Skocz do zawartości


Zdjęcie

LIGA BJJ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

ogólnie to mam jedno pytanie. Co to za sędzia który pyta się swojego kolegi czy za dane przetoczenie są punkty.


Dziwne pytanie. Po to było dwóch sędziów na macie żeby konsultować swoje decyzje.


Jeżeli zawodnik jest przez całą walkę jest bardziej aktywny nie ma żadnej przewagi punktowej ani dużych ani małych punktów i na sam koniec zakłada kimure swojemu przeciwnikowi ale nie udaje mu się jej wykończyć z powodu braku czasu, to proszę mi powiedzieć jaki powinien być wynik sędziowski.


Rozumiem, że ten zawodnik "bardziej aktywny" to pewnie Ty lub Twój kolega. Ciekawe czy koledzy tej drugiej walczącej osoby tak samo uważali :wink:


jest nagranie zawsze moża udostępnić, a na nim wszystko widać
pozdrawiam
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Dzięki temu, że były dogrywki można było uniknąć sytuacji typu "sędzia wskazał czerwonego, bo są z jednego klubu" lub "czemu sędzia wskazał białego, jak powinien wygrać czerwony, bo miał ładniejsze gi 8) ".
Zawodnicy mieli okazję sami rozwiać wątpliwości.
Wydaje mi się, że nawet jeśli przepisy nie przewidywały dogrywek, to ustalenia sędziów o ich wprowadzeniu były słuszne i zdecydowanie bardziej sprawiedliwe.

Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_grace
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
moze dziwne pytanie ale czemu koszulki pit bulla maja nazwe BraSilian Jiu jitsu przez S ?
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

Dzięki temu, że były dogrywki można było uniknąć sytuacji typu "sędzia wskazał czerwonego, bo są z jednego klubu" lub "czemu sędzia wskazał białego, jak powinien wygrać czerwony, bo miał ładniejsze gi 8) ".
Zawodnicy mieli okazję sami rozwiać wątpliwości.
Wydaje mi się, że nawet jeśli przepisy nie przewidywały dogrywek, to ustalenia sędziów o ich wprowadzeniu były słuszne i zdecydowanie bardziej sprawiedliwe.

Pozdrawiam :wink:


tak tylko w takim razie grozi o tym że np bedzie można kopać lub uderzac no bo sędzia zdecyduje, że przepisy, które tego zabraniają są złe

pozdrawiam
  • 0

budo_grace
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

Dzięki temu, że były dogrywki można było uniknąć sytuacji typu "sędzia wskazał czerwonego, bo są z jednego klubu" lub "czemu sędzia wskazał białego, jak powinien wygrać czerwony, bo miał ładniejsze gi 8) ".
Zawodnicy mieli okazję sami rozwiać wątpliwości.
Wydaje mi się, że nawet jeśli przepisy nie przewidywały dogrywek, to ustalenia sędziów o ich wprowadzeniu były słuszne i zdecydowanie bardziej sprawiedliwe.

Pozdrawiam :wink:


tak tylko w takim razie grozi o tym że np bedzie można kopać lub uderzac no bo sędzia zdecyduje, że przepisy, które tego zabraniają są złe

pozdrawiam


widze ze ci dogrywka nie poszla. Głowa do gory nasepnym razem bedzie lepiej. :wink:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
to nie ja walczyłem, to nie była moja sekcja :) staram sie być sprawiedliwy bo taki powinien być sędzia nie??
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

eżeli zawodnik jest przez całą walkę jest bardziej aktywny nie ma żadnej przewagi punktowej ani dużych ani małych punktów i na sam koniec zakłada kimure swojemu przeciwnikowi ale nie udaje mu się jej wykończyć z powodu braku czasu, to proszę mi powiedzieć jaki powinien być wynik sędziowski.

Zawodnik o którym piszesz walczył z góry czy z dołu?
  • 0

budo_heawy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Bardzo fajne koszulki z zawodów!!! Tym razem sie postarali!!!
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Ogólnie całkiem spoko było, koszulki faktycznie świetne, medale też już z igrzysk 2008 nie są :) a no i żeby marudy nie zakładały nowego tematu: dyplomy z mp można było odbebrać w sklepie pitbulla.
Jeśli o mnie chodzi to dla mnie sędziowanie było cacy, jednak to co wyprawiał ten sędzia z maty D to była parodia a jego tłumaczenia to już fantazja czysta.
Największą porażką tych zawodów nie były te dojechane maty(bo w sumie nie zwracało się uwagi w czasie walki, no ale ja na B walczyłem :) ) ale ... brak maty rozgrzewkowej!! Kaman, przecież nie będzie się robić nakrywki i przewrotów na parkiecie :roll:
Z mniejszych wpadek to były:
- czasami sędziowie odwracali zegarek w swoją stronę
- te "liczydła" do punktów były widoczne tylko od strony maty i pewnie posrały się punkty przez to czasami ale czy tak ciężko podnieść dupe i spojrzeć?(tak się sędzia tłumaczył) :roll:
- pielęgniarka do pielęgniarza: "masz jakieś chusteczki żeby nos mu wytrzeć?" :) :) :)

Jednak najważniejsze, że wszystko poszło zgodnie z planem, zdaje się o 9:36 zaczęło się wszystko już ruszać, no i zgrabnie szło, bez żadnych opóźnień ani 4 godzinnego czekania na finał. Atmosfera była fajna, czasem nawet rozbrajająca(jak biały pas wygrał i się cieszył jakby mś zdobył :) :) ) i ogólnie było fajnie. Kozak żarcie było "na mieście"( :) ) i w przyjaznych cenach. Internat też spoko, warunki fajne i kuchnia full McZestaw.

