Skocz do zawartości


Zdjęcie

PYTANIA DO IV MP W BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

hmm a jeśli trener startuje w białych pasach? :lol: (nie mówie o wspomnianym, już przesunietym)


hehe, tu już chyba trzeba odwołać się do autorytetu głównego trenera czy szefa całej szkoly (o ile trener ma tylko swoją sekcję). Nie pytajcie tylko, co jeśli szef i główny trener startuje w białych... :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

kocham ten "system" wazenia , jesli jestes np: juniorem lub walczysz w bialych pasach i masz 300- 500 g do zbicia to masz do wyboru:
- nie jesc sniadania do 14 bo wtedy rozpocznie sie ta kategoria i wyjsc na mate oslabiony
lub
-zjesc sniadanie i zrzucac brakujaca wage + zjedzone sniadanie co powoduje ze na mate wchodzisz jeszcze bardziej oslabiony

naprawde nie wiem komu to przeszkadzalo zeby zrobic wazenie tak jak w submission wrestlingu.... aha wiem ze chcecie sie upodobnic do tego jak na zachodzie .. ale czy to ma sens?


Czy Ty jesz "angielskie śniadanie"??

Można "zjeść" płatki z mlekiem, batona "energetycznego" - nie "snickersa" albo żel energetyczny - waży jakieś 25g a starcza na kilka godzin!!!
NIe trzeba jeść dzika przed walką :D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
1 dan judo? on do niedawna startował w białych, więc i tak widzę tu pewien postęp.
jego klubowy kolega, równiez czarny pas judo na liście startowej widnieje w niebieskich, a w drabinkach już w elicie.
nie da rady chłopaki, nie chcieliście startować w niebieskich kiedy był na to czas, to teraz już trochę za późno i w niebieskich miejsca nie zagrzejecie :lol:
  • 0

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

kocham ten "system" wazenia , jesli jestes np: juniorem lub walczysz w bialych pasach i masz 300- 500 g do zbicia to masz do wyboru(...)

masz tez do wyboru zrobic odpowiednia wage wczesniej i nie miec problemow w dzien zawodow.

problemy z brazowymi/czarnymi judo startujacymi w bialych? ja nie widze zadnego problemu. skoro jest to jasno okreslone w regulaminie, to nie powinno byc kontrowersji. owszem, mozna miec zastrzezenia co do ambicji zawodnikow, ale... nauczcie sie panowie, albo okreslamy jasno zasady i jest to napisane czarno na bialym tak, ze nikt nie ma watpliwosci, albo mamy takie sytuacje jak zawsze...
pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim startujacym.
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Dołączona grafika

zrodlo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to blad ze strony organizatora MCC czy tez Kamil omylkowo zostal wpisany do tabeli niebieskich ?
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

to blad ze strony organizatora MCC czy tez Kamil omylkowo zostal wpisany do tabeli niebieskich ?


w naszej tabeli nie ma błędu. Zgłoszony został do dywizji niebieskich pasów.
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zgodnie z tym wykazem niebieski pas, czyli wszystko ok. Blad na stronie MMC.
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
czyli wszystko gra ... sorry za zamieszanie 8)
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
oj ... a jednak stronka nieaktualna ... przeciez Panowie Frenkiel, Toeplitz i Umiński to tegoroczne purpury luta livre 8)

chcialbym nadmienic, iz nie twierdze, ze Dollyo powinien startowac w elicie (nie wiem jak sie maja pasy BJJ do LL) - zauwazam tylko, ze strona nieaktualna

jeszcze raz przepraszam za zamieszanie
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
To są pasy BJJ a nie LL więc strona (przynajmniej jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie osoby) aktualna.

Pasy LL to pasy nadawane za umiejętności w SF czyli walce bez kimon.
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

nie wiem jak sie maja pasy BJJ do LL


Pozwól zatem, że z grubsza naświetlę Ci pewne szczegóły, którymi oba style się różnią.

BJJ jest stylem walki w parterze, w którym zawodnicy używają GI (kimona) w każdym aspekcie walki. Zarówno przy sprowadzeniach (tutaj podobne jest to do Judo), przy kontrolowaniu i stabilizowaniu pozycji, jak i przy kończeniach.

