Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Przepraszam proszę rozbrajasz mnie. Jakoś Janka nie widziałem na żadnym turnieju Light i semi a bywa regularnie na low, k1, mt ( zresztą nasi zawodnicy walczyli w niedziele na imprezie ze sobą). Na tym turnieju wielkim wydarzeniem był start Przemka Ziemnickiego typowego light-contact co sie bardzo żadko zdarza ale Przemek to wypitny zawodnik. Light-contactem na siłę można jeszcze wspierać K1 aczkolwiek skakany styl i sposób zadawani ciosu jest całkiem inny. Ale MT to inna bajka.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Na pewno wystarczy wystąpic o uznanie stopnia. Zresztą uznawane są też stopnie z teakwondo i karate. Wtedy zdaje się odrazu np na 5 stopien
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
nie sledze Janka, wiec nie wiem gdzie bywa a gdzie nie. Mam swój system szkolenia Muay Thai kickboxing jest jego istotnym i koniecznym choc oczywiście nie wystarczającym elementem.

edit: zaraz zaraz jak to z taekwondo są uznawane ?? jestes tego pewien? ITF?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
A co do jedynego który się zna na MTw PZKb. Obrazasz takie kluby jak : Fighter Wrocław z Cieślińskim, szczeciński Nak Muay, warszawskie kluby przynajmniej trzy ( np. Prakong), I jeszcze przynajmniej kilka, które się specjalizują.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Oczywiście jeśli masz np 3 kup to możesz dawać odrazu na 3 stopien u Nas.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków

A co do jedynego który się zna na MTw PZKb. Obrazasz takie kluby jak : Fighter Wrocław z Cieślińskim, szczeciński Nak Muay, warszawskie kluby przynajmniej trzy ( np. Prakong), I jeszcze przynajmniej kilka, które się specjalizują.

mam na myśli trenerów (którzy prowadza rózne kursy egzaminy w związku)a nie kluby

Oczywiście jeśli masz np 3 kup to możesz dawać odrazu na 3 stopien u Nas.

płacąc za wszystkie po kolei czy tylko za 3?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Moźedx slr musisz wtedy pokolei zaliczać i zdawać na stopnie od 10. Przyznasz że koszty są o wiele wyższe.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków

Moźedx slr musisz wtedy pokolei zaliczać i zdawać na stopnie od 10. Przyznasz że koszty są o wiele wyższe.


