Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta paleo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo

zyje sobie kilka miliardow ludzi - wegetarian na tej planecie.


Rozumiem że to dane z tego samego rocznika statystycznego w którym co piąty człowiek jest homoseksualistą :) ;) Ty nie lubisz pindolenia o niezbędności mięsa, mięsożerni nie lubią pindolenia o jego zbędności. Rzecz zamyka się w światopoglądzie - jeśli mi wegetarianin mówi, że nie je mięsa bo mu zwierząt szkoda - to ja to rozumiem jak najbardziej, każdy ma inną wrażliwość. Ale pierdzielenie w gruncie rzeczy a'priori o mięsie jako cichym zabójcy to już zajawka na miarę Ala Gore'a.

Co do grupy krwi - powiem tak, akurat w moim przypadku w procencie satysfakcjonujacym moja logike


Potwornie skromny jesteś. Najpierw inwektywy o dwudziestoletnich ignorantach, a później tekst o Twojej niewzruszonej logice. To satysfakcjonuje co najwyżej Twoje przekonania - logiki w to nie mieszaj. Bo - przepraszam najmocniej - i Ty musisz założyć że są ludzie mądrzejsi od Ciebie i zajmują się badaniem takich rzeczy zawodowo. BADANIEM, a nie pisaniem artykułów do gazetek dietetycznych. I przykro mi, lecz ciężko odnaleźć w tym logikę, szczególnie jeśli miałeś do czynienia z opracowaniami krytycznymi wobec tej diety. Co oczywiście nie przeszkadza w niczym - możesz w to wierzyć, stosować i twierdzić że działa. Twoje święte prawo. To ten sam koszyk co homeopatia. Tarot też ludziom pomaga. Może nawet i w diecie.

Wspominasz, że przetestowałeś kilkanaście/dziesiąt diet. Rozumiem że to ma być argument w tej dyskusji - i to z tych "logicznych". Optymistycznie (jeśli za dużo - z góry przepraszam) założę sobie że masz 40 lat. Założę również że w wieku 20 lat zacząłeś sprawdzać owe diety. Średnio wychodziłoby że co roku zmieniałeś 1-2 razy dietę. To niewiarygodne, że po takim czasie jesteś w stanie określić "skuteczność" diety, wiedząc jednocześnie, że skutki żywienia (właściwego i niewłaściwego - najczęściej) jakie stosujemy - objawiają się po latach a bywa, że i czasie znacznie dłuższym.

Nie jem tunczykow i delfinow.

No to ja zjem dziś dwa ;)


I ostatnie - jedzcie co chcecie.


DZIĘ-KU-JE-MY!



:)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Ludzie jaskiniowi polowali
z nagonką
wykorzystywali pułapki
byli w stanie zdobyć raz na jakis czas duuuze ilości mięsa - które częściowo suszyli
tak jak Indianie Płn (będący w fazie rozwoju kamienia łupanego i żyjący ze zbieractwa i myślistwa)
podobnie Eskimosi - dieta oparta na mięsie i tłuszczu

więc trudno przyjąc bezkrytycznie tezę, że dawni ludzie jedli mało mięsa

inna kwestia
pomijając okresy głodu - takie jak XIX w Polsce - ludzie starali się jeść jak najwiecej mięsa i tłuszczu - po co?
Np. żeby mieć siły do ciężkiej pracy i mniej marznać - (mowa o chłodnym klimacie, takim jak u nas)
Jeżeli nie było mięsa - bo głód, bieda, wojna - to jedli słoninę
zamiennie groch i...
owies.
Zdrowe żywienie - to ekstrawagancja naszych spokojnych, dostatnich czasów...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Today, Indian vegetarians, primarily lacto vegetarians, are estimated to make up more than 70% of the world's vegetarians. They make up 20–42% of the population in India, while less than 30% are regular meat-eaters. Surveys in the U.S. have found that roughly 1–2.8% of adults eat no meat.

indie maja 1mld, wiec masz 400mln w indiach, a to bedac 70% daje nam laczna liczbe w wysokosci ~600mln. i hindusi sa vega ze wzgledu na religie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Nie chce mi sie polemizowac juz.
Zwlaszcza o Eskimosach etc. I o tym jak to w Polsce mieso kilogramami jedzono. Wystarczy uwaznie przeczytac kilka realistycznych powiesci. Ne wspomne o kilku innych zrodlach.
Mieli przewaznie jeden problem - znalezc cos w ogole do jedzenia.

