Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Kenpo - Ed Parker


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Z grubsza różnica z zewnątrz wygląda tak:

AKK: zasypywanie przeciwnika gradem ciosów z róznych kątów i po różnych trajektoriach jakby oklepując agresora.
Ryu-te: oklepywanie sporadyczne do otwarcia gardy lub osłabienia ręki, wtedy dźwignia na stawy, bądź uderzenia w punkty witalne.

Cwiczenia koordynacyjne i tu i tu bardzo podobne, trochę chińskie, trochę japońskie- w końcu kenpo/kempo.

Poza tym rozumiem Twój zapał, ale obejrzyj sobie filmiki Jeffa Speakmana z pokazów/ seminariów. Jest już staruszkiem, to prawda. Jednakże biorąc pod uwagę techniki akk, to w filmie wygląda to super, gorzej na np. seminarium- techniki (czytaj : kombinacje prostych ruchów) wymyślane jakby na siłę. W Ryu-te po jakimś czasie nie masz prostych ruchów, tzn bloków i uderzeń, wszystko idzie już po innych jakby eliptycznych trajektoriach "z dziwnymi przedruchami". Ryu-te na zaawansowanym poziomie raczej nie przypomina już karate. Techniki proste ewoluują tzn nie są coraz szerszą kombinacją ruchów prostych jak uderzenia i bloki, ale jakby są bardziej zakręcone i takie... "ukrywane".

Tyle co mogłem dodać :) mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłem, ja zaczynałem w wieku 25 lat więc nie ma na co czekać :) . Żałuję że nie zacząłem wcześniej...

pozdro
T
  • 0

budo_sen
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
CZesc dzieki za odpowiedz : )
Ja jeszcze w polsce trenowalem kick-boxing przez dwa lata (w pozycji frontalnej : )
pozniej zaciekawila mnei bron ,nauczylem sie machac nunczakiem i bronia z wczesnego sredniowiecza slowianszczyzny , po wyjezdzie do irlandi trenowalem filipinska kali i przy kazdej okazji tluklem sie na ratany : ) rok temu zladowalem na AKK.
Wybralem ten styl ze wzgledu na maly nacisk na tradycje karate i na odejscie od sztywno powtazanych technik w powietrzu.Wszystkie techniki i kata sa w nazewnictwie angielskim.
Bruce lee tez byl blisko tego stylu jako przyjaciel Ed Parkera ,podobnie jak Elvis Presley (ktory zdobyl 5 dan (znim zaczol szamac hamburgery : ) ) ,to pomoglo w promocji tego kolorowego stylu na swiecie ,kolorowego nie tylko ze wzgledu na karategi ,ktore mozna nosic w roznych kolorach , biale,czarne , niebieskie ,ale tez ze wzgledu na to iz wielu afroamerykanow ktozy wybrali ten styl ,po tym jak raczej byli niechetnie widziani w tradycyjnych szkolach .
Szkoda ze w polsce ta szkola nie istnieje i pewnie nigdy sie nie pojawi .
pozdro
sen
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Styl baaaardzo macdonaldowy.Zabawa świetna i super bezkontaktowa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:wink:
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Ryukyu Kempo Karate



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Czyli dwie diametralnie różne sztuki walki.Coś z filmów rysunkowych przeciwko mądrej i przemyślanej Sztuce.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker


odrobine bardziej dynamiczne ale dalej Ryu-Te
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
a TO niby miało być podobne 8O
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
badzmy powazni...

tamto kempo to jest jakis wytwor goscia z usa ktorego jakosc widzimy w tym materiale
dzisiaj za pianiadze mozna wcisnac kazdy kit.. np. nokauty kiai czy bezdotykowe

RyuKyu Kempo Ryu-Te to sa metody walki bedace kompilacja okinawskiego Te (czyli metody walki z ktorej wykluly sie piewociny dzisiejszego karate okinawsko/japonskiego)z metodami walki z Azji. czyli cos czego nie da sie wsadzic w ramy czasowe czy konkretnej przynaleznosci do jakiegos stylu karate czy kung-fu

na dobra sprawe Ryu-Te najlepiej jest robic po osiagnieciu wysokiego stopnia wyszkolenia w jakiejs szkole walki kontaktowej typu kick/tai kyok/oyama itd. wczesniej nie ma sensu bo nic to nie da na ulicy
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Kiedy byłem w Stanach miałem okazję uczestniczyć w treningu słynnego amerykańskiego kempo. Może Ed był dobry ale o sensei prowadzącym zajęcia nie mogę tego powiedzieć.
Najwieksze wrażenie zrobiły na mnie setki pucharów i dyplomów zdobiących dojo...Tylko to robiło wrażenie. Dla mnie to ślepa uliczka ewolucji. Sorki :-)
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
niektore style przyciagaja ludzi na

notabene bardzo ciekawe wyjasnienie nie działania bezdotykowego "nokautu"

inne style tak jak wspomniales przyciagaja na duza liczbe medali w sekcji

dla kazdego cos milego :)

kempo Pana Eda nie ma nic wspolnego z RyuKyu Kempo Ryu-Te Jutsu popularnie zwane Ryu-Te
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Czy to nie od trenowania tego stylu swoja przygode ze sztukami walki rozpoczal Chuck "The Iceman" Liddel? Chyba nawet ma tatoo Kempo gdzies na ramieniu.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kenpo - Ed Parker
Tak ma taki tatuaż na lewym ramieniu (napis kempo i boksera), ale trenował też Koei-Kan Karate jednocześnie we wczesnej młodości.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024