Luta Livre jest pochodną BJJ i mimo, że na pierwszy rzut oka oba style bardzo są do siebie podobne, to tak na prawdę walka w obu jest diametralnie inna. W Luta Livre (inaczej Submission Fighting) walka odbywa się bez GI (kimona) i jakiekolwiek chwyty za ubranie swoje bądź przeciwnika są zabronione. Niby nic, a jednak zarówno sprowadzenia, kontrola i stabilizacja pozycji jak i kończenia różnią się od siebie znacząco.

Uwierz mi na słowo, sam trenuję Luta Livre i jak czasem mam okazję spróbować walki w kimonie to cofam się o trzy poziomy do tyłu.

W świetle powyższego, Twoje insynuacje jakoby Kamil miał startować w elicie, są nie na miejscu. W BJJ potrafi walczyć na poziomie niebieskiego paska.

Pozdrawiam i życzę powodzenia na zawodach!
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

jak ktos kto trenuje pol roku ma dac rade osobie ktora przy dobrych wiatrach niedlugo powinna miec purpure ??


Jak ktoś trenuje pół roku to nie powinien jechać na Mistrzostwa Polski.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś odpowiedział na moje wcześniejsze pytania.

pozdro


czemu uwazasz ze jak ktos trenuje pol roku to ma nie jechac na Mistrzostwa Polski ?? bo to sa zeby sie sprawdzic i nabrac doswiadczenia a startowac to nie powinni ale panowiem z czarnymi paskami czy to w judo czy jiu jitsu w bialych pasach BJJ To kpina jaki przyklad daja swoim uczniom...porazka :evil:
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Watson, jak już ochłoniesz to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i nie doszukuj się treści napisanych między wierszami, których tam nie ma.

Co do pasów LL i BJJ, napisałem to w kontekście, że nie wiem jak "przeliczyć" pas LL na kategorie w BJJ ( jak to zostało zrobione z Judo - czarny pas to elita, brąz niebieskie).

Napisałem wyraźnie, iż nie twierdze, że Kamil powinien startować w elicie i czynie to jeszcze raz tutaj. Czy mam przeprosić po raz trzeci ? Tym razem specjalnie Ciebie?

Nie za bardzo wiem co chciałeś osiągnąc swoim pseudoeksperckim "wykładem"

Jerz, dzięki za info.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

To w takim razie także przeciwnik mojego zawodnika Roberta "Charly" Żmudy nie powinien startować w niebieskich, tylko w elicie bo jest czarnym pasem judo...


Z jakiego klubu jest przeciwnik Roberta?..... :lol:
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Nie za bardzo wiem co chciałeś osiągnąc swoim pseudoeksperckim "wykładem"


Muszę na kimś wyładować swoje życiowe frustracje :)
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
nastęnym razem oszczędź mnie :wink:
  • 0

budo_1$
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

To w takim razie także przeciwnik mojego zawodnika Roberta "Charly" Żmudy nie powinien startować w niebieskich, tylko w elicie bo jest czarnym pasem judo...


Z jakiego klubu jest przeciwnik Roberta?..... :lol:


zgaduj zgadula ;)
ROTFL :)
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
Chlopaki, a taki jeden z elity naklamal, ze on ma purpure. Tak naprawde on nie ma pasa w bjj ale za to jest asystentem dr Bryla i i agentem soke dr Kondratowicza w Polskiej Unii Ki-Jitsu-No-Sakuraba. Latwo go poznacie po usmiechu rozciagnietym (sztucznie) od ucha do ucha i mocno czerwonym nosie.
A co, jak skarzyc to skarzyc.
:wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ

Z jakiego klubu jest przeciwnik Roberta?..... :lol:

to akurat nie ma żadnego znaczenia. ani klub ani trenująca w nim ekipa nie są nic winni, że w jednej z jego sekcji znalazło się kilku cwanych bez ikry.
nie stosujmy zasady odpowiedzialności zbiorowej.
  • 0

budo_reddevil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIA DO IV MP W BJJ
maca nie rób sobie żartów, bo postepowanie chłopaków w sprawie wyszukiwanie przekrętów jest jak najbardziej słuszne. Zresztą sam pamiętam twoją nagonke na LGT,jak bardzo byłeś wtedy oburzony a teraz swoim postem kpisz z ludzi którzy próbują coś zmienić
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024