Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licytacja medalu Agnieszki Wieszczek!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Licytacja medalu Agnieszki Wieszczek!
Dołączona grafika

Licytacja medalu Agnieszki


Urodzona w Wałbrzychu Agnieszka Wieszczek, zdobywczyni brązowego medalu olimpijskiego w zapasach ma nadzieję, że kwota uzyskana z licytacji jej trofeum pekińskich igrzysk, przyczyni się do uratowania życia dwuletniej Julii spod Chełma.
Zapytana czy śledzi losy swojego medalu, Wieszczek odpowiedziała: - Od poniedziałku ma się rozpocząć na Allegro jego aukcja. Uzyskane z niej pieniądze będą przeznaczone na leczenie Julii Nestorowicz z Krzywowoli.

Kiedy 17 sierpnia zapaśniczka stanęła na podium w Pekinie, Nesterowiczowie przeżywali swój wielki dramat. Dowiedzieli się, że ich córeczka powinna za kilka miesięcy przejść kolejną operację serca, a nie mają pieniędzy na opłacenie zabiegu w niemieckiej klinice.

Dziewczynka urodziła się z niedorozwojem lewej komory serca. Pierwszą operację przeszła już w 18. dobie życia. Drugą - kiedy skończyła pół roku. Termin trzeciego zabiegu lekarze wyznaczyli na styczeń.

- Mam nadzieję, że efekty aukcji będą na tyle okazałe, że mój medal przyczyni się do pokrycia chociaż części kosztów leczenia. Będzie to dla mnie jeszcze większa satysfakcja aniżeli wywalczenie medalu w Pekinie - podkreśliła Wieszczek.

Operacja, od której zależy życie dziecka, została wyceniona na około 17 tys. euro. Do tego dochodzą koszty wyjazdu i pobytu w Monachium. - Nie stać nas na to - mówi Aneta Nesterowicz.

Pierwotnie dochód z licytacji medalu miał być przeznaczony na pomoc dla Franka Wiłkomirskiego, synka judoki z ekipy olimpijskiej. - Jednak zebrał on wcześniej potrzebną kwotę i mogłam myśleć o ratowaniu życia kolejnego dziecka - dodała zapaśniczka.

Pytana czy ma zamiar startować jeszcze w tym roku, odpowiedziała: - Właściwie zakończyłam sezon. Wystąpię tylko w drużynowych mistrzostwach Polski w listopadzie. A w następnym sezonie powalczę o podium zarówno w mistrzostwach Europy, jak i świata. Chcę potwierdzić, że sukces w Pekinu nie był przypadkowy.

Fot. Łukasz Gagatek
Źródło: sport.onet.pl


Od siebie dodam, że aukcja dostępna jest pod adresem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zaczyna osiągać obiecujące kwoty - w tym momencie już przekroczyła 10 000 zł a do końca aukcji jeszcze 13 dni. To piękny gest ze strony Agnieszki, bo wywalczenie medalu na olimpiadzie to przecież niebotyczna praca i poświęcenie.

Edit:
Rano było lekko 10 000 zł a wieczorem jest już ponad 71 000 zł! Do końca aukcji zostało jeszcze 12 dni. Świetna inicjatywa, wielki szacunek dla Agnieszki.

Edit:
Aukcja zakończona. Szczęśliwym posiadaczem medalu został użytkownik "misiek932933". Wylicytowana kwota to 72 100 zł która w całości zostanie przekazana na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis".
Gratulacje dla zwycięzcy i jeszcze raz wielki szacunek dla Agnieszki.
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Licytacja medalu Agnieszki Wieszczek!
Właśnie usłyszałem w wieczornych wiadomościach TVP, że osoba która wylicytowała medal Agnieszki Wieszczek to oszust. Osoba ta tłumaczy się, że ktoś włamał się do jego osobistego komputera i medal wylicytował za niego. Jeśli dobrze zrozumiałem, Agnieszka Wieszczek postanowiła za operację dziecka zapłacić z własnej kieszeni!

Edit:

Artykuł z Gazety Wyborczej:

Brązowy medal Agnieszki Wieszczek został sprzedany na aukcji za 72,1 tys. zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na operację chorego chłopca. Człowiek, który wygrał licytację, okazał się jednak oszustem.

Zdobycie brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Pekinie to największy sukces w karierze 25-letniej zapaśniczki Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego ze Zgierza. Ale medal już do niej nie należy. Zaraz po turnieju olimpijskim Wieszczek zdecydowała, że odda go na cele charytatywne. - Chciałam pomóc dżudoce Krzyśkowi Wiłkomirskiemu, który potrzebował pieniędzy na operację bardzo chorego synka - zdecydowała. - Ale okazało się, że udało mu się już uzbierać prawie całą potrzebną kwotę.

