Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak poogodzic boks z siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

jak poogodzic boks z siłownia
Witam trenuje boks 5 razy w tygodniu i mam problem bo chce przybrac masy miesniowej, 1 celem jest zrzucenie lekkiego tluszczyku a pozniej przybrac masy miesniowej i nie wiem jak pogodzic siłownie z boksem ma ktos jakis pomysł ? i jeszcze jaka deite mam stosowac ?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
przy 5 treningach boksu w tygodniu moze byc ciezko przybrac na masie. sam jestem ciekaw co spece z budo zaproponuja.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Przy takich obciążeniach to budowanie masy jest ciężkie ale nie niemożliwe. Tylko a) potrzebna będzie odpowiednia wysokobiałkowa dieta uzupełniona o węglowodany dla regeneracji ubytków energetycznych B) zalecana jest odpowiednia suplementacja suplementacja.

Ponieważ mięśnie muszą nie tylko pracować ale i się regenerować nie powinieneś trenować na siłowni więcej niż 3x w tygodniu zaczynając od treningu obwodowego.

Ćwicząc amatorsko wystarczy uzupełnianie diety o węglowodany np. z carbo i białka albo aminokwasy - naprzemiennie. Z aminokwasów w zupełności wystarczy l-glutamina albo produkt o nazwie BCAA. Inne bym odpuścił, tak jak odżywki na masę, bo odłoży ci się brzuch. Co prawda Carbo to też węglowodany ale bierze się je w mniejszych ilościach. Jeżeli masz dużo węgli w diecie to Carbo bym odpuścił.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Przy 5 treningach w tygodniu będzie ci baaaardzo trudno przybrać na masie . Sam chodzę góra 4 razy w tygodniu + powiedzmy 3 razy w tyg na siłkę a nabieranie masy idzie jak krew z nosa . Z drugiej strony nie stosuje żadnych supli :roll: tylko dieta .

Może jak wydasz dużo polskich złotych na suple to ci jakoś lepiej pójdzie ...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Jak wyzej, tylko nie rozumiem po co ci masa do boksu :wink: .
  • 0

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
chcę poprawic swoj wyglad, a bosk cwicze dla siebie a nie dal jakis osiagniec;p
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Radzę Ci robić 6 Weidera zamiast siłowni. Siłownia i basen spowalniają. Poza tym rodzaj ćwiczeń który wykonujesz na siłowni to trening beztlenowy - podczas np. pełnego wyciśnięcia i opuszczenia sztangi wykonujesz 1 wdech i jeden wydech. W ćwiczeniach bokserskich (trening oddechowy) tak się nie robi, bo udusiłbyś się robiąc np. nożyce przez minutę na jednym wdechu i jednym wydechu.
Co do diety, to zamiast koksu wyeliminowałbym słodycze i produkty zawierające cukry złożone, tłuste mięsa, białe pieczywo i piwo. Jedz częściej mniejsze porcje, aby nie rozpychać żołądka.
Tłuszcz, który odkłada się w organiźmie zawiera wiele szkodliwych związków, które przy jego spalaniu wracają do organizmu i muszą zostać wydalone. Tak więc zjedzenie ciasta, a potem ostry trening (albo odwrotnie) nie przyniosą żadnego efektu.
Wracając do treningu bokserskiego, to polecam książkę Gradopołowa "Boks". Jest tam wiele ćwiczeń i rozsądnych zaleceń, mimo, że to antyk sprzed pół wieku :wink:
pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
To ze silownia spowalnie to mit! natomiast o basenie nie slyszalem nigdy takiego okreslenia ale to rowniez nie spowalnia :wink:
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

To ze silownia spowalnie to mit! natomiast o basenie nie slyszalem nigdy takiego okreslenia ale to rowniez nie spowalnia :wink:


Oczywiście, że spowalniają. Stamm zabraniał bokserom pływać przed treningiem. To samo mówi mój trener i ma całkowitą rację.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
zamiast na silownie to 6 weidera? przeciez to cwiczenie jest scisle na brzuch :?:
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

zamiast na silownie to 6 weidera? przeciez to cwiczenie jest scisle na brzuch :?:


Też nie kumam ...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
pływać przed treningiem faktycznie nie, przed samymi zawodami tez nie, ale tak raz w tygodniu normalnie to można popływać i napewno nie będzie mieć to tak złych skutków dla boksowania jak nawet raz w tygodniu siłownia
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Siłownia spowalnia?
Kurcze szkoda, że 95% zawodowych sportowców o tym zapomina... a mieliby takie dobre wyniki...