ps.
żeby tak jeszcze piwka za pudła były... :) :)
  • 0

budo_wendigo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Będą może dostępne jakieś zdjęcia z zawodów ?
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Pielęgniarze byli w ogóle rozbrajający, zwłaszcza wtedy gdy jedna z dziewczyn "udusiła" drugą, nie dość, że siedzieli obok maty A, gdzie wszystko się działo, to dopiero po dłuższej chwili po tym jak "doszła do siebie" łaskawie ruszyli tyłki w jej kierunku by zobaczyć co się stało, normalnie parodia, ale może jestem przewrażliwiona :]
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Hej, w temacie o ostatniej Lidze BJJ napisałeś:
"jednak to co wyprawiał ten sędzia z maty D to była parodia a jego tłumaczenia to już fantazja czysta."
Mam prośbę, czy mógłbyś mi napisać, którego z 5 sędziów, którym zdarzyło się tam choć kilka walk sędziować miałeś na mysli. I ewentualnie o co dokładnie chodziło, tzn jaką/jakie sytuację/sytuacje i jakie tłumaczenia?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
To powyżej do miałbyć PM do SoSa. Moda prosiłbym o wycięcie posta.
  • 0

budo_lechonn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lesko

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
była na dole i miał przeciwnika w gardzie. Sedzia powiedział na koniec że gdyby niewykańczał tej dźwigni to dostał by punkty przeagii. i ciekawy jestem dlaczego niektóre walki kończyły się przez wskazanie a w niektórych była dogrywka.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

była na dole i miał przeciwnika w gardzie. Sedzia powiedział na koniec że gdyby niewykańczał tej dźwigni to dostał by punkty przeagii. i ciekawy jestem dlaczego niektóre walki kończyły się przez wskazanie a w niektórych była dogrywka.


No i tutaj sedzia mial racje, zabraklo cwaniactwa i obycia z regulami
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

była na dole i miał przeciwnika w gardzie. Sedzia powiedział na koniec że gdyby niewykańczał tej dźwigni to dostał by punkty przeagii. i ciekawy jestem dlaczego niektóre walki kończyły się przez wskazanie a w niektórych była dogrywka.


No i tutaj sedzia mial racje, zabraklo cwaniactwa i obycia z regulami


Tylko, że z drugiej strony na innych matach podobne walki kończyły sie wskazaniem :| podobne w sensie w których nie było żadnych pkt a jeden z zawodników był pasyywny
  • 0

budo_nemezino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009
Panowie po co te pretensje decyzje sędziów są niepodważalne poza tym jeżeli chcecie żeby takie sytuacje się w przyszłości nie powtarzały wystarczy zakończyć walkę przed czasem wtedy nie będziecie mieli pretensji ani do siebie a tym bardziej do sędziego. Lepiej niech ktoś napisze gdzie można zobaczyć jakieś zdjęcia z zawodów.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

Hej, w temacie o ostatniej Lidze BJJ napisałeś:
"jednak to co wyprawiał ten sędzia z maty D to była parodia a jego tłumaczenia to już fantazja czysta."
Mam prośbę, czy mógłbyś mi napisać, którego z 5 sędziów, którym zdarzyło się tam choć kilka walk sędziować miałeś na mysli. I ewentualnie o co dokładnie chodziło, tzn jaką/jakie sytuację/sytuacje i jakie tłumaczenia?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Jak już pisałem problem nie dotyczy mnie osobiście więc słabo pamiętam szczegóły, zgram z kamerki zaraz, obejrze i się wypowiem żeby nie przekręcić nic i żeby czyichś błędów do tej jednej osoby nie przypisać :)
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

była na dole i miał przeciwnika w gardzie. Sedzia powiedział na koniec że gdyby niewykańczał tej dźwigni to dostał by punkty przeagii. i ciekawy jestem dlaczego niektóre walki kończyły się przez wskazanie a w niektórych była dogrywka.


No i tutaj sedzia mial racje, zabraklo cwaniactwa i obycia z regulami


Tylko, że z drugiej strony na innych matach podobne walki kończyły sie wskazaniem :| podobne w sensie w których nie było żadnych pkt a jeden z zawodników był pasyywny


Po co robić dogrywkę jeżeli jeden z zawodników był bardziej aktywny od drugiego?

Był pasywny według Ciebie oczywiście :wink: bo przypuszczam, że według kolegów jego przeciwnika było inaczej.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LIGA BJJ 2009

była na dole i miał przeciwnika w gardzie. Sedzia powiedział na koniec że gdyby niewykańczał tej dźwigni to dostał by punkty przeagii. i ciekawy jestem dlaczego niektóre walki kończyły się przez wskazanie a w niektórych była dogrywka.


No i tutaj sedzia mial racje, zabraklo cwaniactwa i obycia z regulami


Tylko, że z drugiej strony na innych matach podobne walki kończyły sie wskazaniem :| podobne w sensie w których nie było żadnych pkt a jeden z zawodników był pasyywny


Po co robić dogrywkę jeżeli jeden z zawodników był bardziej aktywny od drugiego?

Był pasywny według Ciebie oczywiście :wink: bo przypuszczam, że według kolegów jego przeciwnika było inaczej.


To ja napisze po raz kolejny że ludzie z jego sekcji nagrali walke na kamerze i wszyscy mogą to zobaczyć, trzeba tylko poczekaż aż umieszczą to w internecie. Wcale nie karze wierzyć mi na słowo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024