Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowy / Niezdrowy szpagat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
Czy tylko ja wiem, że sally to facet? :P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

Czy tylko ja wiem, że sally to facet? :P

chyba tylko ty wiesz, reszta ma tylko domysly ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
strzelam ze Sally to kobieta... ewentualnie gej ;)
  • 0

budo_dulzone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
szukam jakiejs stronki gdzie sa cwiczenia na zwiekszenie ruchomosci w stawach biodrowych znacie moze? jak narazie znalazlem tylko dla kobiet w ciazy,pewnie z takim dodatkowym obciazeniem tez przynosza oczekiwany efekt :-) t
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
wszelkie krążenia nogami i szpagat turecki :-)
ale nie kłaść się do przodu, robiąc bezpiecznie turecki najlepiej trzymać się drabinki i całe ciało idealnie w pionie, stopy zadarte w gorę a kolana będąc w szpagacie musisz być w stanie zgiąć kolana (przynajmniej teoretycznie), chodzi o pozycje kolano i palce stóp skierowane w sufit
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
Obecne trendy w sporcie i rehabilitacji odchodzą od tradycyjnego statycznego rozciągania i ogólnie uważają je za szkodliwe. Na topie są natomiast jako metody zwiększania zakresu ruchomości są PIR i "skurcze" ekscentryczne. Co do zakresów ruchu w stawach, są opracowane metody pomiaru i wartości jakie powinny być dla poszczególnych stawów (SFTR) i teoretycznie wszystko ponad te wartości to niestabilność. Bazując na tym każdy szpagat to dużo więcej niż określony tam fizjologiczny zakres ruchu. Co do osób które mają niskie zakresy ruchu to też nie bierze się to znikąd. Często dochodzi do takich sytuacji gdzie mięśnie stabilizujące są za słabe i ich funkcję przejmują mięśnie ruchowe, które będąc cały czas napięte ograniczają zakresy ruchu. Stąd biorą się osoby które poświęcają dużo czasu na rozciąganie a mają marne rezultaty. W takich sytuacjach lepiej pomyśleć o wzmocnieniu osłabionych grup mięśni bo rozciąganie w tym przypadku może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
rozciaganie w 50 % opiera sie na wzmacnianiu grup mięśniowych. Rozciaganie to nie jest "statyczne" schodzenie do szpagatu polega na umijętności napięcia i rozlużnienia właściwych grup mięsniowych. Prace badawcze po9święcone tej tematyce można sobie głegoko wsadzić nie wnosza one nic nowego, ale najcześniej piszacy je nie mają o tym temacie zielonego pojęcia ("specjaliści" z AWF)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

rozciaganie w 50 % opiera sie na wzmacnianiu grup mięśniowych. Rozciaganie to nie jest "statyczne" schodzenie do szpagatu polega na umijętności napięcia i rozlużnienia właściwych grup mięsniowych. Prace badawcze po9święcone tej tematyce można sobie głegoko wsadzić nie wnosza one nic nowego, ale najcześniej piszacy je nie mają o tym temacie zielonego pojęcia ("specjaliści" z AWF)


Pisząc o trendach nie chodziło mi o prace badawcze tylko o to co się obecnie stosuje. Chociaż pewnie i techniki wykorzystywane przez czołowych fizjoterapeutów w Polsce i na świecie też można sobie wsadzić, dlatego z niecierpliwością czekam na twój artykuł o rozciąganiu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
A co sie stosuje? dużo jest pytań jak wyleczyć chondromalacje, jak ćwiczyc zeby nie doprowadzić do urazów kolan, nie rozciąganie nie jest żadnym zabezpieczeniem wprost przeciwnie,na swoim przykładzie stwierdzam że szpagat turecki pomaga w leczeniu/zapobieganiu urazom, największe problemy z kolanami były kiedy nikt mi nie mowił jak się rozciągać i wogole tego nie robiliśmy.
Czy "nowe trendy w rehabilitacji" dają odpowiedzi na te pytania? obawiam sie ze nie i dlatego uwazam ze można je sobie wsadzić (mam na myśli zarówno naukowe opracowania na ten temat jak i wiedzę większości rehabilitantów).
Artykuł napisze na pewno w te wakacje
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
szpagat i kolana? z niecierpliwoscia czekam na artykul.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

