnie, to nikt z nas Cie nie zna, ale myślę, że jeżeli nie jesteś dzieciakiem siedzącym non stop przed komputerem wpieprzającym chipsy i popijającym colą to dasz rade bez większych problemów, wiadomo, że nikt na początku nie będzie was katował.
Co no sam początek?Wystarczy koszulka, spodenki i chęci, z czasem będziesz potrzebował rękawic, owiejk (groszowe sprawy), szczęki (też tanio) i ochraniaczy na golenie, ale to z czasem, być może będziecie mieli jakiś klubowy sprzęt, więc idź na trening tam się wszystkiego dowiesz.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_someone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
Dziękuję za odpowiedź i poważne potraktowanie mojego tematu.
Również pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
masz zamiar trenować w klubie prawda?
  • 0

budo_someone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
Własnie z tym jest problem. Klubu nie ma, ale mamy zamiar trenować prywatnie, u Pana który ma 15 lat za sobą w mt.
Jak myslicie, pakowac sie w to, czy to troche nieodpowiedzialne ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_someone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
Nie ma opcji edytuj 8O . Chciałem dodac , ze ten Pan nie ma uprawnien trenerskich, dlatego nie ma klubu własnego.
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
Generalnie, jak mu ufasz ( a także Twoi rodzice) chyba nie ma przeszkody, nie zawsze ktoś posiadający uprawnienia jest dobrym szkoleniowcem, ale też nie zawsze ktoś nie posiadający ich to człowiek "od czapy". Jedno mnie tylko zastanawia- ten ktoś jest związany z MT od 15 lat? To dziwne, bo o ile wiem w Polsce aż tyle MT nie istnieje. Ale może ma za sobą treningi poza krajem. Musisz to sprawdzić. Poza tym masz podbudowę kondycyjną i psychomotoryczną z judo, więc na pewno dasz radę(-:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
znajdź sobie lepiej jakiś konkretny klub w okolicy.czasem karate będzie lepsze niż takie coś
  • 0

budo_arvo22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
jeśli jest to zaufana osoba i nie chce tylko trzepać kasy, a czegoś Was nauczyć to może warto spróbować.
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytan początkującego.
powiedz kolego jak sie ten pan nazywa bo ja nie słyszałem o polakach ktorzy maja 15 lat muay thai za sobą
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024