Skocz do zawartości


Zdjęcie

PYTANIA DO IV MP W BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

"niedlugo potem"
po zdobyciu punktow za kolano na brzuchu lub dosiad aby ponownie dostac punkty za ta pozycje nalezy zostac zlapanym w garde (uwiezienie stopy w polgardzie wystarczy) i zdobyc te pozycje po przejsciu

O taka wlasnie odpowiedz mi chodzilo, dzieki :)

"Jak tylko sędzia spostrzeże pasywność zawodnika, sędzia rozpocznie 30sto sekundowe odliczanie równocześnie ostrzegając zawodnika." Jeszcze jakieś wątpliwości?

Chcialem sie upewnic bo rok temu na MP stracilem punkt bez ostrzezenia i liczenia :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Charly,
"niedlugo potem"
po zdobyciu punktow za kolano na brzuchu lub dosiad aby ponownie dostac punkty za ta pozycje nalezy zostac zlapanym w garde (uwiezienie stopy w polgardzie wystarczy) i zdobyc te pozycje po przejsciu


Na pewno? Czyli mam dosiad. Przechodzę do bocznej i następnie do 6-9 i potem znowu do bocznej z drugiej strony - czyli obchodzę. Następnie znowu wchodzę na dosiad. To wtedy nie ma punktów za drugi dosiad?
Byłem świadkiem nie raz nie dwa i przyznawano w ten sposób punktów 2 razy po 4....
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Kenjiro, nie ma punktow za akcje, ktora opisales wg przepisow CBJJ / IBJJF.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Ok, czyli wiadomo co reklamować :) Mam tylko nadzieję, że sędziowie także będą ten przepis tak interpretować :roll:
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
poprawka :!:

nasunely mi sie watpliwosci i po konsultacji juz wiem na 100%

zasada z ponownym wciagnieciem do gardy dotyczy punktow za kolano na brzuchu.

jezeli chodzi o punkty za dosiad to jezeli zostaniemy zrzuceni z dosiadu do bocznej i ponownie uda nam sie dosiasc przeciwnika to ponownie dostajemy 4 punkty
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
a gdy się zejdzie samemu?
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Uwaga: Przewinięcie nie będzie zaliczone, jeżeli ruch nie rozpocznie się z pozycji gardy lub pół gardy.

Pozycja gardy to garda zamknieta czy takze inne gardy - motyla, pajecza, x garda itd. ?
Chodzi mi o to czy zawodnik dostanie punkty za sweepa np z x-gardy.

I tak lopatologicznie co do tych trenerow:
Czy trener z maty rozgrzewkowej moze podpowiadac (a wlasciwie drzec ryja :) ) swojemu zawodnikowi? Czy wlasciwie bedzie tam tylko po to zeby rzucic ten recznik jakby co :D
I czy ja, bedac zawodnikiem ktory sie rozgrzewa na macie rozgrzewkowej, bede mogl drzec ryja do kolegow ktorzy walcza nie daleko?

Jesli moje pytania sa az tak banalne ze az glupie to sorry :oops:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Uwaga: Przewinięcie nie będzie zaliczone, jeżeli ruch nie rozpocznie się z pozycji gardy lub pół gardy.

Pozycja gardy to garda zamknieta czy takze inne gardy - motyla, pajecza, x garda itd. ?
Chodzi mi o to czy zawodnik dostanie punkty za sweepa np z x-gardy.

