Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artykuł o Tomku Drwalu z wp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_woytas20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

A o boks badz spokojny. Ma proste, jasne dla widza reguly i przetrwa. A z MMA bedzie jak z kickboksingiem, ktory mial odeslac w niebyt boks - stanie sie jak kickboksing sportem marginalnym.

Pozdrawiam
K_P


Dopiero teraz to przeczytałem, ale muszę się do tego odnieść. Aktualnie klimat jest taki, że to bokserzy przekwalifikowują się na zawodników MMA, poza tym np. GSP został sportowcem roku w Kanadzie, więc jakoś nie widzę, żeby MMA zmierzało w stronę marginalizacji. Co do Polski to myślę, że popularność MMA to kwestia pojawienia się zawodnika który będzie naprawdę dobrze sobie radził w UFC i walczył tam o pas (Drwal?). Wtedy pewnie zainteresują się tym media, może będzie można zobaczyć UFC w TV. Wystarczy spojrzeć na F1, skoki narciarskie, jakoś tak wiele osób tego nie śledziło zanim nie pojawił się jakiś kozak w tym sporie z polskim paszportem.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

...Tak więc- Drwal niewątpliwie wiele wnosi w rozwój polskiego MMA. Ale nie on jeden.


np Popek :)


Prównanie Drwala do Popka, to jak w "Muminkach" porównać Muminka do Bobka :wink: :)


Właśnie o to mi chodziło ... :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Dopiero teraz to przeczytałem, ale muszę się do tego odnieść. Aktualnie klimat jest taki, że to bokserzy przekwalifikowują się na zawodników MMA, poza tym np. GSP został sportowcem roku w Kanadzie, więc jakoś nie widzę, żeby MMA zmierzało w stronę marginalizacji. Co do Polski to myślę, że popularność MMA to kwestia pojawienia się zawodnika który będzie naprawdę dobrze sobie radził w UFC i walczył tam o pas (Drwal?). Wtedy pewnie zainteresują się tym media, może będzie można zobaczyć UFC w TV. Wystarczy spojrzeć na F1, skoki narciarskie, jakoś tak wiele osób tego nie śledziło zanim nie pojawił się jakiś kozak w tym sporie z polskim paszportem.

1. Jacy bokserzy przekwalifikowują się na zawodników MMA?
2. fajnie że GSP został sportowcem roku w Kanadzie ale w rankigu rozpoznawalności zapewne nie znalazłby się w pierwszej setce sportowców na świecie.
3. Mnie intryguje niezdrowe podniecenie wobec osoby Tomasza Drwala- facet stoczył narazie tylko dwie walki w UFC, z czego tylko jedną wygrał a już robi się z niego półboga polskich sportów walki...moim zdaniem świadczy to tylko o słabości polskiego sportu w tym zakresie i o przespaniu kilku a może kilkunastu lat.
4. przykład z F1 i skokami zupełnie nie trafiony- transmisje F1 w polskiej tv były na długo długo przed tym jak komukolwiek choćby przyśniło się ze będzie tam startował Polak (to były jeszcze czasy ŚP Ayrtona Senny), skoki narciarskie były w tv od zawsze pod postacią turnieju czterech skoczni, MŚ i iIgrzysk na długo długo przed Małyszem...Ja osobiście wolałbym aby MMa było sportem trochę niszowym i denerwuje mnie to jak jakieś leszcze obejrzą raz czy dwa KSW i wypowiadają się na temat "walk w klatce" z grymasem znawcy (podobnie rzecz się ma jeśli idzie o inne sporty)...więc jeśli MMA stałoby się na tyle popularne że leciałoby powiedzmy co tydzień, dwa w jakiejś ogólnodostępnej tv to każdy nagle stałby się znawcą MMA, każdy po obejrzeniu jednej czy dwóch transmisji- nawet Ci którzy dziś nie wiedzą kto to Fedor, Lesnar, Couture i inni.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Ale KB nigdy lepiej się nie sprzedawał niż Boks . UFC już się lepiej sprzedaje w systemie PPV. Boks ratuje się paroma wielkimi walkami w tym roku . Ale to jest powolny upadek boksu bo nie ma nowych gwiazd . Mogą zorganizować jeszce maks 3-4 super fighty i na tym koniec.


ok może nie ma nowych gwiazd ale...wystarczy puścić jakiegoś emeryta na ring i masz wielokrotnie większą oglądalność niż w którejkolwiek gali UFC...wystarczy zrobić pojedynek Holy vs Tyson 3 lub coś w tym stylu...ja bym się naprawdę o boks nie martwił...
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
i co, beda sie do 60-tki boksowac tysony de la hoye itd ?:>
zauwazcie ile lat temu boks sie tworzyl, a ile lat istnieje dopiero nowoczesne mma.
szanse na rozwoj ogromne.