Zapaśniczka nie zrezygnowała jednak z przekazania medalu na szczytny cel. Oddała go Wiłkomirskiemu, a ten fundacji Cor Infantis, która szuka pieniędzy na operacje chorych dzieci. - Po co ma wisieć na ścianie, skoro może uratować życie dziecka - mówiła Wieszczek.

Medal trafił na internetową aukcję. Dochód z jego sprzedaży miał zostać przekazany na operację 10-letniego Radka Księżyka, który urodził się z kilkoma poważnymi wadami serca. Koszt operacji, która zostanie przeprowadzona w Monachium, to 57 tys. zł. Po dwóch tygodniach medal osiągnął cenę 72,1 tys zł. Ale człowiek, który wylicytował tę kwotę, okazał się oszustem. Za olimpijski krążek na pewno nie zapłaci. - To coś strasznego. Nigdy bym się nie spodziewała, że ktoś zrobi takie świństwo. Tym bardziej że chodzi o chore dziecko - denerwuje się Wieszczek. - Dzwoniłam już do mamy Radka. Uspokoiłam ją i obiecałam, że pieniądze na operację jej synka na pewno się znajdą.

- Kiedy Agnieszka się o tym dowiedziała, chciała sama zapłacić za swój medal - mówi Michał Pytys, prezes fundacji Cor Infantis. - Nigdy bym nie przypuszczał, że finał tej akcji będzie tak tragiczny.

Na szczęście Wieszczek nie będzie musiała wykładać swoich pieniędzy. Pytys: - Operacja i tak dojdzie do skutku w listopadzie. Radek czekał na nią 11 lat i dłużej czekać już nie może. Koszty pokryje nasza fundacja.

Do kogo trafi medal? Być może wykupi go jeden ze sponsorów zapaśniczki. Wtedy pieniądze trafią na konto fundacji i pomogą kolejnemu dziecku. Co z oszustem? - Nie będziemy go szukać. Nasza fundacja zajmuje się ratowaniem życia, a nie jego niszczeniem - twierdzi Pytys. - Człowiek, który wygrał licytację, nie ma pieniędzy, by zapłacić. A my mamy nauczkę na przyszłość.

Ale oszust nie może spać spokojnie. - Z tego, co wiem, to policja już się zajęła tą sprawą - mówi Wieszczek. - Mam nadzieję, że głupota ludzka będzie ukarana.



Edit 2:
Artykuł oraz nagranie wideo z Kroniki Krakowskiej z dnia 24.10.2008.

(wideo) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kto wylicytował medal i nie zapłacił?

Skandal z olimpijskim medalem polskiej zapaśniczki, który został wystawiony na aukcji internetowej i wylicytowany przez oszusta. Za pieniądze ze sprzedaży miała zostać sfinansowana operacja dziecka z wadą serca.

72,1 tys. zł - taką cenę osiągnął wystawiony na Allegro.pl medal olimpijski z Pekinu. Zwycięzca aukcji za wygraną nie zapłacił. Wkrótce potem do krakowskiej policji zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że licytacja odbywała się przy użyciu jej konta użytkownika portalu Allegro, lecz bez jej wiedzy. Teraz biegli będą sprawdzać jak to możliwe.

Jeśli ktoś licytował z konta kobiety, która złożyła zawiadomienie, ona musiałaby o tym wiedzieć przed zakończeniem aukcji - tłumaczy pracownik Allegro. Nieprawdopodobna wydaje się też sytuacja odwrotna: że ktoś licytował ze swojego konta poprzez komputer kobiety, która przyszła na policję. Gdyby tak było, ona do dziś nie mogłaby o tym wiedzieć.

Za pieniądze z licytacji do Monachium miał pojechać jedenastoletni Radek. Tam jego chore serce zoperowałby Edward Malec. Fundacja Cor Infantis zapowiada, że zrobi wszystko, żeby to się udało. Tymczasem, jak pisze prasa, prof. Malec zagroził, że w związku z medialnym zamieszaniem wokół jego osoby nie będzie już operował polskich dzieci.

To nie pierwsze zamieszanie wokół akcji zbierania pieniędzy na operacje w Monachium, choć te same operacje bezpłatnie wykonują lekarze w Polsce. Chore dzieci nie pozostaną bez pomocy, bo takie operacje wykonują też chirurdzy w Polsce, ale wielu rodziców nie będzie już mogło wybrać lekarza, któremu bardziej ufają.

