Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca mgr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Praca mgr
Witam
Jestem studentem V roku Instytutu kultury Fizycznej. Studiowanie juz praktycznie zakonczylem pozostalo mi tylko napisac prace mgr :D . Temat mam jak dla mnie bardzo ciekawy " Roznice w technikach walki pomiedzy judo sportowym a jiu-jitsu brazylijskim". Tu sie zaczyna problem. Materialow i ksiazek na temat judo na polskim rynku nie brakuje gorzej jest troche z bjj :? Slyszalem ze jest jedna ksiazka o tematyce bjj ale ciezko ja dostac... i tu mam wielka prosbe do uzytkownikow naszego kochanego forum :) jesli macie jakies materialy czy tez ksiazki o bjj to z mila checia zakupilbym czy tez pozyczyl od was. Jesli macie rowniez informacje gdzie mozna tego typu materialy nabyc rowniez bylbym wdzieczny :D Nie obrazilbym sie jak byscie podali ciekawe strony internetowe ktore przydalyby mi sie w napisaniu pracy. Interesuja mnie takie tematy jak: historia bjj w Polsce, dokladny opis technik, zasady bjj, technika i sposoby walki przepisy itp. Wszystkim ktorzy mi pomoga z gory wieeeelkie dzieki :) jesli byscie mieli cos np na kompie to podaje e-maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeszcze raz z gory dzieki :)
pozdro
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
w książce Machado nie ma za wiele, a ponadto terminologia jest fatalnie przełożona (jeśli to jest to samo wydanie, co miałem w ręku).

Polecam fundamentalną :wink: pozycję BJJ - Theory and technique Renzo i Roylera Graciech. Niestety, po angielsku.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jesli ma ktoś tłumaczenie, bardzo chętnie przygarnę 8)
  • 0

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Wlasnie po angielsku troche lipa bo czasu malo :? Puki co pracuje nad powstaniem bjj w Polsce a i tego jest malo nawet w internecie:/ Jesli wie ktos jak narodzilo sie bjj w naszej ojczyznie to chetnie poslucham :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr

" Roznice w technikach walki pomiedzy judo sportowym a jiu-jitsu brazylijskim".


Może znajdziesz coś nie tylko w książkach czy szkoleniówkach, ale także w przepisach zawodów. Różnice mogą być w technikach zabronionych w jednym sporcie a jednocześnie dozwolonych w drugim.
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Ja pisze pracę licencjacką na zbliżony temat: "Wpływ sztuk walki na agresję" i porównuje w nim ćwiczących judo i brazylijskie jiu jitsu z niećwiczącymi osobami w tym samym wieku. No powiem, że też miałam problem z literaturą, korzytałam tam z książki Machado i z własnego doświadczenia bjj. Praktycznie nie ma takich książek, które opisują brazylijskie jiu jitsu bo jest to dyscyplina młoda w Polsce. Zorientuj się czy nie można czegoś znaleźć w encyklopedii sztuk walki na ten temat i jest jeszcze książka "Modern Jiu jitsu" ale w sumie ja ją tylko widziałam na wystawie w ksiegarni i nie wiem co w niej jest. Co do ksiażki Machado to skoro opisujesz różnice w technikach to tam znajdziesz opis różnych technik i troche opisu do poszczególnych działów. Jednak ksiażka ta nie jest bogata w słowa ale raczej w ilustracje, bym powiedziała. Ja mam troche ułatwione zadanie bo pisze przede wszystkim o agresji i opieram się na badaniach. Najlepiej się zwrócić do trenerów bjj oni mogą Ci podpowiedzieć pare ciekawych rzeczy :D Życzę powodzenia Tobie i sobie :wink:
  • 0

budo_maly16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Bugaj, ja na twoim miejscu zastanowilbym sie jeszcze nad tematem. Nie wiem czy na prace magisterska pisanie o roznicach w technikach walki to nie za malo. Ja bym skupil sie bardziej szczegolowo nad jakims aspektem. Moze roznice w strategii walki, poprate badaniami - opisami konkretnych walk? Mozna dac przyklady walk judokow w bjj i na odwrot. O roznicach w technikach mozna zrobic 1 rozdzial. Co ty na to?
W dobrej pracy magisterskiej stawiasz teze, ktora rozwijasz, a na koncu potwierdzasz lub obalasz. Skup sie na tym i pomysl jeszcze nad tematem.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
bugaj, temat pracy wybrałeś ambitny, ale bardzo niebezpieczny.
czy masz kilkuletni staż w bjj i jednocześnie conajmniej 8-9 lat stażu w judo? bo inaczej ciężko byłoby pisać opierając się tylko na teorii, nie znając z autopsji niuansów, zależności i konsekwencji taktycznych stosowania różnych technik. a co dopiero je porównywać...
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
chyba że masz w mieście klubu judo i bjj prowadzone przez doświadczone osoby.z którymi mógłbyś się konsultować
  • 0