nie rozumiem tej odpowiedzi.
Czy skoro ktos ma 3 kup w TKD to moze zdawać na 3 w PZKB i zapłaci tylko za ten stopień (jakies 50, czy 60 zł) ? czy tez musi zapłacić za wszystkie od 10 do 3?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Chodzi o to by np dobry zawodnik TK nie musiał ponosic znowu kosztów by startować w KB. Szczególnie tyczy się ITF i PUT bo walczą w light i nieźle sobie radzą w KB.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
tylko za jeden.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
to mnie zaskoczyłes w odniesieniu do ITF ciekawe od kiedy tak jest bo pare lat temu zawodnicy z 1 kup bulili za stopnie 10 - 5 w kicku. Po drugie ciekawi mnie to z tego jeszcze względu ze ITF surowo zabrania zawodnikom startować w kicku i grozi za to niedpuszczeniem do zawodów (wszystkich zawodników nie tylko kadry) wiec generalnie oni w kicku nie startują.tylko PUT
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
2 razy TAK
Pare lat temu tego nie było. Niestety faktycznie ITF karze za starty w kb. Jesteśmy największą organizacją i boją się że podporządkujemy sobie ich. A szkoda bo naprawde jest tam wiele dobrych lightowców. Np dla mnie WTF jest nieporozumieniem że jest na Olimpiadzie gdyż ITF ma o wiele bardziej wyraziste przepisy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
mnie się akurat wtf podoba z tego względu że jest to full contact i naprawdę niesamowite nogi.
Ale zachowanie związku itf to absurd za który sami zapłaca (już zapłacili) drastycznym spadkiem poziomu, TKD polskie sie nie liczy.A przydaliby się ITF owcy zeby kickboxerzy podciągneli nogi a oni ręce- wyszło by to wszystkim na dobre i by się ujednoliciła formuła bez bałaganu, bo to jest to samo tylko jedni dobrze uderzają a drudzy w miare dobrze kopią.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
Myślę że ITF Polskie ma lepsze wyniki niż WTF. Troche medali mają Olimpijskie teakwondo już gorzej ministerstwo przeprowadziło kontrole związku ze względu na brak postępów i wyników.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
bo WTF wogole praktycznie Polsce nie ma .Miało to związek z nasza polityczna sytuacja, gdzie towarzysze czerwoni byli zdecydowanie milej widziani niż nieprawomyślne WTF.
Dla mnie WTF to piękny sport trochę dla samobójców bo tam walczą bez gardy na wytrzymałość ile kto kopnięć na głowę przyjmie i przezyje. ITF mnie nie zachwyca bo dla mnie light contactowe formuły to tylko wstęp do walki a nie walka sama w sobie.
W każdym razie izolacja która robi ITF to duży bład na którym sami tracą.Mnożenie ilości ograniczeń, opłat monopolizacja dyscyplin to debilizm, akurat tu się PZKB zaprezentował rozsądnie akceptując ich stopnie.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
W kicku wprowadzono stopnie gdyż wymagało to rozporządzeni ministra odpowiedzialnego za sport. KIlkanaście lat temu kickboxing został włączony do dalekowschodnich sztuk walki, które takie stopnie miały. Teraz się one przyjeły i przynosza jakiśs tam dochód i trenerą i związkowi. Ale np MT WMF nie ma dlatego pomimo że jest w związku to nie jest wymagane stopniowanie. Ze względu na to że w K1 startuje duzo ludzi z MT też się nie wymaga. Kiedys nie dokońca niezrzeszeni mogli startować w Kb. Teraz ustawa wyrźnie dopuszcza więc wprowdzono ułatwienie dla tych któzy już coś umieją. Trzeba sprawdzić co, ale nie uczciwe byłoby kazać im od nowa pololeic zdawać egzaminy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
czy sie przyjeły to sie można kłócić. raczej sa wyrazem żenującego zdzierstwa. Wiem ze w interesie związku jest uzasadnienie wszystkich możliwych opłat kij wie czym a w interesie zawodników jest żeby ich nie było. To sie nazywa konflikt interesów, nierozwiązywalny, przynajmniej narazie.
A dlatego żenującego (bo nawet zdzierstwo może być w lepszej lub gorszej oprawie) ze nawet nikt tyle lat nie zadbał o opracowanie sensownych kryteriów na te stopnie wklejajc w regulamin jakis totalny bełkot typu: uczymy się ciosu a trzy stopnie dalej uczymy sie obrony przed nim :)
Jak ma to miec sens to powinno się to uszeregować w sensowne kryteria umiejetności tak zeby ktos sie z tego mógł czegoś dowiedziec a nie odpierdalac działalność biznesową.
Stąd własnie moje kryteria, bardzo luźno oparte na tych w oficjalnym regulaminie ale moim zdaniem przynajmniej sensowne.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
pełen nihilizm. A po co płacic podatki.

A co do kolejności. Uważasz że najpierw powinien nauczyć się bloku a potem uderzenie.
Najpierw naucz sie poprawnie uderzać by potem poprawnie nauczyć się blokować. Dla mnie to proste.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
nie, ataku i obrony należy uczyć się jednocześnie. Nauczenie się obrony bez poprawnie wykonanego ataku jest niemożliwe a uczenie się ataku bez znajomości obrony przed nim to debilizm z narażeniem zdrowia i zycia.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na stopnie w kickboxingu Kraków
dlaczego jesli umiesz dobrze uderzac obrona juz nie potrzebna. Ciosu możesz uczyc się bez bloku Tak sam blok nic nie daje bez ciosu i nie możesz nauczyć się go poprawnie jesli ne ma poprawnego ciosu. Dlatego najpier trzeba nauczyc popranego ciosu, a dopero potem możesz nauczyc poprawnie blokować. Razem nie ma sensu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024