:wink:

A tak serio: mit dawno obalony jak pisał kolega wyżej.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

Siłownia spowalnia?
Kurcze szkoda, że 95% zawodowych sportowców o tym zapomina... a mieliby takie dobre wyniki...

zawodowcy wiedzą jak sie trenuje, "siłownia" to tylko z nazwy a trening na malutkich ciężarach. Poczatkujący amatorzy zazwyczaj myślą ze dobrze im zrobi ciwiczenie na dużych "na mase" i ze będą mieć więcej siły dzięki temu. nic bardziej mylnego
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

Siłownia spowalnia?
Kurcze szkoda, że 95% zawodowych sportowców o tym zapomina... a mieliby takie dobre wyniki...

:wink:

A tak serio: mit dawno obalony jak pisał kolega wyżej.


PZDR


Bez urazy, ale jak będziesz miał złoty medal olimpijski tak jak mój trener, a kolega powyżej osiągnięcia z ekipą kadry narodowej takie jak śp. trener mojego trenera, który ćwiczył też mnie, to wtedy Was posłucham. Póki co nie ma sensu wprowadzać czytających w błąd.
pozdrawiam!
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

zawodowcy wiedzą jak sie trenuje, "siłownia" to tylko z nazwy a trening na malutkich ciężarach. Poczatkujący amatorzy zazwyczaj myślą ze dobrze im zrobi ciwiczenie na dużych "na mase" i ze będą mieć więcej siły dzięki temu. nic bardziej mylnego


Ja używam terminu "siłownia" jako synonimu "treningu siłowego" (w domyśle z obciążeniem).

Owszem - masz rację. Zawodowcy wiedzą jak się trenuje- ale nie jest to wiedza z kosmosu, nieosiągalna dla amatorów.

Tylko mówmy o niewiedzy dotyczącej treningu siłowego, a nie o "spowalnianiu" przez ów trening bo to zasadnicza różnica.

Odpowiedni dobór ćwiczeń, obecność ćwiczeń dynamicznych, odpowiednie rozgrzanie i rozciąganie mięśni i ścięgien - to elementy bez których trening siłowy rzeczywiście może dodać jedynie "klockowatości". Osoba z odpowiednią wiedzą poprowadzi tak zawodnika, by trening siłowy dawał sporo więcej zalet.

Co do wielkości obciążeń - to jakimi ciężarami ćwiczą zawodowcy jest ściśle zależne od aktualnego cyklu treningowego. Na wytrzymałość mięśniową owszem używa się mniejszych ciężarów i wykonuje dużo powtórzeń. Przy budowaniu siły natomiast stosuje się bardzo duże obciążenia umożliwiające wykonanie kilku powtórzeń - i tą metoed stosuje się również w wielu dyscyplinach, nie tylko tych związanych bezpośrednio z treningiem siłowym.

PZDR
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Osobiście ćwiczyłem na siłowni po treningu. Do tego kupiłem tak jak było mówione odzywke białkową, węglowodany, jak były pieniądze kreatynę. Masa rzeczywiście idzie bardzo powoli, ale przy 5 treningach w tygodniu nie jest to brzuszek. A na spadek szybkości w zadnym wypadku nie narzekam.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia

Osobiście ćwiczyłem na siłowni po treningu. Do tego kupiłem tak jak było mówione odzywke białkową, węglowodany, jak były pieniądze kreatynę. Masa rzeczywiście idzie bardzo powoli, ale przy 5 treningach w tygodniu nie jest to brzuszek. A na spadek szybkości w zadnym wypadku nie narzekam.


Kreatyna przy amatorskim treningu nie jest potrzebana. No i "pompuje" woda. Chyba, ze robiles sile?
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
Heh a jak robi sile to nie podchodzi woda? :roll:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak poogodzic boks z siłownia
albo sie zgrywasz albo nie umiesz czytac ze zrozumieniem? Kreatyna moze byc przydatna w suplementacji jesli robisz sile. Pompa miesniowa wynika z wiazania wody w komorce i zwiekszania jej objetosci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024