Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artykuł o Tomku Drwalu z wp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Artykuł o Tomku Drwalu z wp
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
"Wszyscy fani MMA w Polsce w Pawle Nastuli a później w Mamedzie Khalidovie widzieli osoby popularyzujące rodzime MMA. Jak wiemy nie wiele z tego wyszło. Czy to Tobie przypadnie ta rola? Czy jesteś gotowy do tego? Jeśli tak, to jak to widziałbyś?"

Dobry wywiad, poza tym, co zacytowałem wyżej. Nastula jest mistrzem olimpijskim, jego walki w mma pokazywał na żywo polsat i tvn, dlatego nie wydaje mi się żeby "niewiele z tego wyszło". Mamed za oceanem walczył raz i wygrał w bardzo dobrym stylu, mam nadzieje, że dostanie kolejne szanse w nowej organizacji.
Nie mam nic do Drwala, lubię go i szanuje, ale kurcze pióro nie on jeden przyczynia się do popularyzacji rodzimego mma.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Bardzo fajny wywiad, dzięki za jego przeprowadzenie.

"Wszyscy fani MMA w Polsce w Pawle Nastuli a później w Mamedzie Khalidovie widzieli osoby popularyzujące rodzime MMA. Jak wiemy nie wiele z tego wyszło. Czy to Tobie przypadnie ta rola? Czy jesteś gotowy do tego? Jeśli tak, to jak to widziałbyś?"

Dobry wywiad, poza tym, co zacytowałem wyżej. Nastula jest mistrzem olimpijskim, jego walki w mma pokazywał na żywo polsat i tvn, dlatego nie wydaje mi się żeby "niewiele z tego wyszło". Mamed za oceanem walczył raz i wygrał w bardzo dobrym stylu, mam nadzieje, że dostanie kolejne szanse w nowej organizacji.
Nie mam nic do Drwala, lubię go i szanuje, ale kurcze pióro nie on jeden przyczynia się do popularyzacji rodzimego mma.

Hmm moim zdaniem niewiele wyszło. Te całe pierdolenie Kubackiego w tvn, beznadziejne komentarze walk i kretyńskie hasła w mediach... dla mnie fail a nie promocja. Naprawdę wolałem ściągnąć walke z internetu z choćby i japońskim komentarzem. Tyczy się to oczywiście mediów typu właśnie polsat czy tvn bo wiadomo, że tym co się tak naprawde liczy są internetowe serwisy i fora o tematyce sportów walki
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Owszem, ale należy wezmijmy pod uwagę fakt, że walk Drwala jak dotąd nie pokazywała rodzima telewizja i poza fanami MMA tak naprawdę mało kto wie kim on jest.

O Nastuli swojego czasu było głośno. Nie oszukujmy się- sporo wniósł do świadomości polskiego społeczeństwa na temat MMA. To od niego zaczęło się "prajdowanie".

Z kolei Mamed - podobnie jak Drwal dopiero zaczyna karierę za granicą a do tego jest barziej rozpoznawany w Polsce z racji KSW. Dodatkowo ostatnim newsem jest jego kontrakt z AllStars.

Tak więc- Drwal niewątpliwie wiele wnosi w rozwój polskiego MMA. Ale nie on jeden.


PZDR
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Sorki za maly offtop ale wie ktos czy Strikeforce odkupil kontrakt Mameda tak jak to sie stalo z Kimbo i cala reszta???
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Sorki za maly offtop ale wie ktos czy Strikeforce odkupil kontrakt Mameda tak jak to sie stalo z Kimbo i cala reszta???

z tego co słyszałem to nie .

A poza tym panowie. Jeżeli Tomkowi uda się coś ugrać w UFC wielkiego to MMA stanie się w Polsce sportem narodowym :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

A poza tym panowie. Jeżeli Tomkowi uda się coś ugrać w UFC wielkiego to MMA stanie się w Polsce sportem narodowym :)

Tylko, że tego należy się trochę bać. Jak się wszyscy ci pseudo-kibice wezmą za kibicowanie w MMA - bo przecież nie pani Iksińska, która nadal z uwagą ogląda Małysza, i przecież nie zaczną sami uprawiać - to trzeba będzie naciągać czapkę na uszy i nie przyznawać się do narodowości.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Tylko, że tego należy się trochę bać. Jak się wszyscy ci pseudo-kibice wezmą za kibicowanie w MMA to trzeba będzie naciągać czapkę na uszy i nie przyznawać się do narodowości.