Jedyne czego sie boje to to o czym kubus wspominal. brak zrozumenia parteru moze prowadzic do nieswiadomego zmieniania sposobu walki zawodnikow (juz mi sie wydaje ze jest to widoczne w ufc w pewnym stopniu) gdzie zawodnicy zeby nie byc wybuczanymi, zeby dostac premie itd leja sie nawet bez wiekszych umiejetnosci zamiast sie potarmosic na glebie troche.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Zawody MMA powoli przypominaja walki w stojce. Przerywanie parteru, powrot do stojki. Limity czasowe etc. Naprawde szkoda mi niektorych zawodnikow, ktorzy sie "urobili", zeby sprowadzic przeciwnika do parteru, a sedzia podnosi ich do stojki, bo to woli publicznosc i ladniej to wyglada w tv. Pzrypomina mi to czasy z judo, kiedy ze wzgledu na widowiskowosc, ograniczono, a w zsadzie odrzucono parter.

Rosnaca popularnosc. Nie wiem... Ludziom - przynajmniej z naszego kregu kulturowego - ciezko zaakceptowac, ze ktos kopie, albo uderza lezacego. To nalezalo zbyt dlugo do repertuaru bandyckiego. I ludzie nie pojmuja, ze ten zawodnik na dole, ma jakis tam asortyment obron (niestey, co raz mniejszy jednak, przy dzisiejszej specjalizacji). I coraz czesciej widac te masakry w parterze.
Oczywiscie mozna do tego dorabiac jakas ideologie, tlumaczyc, uzywac fachowego slownictwa, ale jednak wielu ludziom to kojarzy sie z napadem ulicznym.

Pozdrawiam
K_P
PS. I nie wiem skad te nadzieje, na stada swietnych zawodnikow w Polsce? Skad niby oni maja sie brac? Ja od paru lat slysze wciaz te same nazwiska! W jaki sposob maja sie ujawniac talenty? Przeciez nie szkoli sie mlodziezy i dzieci w tym zakresie. A liczyc na to, ze ktos z judo, czy zapasow postanowi sprobowac sie i w tej formule, to troche za malo na sukcesy.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
K_P - co do tego o kopaniu lezacych itd. - to sie zaczyna powoli zmieniac, coraz wiecej ludzi (a przynajmniej mlodych ludzi, bo z takimi mam do czynienia) postrzega to jako normalny element walki, a nie kujawiaka z nieprzytomnym, co oznacza, ze chyba "spoleczenstwo" jest na dobrej drodze do zrozumienia.
  • 0

budo_woytas20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

1. Jacy bokserzy przekwalifikowują się na zawodników MMA?


Naziwskami Ci nie sypnę, ale nie chodzi o jakichś kozaków, tylko o zawodników z niższych półek. Kilka razy słyszałem jak Dana to mówił i myślę, że można mu akurat w tym przypadku wierzyć. Robią to z 2 powodów, bo MMA się robi naprawdę popularne, a także dlatego, że mało znani zawodnicy podobno zgarniają więcej za walkę w MMA niż w boksie.
No i Najman też rozpocznie swoją przygodę z KSW niebawem :)

2. fajnie że GSP został sportowcem roku w Kanadzie ale w rankigu rozpoznawalności zapewne nie znalazłby się w pierwszej setce sportowców na świecie.

Pewnie miałby problem, żeby się załapać w pierwszej dwusetce. Chodziło mi o to, że mimo, że jeszcze kilka lat temu w Kanadzie UFC i GSP mało komu coś mówiło, to aktualnie GSP jest wybierany tam na sportowca roku, a jest to także w pewnym stopniu konkurs na popularność. Więc całkiem długą drogę przebyło tam MMA w bardzo krótkim czasie i pewnie jest to możliwe także w innych państwach.

3. Mnie intryguje niezdrowe podniecenie wobec osoby Tomasza Drwala- facet stoczył narazie tylko dwie walki w UFC, z czego tylko jedną wygrał a już robi się z niego półboga polskich sportów walki...moim zdaniem świadczy to tylko o słabości polskiego sportu w tym zakresie i o przespaniu kilku a może kilkunastu lat.

Rozumiem, że to nie do mnie z tym podniecaniem, bo się chyba nigdzie nie jarałem jego osobą.