bez przesady, pewnie, że dostanie
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
z kazdej gardy jest liczony sweep ... a nawet zaryzykowalbym stwierdzenie, ze jezeli zmiana pozycji zawodnikow nastapi tuz po przejsciu gadry ale przed ustabilizowaniem pozycji to tez powinienes otrzymac punkty za swwep

przyklad
przechodze Twoja polgarde, udalo mi sie uwolnic noge (jestem juz poza Twoja garda) ale w wyniku walki przd uplywem 3ch sekund stabilizacji pozycji Tobie udaje sie np wejsc na mnie - to powinienes otrzymac punkty.
prosze o poprawienie mnie jezeli sie myle

mags, mozesz sam zejsc ale aby zdobyc punkty nie mozesz ponownego dosiadu zdobyc "niedlugo potem" :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

aby zdobyc punkty nie mozesz ponownego dosiadu zdobyc "niedlugo potem" :)

dwa merdnięcia ogonem wystarczą? czy muszę trzy razy zasapać do ucha przeciwnika? :wink:
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Jeśli przeciwnik leze plackiem na plecach i nic nie robie, Ty z boku dochodzisz do dosiadu, dostajesz punkty. Przeciwnik sie nie broni, wiec wracasz sobie spokojnie do bocznej, przechodzisz na druga strone. Przeciwnik ciagle nic nie robi, dochodzisz do dosiadu z drugiej strony. NIE DOSTAJESZ PUNKTÓW!

Jeśli dochodzisz do dosiadu a przeciwnik mostuje, próbuje toczyć i Ty nie chcąc dać się przetoczyć wracasz do boku. Kontrolujesz i ponownie udaje Ci się ponownie dojść do dosiadu. DOSTAJESZ PUNKTY!

Pozdrawiam
  • 0

budo_rudy1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Troche to krzywdzi tego co stara sie wydostac!ale ok ja sie nie znam!
  • 0

budo_rudy1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
a jeszcze mam pytanko duszenie gilotynowe mozna robic (białych pasach)czt to bardziej dzwignia na kręgola?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Jeśli przeciwnik leze plackiem na plecach i nic nie robie, Ty z boku dochodzisz do dosiadu, dostajesz punkty. Przeciwnik sie nie broni, wiec wracasz sobie spokojnie do bocznej, przechodzisz na druga strone. Przeciwnik ciagle nic nie robi, dochodzisz do dosiadu z drugiej strony. NIE DOSTAJESZ PUNKTÓW!

Jeśli dochodzisz do dosiadu a przeciwnik mostuje, próbuje toczyć i Ty nie chcąc dać się przetoczyć wracasz do boku. Kontrolujesz i ponownie udaje Ci się ponownie dojść do dosiadu. DOSTAJESZ PUNKTY!

Pozdrawiam


Bardzo subiektywne. Od oceny sędziego więc należy czy zawodnik musiał schodzić czy nie.
Poza tym gdy np będę wygrywał na punkty powiedzmy 5:0 i przeciwnik dojdzie do dosiadu, to lepiej okopać się na dole i nie robić nic, żeby po ewentualnym zrzuceniu przeciwnik nie dostał punktów za kolejny dosiad. I w ten sposób nie robiąc nic wygrać 5:4 :)
Trochę bez sensu...

Moim zdaniem powinny być punkty. Jeżeli ktoś daje powtórnie dojść do dosiadu z bocznej, to jest jego problem. To nie jest już ten sam stopień trudności co zmiana np kolano na brzuch -boczna-kolano na brzuch.
Podobnie jest przy trzymaniu w bocznej i podaniu nogi (stopy) przeciwnikowi, aby potem wyciągając ją i dostać punkty za obejście gardy. Moim zdaniem też jest to łatwiej zrobić niż przejść dosiad-boczna-dosiad...
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Kenjiro zapraszam do sędziowania, bo z tego co widzę to wnikliwie przeczytałeś regulamin.
Jeśli jesteś w stanie tak posędziować żęby nie było żadnych wątpliwości to chylę czoła przed Tobą. Myślę, że spotkanie sędziów jest nieuniknione dzień przed zawodami i na pewno takie spotkanie zorganizujemy. Ciebie oczywiście zapraszam na nie.
Myślę, że wtedy poznasz również większość odpowiedzi na swoje pytania i przed następnymi zawodami nie będziesz musiał tyle pisać na forum jaki i Twoi uczniowie, gdyż wreszcie jako trener sam będziesz mógł udzielic informacji swoim uczniom.
Pozdrawiam.
Rodżu.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Dzień przed zawodami nie będę mógł się pojawić, bo dopiero około północy w piątek będę w Zgierzu. Proponuję takie spotkanie zrobić rano przed zawodami.
Sędziować oczywiście mogę i jak napisałem Ci na gg, możesz wpisać mnie na listę.

