Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na cykl artykułów BUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Pomysł na cykl artykułów BUDO
Posiadam chyba dość ciekawy pomysł, który w pewnym zakresie funkcjonuje na paru innych forach sportowych.

Taka idea przydałaby się chyba więc i na budo :wink:

Chodzi mianowicie o "cykl artykułów". Widzę, że na forum jest co najmniej kilku(nastu) specjalistów, którzy posiadają rozległą wiedzę dotyczącą sportów walki, odżywiania, treningu itp itd.

Zachęcam do podzielenia się tą wiedzą. Stworzenia czegoś w rodzaju kompedium wiedzy i poglądów na różne tematy związane ze sportami walki w sposób nawet pośredni.

Ponadto nie chciałbym w żadnym wypadku ograniczać użytkowników. Poza różnymi pracami dotyczącymi "naukowej" strony różnych zagadnień z chęcią poczytałbym indywidualne punkty odniesienia do wielu kwestii, jak chociażby osobiste podejście do odżywiania, treningu itp.

Jeśli pomysł by się przyjął, rozwijał to być może uda się utwórzyć osobny dział na budo dotyczący takich artykułów?

Co Państwo o tym sądzą? :)


PZDR
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Pomysl ciekawy.
Pytanie tylko jaka bedzie wartosc merytoryczna artykulow jesli bedzie samowolka.
..i kto bedzie weryfikowal prawdziwosc postawionych tez :?:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Słusznie spostrzeżenie.
Wydaje mi się, że weryfikacje będą odbywały się niejako pod wpływem innych użytkowników. Nie sądzę, by takie "referaty" przechodziły bez echa, bez wywoływania dyskusji na dany temat.

Sam fakt, że takie artykuły by powstały nie oznacza, że są one słuszne.

Z drugiej strony całkowita samowolka na głoszenie herezji nie jest dobrym wyjściem, ale źle by było również ograniczać osoby, których wiedza, doświadczenie nieco odbiega od standardów naukowych itp.

Widzę trochę osób zagłosowało w ankiecie :wink:
Zapraszam więc do dyskusji - może jakieś pomysły na to jak w praktyce miało by to wszystko wyglądać?


PZDR
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Jestem jak najbardziej za, a tak jak mówiłes wartość merytoryczną weryfikowali by inni użytkownicy.Żeby tylko sally miał zakaz pisania takich artykułów :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Jestem za, ale są dwa problemy:
- kto będzie wybierał tych, którzy mogą coś pisać,
- czy wybrani będą w ogóle zainteresowani..?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Ja myśle że każdy sam będzie pisał i już.Można też tłumaczyć artykuły z zagranicznych stron/for.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO

Ja myśle że każdy sam będzie pisał i już.Można też tłumaczyć artykuły z zagranicznych stron/for.


Dokładnie.
Wydaje mi się, że możliwość pisania powinien mieć każdy. Nie każdy musi pisać poradniki itp - jakieś felietony, przemyślenia nawet luźniej związane z tematyką MA też będą na miejscu.

Ludzie chyba wiedzą czy dysponują odpowiednią wiedzą by coś z sensem napisać.

Mam nadzieję, że nie przerodzi to się w kopiowanie artykułów z innych stron/for (tłumaczenia to co innego, oczywiście, że źródłem) czy pisanie "na kolanie" w 5 minut z błędami stylistycznymi, ortograficznymi, merytorycznymi i jakie tam jeszcze są :wink:


PZDR
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO

Jestem jak najbardziej za, a tak jak mówiłes wartość merytoryczną weryfikowali by inni użytkownicy. Żeby tylko sally miał zakaz pisania takich artykułów :)


Podpisuje się w 100%. Zwłaszcza pod drugim zdaniem Tynksa.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
ciekawa sprawa , tylko czy ktoś się tego podejmie ??
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Ja bym chcial takie kompedium na temat suplementacji pod mma , bo temat 25 stonnicowy jest za dlugi dla mnie
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Jestem na "NIE". Sally jest najlepszym przykładem, że mimo setek artykułów nt. kreatyny zawsze będą jednostki, które nie zawahają się głośno szerzyć swoich herezji. Więc po co mnożyć kolejne artykuły o tym samym "przesłaniu"? :wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Więc by tego uniknąć najlepiej nie ograniczać pomysłu jedynie do "naukowych poradników", ale także innych przemyśleń. Samych artykułów dotyczących sportów walki samych w sobie mogą być setki.

Nie sądzę również by ktoś kto nie ma pojęcia na dany temat podejmował się pisania takich artykułów.

Tym bardziej, że temat można nadal obgadać. Równie dobrze można wybierać co jakiś czas ludzi "z prawem" do napisania czegoś na jakiś temat. Nic na siłę - ktoś zechce to ok, ktoś nie zechce to trudno.

Ewentualnie każdy taki "artykuł" mógłby być wstępnie zatwierdzany przez kilku użytkowników "znających się na temacie".


Kolejny pomysł jaki mi się nasunął (chociaż przyznaje też podpatrzony gdzie indziej) to prowadzenie blogów/dzienników treningowych. Idea dość powszechna na forach kulturystycznych itp, tutaj wzbogacona o opisy poszczególnych treningów MA mogła by być również ciekawych źródłem informacji.


PZDR
  • 0

budo_farang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
No i co pomysł zginął śmiercią naturalną ? A szkoda - można by było skorzystać z doświadczeń innych, pewnie czegoś się nauczyć ? Może i podzielić informacjami...
trzymam kciuki, może jednak pomysł na cykl artykułów ma jeszcze szanse?
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Chyba trudno byłoby wyłonić tych "znających się na tematyce" :(
Z tego, co się obracam po necie to z SW jak z piłką nożną, każdy twierdzi że się zna...a potem ktoś przez niezweryfikowane porady zrobi sobie krzywdę...
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysł na cykl artykułów BUDO
Ja, jako założyciel wątki jestem wciąż otwarty na wszelkie propozycje.

Trochę już funkcjonuję na forum i widzę, że są tu osoby dysponujące na prawdę sporą wiedzą w różnych dziedzinach.

Ja sam (chociaż nie uważam się za jakikolwiek autorytet, gdyż są inni- mądrzejsi) z chęcią bym coś napisał.

Nie mniej liczę też na kolegów/koleżanki, których wiedza rzeczywiście nadaję się do rozpowszechniania.


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024