4. przykład z F1 i skokami zupełnie nie trafiony- transmisje F1 w polskiej tv były na długo długo przed tym jak komukolwiek choćby przyśniło się ze będzie tam startował Polak (to były jeszcze czasy ŚP Ayrtona Senny), skoki narciarskie były w tv od zawsze pod postacią turnieju czterech skoczni, MŚ i iIgrzysk na długo długo przed Małyszem...Ja osobiście wolałbym aby MMa było sportem trochę niszowym i denerwuje mnie to jak jakieś leszcze obejrzą raz czy dwa KSW i wypowiadają się na temat "walk w klatce" z grymasem znawcy (podobnie rzecz się ma jeśli idzie o inne sporty)...więc jeśli MMA stałoby się na tyle popularne że leciałoby powiedzmy co tydzień, dwa w jakiejś ogólnodostępnej tv to każdy nagle stałby się znawcą MMA, każdy po obejrzeniu jednej czy dwóch transmisji- nawet Ci którzy dziś nie wiedzą kto to Fedor, Lesnar, Couture i inni.

Nie wiem czemu uważasz, że nietrafiony. Nie twierdzę, że MMA będzie tak popularne ja skoki narciarskie, tylko chodziło mi o pokazanie jak bardzo obecność Polaka odnoszącego sukcesy w jakimś sporcie, wpływa na jego poplarność w naszym kraju. Wymieniłem te dwa sporty bo jakoś ciężko znaleźć inne przykłady w ostatnim dziesięcioleciu. I pewnie podobnie byłoby z MMA, raczej nie osiągnęłoby popularności skoków, ale przestałoby być sportem znanym jedynie wąskiej grupie miłośników.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
[quote name="budo_.][quote name="budo_Fox"]
Ale KB nigdy lepiej się nie sprzedawał niż Boks . UFC już się lepiej sprzedaje w systemie PPV. Boks ratuje się paroma wielkimi walkami w tym roku . Ale to jest powolny upadek boksu bo nie ma nowych gwiazd . Mogą zorganizować jeszce maks 3-4 super fighty i na tym koniec.[/quote]

ok może nie ma nowych gwiazd ale...wystarczy puścić jakiegoś emeryta na ring i masz wielokrotnie większą oglądalność niż w którejkolwiek gali UFC...wystarczy zrobić pojedynek Holy vs Tyson 3 lub coś w tym stylu...ja bym się naprawdę o boks nie martwił...[/quote]
Ranking sprzedanych ppv 2008 bez ostatniej ufc która miała dobrze ponad milion sprzedanych PPV.
1. HBO Sports: Oscar De La Hoya vs. Manny Pacquiao, 6 grudnia, 1.25 mln
2. UFC 91: Lesnar vs. Couture, 15 listopada, 1.01 mln
3. WWE: WrestleMania, 30 marca, 670 tys.
4. UFC 87: St. Pierre vs. Fitch/Lesnar vs. Herring, 9 sierpnia, 625 tys.
5. UFC 81: Sylvia vs. Nogueira/Lesnar vs. Mir, 2 lutego, 600 tys.
6. UFC 86: Jackson vs. Griffin, 5 lipca, 540 tys.
7. UFC 83: St. Pierre vs. Serra, 19 kwietnia, 530 tys.
8. HBO Sports: Felix Trinidad vs. Roy Jones Jr., 19 stycznia, 500 tys.
9. UFC 88: Liddell vs. Evans, 6 września, 480 tys.
10. UFC 84: Penn vs. Sherk/Ortiz vs. Machida, 24 maja, 475 tys.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
[quote name="budo_Kubuś Puchatek"]Zawody MMA powoli przypominaja walki w stojce. Przerywanie parteru, powrot do stojki. Limity czasowe etc. Naprawde szkoda mi niektorych zawodnikow, ktorzy sie "urobili", zeby sprowadzic przeciwnika do parteru, a sedzia podnosi ich do stojki, bo to woli publicznosc i ladniej to wyglada w tv. Pzrypomina mi to czasy z judo, kiedy ze wzgledu na widowiskowosc, ograniczono, a w zsadzie odrzucono parter.
[/quote]
Tu zależy dużo od sędziego . Sędzia jak "kuma" cza czę to przerywa w momentach które powinny być przerwane. O dziwo jest to metoda najczęściej na fizoli z bardzo ograniczoną techniką ( czy to chwytana czy G&P)w parterze . Ogólnie z ostatnich paru dużych gal widziałem może raz jak sędzia postawił zawodników na nogi.