(Kronika) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Licytacja medalu Agnieszki Wieszczek!
Artykuł ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Losy olimpijskiego medalu Agnieszki Wieszczek są nam wszystkim powszechnie znane. Jak wiadomo, osoba, która wylicytowała medal Agnieszki, okazała się oszustem. W Wałbrzychu, rodzinnym mieście Wieszczek, zrodził się pomysł, aby odkupić od olimpijki medal i przekazać go miejskim władzom.

Na apel prezydenta oraz fundacji „Cor Infantis” odpowiedzieli lokalni przedsiębiorcy.
– Kwota nie gra roli – mówi Anna Żabska, asystentka prezydenta miasta Wałbrzycha. Jest już kilka firm zainteresowanych wniesieniem swojego wkładu finansowego w zabieg chorego chłopca – dodaje. Co więcej kolejne przedsiębiorstwa zgłaszają się do Urzędu Miasta. Swoją pomoc zadeklarował także prezes Polskiego Związku Koszykówki, Roman Ludwiczuk, który z urodzenia jest wałbrzyszaninem.
– Bardzo się cieszymy, że wałbrzyskie środowisko mówi w tej sprawie jednym głosem – mówi Żabska.
Jeśli medal zostanie odkupiony od Agnieszki Wieszczek, to przyozdobi on wyremontowaną niedawno halę lekkoatletyczną na Nowym Mieście.
– Chcemy, aby medal Agnieszki był natchnieniem dla wielu młodych sportowców, którzy tam trenują – mówi asystentka prezydenta. Miejskie władze chcą przekuć sukces Agnieszki Wieszczek w promocję sportu w Wałbrzychu.
– Rozmawialiśmy już na ten temat z naszą medalistką, ale na razie nic nie mogę zdradzić – kończy enigmatycznie Żabska.

- Bardzo mnie to cieszy, że nadal są ludzie zainteresowani tym medalem. I jeszcze jeżeli zostanie w moim mieście, byłoby super. No i idea fajna... ma wisieć, by motywować młodych sportowców do walki – mówi Wieszczek.

Tymczasem Agnieszka otrzymała w tym tygodniu samochód i podpisała umowę sponsorską z firmą Naftoserwis. - Samochód ułatwi mi dojazdy na treningi. Wiadomo, że łatwiej jest się poruszać własnym autem. Dostałam wspaniałą Kie Cee'd. Cieszę z tej umowy, bo auto jest naprawdę ładne – mówi Agnieszka.

Według umowy z firmą Naftoserwis (która będzie tytularnym sponsorem Agnieszki Wieszczek), brązowa medalistka z Pekinu co miesiąc będzie otrzymywać również pieniądze na paliwo, a ponadto sprzęt sportowy i odzież z logo firmy.
- Dzięki kwotom pieniężnym, będę mogła zakupić dodatkowe witaminy – cieszy się Wieszczek.
Kontrakt podpisany jest na razie na rok, ale jest możliwość przedłużenia do igrzysk w Londynie w 2012 roku.

Opracował Mikołaj Jarocki
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Licytacja medalu Agnieszki Wieszczek!
W poniedziałek w Wałbrzychu odbyła się uroczystość przekazania brązowego medalu olimpijskiego, wywalczonego w Pekinie przez Agnieszkę Wieszczek, prezydentowi Wałbrzycha Piotrowi Kruczkowskiemu.

Agnieszka wręczyła medal razem z 11-letnim Radkiem Księżykiem z Katowic, który 11 grudnia przejdzie operację serca w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Monachium.

Koszt pobytu w tej placówce i zabiegu wynosi ok. 57 000 zł. - Jestem dumna i szczęśliwa, że mój medal przyczyni się do leczenia chorego chłopca. Moja satysfakcja jest jeszcze większa aniżeli po zdobyciu krążka w Pekinie. To wspaniałe uczucie móc pomóc innym – powiedziała wzruszona Agnieszka.

Medal został wykupiony przez wałbrzyskich przedsiębiorców, a uzyskana kwota przeznaczona zostanie na leczenie Radka. W podzięce za szlachetny czyn biznesmenów, zainspirowany apelem prezydenta Kruczkowskiego, Radek, który na uroczystość przybył wraz z rodzicami, wystąpił z krótkim koncertem gitarowym.

Medal Agnieszki został umieszczony w specjalnej gablocie obok przebudowanej w tym roku hali lekkoatletycznej. - Powinien mobilizować młodych, by szli w ślady Agnieszki - stwierdził prezydent Kruczkowski.

Wcześniej medal Agnieszki Wieszczek był dwukrotnie przekazywany przez nią na podobne cele, jednak Fundacji "Cor Infantis", gromadzącej środki finansowe z przeznaczeniem dla dzieci chorych na serce, za każdym razem udawało się pozyskać pieniądze z innych źródeł.

Źródło: sport.onet.pl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024