A co sie stosuje? dużo jest pytań jak wyleczyć chondromalacje, jak ćwiczyc zeby nie doprowadzić do urazów kolan, nie rozciąganie nie jest żadnym zabezpieczeniem wprost przeciwnie,na swoim przykładzie stwierdzam że szpagat turecki pomaga w leczeniu/zapobieganiu urazom, największe problemy z kolanami były kiedy nikt mi nie mowił jak się rozciągać i wogole tego nie robiliśmy.
Czy "nowe trendy w rehabilitacji" dają odpowiedzi na te pytania? obawiam sie ze nie i dlatego uwazam ze można je sobie wsadzić (mam na myśli zarówno naukowe opracowania na ten temat jak i wiedzę większości rehabilitantów).
Artykuł napisze na pewno w te wakacje


Na pytanie jak wyleczyć chondromalację nowe trendy fizjoterapii ci odpowiedzą. Na pytanie czy są metody zapobiegania kontuzją poprzez terapie szpagatem tureckim raczej nie ale to dobra wiadomość dla ciebie bo możesz stworzyć własną metodę terapeutyczną. Na pytanie co się stosuje, to nie wiem dokładnie o co ci chodzi ale jeżeli myślałeś o zwiększaniu zakresu to już o tym pisałem, jeżeli chodziło o coś innego deprecyzuj. Nowe trendy także dadzą ci odpowiedź jak ćwiczyć żeby nie mieć kontuzji kolana. Natomiast jeżeli chcesz konkretnych odpowiedzi to nie licz na mnie, bo nie masz wiedzy teoretycznej i praktycznej więc pewnie i tak byś tego nie zrozumiał co więcej nie masz szacunku do tej wiedzy więc pewnie odpowiedź by cię nie zainteresowała. A szkoda bo nowe trendy mają dużo więcej odpowiedzi niż ci się wydaje, jednak ty masz na to swoje zdanie którego nie zmienisz. Mnie to osobiście wali czy dalej będziesz praktykował terapie szpagatami na sobie twoje zdrowie twój wybór, tylko szkoda ludzi którzy uwierzą w te herezje. I jeszcze jedno to że coś według ciebie pomaga tobie, nie znaczy że pomoże komuś innemu, bo przyczyn tych samych problemów czasami jest tyle co pacjentów.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
sally kobiety maja inaczej zbudowane biodra niz faceci ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

sally kobiety maja inaczej zbudowane biodra niz faceci ;)

Touché :)
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
zdrowy szpagat :) :twisted:
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
trening Sally
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
dziwadla... 8O
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

sally kobiety maja inaczej zbudowane biodra niz faceci ;)

a dokladnie to miednice :P
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat

sally kobiety maja inaczej zbudowane biodra niz faceci ;)


Nomen omen: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
Prorock 3 posty wyżej :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowy / Niezdrowy szpagat
Dlaczego szpagaty pomagaja na kolana.. z paru względów po pierwsze nie tylko sam szpagat ale na moje nogi pomogło wzmocnienie mięsni dwugłowych, które dzieki temu że odciążyły czwórki ustabilizowały rzepke (ale na to żaden z lekarzy na podstawie najnowszych trendów nie wpadł..byc moze nie doczytał :) )
Oprócz szpagatów robie ćwiczenia rozciągające wszystkie inne mięśnie, m. in antagonistyczne do tych ktora pracują w szpagatach, sam turecki moze zaszkodzić jezeli się nie robi jednego ćwiczenia po nim, które rozciąga męsnie te ktora ulegaja skróceniu w tureckim (bo "rozciąganie" nigdy nie dotyczy wszystkich mięśni zawsze jakies się rozciagają a inne spinają).
Zwiekszenie zakresu ruchów chroni kolana, prawidłowa technika kopniec tez jest warunkiem zdrowych nóg (bład polegający na nieskrecaniu stopy podporowej to prosta droga do uszkodzenia kolana). A szpagaty sa poprostu relaksującym i przyjemnym ćwiczeniem dla mięśni jak każde inne,jezlei ktoś już jest rozciągnięty to szpagat nie jest wysiłkiem tylko odpoczynkiem, męcza sie tylko co ktorzy go jeszcze nie robią i dlatego wydaje im się to takie straszne .Naukowe wypociny owszem, uznam ale jak zobacze ze autor siedzi we wszystkich szpagatach- czyli ma kompetencje zeby sie wypowiedzieć w temacie. Bo pieprzyć pseudo madrości to potrafi kazdy debil - jak np. te o mikrouszodzeniach mógzu od boksowania równie szkodliwy i żałosny przykład twórczych wypocin nie bazujących na żadnej rzetelnej wiedzy tylko na zgadywaniu ludzi (znających sport jedynie z TV) na temat tego jaki on niezdrowy i niebezpieczny (a propo mądrosci AWF owskich, ) być moze ktos gdzieś ma jakąs wiedzę ale ja nie mam tego szczęścia zeby na niego trafić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024