Nie obawiam sie tego. Latwiej sie identyfikowac z druzyna niz z konkretnym zawodnikiem.
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Bardzo fajny wywiad, dzięki za jego przeprowadzenie.

"Wszyscy fani MMA w Polsce w Pawle Nastuli a później w Mamedzie Khalidovie widzieli osoby popularyzujące rodzime MMA. Jak wiemy nie wiele z tego wyszło. Czy to Tobie przypadnie ta rola? Czy jesteś gotowy do tego? Jeśli tak, to jak to widziałbyś?"

Dobry wywiad, poza tym, co zacytowałem wyżej. Nastula jest mistrzem olimpijskim, jego walki w mma pokazywał na żywo polsat i tvn, dlatego nie wydaje mi się żeby "niewiele z tego wyszło". Mamed za oceanem walczył raz i wygrał w bardzo dobrym stylu, mam nadzieje, że dostanie kolejne szanse w nowej organizacji.
Nie mam nic do Drwala, lubię go i szanuje, ale kurcze pióro nie on jeden przyczynia się do popularyzacji rodzimego mma.

Hmm moim zdaniem niewiele wyszło. Te całe pierdolenie Kubackiego w tvn, beznadziejne komentarze walk i kretyńskie hasła w mediach... dla mnie fail a nie promocja. Naprawdę wolałem ściągnąć walke z internetu z choćby i japońskim komentarzem. Tyczy się to oczywiście mediów typu właśnie polsat czy tvn bo wiadomo, że tym co się tak naprawde liczy są internetowe serwisy i fora o tematyce sportów walki


Pomijając brednie Kubackiego i jego 'do', to jednak mimo wszystko w rozmowie z kolegami, którzy w temacie mma wiedzą niewiele, pytania pojawiają sie tylko i wyłącznie o Nastule i niestety popka.
Co do Kubackiego, to ja go widzę jako takiego biednego Jasia Tomaszewskiego. Musi powiedzieć coś kontrowersyjnego bo inaczej nikt na niego nie zwróci uwagi.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Latwiej sie identyfikowac z druzyna niz z konkretnym zawodnikiem.

Niby tak, ale Małysz pokazał, że może być inaczej. Tymczasem UFC wprowadziło się do UK, do Niemiec, więc łatwiej pojechać kibicować, do tego niemal zawsze jest jakaś lokalna Polonia. Przypominam kibiców, których można było słuchać podczas walk Popka. Ja się za nich wstydziłem.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Niby tak, ale Małysz pokazał, że może być inaczej. Tymczasem UFC wprowadziło się do UK, do Niemiec, więc łatwiej pojechać kibicować, do tego niemal zawsze jest jakaś lokalna Polonia. Przypominam kibiców, których można było słuchać podczas walk Popka. Ja się za nich wstydziłem.


Głupia sprawa, naprawde nie wiem co postanowić w tej sytuacji... :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
A dla mnie ten wywiad taki malo profesjonany, czyli chcialoby sie powiedziec -
jak zwykle jesli chodzi o te dziedzine sportu.
A szkoda zawodnika. Nie mial okazji powiedziec w sumie nic interesujacego.

"Witaj! Przyjmij na wstępie wyrazy szacunku oraz słowa uznania za Twój ostatni wygrany pojedynek na gali UFC 93 w Dublinie, który dostarczył Polakom sporo radości".
Zaczyna dziennikarz, po dlugawym, pelnym odautorskich uwag nudnym kawalku, o twardzielstwie, etc.

Wyrazanie szacunku etc. nie nalezy do dziennikarza, on ma znalezc pomysl na tekst, zadac iles tam sensownych pytan, nie stajac sie przy okazji strona, pokazac prawde o zjawisku, czy problemie. A na koncu zredagowac tekst, skracajac swoje i czyjes niepotrzebne dluzyzny.