A to, że są pytania odnośnie pewnych kwestii w interpretacji przepisów, to nic dziwnego. Chyba po to właśnie powstał ten topic, co nie? To już 4 MP w BJJ i dalej są pytania i RÓŻNA interpretacja przepisów. To chyba coś znaczy?

I nie bardzo rozumiem po co ta zgryźliwość...
  • 0

budo_kucykbjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Nie jest to kwestia interpretacji. W tym wypadku jest to zasada narzucona przez CBJJ.

"1º POSITIVE POINTS
...
IMPORTANT
The athlete cannot have score new points when he is in a position where he recieved points previously, changes position intentionally and returns to the same position."

Co nie zmienia faktu, że przepisy CBJJ (te dostępne na ich stronie) są bardzo ogólne i pozostawiają dużo możliwości interpretacji. Dużo więc zależy od sędziego i jego punktu widzenia. W związku z czym spotkanie ujednolicające interpretacje poszczególnych sytuacji w walce jest nieuniknione.
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Patrząc na przepisy BJJ aż zaczyna się kochać ADCC
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać od takiego komentarza.

Z drugiej strony. Co za różnica czy przeciwnik w łatwy czy w trudny sposób zajął jakąś tam pozycję. Zajął to zajął i w gestii przegrywającego jest nie ułatwiać mu zadania.
A jak gość leży i nic nie robi niech cierpi. Jego problem.

Jednak skoro przepisy wg których będziemy walczyć są niejednoznaczne, dlaczego w końcu nie ustalić wspólnej interpretacji i starać się jej trzymać przy każdych zawodach?
Nie wnikam czy interpretacja będzie chroniła tego co nic nie robi czy odwrotnie. Ale niech będzie jednolita i obowiązująca. Łatwiej coś zmienić np. raz w roku niż przy każdych zawodach wczytywać się w szczegóły, porównywać przepisy ze sobą i zadawać pytania.

Co do spotkania sędziowskiego. Spotkanie w dzień zawodów to pomyłka.
Na szybko zacznie się coś omawiać, nie będzie czasu przedyskutować tego pożądnie, a dyskusja będzie na pewno. Po kilku minutach sędziowie i tak zapomną co ustalili (bez obrazy) i potem będą niepotrzebne pretensje.

A tak jest wieczór do uzgodnień, nocka do przemyśleń i poranne przypomnienie zasad.

Ale niestety drodzy panowie i panie, tak to jest jak się jest źle zorganizowanym pod tym względem. I nie mówię tu o organizatorach zawodów tylko o podejściu całości BJJ w PL do sędziowania.

pozdrawiam
Jacek
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Tylko zeby byc dzien wczesniej na takim spotkaniu trzeba wziasc urlop, przyjechac wystarczajaco wczesnie, wykupic nocleg itp. Poki sedziowanie jest charytatywne i sedziowie musza wszystko to oplacac z wlasnej kieszenie nie da sie tego porzadnie zorganizowac.
Rodzu te uszczypliwosci byly zupelnie niepotrzebne, chcemy wszystko ustalic odpowiednio wczesnie zeby pozniej nie bylo nieporozumien na samych zawodach. Zobacz chociazby ten przyklad z punktami za ponowny dosiad, wypowiedzialo sie kilka osob, w tym trenerow i sedziow i kazdy mial inne zdanie :wink:
  • 0

budo_narwi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bstok
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Przewiniecie jest liczone tylko z gardy i polgardy. Jak w takim razie wyglada punktacja za revers? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024