Mrozek ja tez mam dostep do internetu i trohe ksiazek na polce na ten temat. Przypominam, bo sie rozpedziles troche.:) Wiec wiem, co tam napisano, na temat, tej czy innej diety.

Czas wykaze slusznosc podjetych decyzji.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
@mrozek

Ta pani ewidentnie nie dawala sobie rady z dieta i cwczeniami wiec za punkt obrony/usprawiedliwienia postawila sobie ta teorie. Chodzi mi o to zeby nie katowac sie az tak mocno pod wzgledem jedzenia. Ktos lubi trzymac diete, OK niech trzyma ale nie ma sensu odmawiac sobie pizzy z przyjaciolmi tylko dlatego ze jest ona 'niezdrowa' i ze zaszkodzi to naszej rzezbie. Nie mowie zeby opychac sie nia codziennie ale ustalic sobie kiedy mozna a kiedy nie. Psychika tez musi odpoczac od ciaglej diety i treningow. Pewnie kazdy z nas widzial dokument 'Chlopcy na testosteronie'. Wedlug mnie to poryte glowy.

'Złam ducha a ciało samo zgnije ' :)

btw Fedor E. najlepszy fighter wszechczasow. Szanowany i lubiany. A i on czasami napije sie piwa lub wodki. Spalmy go za to na stosie :D
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Powszechnie sądzi się że są vege z powodu hinduizmu, ale hinduizm - szczególnie w starych skryptach nie nakazuje wegetarianizmu. Przyczyny są znacznie mniej uświęcone i bardziej prozaiczne. Dieta oparta na mięsie nie jest cechą biednych społeczeństw, nie jedzą bo ich nie stać. Problematyczny jest nie tylko koszt, ale i przechowywanie mięsa. Podobna sytuacja jest w Chinach gdzie 20% je mięso raz-dwa razy do roku, ale przyczyną jest również ubóstwo. Czyli ten sam powód który podał Kselos o nas w latach zaprzeszłych. To tak jakby powiedzieć, że hindusi są mądrzy i zdrowi bo nie jedzą czekolady :) Mięso "zabronione" to wołowina, co też ma konotacje nie tylko religijne ale i praktyczne. Rolnik w Indiach nie zasuwa traktorem tylko wołem, więc zabicie go na mięso jest co najmniej nierozsądne. Mięso spożywa się ale rzadko i w małych ilościach, choć oczywiście szacunki 20%-40% vege są słuszne.

Globalna szacunkowa ilość wegetarian to jakieś 10% z czego pewnie połowa jest "nie z wyboru". Więc gdzie te miliardy?
Cóż ... Wałęsa oddawaj moje 100 milionów! ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Ej, ale o co Wam w ogóle kurna chodzi... przekrzykujecie się ile to wegetarian jest na ziemi? Po co? W myśl zasady: żryj gówno, miliardy much nie mogę się mylić?

Bez jaj panowie :)
Mogę poszukać rzetelnych informacji na temat dietych naszych przodków, ale ktoś musi mi dostarczyć kilka słów kluczowych (najlepiej do tytułów i abstraktów, tudzież znanych autorów w temacie) po angielsku.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A study of human and pre-human diet history shows that for a period of at least 2 million years the human ancestral line had been consuming increasing quantities of meat. During that time, evolutionary selection was in action, adapting our genetic make up and hence our physiological features to a diet high in lean meat.


  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
Już pierwszy z tych artykułów pisze, że dużo mięcha żarli ;]

Drugi podobnie, chociaż to tylko abstract. Anyway ciekawa lektura.
Nawet książkę jakąs znalazłeś, chcesz powrócić do korzeni novo? :) :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
to teraz zeby nabrac pradawnej krzepy czas zamieszkac w szalasie lub jaskini :wink:
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo

to teraz zeby nabrac pradawnej krzepy czas zamieszkac w szalasie lub jaskini :wink:


Myślisz, że pociągnęliby neo gdzieś do lasu? :P
Albo siakaś radiówka :?: :?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo

to teraz zeby nabrac pradawnej krzepy czas zamieszkac w szalasie lub jaskini :wink:

spytaj deejay'a jak wyglada moj pokoj :wink:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
To co sie zaleglo za szafa juz wynalazlo kolo? :P
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta paleo
proponuje wejsc na stornke precision nutrion com i tam macie wywod na temat mieska stricte i np vegetarianizmu stricte..ostatni artykuł (Generalnei polecam newsteler miec z t amtad)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024