Skocz do zawartości


Zdjęcie

leworeczny samurai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai

Co za bzdury! To producja własna czy zapożyczona?
Kolejny dowód na to że myśl ludzka nie zna granic - w tym granic zdrowego rozsądku :roll: :roll: :roll:


>Nie rozumiem mógłbyś odnieść się do czegoś konkretnie, bo nie wiem do czego mam
się ustosunkować, .

Buzdury to bzdury, nie ma się do czego odnosić bo praktycznie każde zdanie jest wytworem pokrętnej logiki i nie ma nic wspólnego z historią Japonii.
Nie dyskutuję z tobą co i jak ćwiczysz bo to najmniej tu istotne, ale przywołując nazwę Katori Shinto Ryu narażasz tę bardzo porządną szkołę na skojarzenie z bzdurnymi wywodami twojego autorstwa.Szkole to nie zaszkodzi, ale w paru młodych umysłach może niepotrzebnie namieszać.
Natomiast jeśli chcesz zobaczyć zasady walki mieczem w zwarciu to są one znakomicie opisane w Kassen Dachi i Tsubazeri Kashima Shinryu. Do spróbowania lub obejrzenia w Budojo, jeśli ci odwagi starczy.

  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai

[
Buzdury to bzdury, nie ma się do czego odnosić bo praktycznie każde zdanie jest wytworem pokrętnej logiki i nie ma nic wspólnego z historią Japonii.
Nie dyskutuję z tobą co i jak ćwiczysz bo to najmniej tu istotne, ale przywołując nazwę Katori Shinto Ryu narażasz tę bardzo porządną szkołę na skojarzenie z bzdurnymi wywodami twojego autorstwa.Szkole to nie zaszkodzi, ale w paru młodych umysłach może niepotrzebnie namieszać.
Natomiast jeśli chcesz zobaczyć zasady walki mieczem w zwarciu to są one znakomicie opisane w Kassen Dachi i Tsubazeri Kashima Shinryu. Do spróbowania lub obejrzenia w Budojo, jeśli ci odwagi starczy.


Te bzdurne wywody mojego autorstwa nie są bzdurą, ale tak czy inaczej przez internet nie
ma sensu tłumaczyć czegoś co można tylko wytłumaczyć na spotkaniu osobistym i ukazaniu
o co mi konkretnie chodzi, teraz pozostawiam cię z tym widzeniem koryu bujustu jaki masz
bo co innego mogę ci przez internet przekazać. Oczywiście wpadnę do Budojo i wtedy pokaże ci na przykładach o co mi chodzi, do zobaczenia!!!

Shouryu wyślę ci odpowiedź na priv.
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai
O, napisz kiedy tam wpadniesz, czasami przychodzę po moją dziewczynę jak kończy treningi i chętnie sobie popatrzę na taką konfrontację "na żywo" :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai

Heh... Jakże pięknie by było, gdyby się panom zebrało na odwagę i od przepychanek słownych przeszło do udowodnienia swych racji za pomoca technik walki. Rozwiązało by to problem "kto ma rację". Ale znając życie nigdy do tego nie dojdzie, bo sobie guza nabic mozna i będzie bolało. :twisted:


Problem w tym że już się nikomu nie chce tłumaczyć kolejnemu gościowi że powinien więcej poczytać a mniej bajek oglądać. No i po tekstach Mistyka widać że ma problemy osobiste, urażone ego itp.

Olać go i tyle.

W każdym razie dołącza do Mesjasza i jeszcze jednego - czyli do osób które wstawiłem na listę ignorowanych.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai

Problem w tym że już się nikomu nie chce tłumaczyć kolejnemu gościowi że powinien więcej poczytać a mniej bajek oglądać. No i po tekstach Mistyka widać że ma problemy osobiste, urażone ego itp.

Olać go i tyle.

W każdym razie dołącza do Mesjasza i jeszcze jednego - czyli do osób które wstawiłem na listę ignorowanych.


Osobiste problemy to ty masz chyba i to spore, ale cóż życie płynie dalej...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai
Mistyk - dziękuję ci za dwa bardzo "kulturalne" privy, szczególnie ten ostatni. Bardzo dobrze świadczący o poziomie Twojego rozwoju umysłowego.

Lubię jak ktoś mnie utwierdza w mojej opinii, taki to jestem zakompleksiony. :D

Twoich postów pewnie nie warto czytać, więc ignorancja pozostaje.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai
Abstrahując od samurajów, polecam ciekawy artykuł o historii regulacji (a w zasadzie ich braku) ruchu lewo- i prawostronnego Japonii: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Kata w starych szkołach bujutsu zostały z nakazu pozmieniane na kata symboliczne

Czy można prosić o źródło tej informacji? Kto, gdzie, kiedy?
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: leworeczny samurai

Kata w starych szkołach bujutsu zostały z nakazu pozmieniane na kata symboliczne

Czy można prosić o źródło tej informacji? Kto, gdzie, kiedy?


Mam te informacje dzięki nauczycielom szkół Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu i Daito Ryu Aikijujutsu, być może gdzieś w sieci są na ten temat informacje, albo w jakiś bibliotekach zajmujących się badaniem czasów przed epoką Edo. Nie wiem, czy tak się stało we wszystkich szkołach, ale ja jestem związany z tymi szkołami, więc przypuszczam, że jeśli stało się to w tych szkołach, to może i innych, w sumie powienniem być bardziej ścisły, i mówić tylko o szkołach, o których coś wiem, jeśli zrobiłem zbyt dużą nadinterpretację to przepraszam. Jak będą miał więcej informacji to podzielę się na forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024