Moim zdaniem szansa na MMA, juz byla w Polsce i minela. Obydwie rzeczy staly sie za sprawa Pawla Nastuli. MMA zostanie sportem dla waskiego grona fanow, jak np. golf, tylko dla duzo, duzo mnie ekskluzywnej publicznosci.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

...Tak więc- Drwal niewątpliwie wiele wnosi w rozwój polskiego MMA. Ale nie on jeden.


np Popek :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Moim zdaniem szansa na MMA, juz byla w Polsce i minela. Obydwie rzeczy staly sie za sprawa Pawla Nastuli. MMA zostanie sportem dla waskiego grona fanow, jak np. golf, tylko dla duzo, duzo mnie ekskluzywnej publicznosci.

Całkowicie się nie zgadzam. Tomek gdyby dostał się do czołówki UFC stałby się dużo bardziej popularny niż Nastula . W Polsce brakuje sportowców którzy są rozpoznawani na całym świecie . Tak naprawdę mamy obecnie tylko Kubicę . Do tego można dopisać jeszcze Adamka ( jest parę potencjalnych gwiazd jak Gortard, Radwańska) , ale boks zaczyna mocno pikować w dół więc i z popularnością trochę gorzej. Jeżeli UFC będzie się rozwijać w takim tempie jak obecnie , a Tomek będzie się dobrze prezentować to mma w Polsce ma szansę stać się bardzo popularne .
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

...Tak więc- Drwal niewątpliwie wiele wnosi w rozwój polskiego MMA. Ale nie on jeden.


np Popek :)


Prównanie Drwala do Popka, to jak w "Muminkach" porównać Muminka do Bobka :wink: :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Popatrz na publicznosc zawodow MMA, zwlaszcza w Polsce. I zadaj sobie pytanie, czy gdybys byl biznesmenem - zainwestowalbyc w ten sport i w to widowisko jedna zlotowke? Czy wolalbys np. w tenis? Albo zrobilbys odpis od podatku na te sztuke walki?

Pawel Nastula - to jest ktos, legenda sportu, ktory mial fanaberie wystartowac w innej ciezszej formule. Kazdy byl ciekawy jak sobie poradzi. Bo ludzi ciekawi nadal, ktora sztuka walki jest najlepsza. A teraz mamy juz jednakowo wyszkolonych zawodnikow, podzial na wagi, limity czasowe, jednakowo skoksowanych, wytatuowanych, a wraz z tym prysl mit o jakiejs sztuce, ktora pozwala zwyciezac dzieki tajemnej odmianie i wieloletniemu terningowi.
Z reka na sercu - na jaki trening chcialbys wyslac swjoego syna - np. judo, czy MMA? Co chcialbys, zeby osiagnal zloty medal olimpijski, czy range maskotki jakiegos troglodytowatego oragnizatora typu UFC, ktory jak bedzie mial kaprys, czy interes, to wystawi do walki Twojego syna, albo nie wystawi.

Dobrze, ze ten nasz zawodnik ma dosyc przyjazny wyglad i jest wyksztalcony, bo tak to niedlugo formula MMA, matki by straszyly niegrzeczne dzieci.

A o boks badz spokojny. Ma proste, jasne dla widza reguly i przetrwa. A z MMA bedzie jak z kickboksingiem, ktory mial odeslac w niebyt boks - stanie sie jak kickboksing sportem marginalnym.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Popatrz na publicznosc zawodow MMA, zwlaszcza w Polsce. I zadaj sobie pytanie, czy gdybys byl biznesmenem - zainwestowalbyc w ten sport i w to widowisko jedna zlotowke? Czy wolalbys np. w tenis? Albo zrobilbys odpis od podatku na te sztuke walki?

Już niedemonizujmy. Byłem na ostatniej gali Bałtycki Sztorm i publika była super. Również nie słyszało się w Polsce np o rzucaniu krzesłami zawodników jak to np miało ostatnio miejsce w spozoru spokojnej Kanadzie. Kiedys ochraniałem turniej Prokom Open i powiem Ci że publiczność zachowywała się podobnie. A co do biznesu , biznes to biznes. Jeżeli będzie się opłacał ktoś zawsze się znajdzie.

Pawel Nastula - to jest ktos, legenda sportu, ktory mial fanaberie wystartowac w innej ciezszej formule. Kazdy byl ciekawy jak sobie poradzi. Bo ludzi ciekawi nadal, ktora sztuka walki jest najlepsza. A teraz mamy juz jednakowo wyszkolonych zawodnikow, podzial na wagi, limity czasowe, jednakowo skoksowanych, wytatuowanych, a wraz z tym prysl mit o jakiejs sztuce, ktora pozwala zwyciezac dzieki tajemnej odmianie i wieloletniemu terningowi.