[quote]Rosnaca popularnosc. Nie wiem... Ludziom - przynajmniej z naszego kregu kulturowego - ciezko zaakceptowac, ze ktos kopie, albo uderza lezacego. To nalezalo zbyt dlugo do repertuaru bandyckiego. I ludzie nie pojmuja, ze ten zawodnik na dole, ma jakis tam asortyment obron (niestey, co raz mniejszy jednak, przy dzisiejszej specjalizacji). I coraz czesciej widac te masakry w parterze.[/quote]


Oczywiscie mozna do tego dorabiac jakas ideologie, tlumaczyc, uzywac fachowego slownictwa, ale jednak wielu ludziom to kojarzy sie z napadem ulicznym.
[/quote]
Dlatego w USA nie można kopać leżącego. Z tego powodu co napisałeś. Czy słusznie? Nie wiem. Ale na pewno z marketingowego punku widzenia jest to pozytywne. I nie zmienia to aż tyle do walki jak niektórzy sądzą.

[quote]
PS. I nie wiem skad te nadzieje, na stada swietnych zawodnikow w Polsce? Skad niby oni maja sie brac? Ja od paru lat slysze wciaz te same nazwiska! W jaki sposob maja sie ujawniac talenty? Przeciez nie szkoli sie mlodziezy i dzieci w tym zakresie. A liczyc na to, ze ktos z judo, czy zapasow postanowi sprobowac sie i w tej formule, to troche za malo na sukcesy.[/quote]
I tu się z jednej strony zgodzę a z drugiej nie. Na razie nie ma szans w Polsce na wysyp świetnych zawodników. Ale to nie problem mma ale ogólnie całego Polskiego sportu. Wspominał to nawet Tomek w wywiadzie. Polskie podejście do sportu jest zacofane. W stanach nad sportowcem pracuje sztab ludzi. Lekarzy, dietetyków, specjalistów od treningu cardio. Nawet czołówka brazylijskich zawodników mma trenuje w amerykanskich teamach. Nie zgodzę się natomiast z ze ktoś z Judo albo z Zapasów nie będzie odnosił sukcesów. Nie będę przytaczał wielu nazwisk ale warto wspomnieć chociaż Josh Koschecka. Był czołowym zapaśnikiem na studniach "Koscheck won all 42 of his wrestling matches, and went on to become the NCAA Division I Champion in the 174 lb weight class. In the coming years, he would win many championships and receive many honors in his national collegiate wrestling career. In addition to being a four-time NCAA Division I All-American (placing 4th, 3rd, 1st, and 2nd respectively), Koscheck is a three-time recipient of the PSAC Wrestler of the Year award, and earned the Eastern Wrestling League Achievement Award twice." . Chyba z 3 lata temu nie wiedział co to jest lewy prosty a dzisiaj boksuje na poziomie bardzo bardzo dobrego amatorskiego boksera.do Tego jest w 5 swojej kategori wagowej na świecie. W Polsce znajdziemy wielu bardzo dobrych zapaśników którzy jak by wyjechali ćwiczyć do USA mogli by dużo zwojować
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Czyli w Polsce czekamy na zapasnikow, ktorzy zechca przejsc do MMA?
Moze warto zauwazyc, ze zapasy to jednak znaczacy sport w USA, a w Polsce niszowy. Luzie przypominaja sobie raz na cztery lata i pod warunkiem, ze zapasnicy zdobeda jakis medal.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Czyli w Polsce czekamy na zapasnikow, ktorzy zechca przejsc do MMA?
Moze warto zauwazyc, ze zapasy to jednak znaczacy sport w USA, a w Polsce niszowy. Luzie przypominaja sobie raz na cztery lata i pod warunkiem, ze zapasnicy zdobeda jakis medal.
Pozdrawiam
K_P

Podałem wcześniej przykład że z solidną "podstawą" w jakimś klasycznym stylu ( Zapasy, Judo, BJJ , Boks) da się bardzo szybko ( o ile ma się talent) przystosować do MMA. Nawet przykład Pawła Nastuli pokazuje że choć przegrywał walki to potrafił walczyć dość ładnie z czołowymi zawodnikami mma na świecie. Oczywiście jebani Japonce zniszczyli jakikolwiek potencjał. Pierdolony Pride z braku kasy szukał dobrego chwytu marketingowego więc wystawiali Pawła przeciwko pierwszej 10 na we czasy na świecie. Budować zawodnika MMA trzeba powoli. Chyba że chce się zarobić szybko na 3-4 walkach i odstawić do lamusa.
A co do Zapasów w USA. W USA nawet na lige licealną w jakieś głupie sporty przychodzi więcej osób niż na niektóre stadiony polskiej 1 ligi piłki nożnej. Porównywając jakakowiek dyscyplinę można by dość do wniosku że w Polsce dany sport jest niszowy.
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Witam,

