Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei
Masz racje, przepraszam za offtop :oops:
Tylko jeszcze dwie uwagi:

Oczywiście można sobie ćwiczyć w taki sposób jak ktoś chce realizować jakąś wymyśloną przez siebie ideę. To nie ma jednak nic wspólnego z aikido Ueshiby. Jak w takim razie wytłumaczyć istnienie kombinacji technicznych i licznych odmian technik podstawowych wykonywanych z tego samego wejścia

Nieuwaznie ogladasz filmy z Dziadkiem. Popatrz dokladnie na filmy z konca lat 60tych z pokazow. Praktycznie wykonuje wylacznie iriminage omote (taki rzut z wjesciem do przodu). Jeden ruch na jedno tempo.Dokladnie jakby cial mieczem. To jest glowna zasada zawarte w kazdej technice.

Liczne inne odmiany istnieja tylko zeby mniej wycwiczeni ludzie mieli co cwiczyc 8)

Jakież to oni techniki niby wykonują?

Poprawne pytanie powinno brzmiec : JAK oni wykonuja techniki ? Otoz jesli robia jyu waza to robia techniki tez ne jedno tempo.

Ale moze przenismy ta dyskusje na forum aikido.

Wracajc do tematu, moze w ten weekend ude mi sie przygotowac pare video ze stazu, to wrzuce na rapidshare czy cos takiego..
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei
Nikomu tutaj wody z mózgu nie zrobicie bo my sprawdzamy technikę pod dyskotekami a pady na asfalcie ... :-)

Tylko po co tak się tłumaczyć, że niby wojna etc.
My mamy wojnę w każdy piątek i sobotę po dobranocce .. :twisted:

W dodatku aikido powstało jak juz samuraje przeszłością byli (Ueshiba) ...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei
Akahige, ale ja ci do kroćset tłumaczyłem, że te techniki, które podajesz jako przykład użyteczności aikido w bjj czy mma nie są wyłączną domeną aikido. nie zapominaj, że bjj to jiu-jitsu! trenerzy, pod których okiem miałem szczęście ćwiczyć, jak Romulo Barral, Carlos "Sapao" Ban czy Raphael Schmidt dos Santos również wykonywali różne złożone dźwignie (aż oczy przecierałem), mimo, że aikido nie trenowali. trenowali za to bjj i judo.

do czego zmierzam? jeśli wykonywałeś je na przeciwniku po uprzednim zdominowaniu do / związaniu go za pomocą bjj, to juz ciężko nazwać to aikido, w którym przecież do finalnwgo wykonania techniki dochodzisz całkiem inaczej!
w tym momencie piszesz jak fanatycy judo, dla których w judo są obrony przed nożem, wypasiony parter, dźwignie na nogi, śmiertelne uderzenia i w ogóle wszystko.

ciężko mi w to uwierzyć, ale zgadzam się ze Szczepanem. w tym miejscu. aikdo w taki czy inny sposób nawiązuje dzis do tradycyjnego pojęcia walki wręcz, właściwego nie tylko dla starych szkół jiu-jitsu, ale i dla wu-shu. oczywiście, tomiki itd, ale powiedz mi, jaki to procent aikido?
  • 0

budo_za judo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei
Wracajc do tematu, moze w ten weekend ude mi sie przygotowac pare video ze stazu, to wrzuce na rapidshare czy cos takiego


Mógłbyś wrzucić?[/quote]
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotka relacja ze stazu ne waza z Matsumura Shigeya Sensei

Jak ktoś ma talent to może na 3 treningu już dobrze napierniczać ...
Judo to nie aikido że trzeba 30 lat ćwiczyć, żeby uke dobrze poprowadzić do rzutu.

Widziałem chłopaków, którzy na jednym treningu nauczyli się np. o-soto-gari i na następnym treningu już potrafili rzucić w walce i to wcale nie dzięki sile, tylko dlatego że zakumali o co kaman ...


Talent.

Też widziałem takie przypadki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024