Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02
15 lutego Fighter Wrocław przygotowuje kolejną ucztę dla miłośników kickboxingu. Przedstawiamy artykuł Bartka Czekańskiego zapowiadający tę imprezę!
W malowniczej miejscowości Milicz (niedaleko Wrocławia, słynącej z pysznych, dorodnych karpi, ale nie tylko) Tomasz Skrzypek wspólnie z tamtejszymi władzami organizuje frapująco zapowiadającą się galę. Clou programu ma być walka o zawodowe mistrzostwo świata organizacji WAKO w low kicku w wadze +70 kg pomiędzy Pauliną Bieć z Fightera, a najprawdopodobniej silną Węgierką Zitą Zatyko. Ale nie tylko to. W pojedynku o krajowy prymat spotkają się Michał Tomczykowski z Fightera i Ariel Smolarski z Punchera Wrocław.

To będzie także impreza wielkich powrotów. Do ringu wracają bowiem dawni championi z Fightera Piotr Szymanowski (były mistrz Polski w full i light contact i były mistrz świata w taekwondo) oraz Zdzisław Mierzwa.

Początek gali o godz. 18.

Zestawienie par:

Michał Tomczykowski (Fighter Wrocław) – Ariel Smolarski (Puncher Wrocław, znakomity trener Janusz Janowski), waga 63 kg, 3 rundy po 3 minuty, pojedynek o mistrzostwo Polski według reguł K1.
Marcin Bachórz (Fighter Wrocław) – Zbigniew Stawicki (Gladiator Bydgoszcz), waga 86 kg, 3x2 min., walka rankingowa według reguł K1.
Paweł Kruczek (Fighter Wrocław) – Daniel Graban (Gladiator Bydgoszcz), waga 71 kg, 3x2 min., walka rankingowa według reguł K1.
Paulina Bieć (Fighter Wrocław) – Zita Zatyko (Węgry), waga +70 kg, pojedynek o mistrzostwo świata w low kicku organizacji WAKO.
Piotr Szymanowski (Fighter Wrocław) – Grzegorz Lenart (Shidokan Jelenia Góra – wszechstronny zawodnik, sprawdza się w różnych sportach walki), 86 kg, 3x2 min., walka rankingowa w low kicku.
Przemysław Ziemnicki (KS Piaseczno – multimedalista mistrzostw Europy i świata w light i semi contact, ale także zdobywa medale w full contact) – Patryk Sztorc (CSS Kraków), 71 kg, 3x2 min., walka rankingowa w low-kicku.
Dla Zdzisława Mierzwy (Fighter Wrocław, waga 60 kg), jeszcze nie ma rywala. Ale będzie i to z pewnością mocny.


kibo.pl
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02
Witam,
wlasnie wrocilem z gali wiec na swiezo pare slow:

Michał Tomczykowski (Fighter Wrocław) – Ariel Smolarski (Puncher Wrocław, znakomity trener Janusz Janowski)

Spodziewałem sie, ze bedzie raczej pogrom, a tu lekkie zdziwko - Ariel zawalczył bardzo fajnie przyjął walke jednak bylo widac wieksze doswiadczenie Tomczykowskiego i większą siłe, wygral tomczykowski.

Marcin Bachórz (Fighter Wrocław) – Zbigniew Stawicki (Gladiator Bydgoszcz)

W miarę wyrownana walka, mozna smialo powiedziec ze Bachorz ma silny prawy prosty, a Stawicki potrafi na prawde dużo ustac;). Zwyciestwo Bachorza.

Paweł Kruczek (Fighter Wrocław) – Daniel Graban (Gladiator Bydgoszcz),

Ta walka jak dla mnie to bylo wielkie nieporozumienie, zawodnik fightera dostał po prostu chłopaczka do obicia którego lał przez 3 rundy....

Paulina Bieć (Fighter Wrocław) – Zita Zatyko (Węgry)

Przeciwniczką Pauliny była jednak jakaś Czeszka Martina - nazwiska nie pamietam. Czeszka na prawde duzo nawsadzała czystych ciosów bokserkich naszej rodaczce, była bardzo ruchliwa,dobrze przygotowana kondycyjnie, ogólnie dała na prawde dobrą walke i jak dla mnie werdykt -niejednogłośne zwyciestwo Pauliny był bardzo kontrowersyjny.


Piotr Szymanowski (Fighter Wrocław) – Grzegorz Lenart (Shidokan Jelenia Góra – wszechstronny zawodnik, sprawdza się w różnych sportach walki),

Gdy zaczęła sie walka myślałem, że Szymanowski bez problemu wygra tą walkę dobry boks wydawał sie wykopany a tu nagle ciężkie KO po sierpowym Lenarta.

Przemysław Ziemnicki (KS Piaseczno – multimedalista mistrzostw Europy i świata w light i semi contact, ale także zdobywa medale w full contact) – Patryk Sztorc (CSS Kraków), 71 kg)

Ciekawa walka, z przewagą Ziemnickiego, który nawsadzał kilka na prawde dobrych bocznych kopniec na korpus Sztorca.



Dla Zdzisława Mierzwy (Fighter Wrocław, waga 60 kg), jeszcze nie ma rywala. Ale będzie i to z pewnością mocny.