Masakra , szkoda komentować. Oczywiście nie widzisz róznicy np między Maia a np Lyoto Machida ?

Z reka na sercu - na jaki trening chcialbys wyslac swjoego syna - np. judo, czy MMA? Co chcialbys, zeby osiagnal zloty medal olimpijski, czy range maskotki jakiegos troglodytowatego oragnizatora typu UFC, ktory jak bedzie mial kaprys, czy interes, to wystawi do walki Twojego syna, albo nie wystawi.

Kubica stał się maskotką BMW. Biedaczek . Pozatym masz bardzo mylne pojęcie kto jak kogo traktuje. Nastula pisał kto go lepiej traktował PZJ czy Pride. Aha, analogicznie się pytam . Czy chciałbyś zdobtć złoto olimpiskie w boksie czy być mistrzem świata WBA????

A o boks badz spokojny. Ma proste, jasne dla widza reguly i przetrwa. A z MMA bedzie jak z kickboksingiem, ktory mial odeslac w niebyt boks - stanie sie jak kickboksing sportem marginalnym.

Ale KB nigdy lepiej się nie sprzedawał niż Boks . UFC już się lepiej sprzedaje w systemie PPV. Boks ratuje się paroma wielkimi walkami w tym roku . Ale to jest powolny upadek boksu bo nie ma nowych gwiazd . Mogą zorganizować jeszce maks 3-4 super fighty i na tym koniec.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Kubus bez obrazy ale tak jak fox mowi strasznie demonizujesz.
Fajnie sie czyta wiekszosc twoich postow, piszes zkulturalnie i rzeczowo, ale w tym wypadku nie brzmi to zbyt obiektywnie. Z powaznych zarabiajacych duze pieniadze organizacji, z zawodnikow ktorzy moga zarobic na baaardzo dobre zycie (nie wszyscy, jak w kazdym sporcie) robisz ucieche dla gawiedzi i jakas ogolna zenade, a nie jest w moich oczach to uczciwe.
Punkt widzenia taki nieco wrogi wzgledem mma, nie wiem czemu ale kojarzy mi sie z przedstawicielami niektorych klasycznych sztuk walki ;) (mimo iz wiem ze bjj trenujesz).

Aha i co do inwestowanai forsy. forse inwestuje sie tam gdzie moze przyniesc zysk a nie tam gdzie sa bardziej kulturalni kibice.
Aha i moze jest tendencja do dresow i blokersow przylazacych na gale i dracych mordy. Ale czarne owce ktore nie interesuja sie sportem tylko napierdalanka znajda sie wszedzie. Ale z drugiej strony na przyklad na amatorskich galach przez olsztyniakow organizowanych jak bylem to byl kulturalny, bardzo fajny doping.
  • 0

budo_menadzer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
.......ok. racja nie jesteśmy profesjonalnymi dziennikarzami, ale takich jeśli mowa o sportach walki po prostu w Polsce nie ma, staramy się coś zrobić dobrego, podejmujemy wyzwanie a nie jest to wcale łatwe i proste. Jak na amatorów myślę, że jest nie najgorzej :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Ok. Moze przesadzilem. Przemysle jeszcze Wasze uwagi, za ktore dziekuje.
Nie jestem wrogiem MMA, wprost przeciwnie. I wydaje mi sie, ze to dosc trudny sport, dla wielu ludzi np. walka w parterze jest zupelnie nie rozumiana. I to jakby wplywa na rozwoj dyscypliny i czasami wydaje mi sie, ze popularyzacja tego nie zmieni. Obym sie mylil.

Moze jestem tylko troche rozczarowany, jako trener, przez jakis czas chcialem zbudowac zespol, a przychodzili skosowani kolesie, ktorzy nie rokowali ZADNEJ nadziei na rozwoj, albo niezrownowazeni pyschicznie, w miedzyczasie (nie bylo mnie w Polsce 2 lata) zainteresowanie bjj u mnie prawie padlo, a w tzw. miedzyczasie moi koledzy-trenerzy, ktorzy postawili tylko na boks, dochowali sie medalistow rangi krajowej w juniorach.

Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024