Skocz do zawartości


Zdjęcie

MT a rozrzedzona siatkówka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_dev
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

MT a rozrzedzona siatkówka.
Witam.
Od września rozpoczęłam treningi muay thai. Wszystko fajnie, ale dziś byłam u okulistki, która powiedziała mi, że przy mojej wadzie wzroku (krótkowzroczność: -6;-5,5 dioptrii) mam rozrzedzoną siatkówkę i każdy uraz w głowę może spowodować jej odklejenie (co wiążę się z powaznymi powikłaniami, operacją, może nawet doprowadzić do ślepoty). Oczywiście zaraz wyszła kwestia treningów mt (a rozpoczęłam je pod kątem zawodów w przyszłości). Pani doktor stwierdziła, że powinnam zrezygnować z treningów, choć odklejenie siatkówki nie jest b. częstym przypadkiem.

Także zastanawiam się, czy są tu również osoby o "rozrzedzonej siatkówce", które mimo wszystko trenują mt. Jeżeli ktoś slyszał o odklejeniu siatkówki przy prawym sierpowym czy okreżnym kopnięciu na łepetynę ( :wink: ) to niech pisze.
pozdr dev :-)
  • 0

budo_leeonidas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MT a rozrzedzona siatkówka.
Ja mam coś koło 4- 5 d.... nie pamiętam dokładnie. Również kiedyś pani doktor powiedziała mi że Tajski Boks jest beeee.

Ale kiedy rozmawiałem z nią jakiś czas później powiedziała że (przy mojej wadzie) odklejenie siatkówki jest mało prawdopodobne.

Ale to normalne że niemal każdy lekarz odradzi ci ćwiczenie Boksu ( i jego pochodnych ) ;)

Moja sytuacja jest diametralnie inna niż twoja, szansa na odklejenie siatkówki rośnie wraz z wielkością wady.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad skonsultowaniem tego z innym (morze lepszym) lekarzem okulista.

Ale osobiście gdyby mi lekarz coś takiego powiedział (że mam spore szanse na odklejenie siatkówki z powodu czegoś tam) to pewnie bałbym się ćwiczyć "ostro" i startować w zawodach.

Pozdro
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT a rozrzedzona siatkówka.
przy większej wadze wzroku (-) każdy dobry okulista Ci to powie że nie tylko przy boksie ale ogólnie od wysiłku możesz mieć z tym problemy chociaz faktycznie jest to rzadkość, ale to że akurat Ci to mówi, to raczej na plus lekarza który nie udzieliłby Ci takiego ostrzeżenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024