Przeciwnikiem był Bart Batra z Punchera, walka wyrównana i ciekawa. Wygrał Mierzwa.


Ogólnie gala była całkiem spoko, dobrze zorganizowana publika też w miare dopisala- oby wiecej :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02
Z 80 % się zgodzę.

Oczywiście walki w kolejności odwrotnej więc zacznę od ostatniej którą opisujesz:

I. Dawno nie widziałem takiej ładnej walki. Mierzwa to czołówka światowa a walka była dla mnie remisowa.

II. Ukłon w stronę Przemka Ziemnickiego po pierwszej rundzie obawiałem się że może nie utrzymać tempa bo dostał duzo silnych low. Jednak wiele lat treningu utwardza. W II i III rundzie nie było wogóle widać by uda były naruszone a jego nietypowy syl walki zaskoczył przeciwnika.

III W trzeciej walce walczył Czelewicz a nie Szymanowski ( była zmiana) ale opis podobne odczuccie

IV Walka. Troche zawiodła mnie Paulina. Znam ją z lepszych walk. Wielkie oklaski dla czeszki.

V. Tu nie walczył Graban (na ostatnią chwillę rozchorował się) tylko o 5 kg lżejszy zawodnik z mniejszym stażem Trochę musze się wytłumaczyć bo to mój chłopak. Szczerze przyznam że pozytywnie zaskoczył mnie Kruczek, gdyz znając go z poprzednich walk myslałem że się wystrzela w pierwszej rundzie, Dlatego zawodnik do tego momentu miał go wymęczyć I zacząć walkę w II i III. Niestety Kruczek utrzyml ładne tempo w II i III i nie moglem pozwolić by doszło do wymiany, gdyz wrocławianin był silniejszy. Ręcznik miałem cały czas w ręku :) Lepiej na tym etapie brzydko wytrzymać 3 rundy niż ładnie polec po nokaucie. Mój zawodnik 3 tygodnie wcześniej w Kaliszu stoczył bardzo dobrą walkę z zawodnikiem w swojej wadze z zawodnikiem z większym stażem. W 3 rundzie zamęczył przeciwnika który został poddany przez sędziego ( a ten miał już za sobą start na Pucharze Europy i na MŚ w Czechach). Obiecuje że na następnej imrezie pokaże co umie. Tylko to już w kat do 63 kg.

Co do walki Bachórza i Zbyszka - dokładnie te same odczucia. Zbyszek niestety ma słaby początek ( na necie są jego walki). Strasznie sie usztywnia. I pierwsza runda to pokazała. Dał się liczyć i przegrał ją dla mnie 2 pkt. Potem zaczął nadrabiać. Szkoda tylko że nie zdecydował sie na przyspieszenie w III bo ewidentnie były momenty kiedy Marcin juz się chwiał. Ewentualne liczenie mogło dac dogrywkę na którą Zbyszek był lepiej przygotowany. Brakowało zdecydowanego doskoczenia i wykonczenia. Ale to dopiero 6 walka Zbyszka a pierwszą walkę stoczył 10 miesięcy temu. Bachórz to jego pierwszy utytułowany przeciwnik. Zbyszek to nie fighter a wojownik. On stara się przełamywać zawodników. Jego wygrane walki kończyły sie przed czasem. Dlatego trzeba jeszcze trochę czasu i kilku walk by wychodził do ringu bardziej rozluźniony. Wtedy liczę, że coraz rzadziej bedziemy widywac 3 rundy :) . Dzięki dla Tomka Skrzypka za zaproszenie i czekamy na rewanż, który chcemy zorganizować go za pół roku. Dzięki też dla Tomka Mamulskiego, który pomagał nam. Ja 5 dni temu miałem operację kręgosłupa i nie mogłem czynnie rozgrzewac zawodników. Zresztą jak zwykle służył tez radą.

Ostatniej walki nie widziałem ale Tomczykowski to jeden z najlepszych fighterów. A słyszałem że walka była ładna

Rewelacyjkna publiczność. Pomimo np że większość to okolica Wrocławia to np w III rundzie Zbyszka mocno dopingowali go kiedy miał szansę na zmiane werdyktu.

Bardzo sprawnie przygotowana impreza ale do tego Tomek już nas przyzwyczaił. Jestem pod wrażeniem pierwszej walki. W kategorii do 60 kg mamy absolutną czołówkę. Cieśliński, Mierzwa a teraz i Batra ( mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska). No i dziewczyny ringowe mogły by byc towarem eksportowym na Całą Polskę :)

Tydzień temu Poznań teraz Milicz. Nie najgorzej zaczyna się ten rok w sportach walki Oby takdalej.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02
Nie przypominam sobie ,zeby na tej gali walczyl Piotr Szymanowski...
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02
walka BATRA vs Mierzwa.

Werdykt ocencie sami, smiech na sali.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Kickboxingu - walka o tytuł MŚ - Milicz 15.02

walka BATRA vs Mierzwa.

Werdykt ocencie sami, smiech na sali.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Widzialem na zywa to walke, jak dla mnie to bardzo wyrownana walka ,ale jednak minimalnie wygrywa Mierzwa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024