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
problem możes zmieć równiez jeśli chodzi o przepisy - przynajmniej w Judo. Zmieniają się często więc możesz miec ciężko aby oprzeć jakieś tezy na nich..
  • 0

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
hmmm... jezeli chodzi o doswiadczenie z judo to raczej mi nie brakuje mam za soba prawie 10-letni staz. Obecnie trenuje bjj okolo roku. Trenerow tez mam raczej z gornej polki Piotra Baginskiego, Grzegorza Kloca i Roberta Siedziako 8) ogolnie staram sie byc caly czas na biezaco jezeli chodzi o te dyscypliny sportu :wink: i wlasnie dlatego zdecydowalem sie na taki temat a nie inny... Ogolnie mam pomysl na swoja prace. Wszystko sobie rozplanowalem i jedyne czego mi potrzeba to wiecej informacji o bjj ( jakies ciekawe strony internetowe, ksiazki artykuly itp.) chyba tak wiele nie wymagam :wink:
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Na huj ci ten magister ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr

Na huj ci ten magister ?


Właśnie Bjj i magister :-) Bzdura należy przyjąć czysto rdzenne brazylijskie wzorce(gdzie co ósmy obywatel jest analfabetą)

Wykształcenie nie ma wpływu na bycie dobrym Bjj-owcem- nie to co fajansiarskie tauaże na całam ciele i rozmaite naszywki wszędzie gdzie się da - z dupą włącznie.

No i dobrze też słuchać Hip hapu (opowiadającego o ulicznych regułach) :P
  • 0

budo_reddevil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr

Trenerow tez mam raczej z gornej polki Piotra Baginskiego, Grzegorza Kloca i Roberta Siedziako :

Skoro mieszkasz w Szczecinie, to chyba nie powien być problemem temat o powstaniu bjj w Polsce. :D
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr

Właśnie Bjj i magister :-) Bzdura należy przyjąć czysto rdzenne brazylijskie wzorce(gdzie co ósmy obywatel jest analfabetą)

Wykształcenie nie ma wpływu na bycie dobrym Bjj-owcem- nie to co fajansiarskie tauaże na całam ciele i rozmaite naszywki wszędzie gdzie się da - z dupą włącznie.

No i dobrze też słuchać Hip hapu (opowiadającego o ulicznych regułach) :P

:lol:
  • 0

budo_atomowy3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
kolega cały czas pisze ze potrzebuje materiałów czyli chodzi mu o bibliografie. pewnie zeby mieć podkład przed prowadzącym
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Masz caly net materialow! Co prawda sa to materialy filmowe, nie ksiazki, ale to znak czasu.
A prekursorem bjj w Polsce jest zdaje sie Karol Matuszczak z Poznania, on jak sadze ma wiedze na temat rozwoju w Polsce.

A temat taki sobie - roznice? Czyli co, ze wskutek przepisow judo rozgrywa sie w stojce, a bjj na ziemi, stad rozwinelo bogactwo technik.

Acha... Moze w ogole nie trenowac judo i bjj i napisac swietna prace. (W koncu nie pisze ksiazki biograficznej). A moze trenowac jedno i drugie, i nie napisac nic ciekawego.
Nigdy nie cwiczylem kulturystyki, a jestem w stanie - jak sadze, napisac niezla rzecz na ten temat.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
można się powoływać na strony internetowe, ale musi byc solidna bibliografia książkowa.
szczerze wątpię, czy na temat znany tylko z teorii można napisać dobrą pracę.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Odpowiadając przewrotnie: czy ornitolog musi umieć latać? To ma by praca naukowa i zarazem odtwórcza, ma mieć walor intelektualny a nie metafizyczny.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca mgr
Nie ma tu co liczyć na solidną bibliografię, chyba że poprzesz materiał eksperymentalny (tak, tak, ja tą pracę bym widział jako swego rodzaju doświadczenie w sensie naukowym, poparte zdjęciami z treningów Twojego autorstwa oraz wnioskami) książkami do anatomii, książkami na temat innych dyscyplin aktywności fizycznej (analogie) itp. Ogólnie rzecz biorąc o książki do bjj trudno ale jak sprytnie temat rozegrasz to może być naprawdę bardzo ciekawa praca, swoją drogą jak już skończysz to może chociaż fargmentami byś zamieścił na forum?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024