Skocz do zawartości


Zdjęcie

UECHI-RYU - SEMINARIUM CZĘSTOCHOWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_radie
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

UECHI-RYU - SEMINARIUM CZĘSTOCHOWA
Szanowni Państwo!

Federacja Okinawa Uechi-Ryu Karate-Do Polska z
siedzibą w Częstochowie ma zaszczyt serdecznie zaprosić państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskim seminarium, które zostanie poprowadzone przez pochodzącego z Okinawy Mistrza Yukinobu Shimabukuro 9 Dan. Przedstawiciela Europejskiej Organizacji Uechi-ryu.

W spotkaniu tym udział weźmie kilkadziesiąt osób, instruktorów
a przede wszystkim dzieci i młodzież z naszego regionu oraz klubów z całej Polski. Jest to czwarta wizyta, tak znakomitego praktyka karate w naszym kraju a także zaszczyt i promocja naszego miasta Częstochowy. Całość imprezy będzie też nagłośniona w lokalnych i regionalnych środkach powszechnego przekazu (prasa, radio, telewizja, Internet).

Główną siedzibą Karate Uechi – Ryu w Polsce jest Częstochowa przedstawicielem jej jest sensei Zbigniew Rychlewski.

Obecnie na terenie Polski działa 5 klubówgł. Siedziba – Częstochowa, okolice Częstochowy – Kłomnice, Koziegłowy, Radomsko oraz nowopowstały klub w Warszawie.
Pomimo krótkiej działalności Uechi – Ryu w Polsce gościliśmy już 4 razy głównego przedstawiciela Uechi – Ryu na całą Europę – Sensei Yukinobu Shimabukuro 9 dan a na bieżący rok 2009 są zaplanowane następne 4 wizyty w Polsce.


Oto krótka historia UECHI-RYU

Źródłem Uechi-ryu Karate-do jest chiński boks,
który nazywany był Pangai-noon.

Shu-Shiwa
Nauczał tego stylu w mieście Fukushu w prowincji Fukken w Chinach.Shu-Shiwa, Taoista i doskonały malarz-kaligraf był nadzwyczajnym wojownikiem sztuki samoobrony. Reputacja Shu-Shiwa nawet dzisiaj jest znana w mieście Fukushu, a starzy mistrzowie uznali go za bardzo sławnego profesora. Shu-Siwa przyjął Kanbuna UECHI jako swojego ucznia w 1897 roku.

Kanbun Uechi
Urodził się w maju 1877r. w Isumi, Motobu w Okinawie. W marcu 1897 przed swoimi 20-tymi urodzinami, wyjechał potajemnie z Okinawy do Chin z dwóch powodów. Główną przyczyną była nauka chińskich sztuk samoobrony. W czasie XIX i XX wieku, większość wielkich nauczycieli z Okinawy wyjeżdżała uczyć się do Chin. Drugim powodem było sprzeciwienie się poborowi do japońskiego wojska. Od 1898 roku pod japońskimi rządami młodzież w wieku 20 lat była zmuszona do służby w japońskiej armii. W Okinawie rodzice byli przerażeni oddaniem swoich młodych synów do japońskiego wojska. Zachęcony przez swojego ojca Kanbun potajemnie opuścił wyspę Okinawa w marcu1897 r. przed swoimi 20-tymi urodzinami i udał się w nieznaną podróż do Chin. Kanbun przekazywał wszystkie swoje siły na mistrzowskie opanowanie stylu boksu Pangai-noon od Shu-Shiwa,od którego nauczył się chińskiej medycyny i podstawowej filozofii sztuki samoobrony, co pozostawiło na nim trwałe wrażenie. Po 10 latach ciężkiego trenowania otrzymał stopień mistrza wszystkich sekretów tego stylu od swojego nauczyciela, Shu-Shiwa. Otworzył swoje dojo w Nansoe w Fukushu za pozwoleniem Shu-Shiwa. Kanbun Uechi posiadał wyróżnienie za bycie jedynym w Okinawie nauczycielem sztuk samoobrony, uczącym się w Chinach i mającym doskonałą szkołę z wieloma uczniami. Możemy sobie wyobrazić, jak bardzo Kanbun był silny, ponieważ utrzymanie sztuki samoobrony dojo w Fukushu przez obcokrajowca było prawie niemożliwe. Nauczyciele dojo mieli wiele rywali, Kanbun był zobowiązany do pokazywania swoich umiejętności walecznych, by odpierać silnych rywali. Kanbun Uechi wyjechał z Chin do Okinawy w lutym 1910 r. w wyniku zamknięcia jego dojo z powodu smutnego zdarzenia : jeden z jego uczniów zabił przypadkowo przeciwnika podczas sporu o potrzebną do rolnictwa wodę w czasie bezdeszczowej pory. Ludność wiejska obwiniała za wypadek Kanbuna. Ten smutny wypadek pozostał na długi czas w sercu Kanbuna UECHI i stał się przyczyną zaprzestania nauki tego, czego dowiedział się w Chinach. Zdał sobie sprawę, że Kenpo (sztuka walki dla obrony koniecznej) staje się narzędziem do zabijania, jeśli jest ono używane lekkomyślnie. Dlatego odmówił nauczania Pangai-noon Kenpo w Okinawie, pomimo,iż jego reputacja jako wielkiego eksperta chińskiego boksu była już szerzona przez Mr. Goken-ki, chińskiego kupca herbaty i eksperta od Hakkaku-ken (boks białego żurawia). Mr. Goken-ki miał również duży wpływ na nauczycieli Karate z Okinawy.

Dalsza częśc historii dostępna na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zapraszamy Kluby i Ośrodki oraz osoby ćwiczące sztuki walki na nasze treningi. Poszukujemy nowych przedstawicieli w miastach, w których nie mamy swoich Klubów !!!

Z poważaniem
Sensei Zbigniew Rychlewski
Przedstawiciel Uechi-ryu
Karate-Do Okinawa w Polsce
Z siedzibą w Częstochowie
tel : 606-160-325
[www.uechi.pl]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024 : 2025