Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś trenuje seido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś trenuje seido?
Witam, termin oddania pracy zbliża się w zastraszającym tempie. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat rozwoju organizacji seido karate w Polsce. Prosiłbym o informacje w ktorym roku seido zawitało do Polski oraz jakieś najważniejsze informacje odnośnie rozwoju organizacji w Polsce.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Napisz na priva do Raphael on Ci na wszystko odpowie.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
ok dzięki wielkie
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?

ok dzięki wielkie


jak chcesz poczytac o hitorii seitedo i Senseia Badianga to stare numery Wojownika i Czarnego Pasa ci sie przydadza.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Vacca czytaj po dwa razy jak masz problem ze zrozumieniem tekstu Lyba pyta o SEIDO a nie o SEITEDO. :lol:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Panowie i panie mam do was jeszcze takie małe zapytanie. Jeden z rozdziałów w mojej pracy jest zatytułowany "Inne style karate knockdown w Polsce". Jak sądzicie lepiej jest napisać wstęp i scharakteryzować każdy z głównych styli knockdown w Polsce z osobna, czy napisać jednolity tekst z treścią od kyokushin poprzez oyama, enshin i seido do shidokanu?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Wydaje mi sie ze lepiej opisac kazdy z nich osobno, mysle ze bedzie to bardziej przejzyscie.Druga sprawa sa jednak duze roznice miedzy stylami mimo tego iz wszystkie mozemy wrzucic do worka pod tytulem "knock-down karate"

Pozdrawiam i zycze polamania piora.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Owszem są najwyraźniej to widać w porównaniu kyokushin i shidokan ale własnie charakteryzowanie każdego z osobna pozwoli ukazać różnice między klasycznym knockdownem a tym występującym w np enshin.
Podejrzewam ze recenzentem będzie prof. Wojciech Cynarski i mam nadzieję że nie oskarży mnie o herezję za wrzucenie do jednego worka kyokushin i shidokanu :o

dziękuję
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?

Podejrzewam ze recenzentem będzie prof. Wojciech Cynarski i mam nadzieję że nie oskarży mnie o herezję za wrzucenie do jednego worka kyokushin i shidokanu :o

dziękuję


Łyba w shidokan nie ma formuły rywalizacji sportowej knockdown. To o czym myślisz to bare knuckle karate a nie knockdown.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
A bare knuckle karate to nie jest innaczej nazwany knockdown?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?

System walki bare knuckle karate podobny jest do knockdown znanego z karate kyokushin czy innych styli pokrewnych. Jest to rodzaj walki pełnokontaktowej (full contact karate). Można w nim wykonywać wszystkie kopnięcia na nogi, korpus i głowę (w tym kopnięcie kolanem), a uderzenia pięścią i łokciem możliwe są tylko na korpus. Dopuszcza się (tu już w przeciwieństwie do knockdown) wychwytywanie rąk i nóg przeciwnika, klinczowanie, chwytanie za kimono (w przechwycie walka może być prowadzona przez 3 sekundy). Do tego dodano możliwość podcinania przeciwnika, rzucania (rzuty takie jak w judo), zakładania dźwigni na ręce i nogi oraz duszeń w parterze (walka w parterze możliwa jest przez 5 sekund).


Hmm no wygląda to na knockdown z dodatkiem elementów trzymaniowo rzucanych,, no ale masz rację kwiat. Rozumując po mojej myśli można by było powiedziec że full kontakt to knockdown tylko z uderzeniami na twarz a tak nie jest.

W takim razie czy enshin i ashihara gdzie występują trzymania, rzuty, obalenia itd to tez nie jest juz knockdown>?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Enshin Karate jest stylem knock-down decyduje o tym formula walki (brak ochraniaczy na turniejach,zakaz ataku rekoma na twarz, atak nogami na cale cialo,techniki wykonywane z pelna sila bez kontroli zatrzymania przed celem, cel walki to nokaut) mozliwosc trzymania,rzutu czy podciecia zwieksza tylko mozliwosci tego stylu w walce.Pozdrawiam
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?

A bare knuckle karate to nie jest innaczej nazwany knockdown?


sprawa jest prosta jak drut. bez wzgledu ja sie styl nazywa, jesli atakuje sie z pelna sila, bez rekawic, po to zeby znokautowac to kn
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?
Czyli nie ważne czy z rzutami i parterem jest walka? jeśli bez rękawic i z pełną siłą (bez uderzeń w głowę) to knockdown?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś trenuje seido?

Czyli nie ważne czy z rzutami i parterem jest walka? jeśli bez rękawic i z pełną siłą (bez uderzeń w głowę) to knockdown?


co to znaczy knock down to tlumaczyc nie trzeba, wiec jesli to jest cel walki, jesli w ten sposob sie wygrywa przed czasem, przez ippon, to reszta rzeczy jesl drugoplanowa (podciecia, rzuty, itp.) sa oczywiscie rzeczy zmiksowane, ktore dopuszczaja kilka roznych sposobow wygrania walki jednoglosnie, ale je tez da sie wyodrebnic i sklasyfikowac. mysle jednak ze nie ma takiej potrzeby, bo jak sam wybrales- piszesz o kn, a nie o ju jutsu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024