przyszlych zawodnikow MMA niekoniecznie trzeba rekrutowac tylko z innych sportow walki. Jestem zdania, ze niejedna dyscyplina - z pozoru bez jakiegokolwiek zwiazku z bijatyka - moze dostarczyc naprawde dobry material na fightera. Ciezarowcy, sprinterzy czy chocby rugbysci. Sporty wymagajace eksplozywnosci. Jezeli taki gosc nie jest za stary, ma ogolny talent i jest baaardzo pracowity - moze byc naprawde dobrze. Nie uwazam, ze potrzebna jest jakas 'baza', tylko atletyzm, charakter, itp.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
No niby masz rację ale jednak lepiej jak ktoś już ma tą baze zapaśniczą czy uderzaną bo mniej do roboty mu zostaje, w końcu troche rzeczy do wytrenowania w tym mma jest a z roku na rok nikt sie młodszy nie robi. Zresztą sama eksplozywność dużo nie daje bo nie sztuką jest eksplozywnie wyłapać sierpa :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Właśnie mma rocks ukazał się wg mnie dużo ciekawszy wywiad z Tomkiem.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

Właśnie mma rocks ukazał się wg mnie dużo ciekawszy wywiad z Tomkiem.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wywiad w miarę ciekawy, chociaż fatalnie zredagowany.
"Wykładowcą"... Panowie, litości. Ja wiem, że to jest pasja, a nie zawód, ale jakieś minimum trzeba zachowywać, zwłaszcza jak się chce promować dyscyplinę i zawodnika. To jest wywiad, nie zapis rozmowy z gadu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
"MMARocks.pl: Witaj! Dziękuje że zgodziłeś się udzielić nam wywiadu

Zawodnik: Nie ma sprawy".

Nie zle sie zaczyna, pozniej juz tylko rosnie napiecie jak u Chitchcock. Koniec zartow:(
A najwazniejsze sprawy niedopytane, tylko walkowanie jakich oczywistosci. Np. na czym polega te "intensywniejsze" trenngi? Dotycza jakichs obciazen? Kto prowadzi konkretne zajecia? Jak jest z odnowa biologiczna? etc. Przeciez ten zawodnik jest wyksztalcony w tej dziedzinie i moglby nam amatorom cos podpowiedziec.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp

"MMARocks.pl: Witaj! Dziękuje że zgodziłeś się udzielić nam wywiadu

Zawodnik: Nie ma sprawy".

Nie zle sie zaczyna, pozniej juz tylko rosnie napiecie jak u Chitchcock. Koniec zartow:(
A najwazniejsze sprawy niedopytane, tylko walkowanie jakich oczywistosci. Np. na czym polega te "intensywniejsze" trenngi? Dotycza jakichs obciazen? Kto prowadzi konkretne zajecia? Jak jest z odnowa biologiczna? etc. Przeciez ten zawodnik jest wyksztalcony w tej dziedzinie i moglby nam amatorom cos podpowiedziec.

Pozdrawiam
K_P

Copyright by DNA Sports :)
Zanim nie znajdzie się w countdown to ufc to pewnie nic nie zobaczymy i nic nie usłyszymy
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykuł o Tomku Drwalu z wp
Witam,

No niby masz rację ale jednak lepiej jak ktoś już ma tą baze zapaśniczą czy uderzaną bo mniej do roboty mu zostaje, w końcu troche rzeczy do wytrenowania w tym mma jest a z roku na rok nikt sie młodszy nie robi. Zresztą sama eksplozywność dużo nie daje bo nie sztuką jest eksplozywnie wyłapać sierpa :)


niby tak, ALE:

Nadejdzie wkrotce czas zawodnikow szkolonych od poczatku pod MMA. Dawni zapasnicy czy bokserzy zawsze (no, prawie) beda w razie klopotow polegali na swej dyscyplinie i moga miec tendencje do panikowania, jezeli kos ich 'wysadzi ze strefy komfortu', ze sie tak wyraze. Nowa generacja bedzie pozbawiona tego problemu.

Zgoda, ze nikt mlodszy sie nie robi, ale dlatego tez napisalem, ze jednym z kryteriow przekwalifikowania sie jest wiek. A eksplozywnosc ma byc duzym bonusem, niekoniecznie glowna bronia. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024